Smok - jak go ugryźć?

High Elves

Moderatorzy: Albo_Albo, Asassello

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Mućka
Chuck Norris
Posty: 368
Lokalizacja: Rzeszów [KGB "RZEZNICY Z KRESÓW"]

Smok - jak go ugryźć?

Post autor: Mućka »

Witam, podawajcie tutaj wasze przepisy na złapanie i wyelminowanie smoka, bo jak narazie to ze smokiem mi idzie kiepsko?

Narazie to próbowałem zatrzymywać go z beast covera, ale zazwyczaj było to dispelowane scrollem.
Drugi sposób to złapanie do Dragonami z Championem i BSB z BB, rzucam chalange gosciowi champion chyta wpierdol, ale dzieki fartownemu rzutowi na BB udalo mi sie pokonac smoka chaosu.
Trzeci to Bolty, ale co wtedy gdy trafie na smoka We z 3+ wardem? Szkoda strzał wtedy bo i tak wywarduje.....

Awatar użytkownika
Ice-T
Kretozord
Posty: 1620
Lokalizacja: 8 Bila

Post autor: Ice-T »

prędzej czy puzneij nie wyłarduje a tego warda o ile si enie mylę nie ma na stale albo go z pity i może nie zda LD aż miło nieraz sie tak pozbywałem ich albo treemana

Awatar użytkownika
Asassello
Pan Spamu
Posty: 8176
Lokalizacja: Warszawka - Kult
Kontakt:

Post autor: Asassello »

sprawdzony sposob na smoka - pit of shades na IF z BoH:) - na 4+ smok znika.

testowany sposob ale bez wielkich sukcesow - kuznia - ale musi wejsc w smoka dwa razy - zazwyczaj rozwala tez kolesia siedzace na gorze :)

DP z helmem i BSB z BB oraz popychaczka - nie wiem dlaczego ale mi nie trafiaja sie tak glupi przeciwnicy co to pozwalaja zaszarzowac sobie smoka moimi DP - poptrzebuje do tego popychaczki :)

zlapanie smoka przeciwnika wlasnym smokiem?? jeszcze tego nie widzialem ale w teorii jest to mozliwe ;-)

4 bolce + beast cowers - dosc skuteczne nawet bez czaru- jak trafiamy na WE to strzelamy do niego wszystkim - zaczynajac od rydwanow, lucznicy, bolce na multi - jak zejdzie ward poprawiamy singlem :)

wsadzenie dwoch magow z najlepszymi czarami - w tym pitka - do klocka spearelfow z BSB z BB - potem czkamy az smok wleci w klocek i wtedy challenge championem :) a jak nie wleci to caly czas na niego pitki (1-2 na ture) az mu sie DS skoncza ;-) w tym czasie reszta armii musimy odganiac wszystko inne od klocka z magami - jest wart ponad 1100 pkt

wiecej metod nie znam
osobicie rzucam pitki na smoki a czasem staram sie zlapac je DP+BSB z popychaczki
Obrazek

Awatar użytkownika
Guard
Chuck Norris
Posty: 565
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Guard »

Asassello pisze:sprawdzony sposob na smoka - pit of shades na IF z BoH:) - na 4+ smok znika.
To samo chciałem napisać. :)
$$$ KUPIĘ KONIE do nowego tiranoc chariotu!!! (sztuk od 1 do 5) $$$

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8709
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

jak grasz na magii to nie powinno być większego problemu, przy arcusiu i powiedzmy 2 małych to smok boji się wystawić łepa na wierzch aby nie dostać z pitki, albo potem z covera, coś wejdzie na pewno, jeszcze jak mali magowie mieli seery, to dwa razy cover plus pitka i w razie czego popychaczka, (kosci na to starcza) na princeski ze szmatą +d6.

Tak jak mówie coś wejdzie i nie ważne co, ale to wszystko stanowi powazne zagrozenie dla smoka. Gorzej jak sie nie ma tej piorunującej magii, wtedy jest trudno go złapać, a co więcej zniszczyć.
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

arandir
Wałkarz
Posty: 67
Lokalizacja: z nienacka

Post autor: arandir »

ja WE smoka z wardem na 3+ wyciągnąłem wystawiając się swoim smokiem na szarże :P

zabiłem mu jeźdźca....na nieszczęście tracąc smoka i lorda.....ale ta podła gadzina nic więcej w bitwie nie zrobiła :P mało tego prawie została stratowana szarżując na moich kilku SH :P ja w tym czasie zdjąłem resztę armii...łatwizna :P

po bitwie stwierdziłem dwie rzeczy: "Fortis fortuna adiuvat" i "Głupi to ma zawsze szczęście" :D

a jak nie lubisz takiego ryzyka to możesz zwyczajnie go ustrzelić z 5 bolców :P najpierw prujesz z rydwanów i może jedną multiplą a potem single :D

Awatar użytkownika
Celedor
Kretozord
Posty: 1535
Lokalizacja: Komorów

Post autor: Celedor »

Ustrzelic dziada z balist najlepiej...

Ja kiedys probowalem rozmatowac smoka (DE) moim klockiem Spearmenow i Comanderem z Lion guardem...

