Robo gallery- Ironbreakers

Każdy może się pochwalić swoim dziełem i wystawić na pochwały lub krytykę. Oceniają zdobywcy Golden Daemona - przeszli, przyszli i niedoszli.

Moderatorzy: Ziemko, wind_sower

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Booxi
Falubaz
Posty: 1066
Lokalizacja: Kraków

Re: Robo gallery- Runesmith & Longbeards+entrenchment

Post autor: Booxi »

na pewno to runek z kowadła. na milion milionów procentów :D al jeszcze nam nie odpowiedziałeś na pytania dot podstawek więc pyk pyk pyk i szybciusio odpowiadaj nie kryj tajemnicy :D
"Not that I have anything against senseless violence, manling, but why exactly are you strangling that old man?"
+++ Gotrek Gurnisson, Trollslayer +++
facebook.com/HammerhoodGames <--- takie tam o grach
Stare Dwarfy oraz O&G KUPIĘ

Awatar użytkownika
Robo
Chuck Norris
Posty: 417

Post autor: Robo »

Podstawki to prosta sprawa - 1mm plasticard (kupiłem tu http://www.adalbertus.com.pl/category/m ... plastikowe) pocięty w kwadraty, następnie ponacinany skalpelem tak aby wyglądało to na odpryski, plus trochę trawki statycznej. Pomalowane drybrushem rozjaśniając czarny do niemal białego na krawędziach.

Dalej twierdze, że to Kragg, nawet jeśli w 5ed rulebooku jest podpisany poprostu jako runesmith :P

Awatar użytkownika
Rakso_The_Slayer
Postownik Niepospolity
Posty: 5208
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: Rakso_The_Slayer »

Jak znajdziesz jakikolwiek katalog czy podręcznik w którym ten model jest podpisany jako Kragg to się zgodzę. Póki co nadal twierdzę, że to "zwykły" runelord, a Kragg miał tylko i wyłącznie jeden model :P
Obrazek

Awatar użytkownika
Kefas
Masakrator
Posty: 2586

Post autor: Kefas »

Obrazek

oryginalny i jedyny model Kragg the Grimm

Awatar użytkownika
Booxi
Falubaz
Posty: 1066
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Booxi »

dokładnie tak! nie ma udawanych kragów ! :D
"Not that I have anything against senseless violence, manling, but why exactly are you strangling that old man?"
+++ Gotrek Gurnisson, Trollslayer +++
facebook.com/HammerhoodGames <--- takie tam o grach
Stare Dwarfy oraz O&G KUPIĘ

Awatar użytkownika
Robo
Chuck Norris
Posty: 417

Post autor: Robo »

No niby się zgadza, w 5ed Kragg nie miał nawet kowadła. Dziwne w takim razie ze oba modele są niemal identyczne.

Awatar użytkownika
Booxi
Falubaz
Posty: 1066
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Booxi »

Przykro mi, ale na moje oko to są dwa bardzo różne modele i nie sposób ich pomylić. jakbyś chwycił oba w rękę to byś zobaczył, że to co innego.
"Not that I have anything against senseless violence, manling, but why exactly are you strangling that old man?"
+++ Gotrek Gurnisson, Trollslayer +++
facebook.com/HammerhoodGames <--- takie tam o grach
Stare Dwarfy oraz O&G KUPIĘ

Awatar użytkownika
Robo
Chuck Norris
Posty: 417

Post autor: Robo »

Poprawiłem zdjęcia Kragga, żebyście mogli się lepiej przyjrzeć i w końcu przyznać mi racje :P

Moja Luba zrobiła również parę zdjęć kowadła. Na razie jest tylko pokryte podkładem ale sporo miałem roboty przy tym całym
szlifowaniu i wierceniu. Ponieważ z założenia ma być przenośne, strażnicy i runelord są na pinach. Zrobiłem podstawkę, która niestety nie wyszła zbyt regularna, więc chyba przykleję do niej jakiś żwir i trawkę statyczną.
uc?export=view&id=
Obrazek

Nie chciałem żeby taki ładny model się marnował, więc przerobiłem runiarza aby dało się go wystawiać pieszo. W jednej nodze ma długi pin który go stabilizuje, a do drugiej przyklejone są blaszki które przyciąga magnes ukryty pod kupka żwiru na podstawce. Dzięki temu nie giba się na podstawce ani z niej nie spada. Ręka ze szczypcami nie pasowała do pieszej wersji, więc dorobłiem mu nową z plastikowej ręki obsługanta od armaty, resztek różdżki z kowadła i kilku bitzów. Ręce są na magnesy.

Obrazek
Obrazek

Za jakiś czas razem z aktualizacjami wrzucę model Królowej Helgar, którą maluje moja kochana :wink:
Ostatnio zmieniony 5 lut 2020, o 12:36 przez Robo, łącznie zmieniany 1 raz.

Draco
Chuck Norris
Posty: 652

Post autor: Draco »

Pytanko jak zrobiles podstawki pod longow?

Awatar użytkownika
Robo
Chuck Norris
Posty: 417

Post autor: Robo »

Pisałem o tym wyżej. 1mm plasticard wycinasz w kwadraty, potem tniesz brzegi żyletką tak żeby wyglądało na odpryski. Malowałem to drybrushem i wykończyłem posypkami.

