rozpiski elfów VIII ed.

High Elves

Moderatorzy: Albo_Albo, Asassello

Zablokowany
Awatar użytkownika
Azurix
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3000
Lokalizacja: Łódź Klub:"Ośmiornica Łódzka" Stowarzyszenie:"Wargaming"

Re: rozpiski elfów VIII ed.

Post autor: Azurix »

Belaner7 pisze:A co sądzisz o małym magu tylko z 0 z metalu. Jest to teraz potrzebne?
Ja tam daję 1lvl Maga z Metalem zawsze, jeśli tylko mam na niego punkty i wymaga tego strategia mojej armii (nie mam wiele opcji na pancerne rzeczy), ale o Meta ci się nie wypowiem :wink:
III Zasada Dynamiki Newtona - Aktualizacja 2013: "Gdy menel jedzie tramwajem, to tramwaj jedzie menelem" :lol:

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Galharen
Kretozord
Posty: 1618
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Galharen »

Moja próba na ETC

- HE Lord, Star dragon: 621
-armour of caledor
- VoD
- The other TS
- Halberd

- Mage, 1lvl, Metal: 145
- Annulian Crystal
- Ironcurse Icon

- Mage, 2lvl, High Magic: 185
-Ring of Fury
- Silver Wand

- 9+1 Archers, Mu: 125

- 9+1 Archers, Mu: 125

- 9+1 Archers: 120

- 22 Archers, FCG: 267

- 24 White lions, FCG: 415
- Ruby Ring

-9+1 Swordmasters, Mu: 178
- Loec

-8+1 Swordmasters, Mu: 168
- AoL

- Eagle 50
- Eagle 50
- Eagle 50
Total: 2499
Ostatnio zmieniony 13 mar 2013, o 16:59 przez Galharen, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Eltharion
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3684
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Eltharion »

Ja bym złączył tych SM w jeden odział i dał im banner +1 M
Mówi się trudno i idzie się dalej ...

Awatar użytkownika
Wojtuś
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3830
Lokalizacja: The Gamblers Wrocław

Post autor: Wojtuś »

A ja bym dał lordowi jakąś broń, chociaż lancę. Do tego zwiększył liczbę WL do 28, dał im Talisman of Loec (kosztem SM), a zamiast tylu łuczników dałbym hordę SE z warbannerem. Fajnie katują cowbojów. Ewentualnie jednego maga zmieniłbym na dającego im brzytwe (słaby plan z 4 kostek) ale ma jeszcze pitę, miasme, obniżanie siły, fajnie sięcombi ze smokiem. No ale nie tak jak heaven. :)
https://idefly.pl - robimy koszulki, bluzy itd dla klubów!

Awatar użytkownika
Galharen
Kretozord
Posty: 1618
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Galharen »

Lord ma halabarde/lance, zapomnialem dopisać. Połączenie SM wydaje się sensowne, do 18 i za pozostałe punkty zwiększenie WL do 28. Na małym magu zostawiam metal, zerówka jest mi potrzeba, na drugim magu myślę jeszcze co wrzucić, żeby się komponowało dobrze ze smokiem.

Jeszcze w gre wchodzi zmiana dużych luków na 30 spearów z championem i muzykiem, warto? Łuki jakos zawsze mi się bardziej sprawdzały niż speary

Awatar użytkownika
Galharen
Kretozord
Posty: 1618
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Galharen »

Dobra, nieistotne, co chwile jakies zmiany wprowadzam, jak dojde do finalnej wersji to wrzuce.
Ostatnio zmieniony 13 mar 2013, o 17:59 przez Galharen, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8709
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

Jak speary to min 40 w unicie :) (no czasem jednego można przyciąc jak się szuka punktów i cory na styk wchodzą z 39)
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Awatar użytkownika
Equos
Chuck Norris
Posty: 410
Lokalizacja: Warszawa/Fenris

Post autor: Equos »

taka moja kmina na EURO 2400 (czyli nasz 2500 :) ) Rozpe opieram na modelach które fizycznie posiadam


L&H
Archmage/lev4/BoH 360
Mage/Amulet of Life 115
Noble/BSB/GreatWeap/Armour of Caledor 143

