Pitched Battle i inne scenariusze

Wszystko to, co nie pasuje nigdzie indziej.

Moderatorzy: Fluffy, JarekK

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Żaba
Masakrator
Posty: 2957

Pitched Battle i inne scenariusze

Post autor: Żaba »

Loremaster pisze:A ja uważam że gra w 8edycji na turniejach powinna pójść w scenariusze a nie w jakieś Balancing Path itd , gdyż dobrze skontruowane scenariusze wymuszą inną kompozycję armii.
gdybyś podał przykład scenariuszy które balansują rozgrywkę lepiej niż BPR to było by o czym dyskutować a tak... zostajemy w błogiej nieświadomości w kwestii drzemiącego w nich potencjału :wink:
Kal_Torak pisze: Ale scenariusze to nie tylko jedna metoda. Jak wczesniej było juz poruszane wystarczy zamienic wymaganie 25% corøw na 25% corow w niestrzelajacej i rankowej piechocie aby drastycznie uatrakcyjnic ta gre.
np. guli bądź horrorów :mrgreen: ale spox idea jest słuszna

pozdro,
Ż.

Awatar użytkownika
Barbarossa
Mniejsze zło
Posty: 5612

Post autor: Barbarossa »

j.w.

Generalnie scenariuszy nie lubię, bo wcale nie balansują niczego, tylko zmieniają cel rozgrywki ze "zniszcz armię przeciwnika" na "zniszcz armię przeciwnika i doprowadź niziołka do kociołka...". Dla mnie 90% scenariuszy na turniejach jest denerwująco nieklimatyczna.

Jak ktoś wymyśli dobry zestaw 6 scenariuszy, które będą jednocześnie sensowne z punktu widzenia strategii i zbalansowane, to z przyjemnością będę na nie grał. Jak na razie, to pitched wydaje mi się najlepszy, a jakieś udziwnienia z break points... zbędne w gruncie rzeczy.

wertex
Chuck Norris
Posty: 359

Post autor: wertex »

A jaki będzie jaki będzie starter? Jaki na 100%
EAT SLEEP CONQUER REPEAT

Awatar użytkownika
Morsereg
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3079

Post autor: Morsereg »

starter to beda HE vs szczurki na 100%
dzis (albo wczoraj) dostalem newslettera ze zdjeciem tych dwoch armii i opisem z island of blood.
zostanie wydany we wrzesniu.

--- edit ---
@down
pewnie, ze moge :)
aczkolwiek nie ma tam za wielu informacji :P
Ostatnio zmieniony 21 cze 2010, o 16:22 przez Morsereg, łącznie zmieniany 1 raz.
DragoMir pisze:
Vallarr pisze:Dopiero zobaczylem date pierwszego posta. Nekromancja krasi to zboczenie :evil:
Jaka kurna nekromancja? Krasie nie używają magii ogarze! To nie Dragon age!

wertex
Chuck Norris
Posty: 359

Post autor: wertex »

Możesz mi to przesłać, dać linka? Moj e-mail to szeeemiczek@gmail.com
EAT SLEEP CONQUER REPEAT

Awatar użytkownika
Lidder
Niszczyciel Światów
Posty: 4679
Kontakt:

Post autor: Lidder »

Tylko, ze szykujac rozpe na turniej wiesz, czego sie spodziewac - pitched battle. A jak nie bedziesz wiedzial ktory z 6 scenariuszy bedzie dane Ci zagrac to inaczej zlozysz armie. Logicznie do tego podchodzac, w drugim przypadku nie bedzie takiej rzezi jak w pierwszym. Kazdy bedzie mial "oddzialy na misje" przez co rozpiska bedzie bardziej lajtowa. Z drugiej strony jednak, armie z dobrymi bookami jak DE, Liz beda mialy przewage nad reszta, latwiej im przyjdzie przystosowanie sie do scenariuszy.


Awatar użytkownika
MAĆKO
Kradziej
Posty: 932

Post autor: MAĆKO »

Ja też bym prosił to info BARDZO BARDZO:P
maciejrusztyn@gmail.com
Z góry dzięki:)

Awatar użytkownika
Heffe vel Mikołaj
Wałkarz
Posty: 64
Lokalizacja: Zoppot
Kontakt:

Post autor: Heffe vel Mikołaj »

z tekstu pod linkiem zrozumiałem, że nowa podstawka będzie we wrześniu.
nuda.
Boże, daj mi cierpliwość, bym pogodził się z tym, czego zmienić nie jestem w stanie. Daj mi siłę, bym zmieniał to co zmienić mogę. I daj mi mądrość, bym odróżnił jedno od drugiego. (Marek Aureliusz)

