Neuroshima Tactics - nowy polski system

ODPOWIEDZ
cold turkey
Mudżahedin
Posty: 238
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Neuroshima Tactics - nowy polski system

Post autor: cold turkey »

To właściwie trzeci polski system, gdyż około 2000roku wyszła Atilla - ale z tego co czytałem jeszcze w magii i mieczu to miała gumowe ludki[barbarians vs nippon] i słabe zasady. Następnie historyczne ogniem i mieczem w skali 15mm, system ciekawy ale wszystko moze z wyjatkiem najniższego poziomu gry podjazdu - wychodzi drogo.

http://nstactics.ning.com/
Tu jest stronka systemu - z tego co piszą autorzy, zapowiada się co najmniej nieźle i ciekawie.
Są 4 różne frakcje a figsy metalowe i niepomalowane, w większości bez konieczności klejenia.
Co najważniejsze ceny mają być w miare przystepne - a więc podstawową bandę w pełni grywalną będzie mozna już kupi za około 120zł.
HE 2.5k

Awatar użytkownika
Asassello
Pan Spamu
Posty: 8176
Lokalizacja: Warszawka - Kult
Kontakt:

Post autor: Asassello »

jak to 3?

a Warcanto, Wojancja.. i pewnie jeszcze jakieś które doczekały się własnych zasad i możliwe ze własnych figurek...

na neuroshima figurkowa wychodzi i wychodzi, i jakoś wyjść nie może...

W sumie to i dobrze, bo wole od Portalu otrzymać nową grę planszową niż kolejnego bitewniaka na rynku. :)
Obrazek

cold turkey
Mudżahedin
Posty: 238
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Post autor: cold turkey »

Portal słynie z opoznien:D Teraz wydali gre na targi w Essen na czas, ale za to nie dolaczyli czesci zetonow - 51 stan.

O tych grach co piszesz w zyciu nie slyszalem. Byly figurki w ogole do tego ? Oficjalne nie, ze to zakładało wykorzystanie figsów z innych systemów [same zasady sie nie licza bo pewnie wtedy takich polskich systemow jest kilkadziesiat].
HE 2.5k

Awatar użytkownika
Romendakil
Mudżahedin
Posty: 251
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Romendakil »

Do Warcanto figurki jak najbardziej są produkowane.
Jedna frakcja jest nawet odmienna niż klasyczne frakcje fantasy (dot. Lidd). Pozostałe zwykle są pokazane w nieklasycznym ujęciu.

Z Wojnacją jest natomiast tak jak piszesz, system własnych figur nie produkuje.

cold turkey
Mudżahedin
Posty: 238
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Post autor: cold turkey »

To ciekawa sprawa z tym warcanto. Przyjrze sie skoro sa figurki produkowane/byly produkowane.

A wiec sa 4 polskie systemy[o ile do neuroshimy wydadza figurki, ale dali je do malowania ludziom wiec cos tam musi byc juz wyrzezbione]
HE 2.5k

cold turkey
Mudżahedin
Posty: 238
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Post autor: cold turkey »

Jeszcze tylko pytanie ile figurek to bedzie ten grywalny gang w starterze.

Bo jezeli 5 za 120zł to nie wroze sukcesu :D Ale jezeli juz tak 9 to ...
HE 2.5k

Awatar użytkownika
slouch
Wałkarz
Posty: 70

Post autor: slouch »

wiadomo coś na temat figurek neuroshima tactics? (kiedy, gdzie, za ile...) i ogólnie jakieś nowinki o grze? wiem że tydzień temu był filmik na yt

Awatar użytkownika
Eriks281
Chuck Norris
Posty: 538

Post autor: Eriks281 »

25 lipca premiera! Figurki już można zamawiać na www.rebel.pl .
Sądzę, że można by było założyć dział tacticsa - identyczny jak do wh40k czyli link na http://nstactics.ning.com/ .
- Klnę się na Sigmara - nigdy nie weźmiecie mnie żywcem, upadli słudzy ciemności!

- Nigdy nie zamierzaliśmy. Zastrzelcie go.

Takaris Fellblade, kapitan Czarnej Arki "Udręka"

Awatar użytkownika
Don_Silvarro
Chuck Norris
Posty: 508
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Don_Silvarro »

Na Rebel.pl są też zdjęcia większości ludków. I muszę przyznać, że o ile lubię wspierać 'niszowe' gry, tym bardziej rodzime, to niestety lalki do Neuro będę omijał szerokim łukiem. Jakość odlewu i detali wygląda na przeciętne 15mm. Problem w tym, że ludki mają 28mm, więc trochę fail... :roll: Może bym się skusił, gdyby były o połowę tańsze, ale stówka za pięć takich ewidentnie 'garażowych' (niestety w negatywnym znaczeniu) ulepków to gruba przesada.

Na szczęście jest sporo producentów wszelakiej maści ludków w klimatach postapo, więc jeśli gra chwyci (czego niestety raczej nie wróżę, skuszą się raczej tylko zatwardziali fani Neuro), to można kupić fajne zamienniki.

Szkoda, bo miałem nadzieję, że chociaż roboty będą yakotako wyglądać... :roll:

Awatar użytkownika
Eriks281
Chuck Norris
Posty: 538

Post autor: Eriks281 »

Mnie się ludki podobają, a nie powiem żebym był fanem BFSP. Wielu osobom także się podoba. ;) Więc, sądzę, że się przyjmie.
Jakby nie patrzeć to nie ceny warhammerowe - oczywiście jakość niższa(Ale pamiętaj, że to nie 28 wfb-kowe tylko jednak modele wielkości LOTR-A.) No, ale już ma swoich fanów. ;) No i sądzę, że jak gra okaże się sukcesem to figurki będą się stawać także ładniejsze.
- Klnę się na Sigmara - nigdy nie weźmiecie mnie żywcem, upadli słudzy ciemności!

