Vampirzy fluff

Vampire Counts

Moderator: misha

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Jasif
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3016

Vampirzy fluff

Post autor: Jasif »

Cześć.
Szukam uzupełnienia fluffu do Wampirów. Możecie coś polecić? Poza Zabójcą Wampirów?
pzdr
paulinka17 pisze:Mówiłem, jabaniutki nawet oczka zmrużył z rozkoszy.
Dziedzic pisze:JH i UD razem, piekło zamarzło i serce Szaitisa pękło.

Awatar użytkownika
Daw
Masakrator
Posty: 2467
Lokalizacja: Wars i Sawa

Post autor: Daw »

Przeczytać wszystkie armybooki? :)zwłaszcza info o undead-ach za 3-ej i 4-ej edycji. ;)
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
wru
Chuck Norris
Posty: 651
Lokalizacja: "Kieł" Kielce

Post autor: wru »

Na polskim rynku ukazały się :

Pradawna Krew
Klątwa Nekrarchy
Zabójca Wampirów
Come crawling faster, obey your Master...

Awatar użytkownika
Jasif
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3016

Post autor: Jasif »

Daw pisze:Przeczytać wszystkie armybooki? :)zwłaszcza info o undead-ach za 3-ej i 4-ej edycji. ;)
Army booki to już mam za sobą, ale szukam czegoś jeszcze :wink:

@Wru :
Dzięki :) A poza Polskim rynkiem?
paulinka17 pisze:Mówiłem, jabaniutki nawet oczka zmrużył z rozkoszy.
Dziedzic pisze:JH i UD razem, piekło zamarzło i serce Szaitisa pękło.

Awatar użytkownika
likaon
Kretozord
Posty: 1862
Lokalizacja: Warszawa, Białystok

Post autor: likaon »

Jasif pisze:A poza Polskim rynkiem?
Iluś-tam logia Zmierzchu

A tak na serio dodatek do rpga(masters of shadow czy jakoś tak) drugiej edycji polecam!!
I oczywiście seria o Nagashu
"Księga Armii Nocnych Goblinów"( 09.11.2011
http://www.docstoc.com/docs/94525591/No ... 99ga-Armii

Awatar użytkownika
wru
Chuck Norris
Posty: 651
Lokalizacja: "Kieł" Kielce

Post autor: wru »

Jasif pisze: @Wru :
Dzięki :) A poza Polskim rynkiem?
Oczywiście polecam Vampire Wars : The von Carstein Trilogy. Więcej fluffu chyba nie znajdziesz nigdzie indziej.
Black Library wydało też The Vampire Genevieve,(Omnibus). Zbiór powieści o wampirzycy Genevieve. W Polsce ukazały Wieczna Genevieve i Czarnoksieżnik Drachenfels.
Kolejnym wampirem o którym BL wydaje powieści jest Ulrika była kochanka Felixa. Narazie są chyba dwa tomy Bloodborn i Bloodforged.
Come crawling faster, obey your Master...

Awatar użytkownika
August
Chuck Norris
Posty: 402
Lokalizacja: Animosity Szczecin

Post autor: August »

Liber Necris. Podobnie jak i Liber Chaotica jest dość ciężko dostepny ale można go poszukać na ebay jako książki albo po necie w formie pdfa

Awatar użytkownika
Jasif
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3016

Post autor: Jasif »

Właśnie nabyłem całą trylogię von Carstein na ebayu za 2,97 funta :mrgreen: Szukam jeszcze Zamku Drachenfels.
paulinka17 pisze:Mówiłem, jabaniutki nawet oczka zmrużył z rozkoszy.
Dziedzic pisze:JH i UD razem, piekło zamarzło i serce Szaitisa pękło.

Awatar użytkownika
wru
Chuck Norris
Posty: 651
Lokalizacja: "Kieł" Kielce

Post autor: wru »

Jasif pisze:Właśnie nabyłem całą trylogię von Carstein na ebayu za 2,97 funta :mrgreen: Szukam jeszcze Zamku Drachenfels.
Ile kur#%! Od kogo ty żeś to kupił?
Come crawling faster, obey your Master...

