BP a 8 edycja

Rozwój i dyskusje na temat rozwiązań przywracających grze balans.

Moderator: Barbarossa

ODPOWIEDZ
tomekjar
Falubaz
Posty: 1007
Lokalizacja: Ośmiornica Łódzka
Kontakt:

Re: BP a 8 edycja

Post autor: tomekjar »

Jeśli chodzi o DoW / ChD to na 100% nie są supportowane przez GW, ponieważ w dziale Reference nie pojawiły się ich wpisy (są tam statlines wszystkich jednostek każdej z armii + typ tej jednostki). Także w tabelkach a propos sojuszy w parówkach ich nie ma...

Zgadzam się co do zaczynania: powinno się grać tak jak jest w podręczniku, ma to sens tym bardziej wraz z pojawieniem się nowych zdolności (np Vanguards).

Co do tajności: nigdzie nie ma napisane, że rozpiski są w jakikolwiek sposób tajne...
Obrazek

Awatar użytkownika
Jasiuuu
Undead, Flying, Lucky Git
Posty: 5574

Post autor: Jasiuuu »

ale będą jaja jak się okaże że ta nowa ed. bez jakichkolwiek(!) ingerencji typu BP jest zbalansowana :D
Obrazek
T

Awatar użytkownika
Grolshek
Administrator
Posty: 7842
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Grolshek »

Dowcip dnia :lol2:

Awatar użytkownika
Murmandamus
Niszczyciel Światów
Posty: 4837
Lokalizacja: Radom

Post autor: Murmandamus »

Co do tajności: nigdzie nie ma napisane, że rozpiski są w jakikolwiek sposób tajne...
a jest napisane że są w jakikolwiek jawne i ujawniane przed bitwą?

bo jeśli nie to mamy prawo przypuszczać że się nie ujawnia swoich kart przetargowych i niespodzianek przeciwnikowi.
zapraszam na Polskie Forum Kings of War

https://kow.fora.pl/

Awatar użytkownika
Naviedzony
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6355

Post autor: Naviedzony »

+1 dla tajnych rozpisek. To przecież cała frajda z gry! 8)

Awatar użytkownika
Rince
Ciśnieniowiec
Posty: 7202
Lokalizacja: NEMEZIS Warszawa

Post autor: Rince »

Chyba w domu, wsrod przyjaciol.
Obrazek
Z życia europejskiego battlowca: "im going to play on UB cause we have a bomb in school, so unexpectedly some free time".

Awatar użytkownika
Lidder
Niszczyciel Światów
Posty: 4679
Kontakt:

Post autor: Lidder »

Naviedzony pisze:+1 dla tajnych rozpisek. To przecież cała frajda z gry! 8)
Rince pisze:Chyba w domu, wsrod przyjaciol.
I na turnieju, wsrod dobrych graczy. oh, w8, czyli zawsze :lol2:

Awatar użytkownika
Naviedzony
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6355

Post autor: Naviedzony »

No tak, oczywiście. Zapomniałem, że lepiej jest sobie obliczyć czy kostkologia wyjdzie (a jak ni to mamy winnego porażki) niż wysilić mózg i spróbować wyrolować przeciwnika stosując niecodzienne zagrywki oparte na tajnych zestawach itemków, prawda?

Awatar użytkownika
swieta_barbara
habydysz
Posty: 14639
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: swieta_barbara »

Jeszcze lepiej jest wyrolowac przeciwnika bez brudnych sztuczek, korzystajac tylko ze statystyki i taktyki.

Awatar użytkownika
Lidder
Niszczyciel Światów
Posty: 4679
Kontakt:

Post autor: Lidder »

Od kiedy tajny ekwipunek (z ktorego moze korzystac kazdy) to brudne sztuczki? :) poza tym rozlozenie pulapek na stole w postaci ukrytych przedmiotow to chyba element taktyki...

