WoCh Grześka - up 2014.06.24 chaos ogryns captain

Każdy może się pochwalić swoim dziełem i wystawić na pochwały lub krytykę. Oceniają zdobywcy Golden Daemona - przeszli, przyszli i niedoszli.

Moderatorzy: Ziemko, wind_sower

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Rasti
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6022
Lokalizacja: Włoszczowa

Re: WoCh Grześka - up 2013.08.04. nurglici

Post autor: Rasti »

No, trochę demonizujesz zwrot glazowanie, albo to ja złego wyrazu użyłem. :mrgreen:
Może... zwashowanie :D?

Awatar użytkownika
quidamcorvus
Niszczyciel Światów
Posty: 4457
Lokalizacja: Żory/Katowice
Kontakt:

Post autor: quidamcorvus »

To mieszaj kolory na pancerzu. Brązowe nakolanniki i nałokietniki, zielony kirys i nagolennicy. Ja tak robię gdy maluję zbroje, kirysy maluję na srebrno, nakolanniki i nałokietniki brązem.
Ty jeszcze całość możesz lekko rozjaśnić na krawędziach srebrnym, że niby taki powycierany ten pancerz. Będzie spójnie ale nie monotonnie.

Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7594

Post autor: smiejagreg »

Zobaczę jeszcze. Na razie maluję piątkę na piaskowo - diabli wiedzą kiedy skończę, bo robota się zwala na łeb... Wtedy zobaczę, jak to będzie wszystko wyglądało przy większej nieco liczbie figsów... Wtedy się zobaczy...

Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7594

Post autor: smiejagreg »

Skończyłem malowanie piaskowych nurglitów. Zostały jeszcze tarcze i ranty podstawek do poprawienia. z fotami nie robiłem nic - dość dobrze oddają rzeczywisty wygląd i kolorystykę figsów. Wrzuciłem też zbiorówkę zielono - piaskową. Pytanie: czy tylko piaskowe zbroje ( bo jeśli monokolorowe, to tylko takie będą), czy mieszanka zielono-piaskowa - pozostaje nadal aktualne. Zapraszam do komentowania:
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Azgaroth
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3248
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Azgaroth »

Jak dla mnie bomba :) =D> Bardzo mi się podobają te piaskowe zbroje, absolutnie nic bym tu nie zmieniał :) Może podstawki są mało nurglowe ale w sumie to też wielce nie przeszkadza :) Całościowo - naprawdę ładna, udana praca :)

Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7594

Post autor: smiejagreg »

Co do podstawek - chcę utrzymać jednolitość podstawek w armii. To nie ma być armia Nurgla. Będą w niej różne regimenty różnych bogów. Robienie zatem "nurglowych" podstawek uznałem za niecelowe...
Azgaroth - co myślisz o kolorystyce regimentu: jednolicie piaskowy, czy piaskowo - zielony?

Awatar użytkownika
Cookie Monster
Łysy oszukista
Posty: 1710

Post autor: Cookie Monster »

No wyszli super, ale ja bym ich nie mieszał tylko zrobił dwa osobne regimenty.
Komentuję to co widzę na zdjęciach. Jeśli chcesz żeby ludzie oceniali Twoje prace to licz się z krytyką.
Więcej wszystkiego:http://lysymaluje.blogspot.com/

Awatar użytkownika
Azgaroth
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3248
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Azgaroth »

smiejagreg pisze: Azgaroth - co myślisz o kolorystyce regimentu: jednolicie piaskowy, czy piaskowo - zielony?
Zdecydowanie piaskowy. Mają swój klimat i razem wyglądają naprawdę fajnie. Ten zielony moim zdaniem trochę zaburzałby harmonię całości :)

Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7594

Post autor: smiejagreg »

Cookie Monster pisze:No wyszli super, ale ja bym ich nie mieszał tylko zrobił dwa osobne regimenty.
Kurde, dwa regimenty nurglitów to minimum 60 chłopa, no, z fillerami jakieś 50... Niby tyle mam, ale... Fajnie by było jeszcze jakiś inny regiment z warriorów sklecić #-o... Poza tym ten zielony wcale w kupie z piaskowym tak źle nie wygląda. Urozmaica kolorystykę nie powodując jednocześnie oczojebności...

