Co kupic - czyli rozterki krótkobrodych

Dwarfs

Moderatorzy: Arbiter Elegancji, Rakso_The_Slayer

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Fuxiorr
Masakrator
Posty: 2737
Lokalizacja: Lublin

Re: Co kupic - czyli rozterki krótkobrodych

Post autor: Fuxiorr »

Czyli zamiast toporek mozna przyklejic jakis krasnoludzki sztandard? I mozna wtedy powiedziec ze mam BSB?
misha pisze:heh gorzej jak przez taką nędzę stół ci spadnie czy cuś i figurki za tysiaki polecą po podłodze w otchłań płaczu i rozpaczy :)

Awatar użytkownika
Macias
Kretozord
Posty: 1824
Lokalizacja: SNOT - filia w Pogórzu

Post autor: Macias »

panterq pisze: Kowadło, czyli jedyna w tej chwili popychaczka, która pozwala szarżować
WE w swoim lorze tez mają popychaczkę z której można szarżować, choć jest ona dość upośledzona.
Azgaroth pisze:30 savage orków z wardem na 5+ i dodatkową bronią + lord na dziku i szaman walczą z 40 halabardnikami imperium (I tura - działa choppas). Dzikusy wbijają jedną ranę ( :shock: ), lord na dziku zapomina jak się walczy i nie wbija nic, szaman nie trafia. Halabardnicy wbijają 10 ran, test LD na stubborna dwukrotnie oblewam, na dystans ucieczki rzucam dwie jedynki :)
Imperialna moc!

Awatar użytkownika
Sevi
Niszczyciel Światów
Posty: 4777
Lokalizacja: Legion Kraków
Kontakt:

Post autor: Sevi »

palber pisze:Czyli zamiast toporek mozna przyklejic jakis krasnoludzki sztandard? I mozna wtedy powiedziec ze mam BSB?
Można, aczkolwiek myślę że można tanim kosztem zrobić lepszego bsb niż z thane ze skull pasa ;)
Wisła Kraków.

Awatar użytkownika
Fuxiorr
Masakrator
Posty: 2737
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Fuxiorr »

Hymm a moglbys mi powiedziec jak:) ?
misha pisze:heh gorzej jak przez taką nędzę stół ci spadnie czy cuś i figurki za tysiaki polecą po podłodze w otchłań płaczu i rozpaczy :)

Awatar użytkownika
Stormtrooper
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 189
Lokalizacja: Rawicz/ Leszno / Wrocław

Post autor: Stormtrooper »

możesz zrobić BSB z chorążego regimentu przyklejając mi oba wzory :)
pamiętam, że moim BSB był górnik z gamezona który miał przyklejony dodatkowo zwieńczenie sztandaru z regimentu (to z toporkami)
podpis był nieregulaminowy

Awatar użytkownika
Fuxiorr
Masakrator
Posty: 2737
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Fuxiorr »

Przekonaliscie mnie do krasnali i bede ich zbieral jako 2 armie "kurdupli". ( posiadam ich wrogow skavenow.
misha pisze:heh gorzej jak przez taką nędzę stół ci spadnie czy cuś i figurki za tysiaki polecą po podłodze w otchłań płaczu i rozpaczy :)

Awatar użytkownika
Fuxiorr
Masakrator
Posty: 2737
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Fuxiorr »

Przepraszam ze post nax postem ale mam pytanko: oplca sie kupic master enginer i czy mozna dodac go do pddzialu z dzialkiem?
misha pisze:heh gorzej jak przez taką nędzę stół ci spadnie czy cuś i figurki za tysiaki polecą po podłodze w otchłań płaczu i rozpaczy :)

Awatar użytkownika
Smh
Masakrator
Posty: 2204
Lokalizacja: Danzig / Breslau

Post autor: Smh »

Fuxiorr pisze:Przepraszam ze post nax postem ale mam pytanko: oplca sie kupic master enginer i czy mozna dodac go do pddzialu z dzialkiem?
w nowej edycji nie możesz dać Master Inzyniera do maszyny, ale może stać obok i dawać bonusy... o ile armacie nie bardzo o tyle katapulcie już bardziej :)
Moje morskie krasie z Barak Varr teraz także na blogu www.BarakVarr.pl

- Wiosłujesz [...] jakbyś w życiu nic innego nie robił. Myślałem, że krasnoludy nie umieją ani żeglować, ani pływać...
- Ulegasz stereotypom.

Awatar użytkownika
Morsereg
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3080

Post autor: Morsereg »

jesli zas chodzilo ci o to, czy ten inzynier moze byc traktowany jako maly inzynier dokupywany do maszyny, to odpowiedz brzmi: tak mozesz tak zrobic.
DragoMir pisze:
Vallarr pisze:Dopiero zobaczylem date pierwszego posta. Nekromancja krasi to zboczenie :evil:
Jaka kurna nekromancja? Krasie nie używają magii ogarze! To nie Dragon age!

Awatar użytkownika
Fuxiorr
Masakrator
Posty: 2737
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Fuxiorr »

Zamowienie do sklepu zrobilem, mozna powiedziec ze doszedl nowy Gen. Krasnali :].
misha pisze:heh gorzej jak przez taką nędzę stół ci spadnie czy cuś i figurki za tysiaki polecą po podłodze w otchłań płaczu i rozpaczy :)

wertex
Chuck Norris
Posty: 358

Post autor: wertex »

Po dłuższych namysłach, zdecydowałem się na prowadzenie drugiej armii po moich HE. Wybrałem krasnoludy, bo mają to czego nie mają elfiki. Czyli dobrego strzelania i wytrzymałych regimentów :).