Awatar użytkownika
Jasif
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3016

Post autor: Jasif »

Jakiś koleś masowo sprzedający książki, po 99 pensów od sztuki :D Akurat miał całą trylogię na zbyciu :mrgreen:
paulinka17 pisze:Mówiłem, jabaniutki nawet oczka zmrużył z rozkoszy.
Dziedzic pisze:JH i UD razem, piekło zamarzło i serce Szaitisa pękło.

Awatar użytkownika
Nordri
Chuck Norris
Posty: 575
Lokalizacja: Greifenhagen

Post autor: Nordri »

W książce Witch Hunter (C.L. Wernera) jest też trochę o Necrarchach. Polecam, bo klimat dobry.

Awatar użytkownika
Bonhart
Wałkarz
Posty: 79

Post autor: Bonhart »

Pytanie o fluff, trochę innej natury. Kolega chce kupić IoB i nie ma co zrobić ze szczurkami. Co myślicie o przerobieniu ich na ghule?

"Jeden z generałów Czerwonego Diuka stał na murach zdobytego miasta. Wiedział jednak, że bitwa nie skończyła si jeszcze. Metrpolia dławiła się pod plagą szczuroludzi. Hordy nieumarłych jęły wpełzać do kanałów. Po wielogodzinnej, męczącej bitwie problem został zażegnany, a armia wsparta tysiącami szczurzych zombi. Generał miałe jednął słabostkę, defekt, który pozostał mu jeszcze z człowieczeństwa, ciekawość. Kazał swym nekromantom schwytać setkę skavenów.
Po wielu latach karmienia ich mroczną magią nekromancji i karmieniu ciałami tych, którzy nie przetrwali powstała czterdziestka plugawych stworów mogących jednym ruchem pazurów zatruć śmiertelnie przeciwnika. Maszkar tak przesiąkniętych magią iż poruszają się dwa razy szybciej od wroga.
Wampir był zadowolony..."
"Poddaj się i służ mi za życia lub giń i bądź mym
niewolnikiem po śmierci."


.......................................Hrabia Vlad von Carstein

Awatar użytkownika
Azurix
Masakrator
Posty: 2999
Lokalizacja: Łódź Klub:"Ośmiornica Łódzka" Stowarzyszenie:"Wargaming"

Post autor: Azurix »

Takie 2 pytanka o fluff jednej z linii krwi mam. Mianowicie chodzi o Blood Dragons.

1. Jakie powiązania z Bretonnią dokładnie ma ten bloodline bo czytam AB rożne i niewiele konkretów znajduję?
2. Spotkałem pewnego człowieka, który powiedział mi, że Blood Dragoni pochodzący z Bretonni w dalszym ciągu honorują przysięgę złożoną swojemu królowi i gdy ten wezwie ich na pomoc, oni oddadzą swoje nie-życie w imię ojczyzny, no i chciałem dowiedzieć się, czy to faktycznie prawda jest, a jeśli tak, to jakie jest źródło tego?

Liczę, że ktoś z was obeznany jest we fluffie i da radę mi pomóc :D
III Zasada Dynamiki Newtona - Aktualizacja 2013: "Gdy menel jedzie tramwajem, to tramwaj jedzie menelem" :lol:

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Daw
Masakrator
Posty: 2467
Lokalizacja: Wars i Sawa

Post autor: Daw »

Będziesz musiał zapoznać się z fluffem do VIed booka. Generalnie to powyżej co napisałeś jest trochę na wyrost ale kilku Blood Dragonów pochodziło z Bretonni (najbardziej znany to chyba Red Duke). Jednostka Blood Knight's to nic innego jak rycerze Bretońscy tylko już po śmierci ale jeszcze nie umarli ;)
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Azurix
Masakrator
Posty: 2999
Lokalizacja: Łódź Klub:"Ośmiornica Łódzka" Stowarzyszenie:"Wargaming"

