Zasady

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
LuceK
Pseudoklimaciarz
Posty: 29

Post autor: LuceK »

Mamkilka pytań co do bud:
-czy można wystawić sie na/w bud jeżeli jest w naszym deployu
-czy po nie udanym tescie I na wspinaczke mozna wykonać ruch
-czy zasada o szarży na model niewidziany w promieniu 4 cali działa jezeli model kturego nie widzimy znajduje sie na bud?

Awatar użytkownika
Skavenblight
Naczelna Prowokatorka
Posty: 6092
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Skavenblight »

Chłopie, błagam, po polsku.
Ja o tej porze nie wiem, co widzę, a czego nie, literki mi przed oczkami latają i języki obce, polski i polskawy mi się mieszają... miej litość.
-czy po nie udanym tescie I na wspinaczke mozna wykonać ruch
Nie. Strona 11, przedostatnie zdanie akapitu "Climbing".

Awatar użytkownika
LuceK
Pseudoklimaciarz
Posty: 29

Post autor: LuceK »

Wybacz ale cały czas forum się erroruje i się spieszyłem, chodzi mi o to:
-czy można wystawic swoje jednostki odrazu w lub na budynku który znajduje się w naszej strefie roztawienia czy należy je wystawic przy scianie bud. i dopiero prubować się wspiać w swojej turze?
-czy jeżeli nie widze modelu który jest ode mnie 4 cale ale znajduje sie na wysokości powyżej 1 cal to moge szarżowac po zdaniu I czy musze sie wspinać a dopiero w następnej wykonac szarże?
Pzdr.

Awatar użytkownika
Skavenblight
Naczelna Prowokatorka
Posty: 6092
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Skavenblight »

Od razu lepiej :D
-czy można wystawic swoje jednostki odrazu w lub na budynku który znajduje się w naszej strefie roztawienia czy należy je wystawic przy scianie bud. i dopiero prubować się wspiać w swojej turze?
Tam, gdzie Twoja strefa rozstawienia. Może być piętro albo drabinka [jako że to nie jest trudny teren].
Wystawianie przy ścianie nie miałoby sensu przy umiejętnościach infiltracja i hunch :D
-czy jeżeli nie widze modelu który jest ode mnie 4 cale ale znajduje sie na wysokości powyżej 1 cal to moge szarżowac po zdaniu I czy musze sie wspinać a dopiero w następnej wykonac szarże?
:shock:
Czekaj, próbuję sobie wyobrazić tę sytuację.
Kurczę no, przyznam - pytanie wydaje się banalne, ale... nie wiem!
IMO szarżowanie i wspinaczka się wykluczają, dlatego że wspinaczka jest częścią ruchu, a szarża to początek combatu w fazie ruchu... ale to moje spekulacje, możliwe że błędne.

Awatar użytkownika
Motor
Chuck Norris
Posty: 500
Lokalizacja: Lublin [Moria]
Kontakt:

Post autor: Motor »

Skavenblight pisze:
-czy jeżeli nie widze modelu który jest ode mnie 4 cale ale znajduje sie na wysokości powyżej 1 cal to moge szarżowac po zdaniu I czy musze sie wspinać a dopiero w następnej wykonac szarże?
:shock:
Czekaj, próbuję sobie wyobrazić tę sytuację.
Kurczę no, przyznam - pytanie wydaje się banalne, ale... nie wiem!
IMO szarżowanie i wspinaczka się wykluczają, dlatego że wspinaczka jest częścią ruchu, a szarża to początek combatu w fazie ruchu... ale to moje spekulacje, możliwe że błędne.
Nie wykluczają się Skavenblight. Zdaje się dwa testy inicjatywy, pierwszy na wykrycie wroga, jeżeli zdaliśmy to zdajemy drugi na wspinanie. Przy oblaniu pierwszego drugiego nie zdajemy bo i po co skoro nasz model nie wykrył wroga, to jak może na niego szarżować. Przy oblaniu drugiego palimy szarże i stoimy w miejscu tak jak staliśmy.
Obrazek

Awatar użytkownika
Skavenblight
Naczelna Prowokatorka
Posty: 6092
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Skavenblight »

