Wiedźmin 2

Moderator: Zaklinacz Kostek

ODPOWIEDZ
Tomash
Spaministrator
Posty: 7890
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Wiedźmin 2

Post autor: Tomash »

OK, jestem oficjalnie zażenowany wydajnością W2 na moim kompie stacjonarnym.
Ja wiem że Athlon 3000, 2 GB RAM i radeon 5750 z 1 GB RAM to low-end biorąc pod uwagę wymagania tej gry, no ale na litość. Launcher mi wykrywa "średni" poziom jakości grafiki, tymczasem gra nawet w "minimalnym" jest jednym wielkim pokazem slajdów 5-10 fps.
Czy to wina starych driverów do grafiki (zainstalowałem dostarczone na płycie), Windows XP, tego że wersja płytowa jest wydajnościowo zmasakrowana względem ściągalnej (ale AŻ TAK?), rozdzielczości 1600x900 czy po prostu coś robię źle?
Admin-cieć: póki forum działa, jestem niewidoczny :mrgreen:
A tak serio: rzadko bywam na forum, rzadko sprawdzam PMki. W sprawach ogólnoforumowych lepiej kontaktować się z innymi administratorami. Najlepszy kontakt ze mną to mail: tomekrs@o2.pl

Tomash
Spaministrator
Posty: 7890
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Tomash »

dobra, zaczyna mi się ulewać. wydałem 430 na kartę i 100 na wiedźmina. kupiłem tę grę dziś o 18, po powrocie do domu jeszcze musiałem trochę popracować i o 21 zacząłem napieranie.
po wymianie karty okazało się że system nie startuje, guglanie dało wskazówkę że trzeba zrobić update biosu bo chipset płyty nie łyka nowszych kart ati. zrobione. potem rekonfiguracja biosu i przywracanie normalnej szybkości procka (9x200mhz). po tych walkach odpalenie windowsów, instalacja driverów.
czas na wiedźmina. bliski palpitacji byłem przy komunikacie "data load error: crc", po guglu okazuje się, że ma chujowe drm-y (nie potrafię tego nazwać "zabezpieczeniem") i niektóre napędy po prostu tego nie obsługują. znowu dostaję w dupę za bycie uczciwym klientem zamiast po prostu zajumać grę z torrentów.
po dalszym guglaniu postanawiam spróbować z napędem w laptopie marty, zgrywam pliki z obu płyt na dysk przenośny
(ileee tooo kuuurwaaa trwaaaa) i znowu na górę do instalacji.
po udanej instalacji okazuje się, że brakuje mu jakiegoś dlla, co oznacza że trzeba doinstalować vc runtime, który z kolei żeby zainstalować wymaga aktualizacji windows installera. jestem bliski kurwicy, ale korzystając z resztek mojego zen pokornie instaluję nowego windows installera (co za kurwa absurd) i po nim runtime vc z drugiej płyty.
wreszcie uruchamiam wie... a nie, jeszcze wbicie numerków aktywacyjnych (ależ byłem głupi kupując oryginał) i 26mb patcha do zassania.
no i wreszcie uruchamiam wiedźmina 2, po kurwa północy, zainwestowawszy w całość zabawy ponad pięć stów i ponad 3h mojego czasu, którego pierdolony wydawca tak bardzo nie szanuje zmuszając do akrobacji z szukaniem napędu który przeczyta tak "zabezpieczone" płyty.

i na fejsie znajomi mówią mi, że gra chodzi słabo bo procek jest za słaby, i nie razbieriosz. jeden znajomy (w dobrej wierze) proponuje dołożyć kolejne siedem stów (płyta + procek + 4 gb ramu) żeby gra wreszcie płynnie chodziła w choć najniższych detalach.

kuuuuuuuuurwaaaa mać!

jakbym chciał wydać 1k pln na upgrade, to, jak już niejednokrotnie pisałem, kupiłbym sobie xboxa.

do której to decyzji zresztą w wyniku dzisiejszych perypetii dojrzałem. bardzo.

