7 ed. - nowe HE

High Elves

Moderatorzy: Albo_Albo, Asassello

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Asassello
Pan Spamu
Posty: 8176
Lokalizacja: Warszawka - Kult
Kontakt:

7 ed. - nowe HE

Post autor: Asassello »

jako ze coraz wiecej plotek o tym ze nastepną armia po Imperium maja byc HE zakladam ten temat, prosze donosic o wszystkich nowinkach :)

warseer podaje:
UPDATE: Dec 10th 06

Here's an updated list of the rumors we've been able to scrounge up throughout the thread.

C - Confirmned rumor
H - Generally accepted, high probabilty it's accurate
U - Unconfirmed
D - Disputed and unconfirmed

The Round Up

C - High Elves are being released after empire

H - Released late spring / early summer

H - Book by Adam Troke

H - I@C will be removed or changed

H - Some old unit(s) are being brought back

H - There will be a new unit that causes fear

H - Swordmasters are getting a powerful upgrade

H - Chariots will have the option to replace the horses with white lions

H - Tyron, Teclis, Imrik are back

U - The Elves are supposed to gain a number of special rules that reflect their martial skills; hints and guesses inculded stike first for spearmen and other elite units, like the PG

D - Griffon riders and drake riders may make an appearance as unit options

D - May see the HE magical items cost brought in line with other races
jak juz pisalem w innym temacie, zmiany, ktore tu sa zaprezentoane pokryaja sie w wiekszosci z moimi oczekiwaniami co do nowych HE - sa rozsadne i urozmaicaja armie..
teraz tylko trzeba czekac i sie przekonac, ktore z tych plotek sie potwierdza (i czy sie potwierdzi najwazniejsza - ze nastepne beda HE)

czy ktos wie kto to jest Adam Troke i co napisal wczesniej?
Obrazek

Awatar użytkownika
Ice-T
Kretozord
Posty: 1620
Lokalizacja: 8 Bila

Post autor: Ice-T »

ploty jak ploty milion tematów o nich ale czy są sprawdzalne otóż tak większoś plotek (z dobrego żródła są prawdziwe) swoją droga czytałem chyba na Warseerze że to herosi mają jeżdzić na White Lionach a ci z tytółem lion guard dostali by go za darmo zaletą S5 i T4 A3 o ile pamiętam ale move tylko 6 (albo 7 nie pamiętam) ale to tylko plota więc ja się nie podniecam ... (korchil oczywiście wyszedł by wtedy na lewku mam nadzieję)

ale nie ukrywam zmiany które podałeś Assello były by zbawienne dla HE... a Lew juz wyobrażam sobie figurkę

Osobiście czekam z niecierpliwością na nowy Army Book

radaner
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 39

Post autor: radaner »

Fajne zmiany ale nie zbawienne. Brak intrygi w zasadzie jest najważniejszy. Znając gadanie GW ten great upgrade swordmasterów może się ograniczyć do jednego I więcej lub heavy armora 4+. Dopiero byłoby dobrze jakby te dwa byłyby naraz :wink:

Ja chce coś mistycznego! Jakies duchy elfów! Strażnicy wód! Mervyrmy (czy jak to sie pisze :wink: ) Griffon w Rare! Magefighters! :wink:

Awatar użytkownika
Murmandamus
Niszczyciel Światów
Posty: 4837
Lokalizacja: Radom

Post autor: Murmandamus »

eeee? Rydwany z white lionami? Znaczy praktycznie Cold One Charioty helfowe bez feara.
zapraszam na Polskie Forum Kings of War

https://kow.fora.pl/

Awatar użytkownika
Ice-T
Kretozord
Posty: 1620
Lokalizacja: 8 Bila

Post autor: Ice-T »

hmm mogli by nprzykład magom dać cuś takiego jak Silver wand jako honor np za 20 pts

a SM AS 4+ i WS 7 (skoro War dancerzy mają 6 ro my powinniśmy być lepsi ;) ale to mażenie...)

High Magic mogło by mieć np 8 czarów a nie sześć do wyboru

ale to tylko moje marzenia

Awatar użytkownika
Oskar
Wodzirej
Posty: 681
Lokalizacja: Kraków / Żabiniec Imperium Zła

Post autor: Oskar »

Te zmiany sa odjechane w kosmos !
Griffon riders and drake riders may make an appearance as unit options

Kod: Zaznacz cały

 
To by było TO o czym marzyłem:D 
Drżyjcie pegazy ....

