Zasady

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Skavenblight
Naczelna Prowokatorka
Posty: 6092
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Zasady

Post autor: Skavenblight »

Malcavian pisze:
quidamcorvus pisze: I żeby uczynić zadość tradycji, zapraszam do zapoznania się z Warheim - Fantasy Skirmish (nieco bardziej rozbudowanym systemem stworzonym na bazie Mordheim, w Warheim można także grać bandami o które pytasz w innym temacie, i są one dostosowane do pozostałych drużyn).
moglbys napisac cos o tym Warheimie? gram i w battla i w mordheima, a o warheimie slysze pierwszy raz. chodzi mi tylko o taki bardzo ogolnikowy opis systemu itp itd

pozdro i dzieki

Grzechu
Póki QC nie odpisał to:

Mały wywiadzik z jego skromną osobą na temat Warheima - KLIK!
Podforum Warheima na Najmita.net - KLIK!
To tak ogólnie, bo żeby zapoznać się szczegółowo z projektem, po prostu kliknij w podany wcześniej link :)

Awatar użytkownika
Malcavian
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 198
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Malcavian »

czy banda, ktora nie zdala rout testu i spieprzyla za stol bierze udzial w fazie eksploracji? i jesli tak to ktorymi bohaterami? tymi, ktorzy nie byli w momencie ucieczki OoA czy tez tymi, ktorzy byli OoA, ale przezyli na tabelce powaznych ran?

Awatar użytkownika
Skavenblight
Naczelna Prowokatorka
Posty: 6092
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Skavenblight »

Malcavian pisze:czy banda, ktora nie zdala rout testu i spieprzyla za stol bierze udzial w fazie eksploracji? i jesli tak to ktorymi bohaterami? tymi, ktorzy nie byli w momencie ucieczki OoA czy tez tymi, ktorzy byli OoA, ale przezyli na tabelce powaznych ran?
Oczywiście, że bierze udział.
Wszystkimi bohaterami, którzy nie byli OoA.

Awatar użytkownika
Natibak
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 146

Post autor: Natibak »

Czy jeśli czarodziej ma czar (np. Fires of Mork/Gork), który rani wybrane modele w jakiejś od niego odległości, to musi widzieć cel? Nie jest o tym nic napisane. Pytam ponieważ takie rzucanie zielonymi pociskami przez ściany jest jakieś dziwne. Fajne, ale dziwne.

Awatar użytkownika
Skavenblight
Naczelna Prowokatorka
Posty: 6092
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Skavenblight »

Musi widzieć przynajmniej jeden z tych modeli.

Awatar użytkownika
Korhil
Chuck Norris
Posty: 580

Post autor: Korhil »

mam pytanie. Skoro bohater zaczyna grę z 20 punktami doświadczenia to czy przed pierwszą grą można je jakoś wydać na skille itp. i jak to wtedy przebiega. jeśli nie to po co jest ten exp. Może mógłby ktoś wytłumaczyć mi cały ten system doświadczenia
Imperial stormtroopers can never die. They can only go to hell and regroup.

Awatar użytkownika
pelzak
Falubaz
Posty: 1195

Post autor: pelzak »

Nie mozesz wydac tego expa, z ktorym postacie zaczynaja gre. On jest niejako juz wydany - dlatego kapitan ma wyzsze statsy niz mlodzik.
Dopiero jak zdobywasz exp podczas gry to losujesz co wzroslo kolesiowi.

Pozdrawiam
Pelzak
"Lepszy mały ale własny i z przodu, niż duży ale cudzy i z tyłu..."

Awatar użytkownika
Skavenblight
Naczelna Prowokatorka
Posty: 6092
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Skavenblight »

J.w.
+
początkowy exp jest też po to, żeby bardziej napakowani bohaterowie wolniej awansowali. Młodzik ma szansę awansować już w pierwszej bitwie, a kapitan musiałby się bardziej postarać.

Awatar użytkownika
Korhil
Chuck Norris
Posty: 580

Post autor: Korhil »

mam następujące pytanie: znalazłem w podręczniku po polsku tabele trafień krytyczną zależną od borni, która spowodowała trafienie, jednak w skrócie zasad po angielsku ze strony tabletop geeks jest tylko jedna tabela - która z nich jest tą właściwą wersją?
Imperial stormtroopers can never die. They can only go to hell and regroup.