Planuję zakupić narazie to:
- runesmitha
- tana
- 2 boxy wojowników po 65 zł od kolegi
- 2 katapulty za 77 zł z mantica
- 1 działo za 44 zł z mantica
- 1 box strzelców za 79 zł z areny

Czyli mam armię na 1000 pkt za niecałe 400 zł.

Teraz mam pytanie bo nie znam się zbyt bardzo. Co kupić żeby rozszerzyć armię na ~2000 pkt? Oczywiście, że kowadło ale co jeszcze?
EAT SLEEP CONQUER REPEAT

Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7594

Post autor: smiejagreg »

Działo czy katapulty po takich cenach możesz spokojnie kupić z GW na rynku wtórnym. Mi tam się niezbyt podobają Manticowe figsy, ale to już kwestia gustu...

Awatar użytkownika
Arbiter Elegancji
Niszczyciel Światów
Posty: 4808
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arbiter Elegancji »

wertex pisze: Teraz mam pytanie bo nie znam się zbyt bardzo. Co kupić żeby rozszerzyć armię na ~2000 pkt? Oczywiście, że kowadło ale co jeszcze?
organki, hammerersów i kolejne boxy warriorów żeby móc wystawiać ich jako longów/rangerów/ drugich warriorów.
Barbarossa pisze:Piszesz o pozytywnych wypowiedziach ludzi z Heelenhammera, którzy "zjedli zęby na WFB" - sorry, ale zęby na WFB to zjadłem ja, a to są angielscy gracze, których wiele razy bez problemów rozjeżdżaliśmy bo nigdy nie ogarniali na takim poziomie, jak top w Polsce. Ci ludzie nie są dla mnie ekspertami, to leszcze z podcastem..

rakooo
Plankton
Posty: 2

Post autor: rakooo »

siema posiadam 15 krasnali wojowników 20 strzelców i 2 armaty z mantic games i mam pytanie do was jakich kupywac czy z mantic games dalej czy może z cytadeli lub games-workshops ??? I kogo tera mam kupic dzięki i prosze o odp.

Kap
Mudżahedin
Posty: 268
Lokalizacja: Animosity - Szczecin

Post autor: Kap »

lordów, więcej wojowników, katapulty ze dwie (1 to musssss), jakis klocek rangerow by sie przydal czyli warriorzy z dwurakami / kusznicy. Ale zacznij od czegos co dowodzi ;p. Than na bsbka, runelord na gienka przykladowo. Kowadlo gdzies tez mozna zmiescic. A najlepiej to wytnij kartoniki, graj proxami i sam zobaczysz czego ci brakuje.

Awatar użytkownika
Łukasz_
Chuck Norris
Posty: 544
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Łukasz_ »

Na początek polecam to :wink:
http://www.gandalf.com.pl/k/slownik-int ... -slowniki/



Możesz kupować zarówno krasnoludy z mantic games, jak i z games workshop. Różnią się ceną i wyglądem. Moim zdaniem te z GW są dużo ładniejsze. Niestety są też droższe. Musisz sam zdecydować - ładniejsze i droższe modele, czy tańsze i brzydsze (chyba, że podobają Ci się modele mantica. Wtedy wybór jest prosty :wink: ).

Na pewno przyda Ci się więcej wojowników. Będziesz potrzebował co najmniej 30, a może i więcej. Strzelców masz już dość dużo, choć przydaliby się też kusznicy. Zdecydowanie potrzebujesz też katapulty (albo nawet dwóch :D ) i organków. Jeśli chodzi o bohaterów, to proponowałbym na początek Runesmitha i Thana BSB. Pomyśl nad górnikami. Zrobili się bardzo modni. Niektórzy grają na dużych, trzydziestoosobowych klockach, inni wolą mniejsze oddziały :wink: Dodatkowo oddział jakiejś elitarnej piechoty. 30+ hammerersów/longbeardów i będziesz w domu :wink: To jest dobry trzon armii. Potem się trochę ograsz i zdecydujesz co zakupić dalej :wink:

Awatar użytkownika
Matis
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3749
Lokalizacja: Puławy/Wrocław

Post autor: Matis »

Czy wojownicy w Batalionie mają w zestawie maski?
M&M Factory - Up. 14.01.2017 Ostatnia trójka pegazów

panterq
Masakrator
Posty: 2461
Lokalizacja: Legion

Post autor: panterq »

Tak. Aktualnie wszystkie wypraski dla warriorów zawierają maski
Yes they drink blood. Yes, some of them have been known to command armies of the damned. But at least they're not Elves.
- Niles Valera, Agitator

Awatar użytkownika
Matis
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3749
Lokalizacja: Puławy/Wrocław

Post autor: Matis »

Hmmm. Mam już te Krasie ze startera to dokupię batalion, jeszcze jeden oddział strzelców, jedną katapultę, kowadło, BSB i powinno być dobrze?
M&M Factory - Up. 14.01.2017 Ostatnia trójka pegazów

Awatar użytkownika
Smh
Masakrator
Posty: 2204
Lokalizacja: Danzig / Breslau

Post autor: Smh »

Matis pisze:Hmmm. Mam już te Krasie ze startera to dokupię batalion, jeszcze jeden oddział strzelców, jedną katapultę, kowadło, BSB i powinno być dobrze?
ewentualnie jeszcze jedna katapa do tego i organy (chyba, że konwersje zrobisz z batalionu by mieć i organy i cannona)
Moje morskie krasie z Barak Varr teraz także na blogu www.BarakVarr.pl

- Wiosłujesz [...] jakbyś w życiu nic innego nie robił. Myślałem, że krasnoludy nie umieją ani żeglować, ani pływać...
- Ulegasz stereotypom.

ODPOWIEDZ