Core
10 Archers/FCG 135
10 Archers/FCG 135
10 Archers/FCG 135
10 Archers/FCG 135

20 Spears/FCG 205

Specjal

27 Phoenix Guard/FCG/Banner of Magical Protection 450
5 WL (nie wiem po co, chociaż jako mini kontra kilka razy się sprawdzili :P ) 75
20 SwordMasters/FCG/Sword of Undersea Gold (ataki bez sejwa jkbc) 360

Rare
Orzeł 50
B.Thrower 100
B.Thrower 100


możliwe że tych 5 WL zamienie na orła ale oni przynajmniej zrobią coś w CC.
czy jest JAKAKOLWIEK szansa że kogoś tym potłukę?

Awatar użytkownika
Pixel
Wodzirej
Posty: 709

Post autor: Pixel »

Jak na euro forma to:
-wyrzuc boh daj inne zabawki ds/annal/rof/loremastec cloak dużo możliwości, tylko nie boh :wink:
- jakie lory?
- 2lvl ma co? amulet of light, czyli magiczne ataki w cc, na magu po co, wejdź nim cc to zobaczysz ile będzie zył :wink:
-bsb daj dawnstone, masz asv na 2+ z re-rollem
- z łuków wyrzuć sztandary, dla przeciwnika to darmowe 25 pkt jeżeli złamie Ci w cc taki oddział
- może połącz jedne luki w większy oddział i daj im magiczny baner +1ld i daj tam arcy, masz 10ld od genka
-championowi PG daj amulet of light
- wyrzuć tych 5 wl i moze sprobuj wrzucić coś innego, może fasta jak masz 1 orla?
-chyba taki mieczyk nie wejdzie na champa SM?

tak na szybko :wink: :wink:
- W życiu nie zobaczysz dwóch rzeczy: pierwszego stołu i cycków.

Awatar użytkownika
Equos
Chuck Norris
Posty: 410
Lokalizacja: Warszawa/Fenris

Post autor: Equos »

ok, pokminie i coś podrzuce ;) dzięki za podpowiedzi, ważne że ogół modeli jakie mam jest jako tako grywalny :mrgreen:

diuk
Falubaz
Posty: 1487

Post autor: diuk »

Założyłem sobie osobny temat na swoje rozpiski:

http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=25&t=38702

Jak ktoś ma ochotę skomentować to zapraszam. Co jakiś czas będę pewnie coś zmieniał, ale na razie zmiana na 3x WL mi się bardzo podoba i tak jak po zrezygnowaniu z Łuczników czułem że to jest ta zmiana w dobrym kierunku, tak i tutaj myślę, że jest to naprawdę dobra decyzja. Pytanie jak to dalej ewoluuje, chyba że uprzedzi mnie nowa książka ;)

Póki co wrażenia mam dobre, 1 oddział średnio warzywi mi się od pocisków/strzelania, ale 2 wciąż nabijają punkty. Ogólna konkluzja jest taka: boostować magią trzeba oczywiście, ale najpierw trzeba mieć co. Wiele armii gra bez +k3 kości do PD i naprawdę jest to wykonalne przy rzucie 2k6 mamy i tak jeden czar do przodu zazwyczaj, a to i tak jest sporo z odpowiednim złożeniem Lore'ów. A okazuje się, że każde 50 punktów które można wydać poza Core Choice w High Elfach to naprawdę bardzo dużo ważnych punktów.
Szukam: zamienników do Silver Helmsów

Kontakt PM

Awatar użytkownika
Wojtuś
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3830
Lokalizacja: The Gamblers Wrocław

Post autor: Wojtuś »

Equos, jak masz Life na BoH, to 5WL daj championa i muzyka. Mogą fajnie trzymać z championem wskrzeszanym z przodu...
https://idefly.pl - robimy koszulki, bluzy itd dla klubów!

Awatar użytkownika
Pixel
Wodzirej
Posty: 709

Post autor: Pixel »

Jaką rozpiską gra Semi na kujawiaku?
- W życiu nie zobaczysz dwóch rzeczy: pierwszego stołu i cycków.

diuk
Falubaz
Posty: 1487

Post autor: diuk »

Pewnie na smoczku.