Nie udalo sie :lol: ale gra byla towarzyska wiec zadna strata przynajmniej przetrzymalem dziada przez prawie cala gre...i zadalem spore straty...

Awatar użytkownika
Grzelak
Wodzirej
Posty: 727
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. "Rogaty Szczur"

Post autor: Grzelak »

1. Tradycyjne BsB w Dp, i albo popychaczka albo beast covers.
2. Też tradycyjne 4 bolce albo wiencej, ale jeśli to WE smok to miltiple, lucznicy( nimi wklepalem 3 rany smokowi i 3 rany terre menowi i przetrzymali draidy od boku i przody)
3. To już wiaze sie z ryzykiem stawiasz DP z bsb przed magiem i jesli chce zaszarżować smok, to uciekamy i jesli nie dopadnie nas to albo wpada w DP albo zatrzymuje się przed nimi 1 cal ( słyszłaem, że smok nie może przelecieć wroga oddzialu szarzujac na ten co był za tym odziałem )
4. Pitka no nie wie mczy się sprawdza chyba mała templatka nie wejdzie na całą podstawke ( czyli 4+ ) a inicjatywe zawsze może zdać :/
5. Staranie się ubić smoka 3 rydwanami, ryzykowne bo terro zawzse moga nie zdac i nie zawsze wklepia dużo impaktów.

Awatar użytkownika
Belaner7
Falubaz
Posty: 1048
Lokalizacja: Swaj koło Poznania

Post autor: Belaner7 »

Pita jest zbyt ryzykowna,jeżeli to ptaszysko niejest tsincza,szóstki z metalu+bolce,i aż niewyzionie ducha.
jeżeli tsincza szachujesz go swoim smokiem(uwieżcie mi szarża elfiego smoka na tsinczowego kończy się katastrofą dla drugiego,bo góra w cc niema zbyt dużej ochrony) i próbujesz z pitki,innego wyjścia niewidzę.

Awatar użytkownika
Asassello
Pan Spamu
Posty: 8176
Lokalizacja: Warszawka - Kult
Kontakt:

Post autor: Asassello »

Grzelak pisze:\
4. Pitka no nie wie mczy się sprawdza chyba mała templatka nie wejdzie na całą podstawke ( czyli 4+ ) a inicjatywe zawsze może zdać :/
idealnie sie miesci :) - wiec tylko inicjatywe testuje - czyli 50 % ze wpadnie :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Nilgar
Kretozord
Posty: 1502
Lokalizacja: Caledor
Kontakt:

Post autor: Nilgar »


Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8709
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

jak to dzis zabiłem smoka WE:

najpierw jakies zabłaknae strzały bodajze shadow warriorów bądz 5łuczników ściagło warda wyczerpywalnego, ale to w sumie wiele nie zmieniło :P . Nastepnie ryzykancko troszke wystawiłem się na szarże moimi princeskami z BSB z BB w śrdoku i czempionem z hełmem i poszedł oczywiście challange, no cóż hełmik się w sumie nie spisał aż tak, gdyż lord z siła 5 wbił aż 3 rany na drakemastera, pomimo sava na 3+ i przeżutów, smok dowalił jedna albo dwie ranki. No ale sztandar, BSB i siła oddziału oraz cąłkiem miły wynik na BB, spowodowało, że przeciwnik rzucał brejka chyba na 6, zdał wiec mała lipa w nastepnej turze, nie ma czempiona... Jednakże w poblizu byli SM, tylko trzeba b yło ich odwrócić no i teraz popchnać z shadowa... no dobra, ale jak skoro przeciwnik miał jeszcze dwa scrolle? Zaryzykowałem i rzuciłem z 5 kostek, udała się IF, nastepnie smok został zagoniony, gdyż czelendz z Blademasterem, który jeszcze wbij wounda na lordzie, no i potem spora przewaga w CR. To tylko takie doświadczenie praktyczne jest :) moze się komuś przyda :P
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

Grzelak pisze: ( słyszłaem, że smok nie może przelecieć wroga oddzialu szarzujac na ten co był za tym odziałem )
zle slyszales :wink:

Awatar użytkownika
Belaner7
Falubaz
Posty: 1048
Lokalizacja: Swaj koło Poznania

Post autor: Belaner7 »

Czy tę przegiętą nie do zdjecia kreaturę mozna wystawiać na turniejach limited?

Awatar użytkownika
Mućka
Chuck Norris
Posty: 368
Lokalizacja: Rzeszów [KGB "RZEZNICY Z KRESÓW"]

Post autor: Mućka »

hehe, ale by pograł takim smokiem :)
Emperor fire dragon

Special Rules.
Unit Size: An Emperor Dragon counts as having a unit size of 30.
:twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
jakbym mial takia bestie to nic mi nie straszne :)[/quote]

Awatar użytkownika
Nilgar
Kretozord
Posty: 1502
Lokalizacja: Caledor
Kontakt:

Post autor: Nilgar »

Ja już mam :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
Strength 8, Toughness 8, Wounds 10 :D :D :D incredible visu
Dzięki Duke :!:

ODPOWIEDZ