Ósmoedycyjne kminy nad Lizakami... (Pająk)

Moderator: Ziemko

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Golonka
Masakrator
Posty: 2947

Re: Ósmoedycyjne kminy nad Lizakami...

Post autor: Golonka »

Zdecydowanie więcej, jeżeli naprawdę wierzysz, iż potrafię ich wykorzystać tylko jako odginaczki to jest mi smutno, skoro mam taką opinię idioty. Mówię tylko, że nie zawszę da się je użyć do strącenia maszyn i psucia przeciwnikom krwi, a czasami wręcz mogą posłużyć jako odginaczka. Taką mamy fajną armię, że akurat większość rzeczy u nas posiada wiele funkcji. Jak na przykład Salamandry, genialnie strzelają a przy okazji potrafią zjeść oddziały łuczników, lekkiej kawy, maszynki itp., a nawet zostać wykorzystane w ostateczności jako odginaczka.
Furion pisze:
@nders9 pisze:
Can units deploy closer than 1" apart?
No, becouse no.

Awatar użytkownika
Pająk
Masakrator
Posty: 2669
Lokalizacja: Gdynia/Poznań- BWT Klika

Post autor: Pająk »

tak zasugerowałeś w poprzednim poście :wink: sarkazm jest niepotrzebny... Mam wrażenie, że jesteś ostatnio coś przewrażliwiony :wink:

Awatar użytkownika
Golonka
Masakrator
Posty: 2947

Post autor: Golonka »

Jaki sarkazm? Serio byłoby mi smutno:), a zasugerowałem tylko, że wykorzystuje je także jako odginaczki, tak samo jak parę innych oddziałów, które wszakże tylko odginaczkami również nie są. No dobra nvm.
Furion pisze:
@nders9 pisze:
Can units deploy closer than 1" apart?
No, becouse no.

Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16668
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ziemko »

Pajak nie tyraj sie, Golonka troche jak bufon pisze, ale idzie sie przyzwyczaic ;)

Awatar użytkownika
Golonka
Masakrator
Posty: 2947

Post autor: Golonka »

Idzie? :D Ja po prostu w głębi serca jestem miłym misiem
Furion pisze:
@nders9 pisze:
Can units deploy closer than 1" apart?
No, becouse no.

Awatar użytkownika
Pająk
Masakrator
Posty: 2669
Lokalizacja: Gdynia/Poznań- BWT Klika

Post autor: Pająk »

Kombinuję nad rozpiską pod DMP, kombinują i wciąż do końca wykombinować nie mogę... Szkielet armii już mam:

Slann Mage- Priest za 495 pkt. magia shadow
dodatkowa kość, odrzucanie szóstek, eteryczność, dodatkowy czar, stubborn oraz mr 2... sztandar albo +1 ld, albo +1M albo płonące ataki

3x20 saurusów sztandar muzyk po 238 pkt.
2x3 terki
3x6 chamków
3x10 kohorty
3 salki

wolnych mi zostaje 400 pkt. Mogę za to wystawić:

engine'a

6 kroxów + skirmish

dopakować saurusów, skirmishe i np. jednego razordona

mogę też wyrzucić jednych saurich i wstawić i engine'a i małego stegadona.

Przy opcji na dwóch stedziach zmieniłbym magię na Life. Przy pozostałych opcjach zastanawiam się jeszcze nad magią Light.

Macie jakieś sugestie, przemyślenia? Z punktu widzenia mojej drużyny jeśli zrezygnuję ze engina mam być typowym blokerem, jeśli miałyby być dwa stedzie byłbym w teorii dostawiany.

Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16668
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ziemko »

Dla mnie kohorty w porownaniu do skirmisha w tej edycji to niebo, a ziemia.
Kohorta jest bardzo nieruchawa i latwo ja zagonic.
3x20 - sprawia, ze nie masz zadnego sensownego klocka do walki.
Dawanie na zabie flamingow jest srednie, bo rzeczy na ktore mialy by byc to przede wszystkim abomka + gwardia, a obie maja magiczne ataki, wiec zapewne beda bily po slannie, bo o to sie wrecz prosi.

Do takiej rozpy wstawilbym chyba engina, bo nie masz niczego z magicznymi atakami.

Awatar użytkownika
Pająk
Masakrator
Posty: 2669
Lokalizacja: Gdynia/Poznań- BWT Klika

Post autor: Pająk »

Hmm... tylko tych 20 saurich nie jest mi szkoda... i po to mam tyle śmiecia, żeby walczyli na moich warunkach- jak dotąd to sprawdza mi się najbardziej.

Z tą abomką i gwardią ogólnie masz rację :P Ale zakładam, że jeśli będę z tym walczył, to to będzie osłabione przez moją magię. I nawet wtedy dużo Slannowi nie zrobią.

Engine jakoś ostatnio mnie zawodzi i dlatego się zastanawiam...