Awatar użytkownika
bigpasiak
Ciśnieniowiec
Posty: 7714
Lokalizacja: Syberia

Post autor: bigpasiak »

Kal_Torak pisze:Ale scenariusze to nie tylko jedna metoda. Jak wczesniej było juz poruszane wystarczy zamienic wymaganie 25% corøw na 25% corow w niestrzelajacej i rankowej piechocie aby drastycznie uatrakcyjnic ta gre.
=D>
Tak...
Wymień choć JEDEN corowy unit rankowy w WE który nie strzela.
Murmandamus pisze:Tak bo Ethernal Guardzi to strzelają z napletków i się nie kwalifikują.
Corowy kolego.
To tak jakbyś wpominał o flagelantach corowych w imperium...
The wood hold peace for thos who desire it, but those who seek battle will find me...
The forest has as many eyes as leaves...

Far over, the misty mountain Cold, to dungeons deep and caverns old.
The pines were roaring, oooooon the hight...
Abandoned

Awatar użytkownika
Heffe vel Mikołaj
Wałkarz
Posty: 64
Lokalizacja: Zoppot
Kontakt:

Post autor: Heffe vel Mikołaj »

bigpasiak, myślę że tolak chciał jedynie podać taki przykład. równie dobrze można by ograniczać ilość specjali/rarów/charakterów.
nuda.
Boże, daj mi cierpliwość, bym pogodził się z tym, czego zmienić nie jestem w stanie. Daj mi siłę, bym zmieniał to co zmienić mogę. I daj mi mądrość, bym odróżnił jedno od drugiego. (Marek Aureliusz)

Awatar użytkownika
Wilqu
Falubaz
Posty: 1250

Post autor: Wilqu »

http://www.cytadela.pl/modules.php?name ... e&sid=1297

zdjecie pogladowe...
P.S. To nie reklama sklepu znalazlem tylko tam info ze zdjeciem ...........
Obrazek






_________________

Awatar użytkownika
Virgo
Chuck Norris
Posty: 583

Post autor: Virgo »

BSB now dies if / when it is involved in a failed break test. Even if it would outrun the enemy.
This is not correct:

The STANDARD bearer is removed as a casualty if the unit breaks, he is assumed to stand his ground and fight until the end while the unit gets away.

The army standard is too important for this and this DOESN'T occur.
Poprawka :mrgreen:

Awatar użytkownika
Rakso_The_Slayer
Postownik Niepospolity
Posty: 5208
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: Rakso_The_Slayer »

bardzo dobrze.
Obrazek

Awatar użytkownika
theudulf
Chuck Norris
Posty: 513

Post autor: theudulf »

No takie cuś to ja już rozumiem :D
Największa maruda na Border Princes 8)

Awatar użytkownika
Klafuti
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3443
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Klafuti »

Znaczy, że co, zwykły chorąży postępuje bardzo szlachetnie i poświęca się w nierównej walce, dzięki czemu reszta może spokojnie uciec?

Poza tym, bardzo to dobrze. BSB jest rzeczywiście zbyt ważny, krasnoludy bez niego nie istnieją.
Obrazek
"Głos opinii publicznej nie jest substytutem myślenia."
~Warren E. Buffett

Awatar użytkownika
Rakso_The_Slayer
Postownik Niepospolity
Posty: 5208
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: Rakso_The_Slayer »

tak, zwykły chorąży zostaje bo nie chce porzucic sztandaru a reszta oddziału ma go w du..ie.
Co do BSB to oddział stwierdza, że jednak jest on nieco istotny więc sztandar na plecy i uciekamy.

;)
Obrazek

tetsuo
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 177

Post autor: tetsuo »

Co do scenariuszy to i tak uwazam ze najlepsze sa kampanie. Ciekawe, urozmaicone. Sa desanty, oblezenia, to jest dopiero zabawa. Pitched battle sie nudzi po jakims czasie. Dam se uciac glowe ze kazdy z Was wolaby zagrac oblezenie z zajebista forteca na stole niz kolejny pitched battle. Moze sie myle?

Awatar użytkownika
amadeus
Mudżahedin
Posty: 287
Lokalizacja: Sucha Beskidzka/Andrychów

Post autor: amadeus »

juz widze mastera ktory ma zaplecze 80 zamkow zeby zabezpieczyc kazdy stol
Nie ma głupich pytań są tylko głupi ludzie...

Awatar użytkownika
kubon
Falubaz
Posty: 1048

Post autor: kubon »

@tetsuo
No ba ;) Oczywiście masz racje ale w domowym zaciszu z kumplem z własnymi zasadamy itp ale nie na turniejach ;)
‎... And then God said 'Let metal bands have the most insanely awesome, twisted, kickass music videos known to man'.

And Satan said 'That's what I was thinking'.

ODPOWIEDZ