Jak Skaveni sobie radzą w nowej edycji i jak złożyć armię?

Skaven

Moderator: Hoax

ODPOWIEDZ
Marcins
Masakrator
Posty: 2012
Lokalizacja: The Gamblers Wrocław

Re: Jak Skaveni sobie radzą w nowej edycji i jak złożyć armi

Post autor: Marcins »

pod slavy to 5x10
pod clanraty to zależy jak wolisz ja robię 5x7

Knopers
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 121

Post autor: Knopers »

NA jakiej zasadzie działa "sojusz" poszczególnych armii? Czy można w prywatnej/lokalnej rozgrywce używac modeli z innych armii jako sojusz do skavenów? Gdzieś kiedys na forum był wątek wspominany o dodaniu kawalerii, której szczurkom brakuje, a najczęsciej wymieniana byla kawaleria chaosu jako klimatyczna :P Czy jest dopuszczalne w grze ogółem takie coś?? Czy jedynie na turniejach ?

Marcins
Masakrator
Posty: 2012
Lokalizacja: The Gamblers Wrocław

Post autor: Marcins »

kiedyś można było wcisnąć dogs of war,albo grac parówkę[bitwę gdzie gra się 2 armie na 2 armie] dzisiaj pozostaje nam tylko druga opcja.

mastha212
Plankton
Posty: 4

Post autor: mastha212 »

Witam

Nie wiedziałem w którym topicu zadać moje pytanie i zdecydowałem się na ten, jeśli to błąd to proszę admina o przeniesienie do odpowiedniego wątku.

Razem z kumplem postanowiliśmy pobawić się w WFB. Lat temu -naście grałem w Warzone, on chyba też coś tam malował, ale generalnie można nas traktować jako noobów. Postanowiliśmy zrzucić się na zestaw startowy, bo jemu pasują Elfy, a mi Skaveni nie przeszkadzają. Poza tym jest też reszta gratów niezbędnych do gry no i finansowo wychodzi rewelacyjnie w stosunku do tego co otrzymujemy.

Sprawa wygląda następująco. Absolutnie nie chcemy tworzyć armii turniejowych, będziemy grać tylko we dwóch i bardziej z nastawieniem na dobrą zabawę i klimat, a nie na zażarte współzawodnictwo. Czy ja wygram czy on - nieważne. Liczy się fun. Stąd i wielkość armii nie będzie duża. I tutaj jest moja prośba o pomoc.

Jak złożyć armię Skavenów biorąc pod uwagą takie wytyczne:

1. wykorzystanie wszystkich figurek z IoB
2. użycie Doomwheel (bardzo podoba mi się wizualnie i chciałbym mieć to w swojej armii)
3. limit 1000pkt (na stronie GW jest propozycja za 1100pkt http://www.games-workshop.com/gws/conte ... ue&start=3 , ale wolałbym nie przekroczyć pułapu 1000)

Co dokupić i dlaczego musiałbym dokupić (nie licząc Doomwheel)?

Przy okazji proszę o rozjaśnienie dwóch kwestii. Nie miałem jeszcze w rękach ani podręcznika ani army booka więc większość to moje domysły. W zestawie IoB są 2 Rat Ogry i tylko jeden Master Moulder. Rozumiem, że ma on jakąś ekstra zdolność, która pozwala mu "obsługiwać" dwóch, a nie tylko jednego Rat Ogra?

Druga sprawa to ilość Lordów. W pudełku mamy jednego Warlorda, a z tego co zrozumiałem (albo i nie) poniżej 2000pkt można mieć tylko 3 Herosów, a Lordów zero. To jak to tłumaczyć w tym wypadku?

Z góry przepraszam jeśli moje pytania są trywialne, ale jak wspomniałem, dopiero zaczynamy (a wręcz planujemy dopiero zacząć) zabawę z WFB więc wątpliwości jest sporo.

