Lizaki na 1000. Podejście pierwsze.

Moderator: Ziemko

ODPOWIEDZ
Kilof
Plewa
Posty: 5

Lizaki na 1000. Podejście pierwsze.

Post autor: Kilof »

Hero:
Saurus Scar-Veteran
Charm of the jaguar warrior
Spawning of Tzunki
Spawning of Quetzl
GW + light armour + shield [133p]

Core:
10 Skinków
Blowpipes [60p]

10 Skinków
Blowpipes [60p]

10 Skinków
Blowpipes [60p]

10 Skinków
Blowpipes [60p]

10 Skinków
Javelins + shield [60p]

10 Skinków
Javelins + shield [60p]

Special:
5 Saurus Cavalry + Standard Bearer [195p]

3 Kroxigory + Kroxigor Ancient [194p]

3 Terradony + Brave [115p]

Modeli w armii: 72
Koszt armii: 997p

Jestem noobem i mam pytanie. Czy taka armia da rade?
Proszę żeby wypowiadały się jedynie osoby, których IQ pozwala na przekazywanie dobrych rad i opinii w sposób konstruktywny i zrozumiały. Debilom mówimy nie.

Dawid
Chuck Norris
Posty: 608
Lokalizacja: Pomiechówek [*]

Post autor: Dawid »

To tak: nawet spoko, ale jest kilka błędów, które rozwalają tą rozpę :wink: . Spawningi na biegaczu: tzunki w ogóle nie przydatne chyba najgorsze co może być dla kolesia z GW. Lepiej dać mu sotek.
Championi: zero potrzeby brania czempionów do kroxów, a już w ogóle do terków.
Nie będę pisał żebyś wywalił kawalerie i wrzucił salamandry, bo wtedy Twoja rozpa będzie jak każda inna :wink: , ale jeśli już ją masz to daj muzyka, a na pewno Huanchi's blessed totem. Punkty możesz zdobyć dzięki wywaleniu championów i ewentualnie skasowaniu jednego oddziału skinków, a wtedy może starczy nawet na dopakowanie w jakiś sposób biegacza.
pozdro tyle ode mnie, oczywiście wszystko co napisałem to moja pozycja na ten temat :wink: .

tomekjar
Falubaz
Posty: 1007
Lokalizacja: Ośmiornica Łódzka
Kontakt:

Post autor: tomekjar »

Hero:
Saurus Scar-Veteran
Charm of the jaguar warrior
Spawning of Tzunki
Spawning of Quetzl
GW + light armour + shield [133p]
Tzunki się nie nadaje, naprawdę... Lepszy Sotek, bo daje atak w szarży, a to jest naprawdę duży plus, albo Tepok, daje ci trzecią kość Dispella, co też może się przydać zważywszy na brak Priesta. Jeden czar wtedy raczej zdispellujesz ;)
-15 punktów
10 Skinków
Blowpipes [60p]

10 Skinków
Blowpipes [60p]

10 Skinków
Blowpipes [60p]

10 Skinków
Blowpipes [60p]

10 Skinków
Javelins + shield [60p]

10 Skinków
Javelins + shield [60p]
Za dużo skinoli według mnie, 3 oddziały z blowpipe + 1 oddział z J&S raczej powinny starczyć. Proponowałbym też jednemu z blowpipe i jednemu z J&S wykupić Scouta, naprawdę przydatna umiejęctność (no i szarża w 1. turze, jeśli na stole była woda w odpowiednim miejscu :) )
+100 punktów
5 Saurus Cavalry + Standard Bearer [195p]
Taka kawaleria raczej się nie sprawdza... Dałbym im Huanchi's Blessed Totem, co znacznie zwiększa ich użyteczność (mogą szarżować na coś, czego nie widzą, np wyjechać zza wzgórza i szarżować za pomocą tej niekontrowalnej popychaczki). Dodatkowo dałbym im muzyka.
-50 punktów
3 Kroxigory + Kroxigor Ancient [194p]
20 punktów za 1 atak? Niekoniecznie dobry układ :P Ancient Kroxigora omijamy szerokim łukiem...
+20 punktów
3 Terradony + Brave [115p]
A ten czempion to już strasznie niepożądany pan... Celem tego oddziału (między innymi) jest wyciąganie magów z oddziałów za pomocą Hit and Run. Kiedy szarżujemy, zawsze możemy się dostawić 2 Terradonami do maga, co daje nam 6 ataków. Gdy mamy czempiona, wraży mag powie Challange, którego nie możemy odmówić (nie mamy drugiego szeregu, gdzie można by czempiona wsadzić) więc ilośćnaszych ataków spada do 4... Tak więc:
+10 punktów


I zostało nam równe 65 punktów. Dziwnym trafem właśnie tyle kosztuje 1 Salamandra ;) :D Myślę, że to naprawdę fajny oddział, weź jedną, przekonasz się, że dają radę i zaczniesz wystawiać 3 (jak wszyscy :) ). Powodzenia !

