Jak to jest z tym Żyrokopteram?

Jak zaszarżować trzy oddziały na raz, strzelać z łuku ze sztandarem w ręku i schować przed ostrzałem wielkiego spaślaka w grupie pokurczów.

Moderatorzy: Shino, Lidder, kudłaty, Furion

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
JarekK
Bothunter
Posty: 5100
Lokalizacja: Wrocław

Jak to jest z tym Żyrokopteram?

Post autor: JarekK »

To wkońcu żyrokopter może deklarować flee? czy nie bo już nić KU&&& MAć nie wiem :(
Stone pisze: 16 gru 2019, o 13:36Żeby dobrze rosły, o warzywa trzeba dbać.

Awatar użytkownika
Mac
Kretozord
Posty: 1842
Lokalizacja: Kazad Gnol Grumbaki z klanu Azgamod

Post autor: Mac »

Zamiast denerwować się, niszczyć sobie nerwy, bluzgać i spamować na forum, przyjmij do wiadomości że nie ma jednej prawdziwej odpowiedzi na to pytanie - GW dało ciała, minęły dwa miesiące i nie zaktualizowali errat (a niby zapewniali, że od teraz będzie to częścią usług dla klientów...) - tym samym kwestia żyrosa zależy wyłącznie od Ciebie, Twoich kumpli lub też organizatorów turniejów.
"Remember, a Dwarf's only as big as his beard."

Awatar użytkownika
bigpasiak
Ciśnieniowiec
Posty: 7714
Lokalizacja: Syberia

Post autor: bigpasiak »

Jaaaasne...
Tak samo jak kwestia ograniczenia magii, maszyn, ruchu i innych zasad znajdujących się w RB czy AB...
The wood hold peace for thos who desire it, but those who seek battle will find me...
The forest has as many eyes as leaves...

Far over, the misty mountain Cold, to dungeons deep and caverns old.
The pines were roaring, oooooon the hight...
Abandoned

Awatar użytkownika
Dymitr
Ace of Spades
Posty: 11531
Lokalizacja: The Gamblers

Post autor: Dymitr »

Jerku, generalnie jest tak, że żyros flee dac może, ale stoi w miejscu:) finał
Lohost pisze: Nie myslalem ze to kiedys powiem, ale za Dymitra byl ordnung i az mi tego brakuje.

Klops
Falubaz
Posty: 1062

Post autor: Klops »

przy ruchu 0 to żyros nie może się nawet orucic w bok a co dopiero dać flee

Awatar użytkownika
Dymitr
Ace of Spades
Posty: 11531
Lokalizacja: The Gamblers

Post autor: Dymitr »

ej źle mówisz...moze dać flee tylko sie nie rusza! jak do niego dojedziesz to go zabijesz ale flee dać może
Lohost pisze: Nie myslalem ze to kiedys powiem, ale za Dymitra byl ordnung i az mi tego brakuje.

Awatar użytkownika
Byro
Niszczyciel Światów
Posty: 4058
Lokalizacja: Wudzyn - Ostland

Post autor: Byro »

Trzymając się litery zasad (obecnych) z RB, jest tak, że stoi w miejscu.
Trzymając się specjalnych reguł żyra (ta o uciekaniu i ruchu po ogarnięciu) i odrobiny zdrowego rozsądku, powinien móc uciekać i do tego używać swiftstrider.
Wybór należy do grających.
Coma pisze:I po co czytasz komentarze sfrustrowanych miernot?
Niech się durnie trują jadem, oszczędź sobie złego.

Awatar użytkownika
bigpasiak
Ciśnieniowiec
Posty: 7714
Lokalizacja: Syberia

Post autor: bigpasiak »

Wiadomo że wystarczy trochę ogarnąć sprawę i żyros działa ale weź pojedź na mastera na Śląsk i już kopter nie ucieknie :]
W końcu czysta 8 edycja ma być :wink:
The wood hold peace for thos who desire it, but those who seek battle will find me...
The forest has as many eyes as leaves...

Far over, the misty mountain Cold, to dungeons deep and caverns old.
The pines were roaring, oooooon the hight...
Abandoned

Awatar użytkownika
jurak
Kradziej
Posty: 952
Lokalizacja: kato szybki szpiiiii.....

Post autor: jurak »

imo jest tosprawa interprectacji, wiec nie ma co zrzucac na czysta 8ed i tym bardziej wciskac ze na slasku nie mozna zrobic flee zyrkiem, jak nikt nie zapytal to nie ma co gadac :P (pewnie bedzie ze nie moze, ale nigdy nie wiadomo :))

Awatar użytkownika
bigpasiak
Ciśnieniowiec
Posty: 7714
Lokalizacja: Syberia

Post autor: bigpasiak »

Jurak.
Jeśli w zasadach stoi, że uciekasz po glebie a żyros ma, że po glebie ani centymetra to nie mów mi tu o interpretacji bo na takową nie ma tu miejsca i każda zmiana to już nie "czysta 8 " i tyle.

Jestem jak najbardziej za tym aby mógł dać dyla normalnie ale bez ściemy że żadna ingerencja w zasady nie jest potrzebna.
The wood hold peace for thos who desire it, but those who seek battle will find me...
The forest has as many eyes as leaves...

Far over, the misty mountain Cold, to dungeons deep and caverns old.
The pines were roaring, oooooon the hight...
Abandoned

kauczuk
Mudżahedin
Posty: 317

Post autor: kauczuk »

ingerencja w zasady nie jest a konkretna errata. mimo wszystko zasady z ab sa chyba nad rulebookiem bo trzymajac sie samego rb mamy konkretne paradoksy. bo kto powie ze gyro to nie fire throw?

