Neuroshima Tactics - nowy polski system

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Vallarr
Falubaz
Posty: 1018

Re: Neuroshima Tactics - nowy polski system

Post autor: Vallarr »

Przebrnalem przez zasady i mam ochote w to wejsc, ciekaw tylko jestem ile trwa przecietna gra na 1-1,4k pkt, bo mam wrazenie, ze pierwsze tury ciagnac sie beda dlugo. Do tego trzeba mase makiet. Ale generalnie mam ochote pograc. Jak wrazenia? No i czy w wawie i okolicy jest juz pare osob do bitewki?

Kamel
Mudżahedin
Posty: 269
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski
Kontakt:

Post autor: Kamel »

Ogólnie to wygląda tak:

Stół battlowy jest dużo za duży na NST. My ze znajomymi gramy na stole 48x48 cali. Gra jest bardzo dynamiczna więc rozgrywka na takie punkty trwa 1-2 h a jak się poszczęści jednej ze stron to i krócej.
Makiet faktycznie trzeba sporo, bo większe puste place właściwie nie mają żadnego sensu jak grasz np. przeciwko Posterunkowi, bo w drugiej turze zostaniesz wystrzelany i takie Borgo np. zupełnie szans nie ma ;)
"Największa ofiara- to ofiara z własnej woli." - Św. Maksymilian Maria Kolbe

szeszej
Falubaz
Posty: 1024
Lokalizacja: Świdnik/Lublin

Post autor: szeszej »

I jak wrażenia z grania? Ciekawe to to, warte spróbowania? :)

Kamel
Mudżahedin
Posty: 269
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski
Kontakt:

Post autor: Kamel »

Jak dla mnie bardzo! Figurki może pozostawiają wiele do życzenia ale nie ma tragedii.
"Największa ofiara- to ofiara z własnej woli." - Św. Maksymilian Maria Kolbe

Awatar użytkownika
Rakso_The_Slayer
Postownik Niepospolity
Posty: 5208
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: Rakso_The_Slayer »

Będzie można pobawić się w NST na Mad Days, będą pokazy, spotkania z twórcami, a także turniej. Zapraszam.
Obrazek

Awatar użytkownika
ZOO Art Studio
Chuck Norris
Posty: 424
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: ZOO Art Studio »

My właśnie dostaliśmy figurki do malowania i powiem jedno - odlewy to tragedia... "Szczegóły" są na prawdę śmiechu warte, a same ulepki wyglądają tak, jak by rzeźbiarz się na nich dopiero uczył sztuki... Do tego bardzo wyraźna linia podziału formy... Jeśli ktoś lubi grać w bitewniaki ładnymi figsami, a NST go pociąga to niech poszuka sobie sensownych zamienników...

Ave
Niedźwiedź

Awatar użytkownika
Andronicus
Chuck Norris
Posty: 566
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Andronicus »

http://www.wh40k.pl/index.php?name=Foru ... 4&start=15

Tutaj znacznie więcej na temat wyglądu i jakości figurek. Niestety Portal zawalił na całej linii. O figurkach naprawdę nie można powiedzieć dobrego słowa...

Awatar użytkownika
Vallarr
Falubaz
Posty: 1018

Post autor: Vallarr »

Wbrew pozorom mozna, przyjrzalem sie juz mutkom i sa niezle. Niektore swietne, niektore przyzwoite, ale generalnie trzymaja poziom. Chemik z linku wyzej jest zle odlany, co mozna w komentarzach wyczytac, a hybrydy czy szturmowiec wygladaja niezle.
Po prostu trzeba przyjrzec sie figsom i ewentualnie reklamowac, bo kontrola jakosci daje ciala.

Awatar użytkownika
Andronicus
Chuck Norris
Posty: 566
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Andronicus »

Chemik z linku wyzej jest zle odlany, co mozna w komentarzach wyczytac
To teraz spójrz na datę wpisu o źle odlanym chemiku i na datę mojego wpisu. Też myślałem, podobnie jak właściciel, że to po prostu kiepska rzeźba (w sumie dalej tak uważam, ale twarz w oryginale faktycznie wygląda lepiej). Jak by były zdjęcia modelu na stronie Portalu, a nie concept arty, nie było by takich nieporozumień.

Awatar użytkownika
Smh
Masakrator
Posty: 2204
Lokalizacja: Danzig / Breslau

Post autor: Smh »

grałem i powiem, że ma potencjał... pewne rzeczy wymagają dopracowania, ale ogólnie jest sympatycznie i z tego co widzę, duże wsparcie ma tak ze strony graczy jak i ze strony twórców - w końcu rodzimy produkt, wróżę sukces ;)
Moje morskie krasie z Barak Varr teraz także na blogu www.BarakVarr.pl

- Wiosłujesz [...] jakbyś w życiu nic innego nie robił. Myślałem, że krasnoludy nie umieją ani żeglować, ani pływać...
- Ulegasz stereotypom.

Awatar użytkownika
slouch
Wałkarz
Posty: 70

Post autor: slouch »

chyba pierwszy pozytywny komentarz na temat gry. obyś miał racje :D

Awatar użytkownika
Grodzio
Chuck Norris
Posty: 613
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Grodzio »

Nie pierwszy :mrgreen: Ja też grałem i system wydaje się dość fajny. Kombinacji rozpisek itp jest całe mnóstwo, choć już pewne kombosy są stałe. Jedyne co boli tylko to brak modeli do zapchania punktów.

