pytania o magię

Jak zaszarżować trzy oddziały na raz, strzelać z łuku ze sztandarem w ręku i schować przed ostrzałem wielkiego spaślaka w grupie pokurczów.

Moderatorzy: Shino, Lidder, kudłaty, Furion

Zablokowany
Awatar użytkownika
Laik
Pan Spamu
Posty: 8785
Lokalizacja: Kraków

pytania o magię

Post autor: Laik »

Witam,

czy lore'owy bonus magii Fire, +D3 do casta jeżeli oddział na który się rzuca czar został już potraktowany czarem z domeny ognia, się kumuluję?
swieta_barbara pisze:Jesteś maszyna debelial, bez Ciebie to hobby dawno by umarło.

Cibi
Mudżahedin
Posty: 258

Post autor: Cibi »

Nie kumuluje się.

Awatar użytkownika
Laik
Pan Spamu
Posty: 8785
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Laik »

Pytanie – czy jeżeli zdispelluje throne of vines to jego działanie od razu się zmniejsza – np. nie ma już +4 do T tylko +2 itd…?
swieta_barbara pisze:Jesteś maszyna debelial, bez Ciebie to hobby dawno by umarło.

Awatar użytkownika
Asassello
Pan Spamu
Posty: 8176
Lokalizacja: Warszawka - Kult
Kontakt:

Post autor: Asassello »

Laik pisze:Pytanie – czy jeżeli zdispelluje throne of vines to jego działanie od razu się zmniejsza – np. nie ma już +4 do T tylko +2 itd…?
Nie.

Jeśli czar został rzucony w momencie gdy tron działał to czar jest zboostowany nawet jak tron przestanie działać.
Jest to chyba nowym FAQ do RB napisane.
Obrazek

kudłaty
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3552

Post autor: kudłaty »

Jest w FAQ, tron liczy się tylko na moment rzucania, potem nie ma efektu (oprócz ignorowania miscastów)(.

Awatar użytkownika
muchozol
Falubaz
Posty: 1237
Lokalizacja: Salamandra Włocławek

Post autor: muchozol »

Mam takie może trochę głupie pytanie. Czy Zwój Ochronny działa na czary rzucone z nieodparta siła/ zadające natychmiastowa śmierć. Bo chyba nie jest to taki zwykły Ward Save :roll:
podpis był nieregulaminowy

oddajcie podpis łobuzy

Awatar użytkownika
Arbiter Elegancji
Niszczyciel Światów
Posty: 4808
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arbiter Elegancji »

Jeśli "zwój ochrony" to to za 15pkt. to jest to zwykły ward i nie działa na czary przy których nie można użyć wardów (np. skaveńska 13).
Barbarossa pisze:Piszesz o pozytywnych wypowiedziach ludzi z Heelenhammera, którzy "zjedli zęby na WFB" - sorry, ale zęby na WFB to zjadłem ja, a to są angielscy gracze, których wiele razy bez problemów rozjeżdżaliśmy bo nigdy nie ogarniali na takim poziomie, jak top w Polsce. Ci ludzie nie są dla mnie ekspertami, to leszcze z podcastem..

Awatar użytkownika
Młody Pajak
Kradziej
Posty: 945
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Młody Pajak »

nie działą.

Awatar użytkownika
muchozol
Falubaz
Posty: 1237
Lokalizacja: Salamandra Włocławek

Post autor: muchozol »

ehh...takem myślał, ale nadzieja umiera ostatnia :D

Dzięki za odpowiedz
podpis był nieregulaminowy

oddajcie podpis łobuzy

Awatar użytkownika
krejzihed
Chuck Norris
Posty: 443
Lokalizacja: tychy-wroclaw

Post autor: krejzihed »

czy boosty z beasta dzialaja rowniez na mounta?

Awatar użytkownika
Młody Pajak
Kradziej
Posty: 945
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Młody Pajak »

Tylko 0.

Awatar użytkownika
Morsereg
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3080

Post autor: Morsereg »

tez mam pytanie odnosnie magii.
kiedy mag moze zdispellowac swojego rip'a? tz. kiedy moze go wylaczyc. czy tylko w swojej fazie magii/dispella rzucajac kosci?
podobno w zeszlej edycji mogl to zrobic kiedy i jak chcial. prawda to, czy wal?
DragoMir pisze:
Vallarr pisze:Dopiero zobaczylem date pierwszego posta. Nekromancja krasi to zboczenie :evil:
Jaka kurna nekromancja? Krasie nie używają magii ogarze! To nie Dragon age!