Motor pisze:
Skavenblight pisze:
-czy jeżeli nie widze modelu który jest ode mnie 4 cale ale znajduje sie na wysokości powyżej 1 cal to moge szarżowac po zdaniu I czy musze sie wspinać a dopiero w następnej wykonac szarże?
:shock:
Czekaj, próbuję sobie wyobrazić tę sytuację.
Kurczę no, przyznam - pytanie wydaje się banalne, ale... nie wiem!
IMO szarżowanie i wspinaczka się wykluczają, dlatego że wspinaczka jest częścią ruchu, a szarża to początek combatu w fazie ruchu... ale to moje spekulacje, możliwe że błędne.
Nie wykluczają się Skavenblight. Zdaje się dwa testy inicjatywy, pierwszy na wykrycie wroga, jeżeli zdaliśmy to zdajemy drugi na wspinanie. Przy oblaniu pierwszego drugiego nie zdajemy bo i po co skoro nasz model nie wykrył wroga, to jak może na niego szarżować. Przy oblaniu drugiego palimy szarże i stoimy w miejscu tak jak staliśmy.
Wielkie dzięki. Przyznam, że chodziło mi to po głowie przez noc. Ale chwila. Jeśli model nie wykrył wroga, może się normalnie ruszać, strzelać itd.
Zaś jeśli wykrył, ale się nie wspiął, zostaje przy ścianie czy w ogóle się nie rusza?
Uch. Jak widać zdarza mi się czasem zbytnio komplikować sobie życie ;) Dzięki za wyjaśnienie.

Awatar użytkownika
LuceK
Pseudoklimaciarz
Posty: 29

Post autor: LuceK »

Z tego co muwiłaś po oblaniu I na wspinaczke to jużnie można sie ruszac.

Awatar użytkownika
Skavenblight
Naczelna Prowokatorka
Posty: 6092
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Skavenblight »

Tak, ale wtedy, kiedy jest to normalny ruch.
Pytanie, czy traktujemy to jako normalny ruch [nieudaną wspinaczkę] czy jako część nieudanej szarży.
Ech, pokażę to na rysunku. Będzie nieproporcjonalny odległościowo, wybaczcie.
Obrazek
[odległość między A i B jest oczywiście mniejsza niż 4 cale]
Chodzi o to: czy jeśli oblał test na wspinaczkę, to biegnie po pomarańczowej linii, po czym staje przy ścianie i nie może się ruszać, czy stoi tam, gdzie stał?

EDIT: Ale ze mnie pała, stunned na tyle godzin :shock: :wink: Oczywiście, że jest spalona szarża, bośmy ją DEKLAROWALI :lol: . A zostaje tam, gdzie stał. Ych. Trzeba się włączyć w forum SG, choć i tam są fajne dyskusje modów nt. lanc na przykład. Są zasady do tej pory niewyjaśnione [oficjalnie, bo na zdrowy rozum to jest jak najbardziej poprawne].

EDIT2: To ja już kurde nic nie wiem. Owszem, deklaracja szarży itd. Z drugiej strony Bols zwrócił mi uwagę na aspekt fluffowy. Koleś wykrywa wroga, podbiega do ściany i WTEDY okazuje się, że nie ma się jak wspiąć [nie ma wystających cegieł lub coś w ten deseń]. Więc na zdrowy rozum podbiega do tej ściany i TAM zostaje.
To niby drobnostka, bo rzadko jest chyba taka sytuacja, ale z drugiej strony... czy jest jakaś zasada, która mówi jasno, jak jest naprawdę?

Awatar użytkownika
Miszczu
Chuck Norris
Posty: 429

Post autor: Miszczu »

W takim raze wyjasnie wam.

Jesli model stał przy scianie (wymóg do jakichkolwiek ruchów po scianie) wykrył przeciwnika ale nie zdał wspinaczki to staje w miejscu (w skrócie skrobie scianę). Jest to jasno wyjasnione w zasadach tyczących sie wspinaczki. Jest to podobny przypadek jak w przyapdku niezdanego strachu :)

Awatar użytkownika
LuceK
Pseudoklimaciarz
Posty: 29

Post autor: LuceK »

Jeżeli szarża na model niewidziny i będący na wżniesieniu powyżej 1 cal jest możliwa po dwukrotnym zdaniu I. To czy szarża na model kturego widzimy ale jest na bud. po zdaniu tylko testu I za wspinaczke jest możliwa?
Pzdr.

Awatar użytkownika
Skavenblight
Naczelna Prowokatorka
Posty: 6092
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Skavenblight »

Dzięki Miszczu!

LuceK - jeśli widzisz model, to zdajesz tylko raz I przy szarży.

Awatar użytkownika
TruePunk
Masakrator
Posty: 2726
Lokalizacja: Vendetta
Kontakt:

Post autor: TruePunk »

Mam takie pytanie,
za ile do gangratingu liczy sie np szczuroogr?
za 20pkt zgodnie z adnotacjami przy opisie duzych potworow, czy za 25 (20 z adnotacji i 1x5 z liczenia ilosci wojownikow w bandzie)?