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8709
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

[quote="Ice-T"a SM AS 4+ i WS 7 (skoro War dancerzy mają 6 ro my powinniśmy być lepsi ;) ale to mażenie...)

High Magic mogło by mieć np 8 czarów a nie sześć do wyboru

ale to tylko moje marzenia[/quote]

:shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:

wąłsnie dlatego nie lubie takich tematów :roll:

ogólnie dla mnie to tak;
tańsza piechota
nowy lore, coś w stylu WE
jakis mag-fighter
grywalniejszy smok

w sumie tyle :)

Co do lwów i rydwanów, hehehee dosć ciekawe by to było, jak i lwy to moze i white lionsi by na nim siedzieli? Wtedy taki rydwan maiłby siłe przebicia dośc konkretną ale dalej byłby delikatny, ciekawe by to było ale mam nadizeje, że te zwykły z Tiranoc też zostaną, moze kosy dodadzą wreszcie :D.

Przypuśćmy z tym rydwanem z kocurami, każdy ma siły4 i dajmy na to+1 w szarzy, albo zawsze5? Cholera wie, tak czy siak przyjmijmy mamy dwa ataki z S5, plus dwa ataki z siłą6 na dobrym WS z góry i impacty, wadą byłaby manewrowośc, 7mova no i dlaej delikatnosć z T4 i ArS na 5+.

Latajaca kawaleria, marzenie, chciałbym aby był drake z jakimś czempionem z Caledoru w rarach ale niech go nie przegną. Co do żwyiołaków, duchów i innych takich one w ogóle mi nie leżą.
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Awatar użytkownika
Asassello
Pan Spamu
Posty: 8176
Lokalizacja: Warszawka - Kult
Kontakt:

Post autor: Asassello »

ale wy wszyscy przeginacie.. nie wiadomo co chcielibyscie dostac w nowych HE.. a najlepiej wszystko naraz... elfy latajaca kawalerie, poteznego monstera w rarach, super rydwany, wiecej zabojczych czarow.. i co jeszcze?? :shock: :shock: :shock: :shock:

najwazniejsze jest zniesienie I@C i obnizenie kosztu piechoty i lucznikow (lub danie im jakis bonusow).. patrzmy na to realnie.. juz te zmiany pozwolilyby ugrywalnic bardziej ta armie.
ja najbardziej czekam na te zmiany..a co bedzie wiecej to nie mozemy teraz jeszcze wiedzec... o ile wiadomosc o tym ze nastepna armia sa HE jest Confirmed Rumor to reszta to czyste spekulacje..wiec sie nie podniecajmy az tak bardzo (nie to bylo celem tematu) tylko szukajmy najbardziej prawdopodobnych plotek (albo tych potwierdzonych)..

i tak musimy czekac.. jeszcze Imperium nie wyszlo ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8709
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

rydwany i monster to są czyste dywagacje, chciałbym ale nie musza być, zresztą gdzie tutaj masz przegiete rydwany? wolne i mało wytrzyamłe ale za to ze sporymi obrażeniami, teraz są mało wytrzymałe ale za to szybkie i średnie obrażenia zadają.

Na razie i tak nie ma co szukać potwierdzonych plotek bo ich po prostu nie ma i tyle. Więc zostają tylko spekulacje
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Awatar użytkownika
Asassello
Pan Spamu
Posty: 8176
Lokalizacja: Warszawka - Kult
Kontakt:

Post autor: Asassello »

przyklad z rydwanami mial byc tylko przykladem...
w czesci postow wyczuwalne jest poniesienie przez fantazje i to do nich sie to wyliczenie odnosilo..

poza tym plotka o tym ze nastepne maja byc HE jest coraz bardziej prawdopodobna ;) nie wiemy tylko co to bedzie
Obrazek

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8709
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

masz racje, to że bedą teraz HE jest dośc prawdopodobne ale raczej nic wiecej nie mozna powiedzieć ale poczekajmy, poczekajmy :D miesiąć, mozę dwa i już coś zacznie się dziać.
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Awatar użytkownika
Guard
Chuck Norris
Posty: 565
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Guard »

Moja lista rzyczeń (żądań):
-tańsze spearelfy i archersi
-zniesienie I@C
-4T u bohaterów
-ugrywalnienie WL i paru innych jednostek (bardziej kosmetycznie)
-podładowanie PG lub obcięcie kosztów
Można by jeszcze trochę wymieniać, ale to już by była przesada. Chociarz gdyby HE zajęły miejsce brety pod względem najbardziej grywalnej armii...





