Drużyny wsparcia a magiczna ochrona na 4+

Skaven

Moderator: Hoax

ODPOWIEDZ
Galron
Plewa
Posty: 8

Drużyny wsparcia a magiczna ochrona na 4+

Post autor: Galron »

Witam.
Z góry zaznaczam iż jestem nowicjuszem w sprawach warhammera wiec proszę o wyrozumiałość.
Sprawa wygląda tak. Posiadam nowa podstawkę do 8ed wfb, a mianowicie Wyspę Krwi. Pomijam fakt, ze armie skavenow i HE nie są wyważone, ponieważ według moich obliczeń to wyszło jakoś 900+ ptk dla HE (nie legalna armia - za mało corów) i 650+ dla skavenow. Totalna porażka ze strony games workshop. [-X

Zapoznałem się również z army bookami tych dwóch frakcji i w księdze skavenow zauważyłem, ze drużyny wsparcia mają magiczną ochronę na 4+ przeciwko atakom strzeleckim, jeśli znajdują się do 3" od swojej macierzystej jednostki. I tutaj nasuwa się moje pytanie.
Czy ten rzut na 4+ wykonuje się przed rzutem przeciwnika na zranienie czy po nim. Ma to ogromne znaczenie, gdyż ilość kostek jaka zostanie po rzucie na zranienie jest bardzo mała w stosunku do ilości kostek które są po rzucie na trafienie z broni strzeleckiej.
Nie wiem czy wyrażam się jasno wiec dla przykładu:
10 strażników morskich HE strzela do miotacza skavenow oddalonego od swojej macierzystej jednostki do 3".
Z rzutów na trafienie wyszło ze 5 trafiło, a z rzutów na zranienie zostały 2 kostki.
W którym wiec momencie działa ten ward save skaveńskich drużyn wsparcia. Przed rzutem na zranienie czy po nim.

Kolejne może głupie pytanie, ale dość istotne. Czy pojedyncze modele również maja swój LOS tak jak jednostki, czy widzą na 360 stopni. Np. czy mogę strzelać z miotacza lub moździerza jeśli jednostka przeciwnika jest z boku i nie mieści się w zasięgu widoczności.

Awatar użytkownika
Arbiter Elegancji
Niszczyciel Światów
Posty: 4808
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arbiter Elegancji »

1. zamiast zakładać nowy temat mogłeś napisać swoje pytania w "Skaveńskie Q&A"
2. rzut na magiczną ochronę wykonuje się po tym jak przeciwnik trafi, zrani, a ty nie zdasz rzutów na ochronę pancerza.
3. pojedyncze modele nie widzą od okola tylko normalnie 90 stopni. Jednak możesz obrócić drużynę wsparcia zaraz przed strzałem i nie będzie ona traktowana jako ruszająca się (czyli np. miotacz będzie mógł strzelić czego po zwykłym ruchu nie może)
4. Witamy na forum :)
Barbarossa pisze:Piszesz o pozytywnych wypowiedziach ludzi z Heelenhammera, którzy "zjedli zęby na WFB" - sorry, ale zęby na WFB to zjadłem ja, a to są angielscy gracze, których wiele razy bez problemów rozjeżdżaliśmy bo nigdy nie ogarniali na takim poziomie, jak top w Polsce. Ci ludzie nie są dla mnie ekspertami, to leszcze z podcastem..

Awatar użytkownika
Kefas
Masakrator
Posty: 2586

Post autor: Kefas »

takie posty to dowód na to, że brakuje tematu dla nowicjuszy gdzie wszytko byłoby jasno i przejrzyście wyjaśnione jak korzystać z forum i naszego skaveńskiego działu...
więc nie ma się co dziwić, że takie tematy pojawiają się jak grzyby po deszczu... btw widział ktoś Młodego?
Ostatnio zmieniony 20 sty 2011, o 00:43 przez Kefas, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Arbiter Elegancji
Niszczyciel Światów
Posty: 4808
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arbiter Elegancji »

Kefas pisze:takie posty to dowód na to, że brakuje tematu dla nowicjuszy gdzie wszytko byłoby jasno i przejrzyście wyjaśnione jak kożystać z forum i naszego skaveńskiego działu...
z jednej strony faktycznie brakuje takiego tematu ale z drugiej na całym forum obowiązują podobne zasady, między innymi dotyczące zakładania nowych wątków z pytaniami które tego nie wymagają...