Awatar użytkownika
Motor
Chuck Norris
Posty: 500
Lokalizacja: Lublin [Moria]
Kontakt:

Post autor: Motor »

20
Obrazek

Awatar użytkownika
Izwor
Chuck Norris
Posty: 388
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Izwor »

Mam pytanie co do zasad (ze str. 222-223 pl wersji zasad oraz 121 ang wersji) Mordheima. Znajduje się tam opis "składania" bohatera na pojedynczą bitwę. Za odpowiednią ilość gc można mu podwyższyć statystyki lub nauczyć go umiejętności. Czy te zasady są oficjalne czy to tylko jakaś opcja rozgrywki wymagająca akceptacji drugiego gracza?
Chciałbym się dowiedzieć czy mogę w ten sposób "zaskoczyć" przeciwnika wystawiając Wampira ze sprintem, +1A, +1T, mieczem i toporem. Fakt, że rozwiązanie takie byłoby bardzo drogie ale dawałoby mi bardzo mocnego bohatera, trudnego do zabicia oraz bardzo dobrze radzącego sobie w WW.
Powiedzcie mi, czy podwyższanie statystyk oraz dodawanie umiejętności jest opłacalne, czy też nie??

<EDIT> Jakby co to nie wiedziałem gdzie to umieścić. Czy w zasadach, czy w bandach(a może w rozpiskach :D). Jeśli będę musiał to skasuje i napiszę w zasadach. :P

Nie trzeba, przeniosłam.
Zaraza

Awatar użytkownika
Motor
Chuck Norris
Posty: 500
Lokalizacja: Lublin [Moria]
Kontakt:

Post autor: Motor »

Stachu pisze:
A. no tak. "Perła". A wiesz, że to ma witaminę C??? Czasem warto etykietki poczytać... :wink:
Do tej pory pamiętam jak piłem i jakieś takie kwaśne mi się wydawało.......
nie smakowało? Podpadziocha po całości :wink:

@Izwor tak są oficjalne, ale na one-off game a nie na kampanię. Umawiasz się z przeciwnikiem na ile GC gracie i wtedy pakujecie w bohaterów statystyki i skille. W kampanii takie coś nie przejdzie.
Obrazek

Awatar użytkownika
Izwor
Chuck Norris
Posty: 388
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Izwor »

Mam pytanie co do doświadczenia. Jeżeli mój wampir ma 20 ptk doświadczenia oznacza to, że rozpoczynając kampanię zamalowywuje pierwsze 20 kratek (te w warband roster pod eq i spec. rules) czy też zaznaczam dopiero to doświadczenie które zdobędę podczas kampani? Jeśli "dojdę" do kratki z grubszą ramką to "awansuję" i rzucam na tabelkę awansu, tak?

Awatar użytkownika
Skavenblight
Naczelna Prowokatorka
Posty: 6092
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Skavenblight »

Zajmuje pierwszych 20 kratek na samym początku. To znaczy, że potem jest już ciężej z awansem [pogrubione kratki oddalają się od siebie z czasem], jest to naturalne, bo jak ktoś jest doświadczony [a taki powinien być dowódca bandy] to mało co go zaskoczy w życiu.

Fojtolator
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 150

Post autor: Fojtolator »

pytania odnosnie doswiadczenia:
1. czy jezeli mamy grupke 3 henchmenow to jak wszyscy przezyja to 3 kratki zamalowuje czy 1?
1. hero ktory ma startowo 20 doswiadczenia losuje od razu sobie 8 awansow czy nie?

Awatar użytkownika
Kapitan Hak
Bosman
Posty: 1041
Lokalizacja: z krańca świata
Kontakt:

Post autor: Kapitan Hak »

Ad.1 1 kratkę! Ale grupowo mają oni 3 pkt. doświadczenia (i o 3 pkt. zwiększają rating).

Ad. 2 Absolutnie nie! Początkowe doświadczenie symbolizuje "edukację" bohatera przed utworzeniem bandy. Zauważ, że mocni bohaterowie startują np. z 20 exp, podczas gdy słabeusze z 0 pkt. Ma to też takie znaczenie, że na początku kratek awanse następują częściej (np. co 2 pkt. doświadczenia) i tacy "młodzicy" szybciej się uczą, podczas gdy wiele trzeba, by nastąpił awans starego wyjadacza startującego z 20-tką.
Nietykalny pisze:NIE perManentny (stały-jednolity)!tylko PerNamentny!!! - np makijaż!
ObrazekObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Gondi
Plankton
Posty: 3

Post autor: Gondi »

Mam takie pytanko. Czy mogę i jeśli tak to na jakiej zasadzie dokupić stronnika do istniejącej już grupy, mającej już doświadczenia?

ODPOWIEDZ