Semi przywraca chwałę HE, ostatnia bitwa z bretką - więc ma szansę pocisnąć.
Szukam: zamienników do Silver Helmsów

Kontakt PM

Awatar użytkownika
Semi
Niszczyciel Światów
Posty: 4747
Lokalizacja: Warszawa - Drobne Wałeczki
Kontakt:

Post autor: Semi »

JUz wrocielm, widze ze dobre wiesci sie szybko rozchodza ;)

ostatecznie 9 miejsce, z Debkiem niestety przegralem do 4, wujek okazal sie leprzy ale byla szansa pocisnac niestety pani jeziora dobrze chronila swych wyznawcow...

Moja rozpa:
Arcy high magic - Loremaster Cloak, Ring of Fury, DS
Maly mag haeven - Kradziejka
BSB - BoS

22 lukow z dyscyplina
10 lukow
10 lukow
10 lukow

27 WL - AoL
27 WL - Loec
5 Shadow Worriors z championem :D

4 Orly

Wnioski:
Maly mag z haevenem nabil straszna liczbe punktow, bylem w szoku ze ten lore tak niszczy :)
5 scoutow robila zamieszanie, sciagala uwage przeciwnika czasem, ogolnie na plus, szkoda tylko ze tacy drodzy...
4 orly teraz sa dla mnie must have, robia gre poprostu...
Obrazek
Highborn Elves Only!

fenwind
Wałkarz
Posty: 73
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: fenwind »

A mógłbyś ciutke bardziej rozpisać co SW zrobili?

Awatar użytkownika
Semi
Niszczyciel Światów
Posty: 4747
Lokalizacja: Warszawa - Drobne Wałeczki
Kontakt:

Post autor: Semi »

denerwowali przeciwnika, niemieli zadnej episkiej akcji, choc w planach mialem lamanie nimi smokow ;)

znalezli sie w rozpie bo mialem 100 pkt wolnych, a chcialem cos co moze dobrac sie do maszyn przeciwnika. W kazdej bitwie moglem ich wystawic w deployu przeciwnika, jakos nikt sie nimi nie przejmowal, a potem biegali strzelali, szachowali na koniec odginali... w bitwie z SK odgieli slavy ktore mialy wpoasc w WL na bok (bo sztormowa dzialala), w obu bitwach z Wochem zabijali klocek maruderow z duzym magiem, z Debkiem zajmowali uwage jednych pegazow ktore pilnowaly treba
Poporostu fajnie miec cos takiego w armii ktora stoi czaruje i kontruje...
Obrazek
Highborn Elves Only!

Awatar użytkownika
Siweusz
Kretozord
Posty: 1884

Post autor: Siweusz »

Semi, gratki, 9 miesce jest mega. :P
GrimgorIronhide pisze:
Ziemko pisze:Cholera jak od lapowek sie lysieje to gdzie moje miliony :(
Tą logiką Kudłaty jest wzorem uczciwości i nieprzekupności :mrgreen:

Awatar użytkownika
Semi
Niszczyciel Światów
Posty: 4747
Lokalizacja: Warszawa - Drobne Wałeczki
Kontakt:

Post autor: Semi »

mialem napisac jutro ale jeszcze skrobne dzis maly raporcik...

1 bitwa z Lizaki Mishu, ogolnie standard tylko zamiast 2x chamkow, 1 terech i 1 salki jest stegadon...
latwa bitwa, systematycznie wykanczam odzialy, z vaula niszcze pancerz kowbojom, w 5 dobijam sie do slana.. 19-1

2 bitwa SK Packa na dzwonie bez PS
przeciwnik ewidentnie bal sie WL, aboma 3 tury wali w swoja krawedz bo nie chce podejsc, dzwon sie tylko cofal jak ja powoli napieralem. dosc smieszna bitwa bo sztormowa od 2 tury dzialala az do 5 chyba lol, ale na szczescie wiecej przeszkadzala przeciwnikowi ;). Flamsy na dzownie urosly do S5 :D na koniez zostal dzwon z 1 storwerminem, BSB na 1 W i Assasinem na 1 W :D, 3 lukow przepucha 7 gutterow po 3 turach walki i wygrywam 12