P.S.: korzystać :shock:
Barbarossa pisze:Piszesz o pozytywnych wypowiedziach ludzi z Heelenhammera, którzy "zjedli zęby na WFB" - sorry, ale zęby na WFB to zjadłem ja, a to są angielscy gracze, których wiele razy bez problemów rozjeżdżaliśmy bo nigdy nie ogarniali na takim poziomie, jak top w Polsce. Ci ludzie nie są dla mnie ekspertami, to leszcze z podcastem..

Awatar użytkownika
Kefas
Masakrator
Posty: 2586

Post autor: Kefas »

Arbiter Elegancji pisze:
Kefas pisze:takie posty to dowód na to, że brakuje tematu dla nowicjuszy gdzie wszytko byłoby jasno i przejrzyście wyjaśnione jak kożystać z forum i naszego skaveńskiego działu...
z jednej strony faktycznie brakuje takiego tematu ale z drugiej na całym forum obowiązują podobne zasady, między innymi dotyczące zakładania nowych wątków z pytaniami które tego nie wymagają...

P.S.: korzystać :shock:
nosz kórfa no

up

niby obowiązują na całym forum ale widocznie niektórzy nie robią sobie tego trudu żeby szukać zasad dla nowicjuszy tylko prosto walą z tematem który ich grzeje na skaveński dział i robi się bigos, a gdyby taki temat był i mod działał sprawniej to można by uniknąć takich sytuacji.
Ostatnio zmieniony 20 sty 2011, o 00:55 przez Kefas, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
eliah91
Masakrator
Posty: 2759
Lokalizacja: Warszawa Czarne Wrony

Post autor: eliah91 »

Arbiter Elegancji pisze:P.S.: korzystać :shock:
Nie ładnie tak poprawiać starych ludzi. [-X :wink:
Obrazek

Awatar użytkownika
Kefas
Masakrator
Posty: 2586

Post autor: Kefas »

faktycznie zbłądziłem! mea culpa... maxima!

Galron
Plewa
Posty: 8

Post autor: Galron »

1. Dzięki za odpowiedź to zdecydowanie ułatwi szanse przeżycia drożynom wsparcia, a możliwość obrócenia modelu przed zamiarem wystrzału powoduje, ze drużyny wsparcia są jeszcze bardziej groźne na polu walki.
Czy darmowy obrót miotacza działa również, gdy model jest szarżowany z boku i można dzięki temu wykonać reakcje stać i strzelać?

PS. Zamin napisałem posta przeszukałem forum, a w tym dział Q&A skavenow i nie znalazłem odpowiedzi na moje pytania.

Trubas
Falubaz
Posty: 1294
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Trubas »

Dolacze jeszcze pytanka:
1. Czy druzyna wsparcia moze dowolnie odlaczyc sie od oddzialu w trakcie gry i normalnie funkcojonowac <ruszac sie, obracac strzelac> bez bonusow do LD i Save?
2. Jesli moga to kiedy sie odlacza tzn. oddzial sie ruszy a druzyna nie to czy moga w tej samej turze strzelać?
Jeżus pisze:Trubas okazałeś się mieć większą choppę, więc masz swoją nagrodę:

Zawsze chciałem być w Nemezis :(
Obrazek

Awatar użytkownika
Arbiter Elegancji
Niszczyciel Światów
Posty: 4808
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arbiter Elegancji »