EDIT: inb4 "do antycznego kompa wsadził nową grafikę i myślał że gładko pójdzie, idiota"
Admin-cieć: póki forum działa, jestem niewidoczny :mrgreen:
A tak serio: rzadko bywam na forum, rzadko sprawdzam PMki. W sprawach ogólnoforumowych lepiej kontaktować się z innymi administratorami. Najlepszy kontakt ze mną to mail: tomekrs@o2.pl

Awatar użytkownika
Bania
Falubaz
Posty: 1328
Lokalizacja: Twierdza Toruń - Fort Rogowo
Kontakt:

Post autor: Bania »

Skonczylem. Grajac robilem przede wszystkim glówne questy ale kilka pobocznych tez nie ominalem. Gralem na easy bo w RPGu chodzi mi tylko o fabule a nie jakies durne walki z kolejnymi grupkami spawnujacych sie zwierzakow nie wnoszacych absolutnie nic do historii. Niestety z ciekawosci wszedlem na moje konto xfire i przezylem mały szok :/ - grałem 9h. 100 zł za 9h RPG... (nawet gry fpp maja po 10h) Wiedzmin 2 moze byc co najwyzej dodatkiem do pierwszej czesci wprowadzajacym do nastepnej... Wracam do DA i ME...
Obrazek

Awatar użytkownika
Grolshek
Administrator
Posty: 7842
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Grolshek »

Czytając posta Tomasha poczekam na Wiedźmina na PS3... :roll: A kasę zainwestuję w figurki...

Tomash
Spaministrator
Posty: 7890
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Tomash »

Dobra, kumpel mi pożycza swojego blaszaka z c2d, wkładam do niego zakupionego radka i powinno wreszcie pociągnąć Wieśka. Jeśli wierzyć tekstom ludzi na forach, to 5770 powinien dać sensowny framerate (~20) nawet na wysokich :D

100 zł za 10h rozrywki to niezła cena. Weź pod uwagę świetną fabułę, oraz możesz przejść po raz drugi dokonując innych wyborów. Nie będę wspominał o m.in. płycie z muzyką w ramach tej kwoty. Będę miał dziś czego słuchać w czasie pracy.

Sent from my HTC Desire using Tapatalk
Admin-cieć: póki forum działa, jestem niewidoczny :mrgreen:
A tak serio: rzadko bywam na forum, rzadko sprawdzam PMki. W sprawach ogólnoforumowych lepiej kontaktować się z innymi administratorami. Najlepszy kontakt ze mną to mail: tomekrs@o2.pl

mlepkows
Wodzirej
Posty: 732

Post autor: mlepkows »

Bania pisze:Skonczylem. Grajac robilem przede wszystkim glówne questy ale kilka pobocznych tez nie ominalem. Gralem na easy bo w RPGu chodzi mi tylko o fabule a nie jakies durne walki z kolejnymi grupkami spawnujacych sie zwierzakow nie wnoszacych absolutnie nic do historii. Niestety z ciekawosci wszedlem na moje konto xfire i przezylem mały szok :/ - grałem 9h. 100 zł za 9h RPG... (nawet gry fpp maja po 10h) Wiedzmin 2 moze byc co najwyzej dodatkiem do pierwszej czesci wprowadzajacym do nastepnej... Wracam do DA i ME...
Musiałeś się ostro skupić na samym przejściu do końca. Mi sam pierwszy akt + prolog zajmuje więcej czasu. Po zerknięciu do poradnika widzę, że ominąłem trzy zadania spośród pobocznych.

@Tomash: ja mam Athlona dwurdzeniowego 2x2.3GHz, grafikę nVidii 9600GT 1GB i 2GB RAMu i na niskich detalach mi śmiga a na średnich czasem czkawki dostanie. Widać Ci faktycznie procek mógł przeszkadzać.