Awatar użytkownika
Galharen
Kretozord
Posty: 1618
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Galharen »

ja bym zrobil 50/50, fajnie wygladaja wymieszani, gdyby jeszcze tym piaskowym dodac jakis element spojny zielony to byloby super.
Zapraszam do obejrzenia mojej galerii:

Galharen's painting blog

Awatar użytkownika
Wojtuś
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3830
Lokalizacja: The Gamblers Wrocław

Post autor: Wojtuś »

Jak na mnie monopiaskowo! :)
Sa świetni
https://idefly.pl - robimy koszulki, bluzy itd dla klubów!

Awatar użytkownika
Fuxiorr
Masakrator
Posty: 2737
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Fuxiorr »

Mimo ze wole zielonych to i tak fajnie wyszli piaskowi =D>
misha pisze:heh gorzej jak przez taką nędzę stół ci spadnie czy cuś i figurki za tysiaki polecą po podłodze w otchłań płaczu i rozpaczy :)

Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7594

Post autor: smiejagreg »

Kolejna porcja fotek wipów warriorów nurgla. Niektóre foty wyszły kiepsko, ale zostawiam je dla zobrazowania kolorystyki. Cały czas zastanawiam się - same piaskowe, czy mieszanka piaskowo - zielona. Można by np. piaskowym dodatki jakieś maznąć na zielono, żeby pasowało. Albo wszystkich przerobić na piaskowo. Wrzucam fotki zarówno piaskowego zaczątku regimentu, jak i mieszanego. Cały czas to są wipy i część elementów będzie malowana/poprawiana. Opinie szanownych forumowiczów mile widziane:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Rasti
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6022
Lokalizacja: Włoszczowa

Post autor: Rasti »

Ja to cały czas uważam, że po prostu tych piaskowych powinieneś potraktować zielonym washem/glazem, żeby lekko złapali zieleni w zagłębienia :)

Awatar użytkownika
Aro
Kretozord
Posty: 1822
Lokalizacja: GW - Rogaty Szczur

Post autor: Aro »

Super malowanie. Jak dla mnie wszystko jest OK BRAWO !!
A jak duży UNIT będzie ??
Obrazek

Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7594

Post autor: smiejagreg »

Aro pisze:Super malowanie. Jak dla mnie wszystko jest OK BRAWO !!
A jak duży UNIT będzie ??
Jako że jeszcze nie zdecydowałem się na wariant, istnieje taka możliwość, że będzie 30 piaskowych i 30 zielonych. W razie kaprysu mozna z nich będzie imho spokojnie stworzyć jeden 60-osobowy regiment, który tez bedzie się nie najgorzej prezentował...

Awatar użytkownika
Raw
Warzywo
Posty: 19

Post autor: Raw »

Super modele i świetne malowanie, tylko wg. mnie podstawki coś skromne :)

Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7594

Post autor: smiejagreg »

Tylko kilka podstawek jest zrobionych, reszta jeszcze nie. Będzie dołożona trawa i może coś tam jeszcze na niektórych...

Awatar użytkownika
Raw
Warzywo
Posty: 19

Post autor: Raw »

I genialny pomysł z mieszaniem brązowych i zielonych, czekam na efekt końcowy :D

Awatar użytkownika
crovaxus
Kretozord
Posty: 1834
Lokalizacja: "Rogaty Szczur" Starogard Gd.
Kontakt:

Post autor: crovaxus »

kolorystyka bardzo trafna według mnie. idealnie pasuje do tych starych modeli =D>
"For a sharp second, Selenia froze, and Crovax's blade found home. As the Angel shattered like glass, Crovax felt his mind collapse - the curse had been fulfilled"
- The tale of Crovax the Cursed

ODPOWIEDZ