Matis99
Chuck Norris
Posty: 526

Post autor: Matis99 »

Murmandamus pisze:

a jest napisane że są w jakikolwiek jawne i ujawniane przed bitwą?

bo jeśli nie to mamy prawo przypuszczać że się nie ujawnia swoich kart przetargowych i niespodzianek przeciwnikowi.
A było tak dotychczas napisane?

Jejku, to będzie jak teraz, sprawa organizatorów turnieju. Serio, 8 edycja nic tu nie zmienia. Będą pisali "2010, gramy na jawne, limit 4 hero na armie" albo "2350, tajne rozpiski" itd.

Awatar użytkownika
Lidder
Niszczyciel Światów
Posty: 4679
Kontakt:

Post autor: Lidder »

Matis99 pisze:
Murmandamus pisze:

a jest napisane że są w jakikolwiek jawne i ujawniane przed bitwą?

bo jeśli nie to mamy prawo przypuszczać że się nie ujawnia swoich kart przetargowych i niespodzianek przeciwnikowi.
A było tak dotychczas napisane?

Jejku, to będzie jak teraz, sprawa organizatorów turnieju. Serio, 8 edycja nic tu nie zmienia. Będą pisali "2010, gramy na jawne, limit 4 hero na armie" albo "2350, tajne rozpiski" itd.
Jasne, ze to sprawa orgow. Jesli jednak Uscislenia beda rowniez poruszac problem z "odslanianiem" przedmiotow to organizatorom bedzie o wiele latiwej na to przystac.

Matis99
Chuck Norris
Posty: 526

Post autor: Matis99 »

Lidder pisze: Jasne, ze to sprawa orgow. Jesli jednak Uscislenia beda rowniez poruszac problem z "odslanianiem" przedmiotow to organizatorom bedzie o wiele latiwej na to przystac.
Nie zauważyłem, żeby organizatorzy mieli teraz jakieś trudności z tego tytułu. Chyba w uściśleniach jest tylko napisane, że w wersji jawnej wiadomo, gdzie siedzi asasyn i fanole, i tyle.

Awatar użytkownika
Lidder
Niszczyciel Światów
Posty: 4679
Kontakt:

Post autor: Lidder »

Myslalem bardziej o sytacjach w ktorych nie ujawniasz przedmiotu bo chcesz zeby Twoj oddzial zostal zlamany, albo nie ujawniasz przedmiotu bo nie chcesz masakrowac oddzialu przeciwnika (np, zeby dluzej zostac w walce). Moze pytanie inne, czy mozesz zrezygnowac z uzywania przedmiotu, a potem go uzyc? z giftu np nie mozna.

Matis99
Chuck Norris
Posty: 526

Post autor: Matis99 »

Lidder pisze:Myslalem bardziej o sytacjach w ktorych nie ujawniasz przedmiotu bo chcesz zeby Twoj oddzial zostal zlamany, albo nie ujawniasz przedmiotu bo nie chcesz masakrowac oddzialu przeciwnika (np, zeby dluzej zostac w walce). Moze pytanie inne, czy mozesz zrezygnowac z uzywania przedmiotu, a potem go uzyc? z giftu np nie mozna.
Wydaje mi się, z tajność i działanie to dwie różne rzeczy. I grając na tajne, musisz np. poinformować przeciwnika, że masz dany przedmiot, kiedy zgodnie z zasadami miałby wpłynąć on na grę. Na przykład, że Twój oddział ma płonące ataki, kiedy trafisz na wroga z Regeneracją. Nie można rezygnować z używania przedmiotów. Wyjątkiem są one use only :).

Awatar użytkownika
Żaba
Masakrator
Posty: 2957

Post autor: Żaba »

odnoszę wrażenie że wiekszość zwolenników tajnych rozp nie maiła przyjemości grać na turach gdzie tajne rozpy były stosowane (a tak było w zamierzchłych czasach). Akcje w sytlu o to moja rozpa na Wampiry :lol2: 6 DS (mimo że w rozpie są 4), Warbanner zmieniający regimenty, itd. itd.Poza tym osobiście mnie nigdy nie sprawiało roblemu by w 2 turze wiedzieć co w rozpie ma mój przeciwnik 8)

pozdro,
Ż.