Galron pisze:Czy darmowy obrót miotacza działa również, gdy model jest szarżowany z boku i można dzięki temu wykonać reakcje stać i strzelać?
nie.
Truba25 pisze:1. Czy druzyna wsparcia moze dowolnie odlaczyc sie od oddzialu w trakcie gry i normalnie funkcojonowac <ruszac sie, obracac strzelac> bez bonusow do LD i Save?
Drużyna nie jest fizycznie wczepiona w oddział. rusza się i działa niezależnie, po prostu wystawia się ją 3"od macierzystej jednostki i jeśli podczas gry znajduje się w tym obszarze otrzymuje dodatkowe bonusy (w postaci LD i Wsv).
Truba25 pisze:2. Jesli moga to kiedy sie odlacza tzn. oddzial sie ruszy a druzyna nie to czy moga w tej samej turze strzelać?
oczywiście, są to dwa różne oddziały.
Barbarossa pisze:Piszesz o pozytywnych wypowiedziach ludzi z Heelenhammera, którzy "zjedli zęby na WFB" - sorry, ale zęby na WFB to zjadłem ja, a to są angielscy gracze, których wiele razy bez problemów rozjeżdżaliśmy bo nigdy nie ogarniali na takim poziomie, jak top w Polsce. Ci ludzie nie są dla mnie ekspertami, to leszcze z podcastem..

Trubas
Falubaz
Posty: 1294
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Trubas »

Wielkie dzieki
Jeżus pisze:Trubas okazałeś się mieć większą choppę, więc masz swoją nagrodę:

Zawsze chciałem być w Nemezis :(
Obrazek

Awatar użytkownika
Kefas
Masakrator
Posty: 2586

Post autor: Kefas »

Galron pisze: PS. Zamin napisałem posta przeszukałem forum, a w tym dział Q&A skavenow i nie znalazłem odpowiedzi na moje pytania.
ale to nie powód żeby zakładać taki temat! tylko poto żeby zadać kilka pytań! od tego jest stosowny temat: "Skaveńskie Q&A" albo "początkujący generał" tak więc widzisz, że miejsc do zadania tego pytania jest przynajmniej dwa!

Awatar użytkownika
Asgard
Mudżahedin
Posty: 345

Post autor: Asgard »

to może zmienić temat po prostu na Weapon Teamy :)

Galron
Plewa
Posty: 8

Post autor: Galron »

Gdyby nie spamowanie, albo wykłócanie sie na kolejnych kilka stron gdzie powinno sie zadac konkretne pytanie, lub czy nie zmienic tematu na inny itp. offtopowe sprawy, to wowczas odpowiedzi na konkretnie zadane pytania bylyby latwo dostepne dla kazdego. Wyszukiwarka dziala bo dziala, a temat skaveńskie Q&A jest smietnikiem pytan i odpowiedzi, w ktorym znalesc cos, to jak szukanie igly w stogu siana i przegrzebywanie łajna za pomoca widelca. Nie powinno sie tworzyc takich uogolnionych tematow, bo to dla nikogo nie jest przyjemne przebijac sie przez stek bzdurnych kłotni w celu niepewnego uzyskania odpowiedzi na swoje pytanie.
To tyle co chcialem powiedziec, tak btw to powiem jeszcze raz "Czytałem to skaveńskie Q&A".

Awatar użytkownika
Goglem
Wodzirej
Posty: 773
Lokalizacja: Koszali, Klub Zad Trola

Post autor: Goglem »

Masz przecież już temat o weapon teamach więc nie wiem jak ty szukałeś [-X http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=38&t=20853 (to jeszcze z czasów kiedy byłem newbie i nie miałem firefoxa) :lol2:

Galron
Plewa
Posty: 8

Post autor: Galron »

Moj blad, przyznaje sie. Prosze administratora o zamkniecie tematu, ewentualnie o dolaczenie pewnych wypowiedzi do poprzedniego tematu o weapon teamach.

ODPOWIEDZ