Pozdrawiam

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

mastha212 pisze:Przy okazji proszę o rozjaśnienie dwóch kwestii. Nie miałem jeszcze w rękach ani podręcznika ani army booka więc większość to moje domysły. W zestawie IoB są 2 Rat Ogry i tylko jeden Master Moulder. Rozumiem, że ma on jakąś ekstra zdolność, która pozwala mu "obsługiwać" dwóch, a nie tylko jednego Rat Ogra?
Tak
Druga sprawa to ilość Lordów. W pudełku mamy jednego Warlorda, a z tego co zrozumiałem (albo i nie) poniżej 2000pkt można mieć tylko 3 Herosów, a Lordów zero. To jak to tłumaczyć w tym wypadku?
Tak było w 7 ed. Teraz momożna mieć lorda nawet na 500 punktów, o ile nie prekracza 25% kosztu armii.
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

Awatar użytkownika
Arbiter Elegancji
Niszczyciel Światów
Posty: 4808
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arbiter Elegancji »

Witamy.
Co dokupić i dlaczego musiałbym dokupić (nie licząc Doomwheel)?
Armybook, są tam szczególowe zasady do armii.
mastha212 pisze:Przy okazji proszę o rozjaśnienie dwóch kwestii. Nie miałem jeszcze w rękach ani podręcznika ani army booka więc większość to moje domysły. W zestawie IoB są 2 Rat Ogry i tylko jeden Master Moulder. Rozumiem, że ma on jakąś ekstra zdolność, która pozwala mu "obsługiwać" dwóch, a nie tylko jednego Rat Ogra?
jeden packmaster/master moulder może "obsługiwać" dowolną ilość rat-ogrów. Na jakich zasadach konkretnie wyjaśnione jest w Armybooku.
mastha212 pisze:Druga sprawa to ilość Lordów. W pudełku mamy jednego Warlorda, a z tego co zrozumiałem (albo i nie) poniżej 2000pkt można mieć tylko 3 Herosów, a Lordów zero. To jak to tłumaczyć w tym wypadku?
Masz stare info dotyczące zasad skladania rozpy. Teraz nie ma ograniczenia ilościowego jeśli chodzi liczbę lordów/herosów. Teraz lączna suma punktów wszystkich lordów nie może przekraczać 25% punktów na jakie jest rozpiska (podobnie jest z herosami). Co więcej Warlorda można bez najmniejszych problemów wystawiać jako chieftaina (herosa).
Barbarossa pisze:Piszesz o pozytywnych wypowiedziach ludzi z Heelenhammera, którzy "zjedli zęby na WFB" - sorry, ale zęby na WFB to zjadłem ja, a to są angielscy gracze, których wiele razy bez problemów rozjeżdżaliśmy bo nigdy nie ogarniali na takim poziomie, jak top w Polsce. Ci ludzie nie są dla mnie ekspertami, to leszcze z podcastem..

mastha212
Plankton
Posty: 4

Post autor: mastha212 »

Dzięki za odpowiedzi. Info ciągnąłem z PDF-a z sieci. Wiadomo, że kupię drukowany armybook w najnowszej edycji, z ciekawości tylko chciałem już teraz poczytać co i jak.

Jeśli chodzi o dodatkowe zakupy to bardziej mi chodziło co prócz IoB i Doomwheel jeśli chodzi o figurki, bo sumarycznie to chyba da znacznie mniej niż 1000p. Rozpiska ze strony GW jest w miarę dobrze skrojona, urwać 100p chyba nie będzie aż tak trudno. Inna sprawa, że martwi mnie brak Slave-ów, a z tego co już zdołałem się zorientować jest to must-have jeśli chodzi o armie szczurków.

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

Możesz spokojnie kupić 100 slavów na dobry początek :)
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

mastha212
Plankton
Posty: 4

Post autor: mastha212 »

Jezu, ale ile to się będzie malować :roll: W ogóle Slavy faktycznie są niezbędne czy tylko w jakiś konkretnych przypadkach?

Awatar użytkownika
krystian1wielki
Niszczyciel Światów
Posty: 4143
Lokalizacja: FENIX Włocławek/Gdańsk

Post autor: krystian1wielki »

Slavy są bardzo użyteczne z uwagi na bardzo mały koszt punktowy, na 1000pkt nie wiem czy aż 100 szt ci będzie potrzeba ale ogólnie skaveny to typowa armia masowa więc nie zdziw się jeśli w rozpisce będziesz miał ponad dwa razy więcej modeli niż twój kolega ze swoimi HE :wink:

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

Chyba raczej 3 razy więcej :) Na 100 pkt starczy tak z 60-70 slavów, ale jak będziesz chciał rozwijać armię, to dobijesz do 100-150 :)
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

Awatar użytkownika
krystian1wielki
Niszczyciel Światów
Posty: 4143
Lokalizacja: FENIX Włocławek/Gdańsk

Post autor: krystian1wielki »

będziesz miał ponad dwa razy więcej modeli niż twój kolega
toć mówię przecież :wink:

Awatar użytkownika
grom88
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 136
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: grom88 »

Uprzedzając następne pytanie, które zwykle pada to slavy możesz zrobić z dowolnych modeli clanratów staro czy tez nowo edycyjnych.