Awatar użytkownika
Aro
Kretozord
Posty: 1822
Lokalizacja: GW - Rogaty Szczur

Post autor: Aro »

Żaba pisze:odnoszę wrażenie że wiekszość zwolenników tajnych rozp nie maiła przyjemości grać na turach gdzie tajne rozpy były stosowane (a tak było w zamierzchłych czasach). Akcje w sytlu o to moja rozpa na Wampiry :lol2: 6 DS (mimo że w rozpie są 4), Warbanner zmieniający regimenty, itd. itd.Poza tym osobiście mnie nigdy nie sprawiało roblemu by w 2 turze wiedzieć co w rozpie ma mój przeciwnik 8)

pozdro,
Ż.

Żabciu a co za problem otrzymać oryginał rozpy od organizatora[z podpisem własnoręcznym].
Z drugiej strony skoro już w 2 turze wiesz co ma Twój przeciwnik, to po co Tobie to wiedzieć ??
Obawa przed tym, że mając zajebistego skilla możesz dostać kuku od amatora, który sobie jakiegoś ambusha zasadzi na Ciebie...
Ja jestem za tajnymi rozpiskami - tylko dla tego, że zapewne część oddziałów może zostać omijana(od CC) bo będziesz wiedział co tam siedzi i co ma... a tak byłaby szansa na to, żebyś wbił się jakimś pancernym klockiem a po turze walki osrał się, że Twój niezniszczalny oddział zniknął ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
Aro
Kretozord
Posty: 1822
Lokalizacja: GW - Rogaty Szczur

Post autor: Aro »

Pytanie z innej beczki... jakoś nie widziałem, żadnych informacji na temat korzystania z DoW w 8ed czy wobec tego będzie można np. działka wystawiać w każdej amii ??
Obrazek

Błażej
Kretozord
Posty: 1506
Lokalizacja: Gdynia, BWT

Post autor: Błażej »

Tajne rozpiski są zbyt wałogenne by mogły być stosowane na turniejach...

Wały mogą być nawet nieświadome, wynikające z zapominalstwa. Dla przykładu zapominamy o głupocie naszego bohatera (z przedmiotu jakiegoś) i przeciwnik nie ma nam możliwości przypomnieć... a jak się na koniec bitwy wyda to nas koleś od najgorszych k* i ch* nawyzywa .

o przedmiotach pojawiających się lub zmieniających swoich właścicieli nawet nie będę pisał... (pamiętam jak pewien gracz przy mnie szukał 'właściwej' rozpiski)

Rozpiski tajne były... przeminęły... nie wracajmy do tego...
Kto nie miał okazji zasmakować przyjemności grania w tamtych czasach, powinien się cieszyć

Awatar użytkownika
Fisch
<><
Posty: 4131
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Fisch »

Aro pisze:Pytanie z innej beczki... jakoś nie widziałem, żadnych informacji na temat korzystania z DoW w 8ed czy wobec tego będzie można np. działka wystawiać w każdej amii ??
Cała nadzieja w organizatorach. Jak dla mnie DoW nie powinno być dozwolone na 8 edycje. Nowa kompozycja armii powoduje, iż każda armia będzie miała swój unikalny zestaw jednostek. Najbardziej narzekający gracze WE dostają swoje 2 orzełki, oddziałów wayów i treemena, a gracze WoCH mają swoje hellki, które dzięki zasadom templatek zyskują.

2 działka,2 hot poty i wielki powrót Manflayerów w każdej rozpie to by była masakra.

DoW tylko dla armii DoW!
Obrazek

ODPOWIEDZ