Awatar użytkownika
Golonka
Masakrator
Posty: 2947

Post autor: Golonka »

Brak Cię. Nie wiem również po co terradony, albo 3 oddziały saurusów bez magii light, a nawet z nią postawiłbym na 2 razy 30 saurusów. Z magią Light są fajowi, a tak bez sensu. Ja używam ich w połączeniu z 2 oddzialami Kroxów i Enginem, ty nie zabardzo masz je z czym wykorzystać. Dlatego ja widziałbym tą rozpiskę jako dwa razy 30 saurusów i Kroxy. Uważam, że byłoby to najlepsze przy tym szkielecie armii.
Furion pisze:
@nders9 pisze:
Can units deploy closer than 1" apart?
No, becouse no.

Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16668
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ziemko »

Tez mam problem ostatnio.
Wywalilem engina, a za niego wstawilem 2x4 terki i drugiego bohatera do walki i dodalem 2xchamy.
Stracilem 3ecia jednostke do walki, ale mam sporo lzej z krasiami,bo nie ma free fraga engina i mam 5 oddzialow, ktore moga mocno zagrozic maszynom.
Jak wsadzam 2 herosow do walki do jednego klocka to od przodu moge sie bic w miare rowno z kazdym.

Nie jestem tez przekonany do takiej rozpy, ale co moge innego w zamian?
Kroxy? Malym stedziu?

Awatar użytkownika
Pająk
Masakrator
Posty: 2669
Lokalizacja: Gdynia/Poznań- BWT Klika

Post autor: Pająk »

Terki niszczą scoutów i prócz chamków atakują maszyny. Plus służą jako śmieci do odginania.

Bez engina równie dobrze mogę dopakować saurich do 3x30 + 10 skirmisha...

Kroxy wyglądają super na papierze, ale cholera... próbowałem ich kilka razy i szybko schodzili:-/

Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16668
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ziemko »

Kroxy mi sie wydaja bardzo fajne z lifem, ale z shadowem sa juz imho gorsze (choc zawsze przeciwnikowi mozna znizyc WS + Sile i wtedy moga duzo latwiej zadawac rany)
Powiem szczerze, ze mam w rozpie 400 punktow na ktore nie wiem za bardzo co wydac.
Engine jest taka pieprzona loteria - potrafi ustawic i wygrac gre, lub zginac nic nie robiac i jestes na starcie w plecy 400 pktow :/

Awatar użytkownika
Pająk
Masakrator
Posty: 2669
Lokalizacja: Gdynia/Poznań- BWT Klika

Post autor: Pająk »

No ja mam identyczną sytuację... Bo reszta w sumie mi się sprawdza...

Awatar użytkownika
Golonka
Masakrator
Posty: 2947

Post autor: Golonka »

Bez Lifa nie wystawiałbym engina.
Do terek się raczej nie przekonam, ale rozumiem, że ktoś może je wystawiać dla śmietnika, itp.
Co do wizji 3 razy 30 saurusów, jak dla mnie bzdura. Za duże i bardzo potrzebują Lighta. Co do Kroxó, to musicie miec coś z większą siłą, ponieważ np. tacy Knighci Khorna was rozkurwią, każdy kowboj was utrzyma. Oczywiście na shadole mogą mieć brzytwe, ale to raczej rzadkość. Potrzebujecie czegoś z wiekszą siłą, albo stedzia, albo Kroxów.
Furion pisze:
@nders9 pisze:
Can units deploy closer than 1" apart?
No, becouse no.

Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16668
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ziemko »

Ja mam 2 bohaterow jeden ma s5 -4 as a drugi s6.
Dzieki temu kawalerie nei sa mi straszne, obaj 2+ sejwa, 2+ warda na flaming.

Do terkow tez nie jestem przekonany, ale dam im jeszcze szanse.
Plusem i kmina fajna engina na shadole jest lot - co wiele osob zapomina, a taki engine na plecach calkiem niezla opcja (gdyby moc engina nie trzeba bylo odpalic na poczatku fazy magii tylko w dowolnym jej momencie to na pewno bym go bral grajac na shadole, bo kombo by bylo nieziemskie :D

Awatar użytkownika
Golonka
Masakrator
Posty: 2947

Post autor: Golonka »

Hmm... Brałbym to tylko po to aby zobaczyć ździwienie ludzi:
Jak to To lata? :shock:
Furion pisze:
@nders9 pisze:
Can units deploy closer than 1" apart?
No, becouse no.

Awatar użytkownika
Crusader
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3110

Post autor: Crusader »

Szkoda tylko, że nie można najpierw polecieć, a później spawać :) To by było srogie :)

Pozdro

Awatar użytkownika
Laik
Pan Spamu
Posty: 8785
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Laik »

na obniżonym T jeszcze... :wink:
swieta_barbara pisze:Jesteś maszyna debelial, bez Ciebie to hobby dawno by umarło.

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

I może jeszcze frytki do tego?
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

Awatar użytkownika
Pająk
Masakrator
Posty: 2669
Lokalizacja: Gdynia/Poznań- BWT Klika

Post autor: Pająk »

10 Cheeseburgerów starczy....

ODPOWIEDZ