Nindox Arf
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 151
Lokalizacja: Bielsko-Biała; Vendetta

Post autor: Nindox Arf »

ja dałbym oczywiście Soteka zamiast Tzunki-ego, skinki ograniczył do 30/40 i wywalił championa z Kroxów, bohaterowi dał jakiegoś warda, dał Huanchi-ego do Kawy i może zamienił Kroxy na terki, ale niekoniecznie... no i salki dał. :wink:

pzdr

Kilof
Plewa
Posty: 5

Post autor: Kilof »

Co wy tak z tymi salkami, naprawdę są aż tak dobre? Po za tym ja chciałbym zrobić armię partyzancko-ofensywną, czy salamandry dadzą radę w takiej armii. Skinki miały robić za mięso armatnie stąd im więcej oddziałów tym lepiej IMO. Jednak, jako że jestem noobem to zastosuje się do waszych rad.

Lizaki 2 ,,Śmierć nadejdzie z dżungli”

Hero:
Saurus Scar-Veteran
Charm of the jaguar warrior
Spawning of Sotek
Spawning of Quetzl
GW + light armour [146p]

Core:
10 Skinków
Blowpipes [60p]

10 Skinków
Blowpipes [60p]

10 Skinków
Blowpipes [60p]

10 Skinków
Scouts
Javelins + shield [70p]

Special:
5 Saurus Cavalry + Standard Bearer [195p]

3 Kroxigory [174p]

3 Terradony [105p]

Rare:
2 Salamander hunting packs [130p]

Koszt: 1kafel (okrągły)
Modeli w armii: 44 (zajechało Mickiewiczem)

Czekam na dalsze porady.

tomekjar
Falubaz
Posty: 1007
Lokalizacja: Ośmiornica Łódzka
Kontakt:

Post autor: tomekjar »

W sumie rozpiska teraz jest porządna i ma sens :)

Jedyna moja subiektywna uwaga to ta kawaleria. Przynajmniej mnie bez Huanchi's Blessed Totemu ona nigdy nie zadziałała jeszcze... To d6 zwykle jest naprawdę kluczowym aspektem używania tej jednostki. Po prostu musisz sprawdzić jak to będzie wyglądało u ciebie.

Aha i jeszcze mała uwaga co do DcarVeterana: naprawdę przydałaby mu się tarcza... Są sytuacje, gdzie naprawdę opłacalne jest bicie po Inicjatywie, a nie na końcu z powodu GW, a wtedy Armour Save 1+ jest naprawdę w porządku :)


A co do skuteczności Salamander - są super. A do armi partyzanckiej jeszcze lepsze. Ruszają się po 6 cali na turę, po czym strzelają na 15 cali z niezłym skutkiem. Do walki raczej się nie nadają, po prostu lepiej strzelają, chociaż od biedy 2 ataki z siłą 5 nie są takie złe... W każdym bądź razie jest to naprawdę niezła jednostka.
Obrazek

Kilof
Plewa
Posty: 5

Post autor: Kilof »

Wiem, że z tarczą lepszy, ale brakowało mi akurat 2ptk do zrobienia ze skinków zwiadowców.

Nindox Arf
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 151
Lokalizacja: Bielsko-Biała; Vendetta

Post autor: Nindox Arf »

roster spoko, ale mnie tak jak mijego przedmówce jeszcze gryzie brak Huanchiego na Kawalerii, uwierz... przydaje się :wink:


pzdr

Nindox Arf
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 151
Lokalizacja: Bielsko-Biała; Vendetta

Post autor: Nindox Arf »

roster spoko, ale mnie tak jak mijego przedmówce jeszcze gryzie brak Huanchiego na Kawalerii, uwierz... przydaje się :wink:


pzdr

Nindox Arf
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 151
Lokalizacja: Bielsko-Biała; Vendetta

Post autor: Nindox Arf »

roster spoko, ale mnie tak jak mijego przedmówce jeszcze gryzie brak Huanchiego na Kawalerii, uwierz... przydaje się :wink:


pzdr

Nindox Arf
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 151
Lokalizacja: Bielsko-Biała; Vendetta

Post autor: Nindox Arf »

roster spoko, ale mnie tak jak mojego przedmówce "tomekjar-a" jeszcze gryzie brak Huanchiego na Kawalerii, uwierz... przydaje się :wink:


pzdr

Nindox Arf
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 151
Lokalizacja: Bielsko-Biała; Vendetta

Post autor: Nindox Arf »

roster spoko, ale mnie tak jak mojego przedmówce "tomekjar-a" jeszcze gryzie brak Huanchiego na Kawalerii, uwierz... przydaje się :wink:


pzdr

ODPOWIEDZ