Pytanka dotyczace kilku niejasnosci w podreczniku

Skaven

Moderator: Hoax

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
frost71
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 110

Pytanka dotyczace kilku niejasnosci w podreczniku

Post autor: frost71 »

Sorki za polskie nazwy ale tylko ten podrecznik byl dostepny wiec.. 1.Czy Kaplan Zarazy moze nosic ''Proporzec zarazy''(30 pkt.str.110). - i jezeli tak to czy masymalna liczba magicznych sztandarow w armi skavenskiej moze wynosic maksymalnie 4?? 2.Czy poganiacz-Mistrz Mutacji (str.53)moze walczyc ''chwytakiem'' jak biczem z 2go szeregu? 3.Czy ''Skraplacz Spacz-Energii''(20pkt.str.108) daje dodatkowy rzut kostka poza ta z ''channelingu''? 4. Czy kulki z ''Kulomiota '' trafiaja auto czy turlamy za trafienie i jezeli tak to czy wszyskie czy tylko polowa?

Awatar użytkownika
Lazur
Niszczyciel Światów
Posty: 4573

Post autor: Lazur »

1. Kapłan Zarazy nie może nosić sztandaru bo nie może być sztandarowym armii. Magicznych bannerów możesz mieć w armii max 3 (1 na mnichach zarazy, 1 na stormverminach i 1 na sztandarowym armii).
2. Nie może
3. Skraplacz działa niezależnie od channelingu.
4. Jeśli "kulomiot" to ratling gun to rzucasz wszystkimi za trafienie.
Obrazek

Awatar użytkownika
frost71
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 110

Post autor: frost71 »

Dzieki za szybka odpowiedz. Ale mam jeszcze kilka pytan dot. ''Piec Zarazy''(str.48) 1. Chodzi mi o Morowe Blogoslawienstwo w opisie jest napisane ze mnisi i kaplan sa podatni na dzialanie kadzidel i wielkiego kadzidla na 6 w tesce wytrzymalosci i teraz jesli kaplan ma wykupione kadzidelko to dla ust. liczy modeli nalezy traktowac podstawke Pieca wiec jesli dobrze kminie musze robic 15 testow na wytrzymalosc co ture jesli jestem w walce wrecz a przeciwnik tylko 5(bo tylko tylu bedzie sie stykalo z przodem Pieca)?? 2. I czy robie te testy DWA razy w ciagu jednej tury(test za Wielkie Kadzidlo i za zwykle kadzidelko w rekach Kaplana)?? 3. I czy poza tymi testami na wytrzymalosc DODATKOWO rzucam k6 za ilosc automatycznych trafien za atak "Spowicie Mgla"(str.49) za oddzial mnichow i za wroga?? 4. I te rany wlicza sie do wyniku walki ALE tylko te zadane przeciwnikowi czy te sobie takze??

Awatar użytkownika
M.T.
Kretozord
Posty: 1724
Lokalizacja: Brwinów

Post autor: M.T. »

1. Tak
2. Tak
3. Tak
4. Przeciwnikowi i sobie

Awatar użytkownika
frost71
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 110

Post autor: frost71 »

Dzieki za odp. Ale w takim razie niech mi ktos powie czy jest sens wystawiania tego Pieca, bo jak dla mnie to on zada wiecej ran swojemu oddzialowi niz wrogowi.(30 testow dla mnichow i 2 dla Kaplana-CO TURE a dla wroga jedynie 10!) Moze sie myle ale tak mi sie wlasnie wydaje, prosil bym o odpowiedz jakiegos gracza co juz testowal ta Maszynke w bitwach.