Awatar użytkownika
jurak
Kradziej
Posty: 952
Lokalizacja: kato szybki szpiiiii.....

Post autor: jurak »

bigpasiak pisze:Jurak.
Jeśli w zasadach stoi, że uciekasz po glebie a żyros ma, że po glebie ani centymetra to nie mów mi tu o interpretacji bo na takową nie ma tu miejsca i każda zmiana to już nie "czysta 8 " i tyle.

Jestem jak najbardziej za tym aby mógł dać dyla normalnie ale bez ściemy że żadna ingerencja w zasady nie jest potrzebna.
primo ;), jezeli nie moze latac to sie nie rusza.

wogole trudno sie umowic ze zyros moze zrobic flee, nie ma tu nic do rzeczy czy czysta 8 czy nie, przeoczenie (cos by wykreslili w faq jezeli by bylo inaczej), ale najlepiej narzekac na gw i samemu uparcie brnac w bezsens, a najlepiej jak gw nie z faq'uje bo dla nich to oczywiste (roznie bywa), to wogole porazka.
druga sprawa ze niby AB>RB, a w abeku jest gadka o flee #-o
teraz to zalezy od ogarniecia organizatorow/sedziow.
bo kto powie ze gyro to nie fire throw?
jest opisane dokladnie co to Steam Gun i jak dziala.

Awatar użytkownika
Gremli
Mudżahedin
Posty: 327

Post autor: Gremli »

Czy jest możliwość żeby ktoś z LS uściślił to. Ew ktoś z szefostwa najbliższego mastera? Powoli staram się ułożyć rozpę pod SM i żyros stoi pod dużym znakiem zapytania.
Ja tu tylko sprzątam.

Awatar użytkownika
Dymitr
Ace of Spades
Posty: 11531
Lokalizacja: The Gamblers

Post autor: Dymitr »

z całym szacunkiem, ale co Ty chcesz uściślac? zasady Gyrosa są mega ścisłe
Lohost pisze: Nie myslalem ze to kiedys powiem, ale za Dymitra byl ordnung i az mi tego brakuje.

Awatar użytkownika
jurak
Kradziej
Posty: 952
Lokalizacja: kato szybki szpiiiii.....

Post autor: jurak »

Dmtrij pisze:z całym szacunkiem, ale co Ty chcesz uściślac? zasady Gyrosa są mega ścisłe
tzn?

Awatar użytkownika
Gremli
Mudżahedin
Posty: 327

Post autor: Gremli »

Z całym szacunkiem ale "I'm not a padawan of almightly Dmtrij!" i chciałbym usłyszeć zdanie kogoś z góry. Ja wiem, że krótko gram itd itp, ale naprawdę wolałbym usłyszeć coś od LS, albo ogrów. Tym bardziej że kwestia nie jest dla wszystkich tak oczywista.
Ja tu tylko sprzątam.

emiel_regis
Oszukista
Posty: 837

Post autor: emiel_regis »

zdziwie was: zasady zyrosa sa megascisle i... moze dac flee i normalnie uciec zgodnie z aktualnym podrecznikiem. Dlaczego?
bo: ucieka się po ziemi, ale wysokosc tej cechy nie ma nic do rzeczy. W zasadach flyersow jest napisane ze niezalenie czy uzywasz ground mv czy flying mv to uzywasz zasady swiftstrider. Co ma do rzeczy ile ktos ma ruchu? ucieka 3d6, z czego wybieramy 2 najwyzsze. Ba, zyros jak chce moze zaszarzowac po ziemi. dokladnie na 0+3d6 z czego wybiera 2 najwyzsze... A jeśli nie to zacytujcie podrecznik/FAQ :P

Awatar użytkownika
jurak
Kradziej
Posty: 952
Lokalizacja: kato szybki szpiiiii.....

Post autor: jurak »

emiel_regis pisze:zdziwie was: zasady zyrosa sa megascisle i... moze dac flee i normalnie uciec zgodnie z aktualnym podrecznikiem. Dlaczego?
bo: ucieka się po ziemi, ale wysokosc tej cechy nie ma nic do rzeczy. W zasadach flyersow jest napisane ze niezalenie czy uzywasz ground mv czy flying mv to uzywasz zasady swiftstrider. Co ma do rzeczy ile ktos ma ruchu? ucieka 3d6, z czego wybieramy 2 najwyzsze. Ba, zyros jak chce moze zaszarzowac po ziemi. dokladnie na 0+3d6 z czego wybiera 2 najwyzsze... A jeśli nie to zacytujcie podrecznik/FAQ :P
jak by to bylo takie proste jak piszesz ;)

Awatar użytkownika
Rakso_The_Slayer
Postownik Niepospolity
Posty: 5208
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: Rakso_The_Slayer »

Regis - niby fajnie ale wszystko psuje zapis AB, że jeśli gyro nie lata to nie może się poruszać. Więc ground movement dla niego nie istnieje.
Niestety, głupie niedopatrzenie GW. Pewnie większość organizatorów turniei będzie dopuszczała uciekające gyrosy jednak nie zmienia to faktu, że będzie to sprzeczne z zasadami gyra. Licze na LS, że naprawi tego byka ale jakoś się nie odzywa w tym temacie.
Obrazek

Awatar użytkownika
bigpasiak
Ciśnieniowiec
Posty: 7714
Lokalizacja: Syberia

Post autor: bigpasiak »

+1
The wood hold peace for thos who desire it, but those who seek battle will find me...
The forest has as many eyes as leaves...

Far over, the misty mountain Cold, to dungeons deep and caverns old.
The pines were roaring, oooooon the hight...
Abandoned

ODPOWIEDZ