...nie lepiej nie.

Pozdrawiam
Guard

Awatar użytkownika
Ice-T
Kretozord
Posty: 1620
Lokalizacja: 8 Bila

Post autor: Ice-T »

nowa plota !!!!
słyszałem że he moga mieć katapultę (nie możliwe ale warto napisać)

osobiście na warseerze kiedyś znalazłem wzmiankę o tym że ugrywalnienie WL miało polegać na tym że mieli by wychodzć w trakcie bitwy z lasów (czyli ulepszenie zasady woodsman) lub zarzucać dwuraka na plecy zakładać futro i mieli by wtedy 2A z S4 +1 AS całkiem miłe by to było (w szarży dwuraki a potem dla zwiększenia obrony i pozbycia się strike last szpony lwow :D )

całoś to plota ale pomysły z WL mi się bodobają napweno dozbierałbym wtedy tą 15 do 20 :D :)

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

najwazniejsze jest zniesienie I@C i obnizenie kosztu piechoty i lucznikow (lub danie im jakis bonusow)..
Łucznikom mogli by przywrócić zdolność strzelania z dwóch szeregów. Poza tym, koszt o 2 pts w dół dla spearelves orza łuczników. Ograniczenia dla ilości rydwanów, ellyriani w core, mniej silverów w core. White lions i phoenix guard w special, wywalenie idiotycznych ograniczeń 0-1, honory jak kindred u WE - nie wliczają się do limitu magic items.

Awatar użytkownika
Rusinek
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 108

Post autor: Rusinek »

Guard pisze:Moja lista rzyczeń (żądań):
-tańsze spearelfy i archersi
-zniesienie I@C
-4T u bohaterów
-ugrywalnienie WL i paru innych jednostek (bardziej kosmetycznie)
-podładowanie PG lub obcięcie kosztów
Można by jeszcze trochę wymieniać, ale to już by była przesada. Chociarz gdyby HE zajęły miejsce brety pod względem najbardziej grywalnej armii...





...nie lepiej nie.

Pozdrawiam
Guard
Oczy bola. Jak masz dyslekcje to przeklejaj swoje posty do Worda i dopiero pozniej wysylaj.
Na 4T w elfach niestety nie mozna liczyc. :/

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

wystarczy sobie firefox 2 zainstalowac gdyz ma korekte ortow... co tez polecam gdyz programik na prawde zacny :)

Awatar użytkownika
Asassello
Pan Spamu
Posty: 8176
Lokalizacja: Warszawka - Kult
Kontakt:

Post autor: Asassello »

Shino pisze:wystarczy sobie firefox 2 zainstalowac gdyz ma korekte ortow... co tez polecam gdyz programik na prawde zacny :)
nie wiem czy taki dobry, bo caly czas mam wiekszosc wyrazow na czerwono podkreslona.. bo nie pisze polskich literek (tak samo jak Ty Shino ;) )

ale nie robmy juz OFF-TOPA - wiecie cos o HE to piszcie, ortografia to drugorzedna sprawa (zrobcie to na priv)
Obrazek

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8709
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

a wiec, HE raczej na 99% będa kolejną armią :D , jak co to daje sobie odciaćcos jeśli to one nie będą ;)

mówie powaznie ale na udowodnienie swej tezy nie mam wielu argumentów, praktycznie zadnego ;)
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Awatar użytkownika
Belaner7
Falubaz
Posty: 1048
Lokalizacja: Swaj koło Poznania

Post autor: Belaner7 »

Na warseerze mówią iż Helficcy łucznicy mają nie mieć kary za daleki zasięg i słyszałem coś o WL w skirmishu,fajno

A co do terminu,gdzieś słyszałem że przygotowywana jest kampania ,,The rise of Nagash'' i że w terminie wiosna,wczesne lato nie wychodzi żadna armia,no ale to sie zobaczy :wink:

Awatar użytkownika
czreq
Mudżahedin
Posty: 224
Lokalizacja: Warszawka

Post autor: czreq »

Nie zapominajcie o orzełkach które raczej juz nie będa 2 na slota. A szkoda wielka.

No i z niecierpliwością oczekuję na nowe itemki Elfów. Bo niestety na dzień dzisiejszy to ja mam albo lorda na stubbornie/piechociarza z S7/Łucznika na orle/Smoczusia albo arcymaga. Przy czym żadna z tych opcji nie jest nawet odrobine wygięta.

ODPOWIEDZ