- Nigdy nie zamierzaliśmy. Zastrzelcie go.

Takaris Fellblade, kapitan Czarnej Arki "Udręka"

Doman-
Wodzirej
Posty: 775
Lokalizacja: K-ce

Post autor: Doman- »

Don_Silvarro pisze:Na Rebel.pl są też zdjęcia większości ludków. I muszę przyznać, że o ile lubię wspierać 'niszowe' gry, tym bardziej rodzime, to niestety lalki do Neuro będę omijał szerokim łukiem. Jakość odlewu i detali wygląda na przeciętne 15mm. Problem w tym, że ludki mają 28mm, więc trochę fail... :roll: Może bym się skusił, gdyby były o połowę tańsze, ale stówka za pięć takich ewidentnie 'garażowych' (niestety w negatywnym znaczeniu) ulepków to gruba przesada.
+1
dokładnie
ja sobie z rodzimych produkcji śledzę Umbra Turris :wink:

Awatar użytkownika
Andronicus
Chuck Norris
Posty: 566
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Andronicus »

Mnie się ludki podobają, a nie powiem żebym był fanem BFSP. Wielu osobom także się podoba. ;) Więc, sądzę, że się przyjmie.
Jakby nie patrzeć to nie ceny warhammerowe - oczywiście jakość niższa(Ale pamiętaj, że to nie 28 wfb-kowe tylko jednak modele wielkości LOTR-A.) No, ale już ma swoich fanów. ;) No i sądzę, że jak gra okaże się sukcesem to figurki będą się stawać także ładniejsze.
Akurat w relacji cena/jakość te figurki wypadają baaardzo marnie. Kosztują tyle co modele do Infinity, których rzeźby wgniatają neuroshimowych ulepców w ziemię. Moim zdaniem system się nie przyjmie bo pod żadnym względem nie może konkurować z innymi systemami (może mechanika będzie dobra, ale jeśli modele nie będą się sprzedawać system i tak zdechnie).

Awatar użytkownika
Eriks281
Chuck Norris
Posty: 538

Post autor: Eriks281 »

Ehh, poczekam na zasady, bo zaczyna to słabo wyglądać. Już się pojawiają pierwsze głosy, by zainwestować w Infinity.
- Klnę się na Sigmara - nigdy nie weźmiecie mnie żywcem, upadli słudzy ciemności!

- Nigdy nie zamierzaliśmy. Zastrzelcie go.

Takaris Fellblade, kapitan Czarnej Arki "Udręka"

Awatar użytkownika
Grodzio
Chuck Norris
Posty: 613
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Grodzio »

Podręcznik do gry:http://files.neuroshima.org/NS_TACTICS_ ... SCREEN.pdf

Nie jest to ostateczna wersja.

Awatar użytkownika
Eriks281
Chuck Norris
Posty: 538

Post autor: Eriks281 »

Jestem ciekaw jak to wszystko się potoczy. Zrobili mnie w konia, bo zasady do kampanii maja podobno być po wakacjach. Czyli to co pewnie będzie napędzać tę grę. (tak przeczytałem, nie jestem pewien) No i ostatecznie zakupiłem Haqqislam. ;]
- Klnę się na Sigmara - nigdy nie weźmiecie mnie żywcem, upadli słudzy ciemności!

- Nigdy nie zamierzaliśmy. Zastrzelcie go.

Takaris Fellblade, kapitan Czarnej Arki "Udręka"

Awatar użytkownika
eliah91
Masakrator
Posty: 2759
Lokalizacja: Warszawa Czarne Wrony

Post autor: eliah91 »

Jakiej skali są modele?
Mam pomysł na bandę mutantów lub hegemoni z Dark Eldarów i nie wiem czy nie będą za duże.
Obrazek

Awatar użytkownika
Grodzio
Chuck Norris
Posty: 613
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Grodzio »

Będą za duże to skala coś koło 25mm.

Awatar użytkownika
Eriks281
Chuck Norris
Posty: 538

Post autor: Eriks281 »

Skala Lotr-wa. Podobno. Tak mówiło paro osób, które widziały figurki. Jednak z drugiej strony to mutki oni mogą być takimi koksami. :)
- Klnę się na Sigmara - nigdy nie weźmiecie mnie żywcem, upadli słudzy ciemności!

- Nigdy nie zamierzaliśmy. Zastrzelcie go.

Takaris Fellblade, kapitan Czarnej Arki "Udręka"

Kamel
Mudżahedin
Posty: 269
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski
Kontakt:

Post autor: Kamel »

Ja tam zakupiłem już Molocha i teraz czekam na figurki ;)

Same figurki może nie powalają, ale z pewnego źródła wiem, że jeśli system się przyjmie (a zakładam, że tak będzie) to jakość figurek ma się znacznie poprawić.
Fanów Neuroshimy i Neuroshimy Hex w Polsce, a nawet i na świecie nie brakuje. Mechanika jeszcze cały czas udoskonalana zapowiada się całkiem ciekawie i moim zdaniem działa to tylko na plus. Już w tej chwili NST zaskarbiło sobie całkiem sporą rzeszę fanów, a system dopiero co wyszedł więc jak już wspomniałem: moim zdaniem będzie miał on co raz to bardziej świetlaną przyszłość ;)
"Największa ofiara- to ofiara z własnej woli." - Św. Maksymilian Maria Kolbe

Awatar użytkownika
Grodzio
Chuck Norris
Posty: 613
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Grodzio »

Ja już mam modele Molocha i powiem że są przyzwoite. Tak samo mutanci Borgo. Moim zdaniem słaby był malarz i fotki tych modeli przez to wyglądają dość kiepsko.

ODPOWIEDZ