Awatar użytkownika
Skavenblight
Naczelna Prowokatorka
Posty: 6092
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Skavenblight »

To zależy. W polskiej wersji zdaje się są tylko opcjonalne krytyki, bo na takie gra(ło) się na turniejach. Ale obie wersje są oficjalne.

Awatar użytkownika
Korhil
Chuck Norris
Posty: 580

Post autor: Korhil »

to z których mam korzystać w trakcie gry? wybieram przed grą czy jak? na turniejach obowiązują te z polskiego?
Imperial stormtroopers can never die. They can only go to hell and regroup.

Awatar użytkownika
Skavenblight
Naczelna Prowokatorka
Posty: 6092
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Skavenblight »

Na turniejach tak. A w domu możesz grać jak chcesz, byle konsekwentnie (ustalić przed bitwą czy kampanią).

Awatar użytkownika
Korhil
Chuck Norris
Posty: 580

Post autor: Korhil »

a tak z punktu widzenia doświadczonego gracza można powiedzieć, że jedne są lepsze/gorsze - lepiej się sprawdzają?
Imperial stormtroopers can never die. They can only go to hell and regroup.

Awatar użytkownika
Skavenblight
Naczelna Prowokatorka
Posty: 6092
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Skavenblight »

Wszystko ma plusy i minusy.
Opcjonalne są - według mnie - ciekawsze, bo każdy rodzaj broni ma inne krytyki.
Ale są osoby, które nie uznają ich i wciąż grają na podstawowe zasady, które są prostsze do zapamiętania i najbardziej zgodne z pierwotnymi założeniami Mordheim (niektórzy puryści nie uznają living rulebooka ani erraty, nie mówiąc o annualu czy EiF - tylko pierwsza wersja podręcznika). W Mordheim jest tak, że podręcznik nie daje odpowiedzi na wszystkie pytania - czasem jest wybór i trzeba ustalić z przeciwnikiem, na jakie zasady gracie.

Awatar użytkownika
Korhil
Chuck Norris
Posty: 580

Post autor: Korhil »

jeżeli na tabelce awansu hero/hench wylosuje atrybut który mam już na rasowym minimum to losuje następny/ biorę drugi z tych wylosowanych - WS/BS itp. Jeżeli henchman nabije tyle expa że skończy się tabela to nie może juz więcej zdobyć?
Imperial stormtroopers can never die. They can only go to hell and regroup.

Awatar użytkownika
quidamcorvus
Niszczyciel Światów
Posty: 4454
Lokalizacja: Żory/Katowice
Kontakt:

Post autor: quidamcorvus »

Korhil pisze:Jeżeli henchman nabije tyle expa że skończy się tabela to nie może juz więcej zdobyć?
Nie.

Awatar użytkownika
Korhil
Chuck Norris
Posty: 580

Post autor: Korhil »

czy henchamni mogą dostać ekspa tylko za przeżycie bitwy cz są jakieś inne opcje?
Imperial stormtroopers can never die. They can only go to hell and regroup.

Awatar użytkownika
quidamcorvus
Niszczyciel Światów
Posty: 4454
Lokalizacja: Żory/Katowice
Kontakt:

Post autor: quidamcorvus »

Korhil pisze:czy henchamni mogą dostać ekspa tylko za przeżycie bitwy cz są jakieś inne opcje?
W niektórych scenariuszach stronnicy mogą zdobywać PD za realizację postawionych przed graczami "celów".

Awatar użytkownika
M.T.
Kretozord
Posty: 1724
Lokalizacja: Brwinów

Post autor: M.T. »

Korhil pisze:czy henchamni mogą dostać ekspa tylko za przeżycie bitwy cz są jakieś inne opcje?
Zależy od scenariusza. M.in. za posiadanie wyrdstone'a w Wyrdstone Hunt.

Awatar użytkownika
Korhil
Chuck Norris
Posty: 580

Post autor: Korhil »

jak liczymy ruch gdy model włazi po schodach drabinie? normalnie czy na zasadzie jedna tura jedno wejście?
Imperial stormtroopers can never die. They can only go to hell and regroup.

ODPOWIEDZ