Awatar użytkownika
Lidder
Niszczyciel Światów
Posty: 4679
Kontakt:

Post autor: Lidder »

Morsereg pisze:tez mam pytanie odnosnie magii.
kiedy mag moze zdispellowac swojego rip'a? tz. kiedy moze go wylaczyc. czy tylko w swojej fazie magii/dispella rzucajac kosci?
podobno w zeszlej edycji mogl to zrobic kiedy i jak chcial. prawda to, czy wal?
Tak, może kiedy chce, ale też robił bym to w granicach rozsądku.

Awatar użytkownika
krejzihed
Chuck Norris
Posty: 443
Lokalizacja: tychy-wroclaw

Post autor: krejzihed »

krejzihed pisze:czy boosty z beasta dzialaja rowniez na mounta?
Młody Pajak pisze:Tylko 0.
a w podreczniku jest napisane:

THE SAVAGE BEAST OF HORRORS
"The model gains +3 Strength abd +3 Attacks...."

model = jezdziec + pupilek

PANN'S IMP. PELT

"The target gains + 3 T..."

Tu sie przypuszczam, że tylko jezdziec, jednak w 5ce z beasta wyraznie napisane jest - model.
Czy ja szukam dziury w calym? czy ten czar rzeczywiscie dziala na caly model, nie umiem sie przekopac przez erraty przez pózną pore.

dobranoc ;)

Awatar użytkownika
Młody Pajak
Kradziej
Posty: 945
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Młody Pajak »

Wypisałeś zdania z kontekstu. W czarze numer 5 jest zapisek 'friendly character'. W dwójce to samo : P

Awatar użytkownika
krejzihed
Chuck Norris
Posty: 443
Lokalizacja: tychy-wroclaw

Post autor: krejzihed »

:P ale ja to zrozumialem w dziwny sposob i chcialem sie dowiedziec czy jest naciagany ;P

bo tam jest napisane ze moze byc czar rzucony przez maga na siebie lub innego charaktera w 12". czyli rzucam go na lorda na smoku w 12 ".
potem jest napisane ze model dostaje boosty... czyli i lord i smok.
chodzi o to ze lord na smoku to jest jeden model.
czar mozna rzucac tylko na lordow/herosow ale jesli jest to model 2czesciowy to caly model dostaje boosta.

jesli to nadal nie dziala na mounta, to szkoda, fajna bylaby magia beasta (choc nie sadze ze jest slaba)...

Awatar użytkownika
Morsereg
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3080

Post autor: Morsereg »

Lidder pisze:Tak, może kiedy chce, ale też robił bym to w granicach rozsądku.
czy moglbys podac jeszcze strone w RB?
i czym sa granice rozsadku :P
dokladnie to chodzi mi o sytuacje, gdzie dzieki czarowi tzeentch'a zwykly szeregowiec jest zamieniany w jakiegos tam kozackiego wojownika chaosu.
czy mozna z niego sciagnac tego spella po tym jak on wykona swoje ataki ale przed moimi atakami?
DragoMir pisze:
Vallarr pisze:Dopiero zobaczylem date pierwszego posta. Nekromancja krasi to zboczenie :evil:
Jaka kurna nekromancja? Krasie nie używają magii ogarze! To nie Dragon age!

Awatar użytkownika
Lidder
Niszczyciel Światów
Posty: 4679
Kontakt:

Post autor: Lidder »

Morsereg pisze:
Lidder pisze:Tak, może kiedy chce, ale też robił bym to w granicach rozsądku.
czy moglbys podac jeszcze strone w RB?
i czym sa granice rozsadku :P
dokladnie to chodzi mi o sytuacje, gdzie dzieki czarowi tzeentch'a zwykly szeregowiec jest zamieniany w jakiegos tam kozackiego wojownika chaosu.
czy mozna z niego sciagnac tego spella po tym jak on wykona swoje ataki ale przed moimi atakami?
36 strona.
to jest właśnie ta granica :) powinien zdecydować czy chce to rozproszyć na początku czy może na końcu fazy CC, a nie w momencie kiedy idą w niego rany i dispeluje to żebyś punktów nie dostał [-X

Awatar użytkownika
Laik
Pan Spamu
Posty: 8785
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Laik »

Casting value na jakie typy jednostek zmniejszany jest w lore of beast?
swieta_barbara pisze:Jesteś maszyna debelial, bez Ciebie to hobby dawno by umarło.

Klops
Falubaz
Posty: 1062

Post autor: Klops »

wszystko w bestmanach, monster: cavalery, beast, warbeast, chariot, swarm, cavalery

Zablokowany