Post autor: Azurix »

Czytałem fluff z 6 edycyjnego AB i wiem kto to jest ten Red Duke, ale to chyba nie odpowiada no moje pytanie. Zastanawia mnie tylko, czy przeszła by armia Bretonni stylizowana właśnie na Blood Dragonów, którzy stanęli do walki w obronie swojej ojczyzny wezwani przez króla? No wiecie, Bretka to niby ludzie i to do tego żywi, a nagle na stole ktoś by zobaczył Lance wykonane z nieumarłych rycerzy Krwawego Smoka oraz towarzyszący Men-At-Armsi jako wskrzeszone przez nich szkielety, Trebushet z nieumarłą obsługą, Wampir na nieumarłym Pegazie/Gryfie itp. Legalne by to było turniejowo? Jeśli tak, to najlepiej zrobić wtedy wszystko nieumarłe, tak jak opisałem wyżej, czy np. tylko Lance, a chłopstwo i dowódców żywe na przykład?
III Zasada Dynamiki Newtona - Aktualizacja 2013: "Gdy menel jedzie tramwajem, to tramwaj jedzie menelem" :lol:

Obrazek

Obrazek

Syraf
Chuck Norris
Posty: 361
Lokalizacja: True Legion Kraków

Post autor: Syraf »

o ile dobrze pamiętam to Wallah wybijał bretońskich rycerzy a najodważniejszych pozamieniał w wampiry, więc taka stylizacja mogłaby nieźle wyglądac a do men at arms zawsze mogłbys poprzyklejać głowki szkieletów/gg + ich poniszczone tarcze

Awatar użytkownika
Azurix
Masakrator
Posty: 2999
Lokalizacja: Łódź Klub:"Ośmiornica Łódzka" Stowarzyszenie:"Wargaming"

Post autor: Azurix »

Ale nikt by się nie doczepił na turniejach (Lokale i Mastery), że mam taką nieumarłą Bretonnię na stole?
III Zasada Dynamiki Newtona - Aktualizacja 2013: "Gdy menel jedzie tramwajem, to tramwaj jedzie menelem" :lol:

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Infernal Puppet
Masakrator
Posty: 2937
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: Infernal Puppet »

Jak nie będziesz mieszał zasad i będzie wykonana porządnie, to nie powinno być problemów IMHO.
Mad Mike pisze:
kwaku pisze:nawet gdyby miał tam wjechać tort z Cezarym w środku.
To nie wypali. Zanim wjedzie, to sytuacja ulegnie odwróceniu i tort będzie w środku Cezara
Ach te uroki bycia ciągle głodnym ;) .

Awatar użytkownika
Azurix
Masakrator
Posty: 2999
Lokalizacja: Łódź Klub:"Ośmiornica Łódzka" Stowarzyszenie:"Wargaming"

Post autor: Azurix »

Infernal Puppet pisze:Jak nie będziesz mieszał zasad i będzie wykonana porządnie, to nie powinno być problemów IMHO.
Hehe, a konkretnie co masz na myśli odnośnie mieszania zasad (przecież nie zagram Blood Dragonowymi KoTR o statystykach Wampirów :roll: ) i co to znaczy "porządnie"? :D

Myślałem, aby użyć Manticowych modeli kawalerii Undeadów, albo Dragon Prince'ów z Caledoru od HE, aby zrobić KoTRów :P
III Zasada Dynamiki Newtona - Aktualizacja 2013: "Gdy menel jedzie tramwajem, to tramwaj jedzie menelem" :lol:

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Voodoo
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3000
Lokalizacja: NEMEZIS Warszawa
Kontakt:

Post autor: Voodoo »

Co znaczy porządnie? Porządnie wygląda np. armia VC zrobiona z HE zamieszczona kiedyś w WD:

http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=39&t=12431

Na końcu 6ed podręcznika były army listy dla poszczególnych rodzin w tym dla BK.
Obrazek

ODPOWIEDZ