Maciek

Awatar użytkownika
swieta_barbara
habydysz
Posty: 14639
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: swieta_barbara »


Tomash
Spaministrator
Posty: 7890
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Tomash »

Shopped.
A szkoda, bo się najarałem w pierwszej chwili -- uwielbiam Evana Stone'a za jego talent komediowy, a Sasha to oczywiście wiadomo. Tylko że coś mi nie pasowało, bo przecież od 2 lat nic nie nagrała, a ostatnio przeszła oficjalnie na emeryturę, więc poguglałem i ani śladu tego filmu.
Admin-cieć: póki forum działa, jestem niewidoczny :mrgreen:
A tak serio: rzadko bywam na forum, rzadko sprawdzam PMki. W sprawach ogólnoforumowych lepiej kontaktować się z innymi administratorami. Najlepszy kontakt ze mną to mail: tomekrs@o2.pl

Miyokari
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 162

Post autor: Miyokari »

W sumie to dziwne, że tylko 9... Mi do tej pory naliczyło 21 godzin xfire bodaj, a gram na normalnym i jestem w środku drugiego aktu (Ale może to przez to, że robię wszystkie questy?).


Co do problemu Tomasha to tylko jeden wielki lol, ale skoro pisałeś że wszystko na low miałeś to raczej uberpróbkowanie miałeś wyłączone, to tylko zmiana sprzętu powinna pomóc.


A co do uberpróbkowania, ktoś próbował i działa mu płynnie? Ja włączałem ale jak gra chodzi na ultra na 60 fpsach, to włączając uberpróbkowanie FPSy spadają do 10-15 :/.

Awatar użytkownika
Slayer Zabójców
Masakrator
Posty: 2333
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Slayer Zabójców »

Ludzie, nie przesadzajcie, ja mam Intela E8400 (dual, 3.0 nie podkręcany) radeona 4870 1gb i 2gb ramu, na wysokich mi śmiga 30-60fps (Flotsam to wyjątek, tam spadało do 25). A grę ogólnie przeszedłem w około 25h, na początku robiłem większość misji pobocznych, potem mnie fabuła mocno wciągnęła i tylko przy okazji jakiś queścik udało się zrobić :) Także polecam WIESIA 2! Myślę, że na jesień przejdę drugi raz :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Afro
Postownik Niepospolity
Posty: 5678

Post autor: Afro »

Nitrox pisze: A co do uberpróbkowania, ktoś próbował i działa mu płynnie? Ja włączałem ale jak gra chodzi na ultra na 60 fpsach, to włączając uberpróbkowanie FPSy spadają do 10-15 :/.
Właśnie spróbowałem i mam fps rzędu 25-30, ale wyraźnie nie czuć płynności gry, tzn przy szybkich obrotach kamery fps spada do ~20 i te chrupnięcia są odczuwalne. Wygląda świetnie, ale wolę jednak bez tego grać.
"You either die a cyka or live long enough to become a blyat"

Tomash
Spaministrator
Posty: 7890
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Tomash »

http://www.pl.thewitcher.com/community/entry/35/
Studio CD Projekt RED informuje o wydaniu patcha 1.1, który wprowadza istotne ulepszenia do gry Wiedźmin 2: Zabójcy Królów. Najważniejszą zmianą jest usunięcie zabezpieczeń DRM ze wszystkich wersji gry. Usunięcie zabezpieczeń rozwiązuje wiele problemów jak np. limit aktywacji do pięciu komputerów jednocześnie.
No nareszcie do nich dociera. Żeby tak jeszcze wywalili debilnego SecuROMa, który nie jest żadnym zabezpieczeniem, a wielu uczciwym klientom mocno utrudnił instalację gry, oraz pozwolili wymienić płyty na takie bez tej przeszkadzajki.
Admin-cieć: póki forum działa, jestem niewidoczny :mrgreen:
A tak serio: rzadko bywam na forum, rzadko sprawdzam PMki. W sprawach ogólnoforumowych lepiej kontaktować się z innymi administratorami. Najlepszy kontakt ze mną to mail: tomekrs@o2.pl

Awatar użytkownika
Pieta
Chuck Norris
Posty: 493
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Pieta »

Kupiłem grę w Tesco drugiego dnia od premiery. Zainstalowałem i uruchomiłem bez żadnych problemów. Grałem na maksymalnych ustawieniach. Nie chodziło płynnie jak Crysis 2, ale Wiesiek jest ładniejszy i dla mnie ciekawszy. Po pięciu dniach skończyłem, ale głównie ze względu na wybór łatwego poziomu, czego nie zrobiłem w Wiedźminie I. Wtedy totalnie znudziło mi się gdzieś w połowie. Tak w ogóle to nie przypominam sobie żebym jakąś grę przeszedł kiedyś do końca. Tak więc jestem bardzo zadowolony. Świat wiedźmina jest bardzo fajny i mógłby się dalej tak rozwijać, tylko szybciej! :)
Następna część podobno dopiero w 2015.