Szambonur Ponury
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 35

Post autor: Szambonur Ponury »

Po pierwsze piecyk daje unbreakable monkom a po drugie przeciwnik bedzie testowal na swoim toughnessie (np elfy beda zdychaly na 4+) natomiast monki i priest obrywaja jedynie na 6tkach. Pozatym priest moze czarowac a piec strzelac co daje niezle efekty zwlaszcza jak masz screen ze slavow, wiec sam piecyk nie jest taki zly, co nie zmienia faktu ze bardziej oplaca sie wziac dzwon... :P

Awatar użytkownika
Marcinss
Wałkarz
Posty: 80
Lokalizacja: Gamblers The, Wrocław

Post autor: Marcinss »

frost71 pisze:.(30 testow dla mnichow i 2 dla Kaplana-CO TURE a dla wroga jedynie 10!)
jak to? ja naliczyłem się 15monków,max7przeciwników i priesta...ale tak czy inaczej dzwon jest the best

Awatar użytkownika
frost71
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 110

Post autor: frost71 »

W sumie 32 testy w ciagu JEDNEJ tury jesli Kaplan ma wykupione kadzidelko. A wroga max. 5 (3+2 po kornerze)modeli bo tylko tyle bedzie sie stykac z przodem Pieca. Ok dzwon jest lepszy ale jak juz jeden dzwon masz to nie zostaje ci za wiele punktow co mozesz rozdzielic na Lordow..no chyba ze gracie na 3000+..

Awatar użytkownika
M.T.
Kretozord
Posty: 1724
Lokalizacja: Brwinów

Post autor: M.T. »

frost71 pisze:W sumie 32 testy w ciagu JEDNEJ tury jesli Kaplan ma wykupione kadzidelko.
Dlatego też priestowi nie wykupuje się censera.

P..
Wałkarz
Posty: 69

Post autor: P.. »

Albo też 6-8 testów dla monków i 5 dla przeciwnika jeżeli 21+ monków ustawi się w horde. Przeciwko niektórym armiom opłacalny trade-off (niski T).
"Przyszliśmy po prośbie-prośbie... daj nam trochę sera... od biedy może być spaczeń..."

Awatar użytkownika
Marcinss
Wałkarz
Posty: 80
Lokalizacja: Gamblers The, Wrocław

Post autor: Marcinss »

skąd się tyle tych testów bierze coś się zmieniło w 8edycji?

Awatar użytkownika
Lazur
Niszczyciel Światów
Posty: 4573

Post autor: Lazur »

marcinss pisze:skąd się tyle tych testów bierze coś się zmieniło w 8edycji?
nic, tak samo było też w 7
Obrazek

Marcins
Masakrator
Posty: 2012
Lokalizacja: The Gamblers Wrocław

Post autor: Marcins »

frost71 pisze:W sumie 32 testy w ciagu JEDNEJ tury
to skąd się wzięła taka liczba jeżeli dobrze liczę to 15monków i priest czyli równe 16 testów, a 32 to skąd się wzięły?

Awatar użytkownika
Lazur
Niszczyciel Światów
Posty: 4573

Post autor: Lazur »

16 testów od Plague Furnace + tyle samo za Furmana uzbrojonego w plague censer
Obrazek

Marcins
Masakrator
Posty: 2012
Lokalizacja: The Gamblers Wrocław

Post autor: Marcins »

a czemu tak? czy to nie było przypadkiem k6 testów od furmanki i 15od priesta?

Awatar użytkownika
Goglem
Wodzirej
Posty: 773
Lokalizacja: Koszali, Klub Zad Trola

Post autor: Goglem »

Marcins pisze:a czemu tak? czy to nie było przypadkiem k6 testów od furmanki i 15od priesta?
tak wlasnie bylo

Marcins
Masakrator
Posty: 2012
Lokalizacja: The Gamblers Wrocław

Post autor: Marcins »

no to dlaczego ktoś tu napisał że 32 testy,przestraszyłem się ze z dwóch szeregów się zdaje czy coś...

Awatar użytkownika
jamakot
Wodzirej
Posty: 688
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: jamakot »

a priest musi zdawac za siebie?
]arrrr

Awatar użytkownika
Goglem
Wodzirej
Posty: 773
Lokalizacja: Koszali, Klub Zad Trola

Post autor: Goglem »

oczywiscie ze tak

Awatar użytkownika
Bartas
Chuck Norris
Posty: 640

Post autor: Bartas »

zdają tylko modele w styku z nim, on sam nie

ODPOWIEDZ