3 bitwa z WoCHem knifem4n'a standard, DP, 2 herosow, maglord, 23crasherow, himera, 3 rydwany, fasty
woch zaczyna i jest u mnie w 2 turze, cala magia i strzelanie idzie w himere 3W :/ potem himera wbija sie w luki z herosami, ale makeway BSB i 3A S6 klada ja ;) (bylo goraco), potem DP i heros wbijaja w WL i wybijaja ich w 3 tury cc w miedzy czasie wymiatam reszte armii, w 5 DP melduje sie w lukach z herosami, karmie go championem i malym magiem, w ostatniej z 5A DP wbija 2 na Arcy (farcik) pop policzeniu pnktow okazuje sie ze 13 dla mnie...

4 bitwa WoCH Baski prawie taki sam... zabawna bitwa, zreszta jak kazde z Kacprem!
Woch zaczyna w 2 turze jest u mnie, tu myslalem ze wlasnie dostaje soczysta mach bo z magi i strzelania przez 2 tury wbile himerze 1W ;/ bunkruje sie za WL duzymi lukami z herosami i czekam...
Dostaje DP i himere w WL, reszta armi ustawia sie na kontre 10 cali odemnie. Himera siada w szarzy, DP zabija championa. Drugi kloc WL wbija sie na flanke DP z 18A trafiam 12 i wszystko wounduje, DP siada :D. W nastepnej dostaje kontre z 2 rydwanow i BSB, psuje warda na herosie i wybijam do nogi. Tak na dobra sprawe w tej bitwie tylko stalem i przyjmowalem kolejne fale worriorow na klete i zabijalem. Ciekawa akcja bitwy, dostaje szarze sracherow na bok WL z Arcy z boku niestety :/, dostawia sie 1 crasher i zadaje 2W na magu :D w mojej turze z 5 kosci rzuca warda na siebie IF, efekt kaskada, zabijam 1 craszera a siebie nie ranie i nie wciagam do warpa, WL dobijaja crasherow, profit 8)
Kacper poddal sie w 5, maska

5 Bitwa z Breta Debka na Gryfie Meteorze, general na pegazie, 3 pedzie, 2 lance, 2 treby, 2 damselki jedna w 20 lukow.
Wystawilem sie jaknajblizej lanc, troszke zablokowal sobie 1 kloc WL wiec jednym napieram powoli. Gryf daleko na flance bawi sie z 10 lukow, jedne pedzie nancza treba przed SW, 2 pozostale podlatuja do lukow z herosami. W 3 turze robie all in, orlami na treby, troche zamieszania, general wyszarzowuje na orla, moj orzel prawie odbija sie od treba, lol. kkolejna tura general pegazista dostaje 16 WL z Loeciem na boczek, w magi rozwalam mu dawnstona i wbijam 2W w kolejnej dobijam, pozniej niedobitki WL (8) szarzuja na mala lane z czarka, musze zabijc 3 aby zdjac steadfasta i wbic sie w treby, niestety zabijam 2 :( dostaje kontre i lwy padaja, pegazy zamiotly mi male oddzialy lokow a duze luki po zgartnieciu cegly na pysk tez padaja od pegazow, zostaja mi WL z herosami. Ustrzelilem gryfa ale lord uciekl 0 pkt, zostal jeden pegaz na 1W 0 pkt, 1 chlop z odzialy damselki :(. W treby szarzowalem 2 razy orlami i w oby przypadkach chlopi mnie zarzneli... zabraklo troche szczescia, moglo by byc znacznie lepiej...

Dziekuje :D
Ostatnio mam dobra passe, 2 miejsce na lokalu i teraz to, poczekajcie jeszcze a wprowadzie Haje na podjum ;)
Obrazek
Highborn Elves Only!

Awatar użytkownika
Pixel
Wodzirej
Posty: 709

Post autor: Pixel »

@Semi
Takie pytanko, czy jesteś zadowolony z lorów jakie wybrałeś? HM i heaven? Co byś powiedział na zestaw HM i metal? Wspominałeś, że z tego heavena byłeś bardzo zadowolony.
- W życiu nie zobaczysz dwóch rzeczy: pierwszego stołu i cycków.

Zablokowany