Scisca
Wałkarz
Posty: 98

Post autor: Scisca »

Mój laptop niestety nie pociągnie W2 w satysfakcjonującej mnie grafice, a upgrade będzie kosztował tyle co konsola, więc wybór jasny ;) Teraz jestem skazany na czekanie na wersję konsolową, mam tylko nadzieję, że wypuszczą edycje kolekcjonerskie takie same jak na PC (i w takich samych cenach... :roll: ). Najgorsze jest to, że chciałem sobie raczej kupić PS3, a chodzą plotki, że wyjdzie tylko wersja na X360 :| A pewnie nawet jak wyjdzie, to z poślizgiem, masą bugów i gorszą grafą :| Ehh, trzeba czekać na E3 :)

Tomash
Spaministrator
Posty: 7890
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Tomash »

Scisca pisze:mam tylko nadzieję, że wypuszczą edycje kolekcjonerskie takie same jak na PC (i w takich samych cenach... :roll: )
Keep dreaming, pisanie gier na konsole wymaga zabulenia bardzo grubej sałaty za licencję (w ten sposób producenci konsol sobie odbijają sprzedawanie samego sprzętu blisko lub poniżej kosztów produkcji). Jako konsolowiec w Polsce będziesz od początku tresowany do akceptacji tego, że gra na konsolę kosztuje dwie stówy. I takiej ceny powinieneś się spodziewać.
Admin-cieć: póki forum działa, jestem niewidoczny :mrgreen:
A tak serio: rzadko bywam na forum, rzadko sprawdzam PMki. W sprawach ogólnoforumowych lepiej kontaktować się z innymi administratorami. Najlepszy kontakt ze mną to mail: tomekrs@o2.pl

Awatar użytkownika
kotson
Falubaz
Posty: 1123
Lokalizacja: Tarnów\Lublin

Post autor: kotson »

Zdjęcie które wrzucił Barbara, mnie rozbawiło. :D
Niestety to tylko fragment artykułu o fikcyjnym filmie, napisanego przez Jakuba Ćwieka
BEER FOR THE BEER GOD
CANS FOR THE CANS THRONE

Scisca
Wałkarz
Posty: 98

Post autor: Scisca »

Tomash pisze:Keep dreaming, pisanie gier na konsole wymaga zabulenia bardzo grubej sałaty za licencję (w ten sposób producenci konsol sobie odbijają sprzedawanie samego sprzętu blisko lub poniżej kosztów produkcji). Jako konsolowiec w Polsce będziesz od początku tresowany do akceptacji tego, że gra na konsolę kosztuje dwie stówy. I takiej ceny powinieneś się spodziewać.
Wiem o tym dobrze, mam kilka konsol :) Chodziło mi o Edycję kolekcjonerską, a ta kosztowała 250 zł. i byłoby fajnie, gdyby udało im się utrzymać ten pułap. Chociaż zdaję sobie niestety sprawę, że w chwili premiery podstawowa wersja będzie kosztowała pewnie ok. 180 zł. :?

Awatar użytkownika
Nordri
Chuck Norris
Posty: 575
Lokalizacja: Greifenhagen

Post autor: Nordri »

Odnośnie wiedźmaka na konsole:

LINK

Błażej
Kretozord
Posty: 1506
Lokalizacja: Gdynia, BWT

Post autor: Błażej »

najlepszy tekst z gry:

"My favourite type of magic... Lesbomancy..." 8)

Awatar użytkownika
Kefas
Masakrator
Posty: 2586

Post autor: Kefas »

Kupiłem grę w uk i nie wiem jak skombinować paczkę z polskimi napisami i lektorem? Ktoś wie może?

ODPOWIEDZ