Awatar użytkownika
Smh
Masakrator
Posty: 2204
Lokalizacja: Danzig / Breslau

Post autor: Smh »

slouch pisze:chyba pierwszy pozytywny komentarz na temat gry. obyś miał racje :D
ogólnie autorzy pojawiają się na praktycznie każdym konwencie, rozdają dużo nagród związanych z grą, mają wiele produktów w świecie gry wiec to daje już sporo do myślenia, dodatkowo za grywalny zestaw podstawowy płacimy 90-100 pln w zależności od sklepu*, figurek mało więc można spakować się we wszystko - dużo pozytywów

i coś co chyba będzie wyróżniać to na tle choćby Infinity... system jest polski a firma go robiąca ma dobry support więc realnie patrząc szybko wprowadzane są zmiany w systemie, a całość jest konsultowana z graczami

*chociaż realnie patrząc na koszta, to kupując taką wyspę krwi płacimy ~250-270pln i są armie na 2 osoby + miarki, kostki i pierdoły, tutaj mamy 90-100 za armię dla jednego gracza + kupić trzeba miarki, kostki + druknąć podręcznik - koszt podobny, jednak armię w WFB można złożyć na 10k pkt, w NT zakończymy na 1,5k
Moje morskie krasie z Barak Varr teraz także na blogu www.BarakVarr.pl

- Wiosłujesz [...] jakbyś w życiu nic innego nie robił. Myślałem, że krasnoludy nie umieją ani żeglować, ani pływać...
- Ulegasz stereotypom.

Awatar użytkownika
Andronicus
Chuck Norris
Posty: 566
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Andronicus »

Ja osobiście straciłem zajawkę na ten system gdy zobaczyłem pierwsze zdjęcia figurek. Następne zdjęcia nie poprawiły sytuacji, a gdy poznałem ich ostateczną cenę przeszło mi całkowicie. Niestety mimo, że świat fajny, system prawdopodobnie też, to do puki nie zaczną robić porządnych modeli, albo nie obniżą ceny by była adekwatna do jakości, pozostanę przy Infinity. Też skirmish, koszt armii podobny, system grywalny i bardzo zbalansowany, za to figurki po prostu są o 2 epoki ładniejsze. Mam jednak nadzieje, że Portal odniesie sukces, wyciągnie odpowiednie wnioski co trzeba poprawić i pojawi się nowa linia modeli - tym razem wyrzeźbionych, pomalowanych i sfotografowanych przez profesjonalistów ;p

Awatar użytkownika
Eiko2
Wałkarz
Posty: 94
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Eiko2 »

Z ciekawości kupiłem molochowego Annihilatora - jak dla mnie bieda aż piszczy :/ za to po skonwertowaniu i pomalowaniu na poziom stołowy mnie się osobiście podoba (ale jak przeliczę, ile czasu mi to zajęło, to się odechciewa kontynuować przygody z Neuro ;P ).

Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Eriks281
Chuck Norris
Posty: 538

Post autor: Eriks281 »

No ,no wyczesany. Wyciągnąłeś co się dało z tego modelu.
- Klnę się na Sigmara - nigdy nie weźmiecie mnie żywcem, upadli słudzy ciemności!

- Nigdy nie zamierzaliśmy. Zastrzelcie go.

Takaris Fellblade, kapitan Czarnej Arki "Udręka"

Awatar użytkownika
Smh
Masakrator
Posty: 2204
Lokalizacja: Danzig / Breslau

Post autor: Smh »

wygląda przezacnie! w sumie wykonanie figsów jest tragiczne (chociaż widziałem gorsze) ale cieszy mała ich ilość... jakbym musiał ich robić 100+ to bym chyba wysyłał co tydzień maile z bluzgami do rzeźbiarzy ;)
Moje morskie krasie z Barak Varr teraz także na blogu www.BarakVarr.pl

- Wiosłujesz [...] jakbyś w życiu nic innego nie robił. Myślałem, że krasnoludy nie umieją ani żeglować, ani pływać...
- Ulegasz stereotypom.

Kamel
Mudżahedin
Posty: 269
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski
Kontakt:

Post autor: Kamel »

Anihilator bardzo ciekawy, ale... mało Molochowy jak dla mnie. Ogólnie Moloch w NST jest mało molochowy. Wg. RPG'a maszynki Molocha można opisać mniej więcej "CKM na kółkach z doczepioną kamerą", a tutaj jest jakieś za bardzo przesłodzone sci-fi. Moim zdaniem molochowe twory powinny być groteskowe i wykonanie bez jakiegoś tam ładu. Czyt. Moloch nie bawił się w to, żeby jego dzieci wyglądały i miały wypasione obudowy tylko, żeby zabijały, przerażały i spełniały swoje zadania.

To takie moje małe spostrzeżenie odnośnie figurek i trzymania klimatu NS.
"Największa ofiara- to ofiara z własnej woli." - Św. Maksymilian Maria Kolbe

Awatar użytkownika
Grodzio
Chuck Norris
Posty: 613
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Grodzio »

CKM na kółkach z kamerą jako moloch w ogóle by się nie sprzedał- a oto przede wszystkim chodzi.

Awatar użytkownika
Smh
Masakrator
Posty: 2204
Lokalizacja: Danzig / Breslau

Post autor: Smh »

Grodzio pisze:CKM na kółkach z kamerą jako moloch w ogóle by się nie sprzedał- a oto przede wszystkim chodzi.
ee czemu... robocik a'la "krótkie spięcie" ;)
Moje morskie krasie z Barak Varr teraz także na blogu www.BarakVarr.pl

- Wiosłujesz [...] jakbyś w życiu nic innego nie robił. Myślałem, że krasnoludy nie umieją ani żeglować, ani pływać...
- Ulegasz stereotypom.

ODPOWIEDZ