Awatar użytkownika
Booxi
Falubaz
Posty: 1066
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Booxi »

pomysł zajebisty, ale coś mi sie nie podoba w tej lasce jego... jakaś taka... no nie w moim klimacie
"Not that I have anything against senseless violence, manling, but why exactly are you strangling that old man?"
+++ Gotrek Gurnisson, Trollslayer +++
facebook.com/HammerhoodGames <--- takie tam o grach
Stare Dwarfy oraz O&G KUPIĘ

Awatar użytkownika
Robo
Chuck Norris
Posty: 417

Post autor: Robo »

Jeśli masz jakieś sugestie to słucham, ale moim zdaniem niczego jej nie brakuje- jest twarz jednego z bóstw, jest symbol kowadła, są runy, wszystko na miejscu. Motyw naczynia z ogniem podpatrzyłem w jednym concept arcie i tak jakoś mi tam pasował.

Awatar użytkownika
Booxi
Falubaz
Posty: 1066
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Booxi »

wydaje mi sie, że to tylko kwestia indywidualna, w końcu wszyscy jesteśmy różni. pomysł mi się podoba, wykonanie technicznie dobre, ale sam ten patyk mi nie leży i już nie wiem dokładnie co w nim jest nie tak, może jest za krótki może zbyt masywny może brakuje mi czegoś pomiędzy ikoną a kowadłem... nie wiem ale nie przejmuj się tym, bo to Twoja figurka i Tobie ma się podobać
"Not that I have anything against senseless violence, manling, but why exactly are you strangling that old man?"
+++ Gotrek Gurnisson, Trollslayer +++
facebook.com/HammerhoodGames <--- takie tam o grach
Stare Dwarfy oraz O&G KUPIĘ

Awatar użytkownika
Burgund
Chuck Norris
Posty: 376
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Burgund »

bo ta rura jest krzywa:P
Podpis usunięty, gdyż narusza regulamin forum podpunkt 5.1 http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=12&t=69

pozdrawiamy
Administracja

Awatar użytkownika
Robo
Chuck Norris
Posty: 417

Post autor: Robo »

No... W końcu wymęczyłem to kowadło, nie wiem kiedy skończę drugiego strażnika, więc pokazuję po prostu to co jest.

Runelord pieszo, bardzo spodobały mi się niebieskie brody, mimo że nie jest to naturalny kolor włosów to wygląda bardzo ok jak dla mnie:
Obrazek

Z różdżką:
Obrazek

Tył:
Obrazek

Kowadło:
Obrazek

Strażnik:
Obrazek

Drugi:
Obrazek

Edit: Dodany kolejny strażnik.
Ostatnio zmieniony 5 lut 2020, o 12:51 przez Robo, łącznie zmieniany 7 razy.

Awatar użytkownika
pingu
Falubaz
Posty: 1046
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: pingu »

Bardzo ładna robota:)
Obrazek
Idiotów na świecie jest mało, ale są tak sprytnie rozstawieni, że spotyka się ich na każdym kroku...

Awatar użytkownika
Cormagh
Dr. House
Posty: 365
Lokalizacja: Janusze Wargamingu

Post autor: Cormagh »

Rakso_The_Slayer pisze:Jak znajdziesz jakikolwiek katalog czy podręcznik w którym ten model jest podpisany jako Kragg to się zgodzę. Póki co nadal twierdzę, że to "zwykły" runelord, a Kragg miał tylko i wyłącznie jeden model :P
W 100% podzielam zdanie Rakso - Kragg był tylko jeden (choć runelord z Kowadła rzeczywiście na pierwszy rzut oka może wydawać się podobny - może to wynikać z faktu, że rzeźbiarze z GW często "czerpali" z innych figurek).

I jeszcze raz napiszę - runelord wyszedł Ci naprawdę fajnie.
Ostatnio zmieniony 19 cze 2011, o 09:05 przez Cormagh, łącznie zmieniany 1 raz.
Nic tak nie przekona w dyspucie, jak dwie stopy krasnoludzkiej stali między łopatkami. Trudno zignorować tak celny argument.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Mam w sobie taki potencjał, że gdybym tylko chciał, rzuciłbym do swych stóp cały świat. Na szczęście dla świata jestem na to zbyt leniwy...

Awatar użytkownika
Robo
Chuck Norris
Posty: 417

Post autor: Robo »

Spieranie się z krasnoludem w jego własnej galerii ma raczej nikłe szanse powodzenia :wink: .

Dzięki za komentarze!

PS. Jakby któryś z modów lub Kefas był tak uprzejmy usunać zdjęcie Kragga, byłym wdzięczny. Model miałem x lat i wszyscy wiemy jak wygląda. Pzdr.

Awatar użytkownika
Robo
Chuck Norris
Posty: 417

Post autor: Robo »

Ciapnięty na szybkości Kraggi ze swoim piecem. Teraz mogę śmiało wystawiać Thoreka :)

Obrazek
Ostatnio zmieniony 5 lut 2020, o 12:53 przez Robo, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Robo
Chuck Norris
Posty: 417

Post autor: Robo »

No i udało mi się ukończyć kolejny model do ,,HQ" czyli BSB :)

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Model bardzo fajny, ma sporo szczegółów które czasem ciężko było zinterpretować, raz czy dwa musiałem robić poprawki kiedy zorientowałem się ze pomalowałem ramę płytówki na czerwono :mrgreen: . Ciągle uczę się jak malować pewne elementy, tym razem dałem chyba za ciemny podkład pod brodę, więc nie wyszła taka ,,puszysta" jak u runelorda.
Jeszcze tylko posypki na podstawkę i koniec, nie kładłem narazie lakieru, więc jeśli macie jakieś sugestie to słucham.

Moje ,,szaleńcze" tempo malowania (oddział i 3 herosów w ciągu pół roku!) sprawił że trochę zmęczyłem się malowaniem, więc tarczownik chyba będzie musiał poczekać do kolejnego ataku weny :P
Ostatnio zmieniony 5 lut 2020, o 12:56 przez Robo, łącznie zmieniany 4 razy.

ODPOWIEDZ