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

Na odwrót też możesz :wink:
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

Awatar użytkownika
Mr. Hyde
Mudżahedin
Posty: 286
Lokalizacja: Koszalin Zad Trolla
Kontakt:

Post autor: Mr. Hyde »

Wiesz że jak nawet tylko odrobinkę zmodyfikujesz rozpe to będziesz rzezać te elfy że aż smutno.

mastha212
Plankton
Posty: 4

Post autor: mastha212 »

Az tak niezbalansowana jest ta podstawka? Dziwne skoro ma zapewniac wyrownana rozgrywke out of the box.

Wracajac do slavow to wiem, ze to straszna taniocha pod wzgledem punktow, ale tez straszne mieso armatnie. Stad pytanie czy ich uzycie zaklada z gory ich zaglade czy jednak warto w jakis konkretnych przypadkach inaczej wykorzystac punkty przeznaczone na slavy.

Awatar użytkownika
krystian1wielki
Niszczyciel Światów
Posty: 4143
Lokalizacja: FENIX Włocławek/Gdańsk

Post autor: krystian1wielki »

slavy zazwyczaj mają umrzeć - tyle że ma im to zająć dużo czasu podczas którego ty będziesz kombinował co zrobić z przeciwnikiem który ich zabija, śą świetnym blokerem którego po prostu nie jest żal

Awatar użytkownika
grom88
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 136
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: grom88 »

A wynika to z tego, że możesz rzucać czary ofensywne i strzelać do przeciwnika, z którym walczą gdzie normalnie jest to zabronione :) świetna sprawa po prostu.

Awatar użytkownika
Gangrel
Mudżahedin
Posty: 250
Lokalizacja: Dziki Wschód

Post autor: Gangrel »

Az tak niezbalansowana jest ta podstawka? .
Witam wszystkich (moj 1 post chociaz sledze forum od jakiegos czasu).
Tez niedawno postanowilismy z kumplem pobawic sie w wfb i dokonac zakupu IOB. Rozegralismy juz kilka bitew modelami z tej podstawki i rzeczywiscie skaveni maja przewage jednak na polu bitwy roznie to bywa. Wczoraj gralismy kolejny raz - elficka kawaleria padla szybko, swordzi zostali zmiekczeni ratlingiem(wystawionym z mortaru)... siedze sobie wygodnie z triumfalnym usmiechem malujacym sie na mojej podlej gebie gdy tu nagle w jednej turze prawie caly klocek clanratow ucieka za stol, drugi kolcek (15x + inzynier) ucieka przed wlocznikami ktorzy go doganiaja i wybijaja do nogi. Ostatnia nadzieja ratling i warpfire - 2x misfire i znikaja z powierzchni ziemi zostawiajac na stole samotne rat ogry...
Dziwne skoro ma zapewniac wyrownana ozgrywke out of the box
Jedyne co ma zapewnic to wieksze zyski GW ;) pozdrawiam wszystkich
"Od dwóch dobrych generałów wolę jednego, który ma szczęście", Napoleon
"Mieć rację nie sprawia żadnej przyjemności, jeśli nie można wykazać innym, że się mylą..."

Awatar użytkownika
Mr. Hyde
Mudżahedin
Posty: 286
Lokalizacja: Koszalin Zad Trolla
Kontakt:

Post autor: Mr. Hyde »

Trzeba wystawiać bsb żeby przerzucać nieudane rzuty liderki.
Slavy praktycznie w każdej grze mają jakieś zadanie zazwyczaj jest to blokowanie przez 3-4 tur super mega klocka za 600 pts tak aby nie doszedł do naszych modeli (albo żebyśmy mogli go rozkręcić, ale takich czołzenów to nie ma nawet czym ruszyć) za większe punkty, mogą być screenami i ogólnie mają ściągać wszystko co mocne na siebie i to jest super bo nie wszystkie armie mogą sobie pozwolić na tracenie jednostek a nam to praktycznie nic nie robi.

ODPOWIEDZ