Vampirzy fluff

Vampire Counts

Moderator: misha

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Azurix
Masakrator
Posty: 2999
Lokalizacja: Łódź Klub:"Ośmiornica Łódzka" Stowarzyszenie:"Wargaming"

Re: Vampirzy fluff

Post autor: Azurix »

Macie pomysł może, jak wprowadzić do armii Vargheisty przy stylizacji pod Blood Dragonów? :D

Miałem pomysł, aby może użyć skonwertowanych Bretońskich Pegasus Knightsów bo Blood Dragoni to rycerze z Imperium i Bretonni głównie, ale czy trzyma się to kupy, czy też może macie inny pomysł? :P
III Zasada Dynamiki Newtona - Aktualizacja 2013: "Gdy menel jedzie tramwajem, to tramwaj jedzie menelem" :lol:

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Szamot
Masakrator
Posty: 2428
Lokalizacja: Spawalnie Potępionych

Post autor: Szamot »

nie jestem przekonany do tych pegazów...

Awatar użytkownika
Azurix
Masakrator
Posty: 2999
Lokalizacja: Łódź Klub:"Ośmiornica Łódzka" Stowarzyszenie:"Wargaming"

Post autor: Azurix »

A jakieś pomysły masz może? ;)
III Zasada Dynamiki Newtona - Aktualizacja 2013: "Gdy menel jedzie tramwajem, to tramwaj jedzie menelem" :lol:

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Daw
Masakrator
Posty: 2467
Lokalizacja: Wars i Sawa

Post autor: Daw »

Azurix pisze:Macie pomysł może, jak wprowadzić do armii Vargheisty przy stylizacji pod Blood Dragonów? :D

Miałem pomysł, aby może użyć skonwertowanych Bretońskich Pegasus Knightsów bo Blood Dragoni to rycerze z Imperium i Bretonni głównie, ale czy trzyma się to kupy, czy też może macie inny pomysł? :P
Nie ma żadnego odniesienia. Jednostka Vargheistów ma bardzo słaby fluff robiony na siłę, który się rozpoczął od Varghulfa. Pod Bloodków? Blood Dragoni nie mają nic wspólnego z Vargheistami które z bazy pochodzą od Strigoiów.
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Azurix
Masakrator
Posty: 2999
Lokalizacja: Łódź Klub:"Ośmiornica Łódzka" Stowarzyszenie:"Wargaming"

Post autor: Azurix »

Vargheisty powstały na bazie Varghulfów i przedstawiają Wampira, którego pragnienie krwi wzięło nad nim górę. Blood Dragoni to Bloodline, który chce zwalczyć to pragnienie. Miałem też pomysł, aby dać oryginalne modele Vargheistów, ale z fragmentami zbroi na ciele, tak jakby byli to ci sami Blood Dragoni, którym nie udało się jednak zwalczyć głodu i zmutowali, jednakże tutaj akurat nie wiem jak i z czego zrobić takie fragmenty zbroi :?
III Zasada Dynamiki Newtona - Aktualizacja 2013: "Gdy menel jedzie tramwajem, to tramwaj jedzie menelem" :lol:

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Daw
Masakrator
Posty: 2467
Lokalizacja: Wars i Sawa

Post autor: Daw »

I uwazasz, ze to wszystko sie trzyma kupy? Fluff dla Vargheistow brzmi co najmniej jak belkot po hebrajsku...
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Szamot
Masakrator
Posty: 2428
Lokalizacja: Spawalnie Potępionych

Post autor: Szamot »

w armii ala bretonia-Blood Dragon musisz się pożegnać z vargheistami i z cryptami, varghulfami, mortisami. Zostaje Ci lord siepacz, szkielety, zombi i kawaleria BK&BK ;) z ghulami też bym nie przesadzał ;) niby sobie żyją tych kryptach ale też bardziej stigojem niż dragonem pachnął ;)

Awatar użytkownika
Azurix
Masakrator
Posty: 2999
Lokalizacja: Łódź Klub:"Ośmiornica Łódzka" Stowarzyszenie:"Wargaming"

Post autor: Azurix »

Ghule to były chociażby pod Mousillon. Crypt Horrory to mi radzili zrobić z Ogrów, na kształt Ghuli tylko większe stworzenia i tak zrobię. Vargheisty i Varghulfy może pasują pod Strigoi, ale to nie zmienia faktu, że w którymś AB odnośnie Varghulfów istnieje zapis:"Wampiry chętnie korzystały z ich usług", więc na czas bitwy takich najemników fajnie mieć, ale jak wystylizować takie Vargheisty pod Blood Dragonów, aby armia była spójna? Jak im te fragmenty zbroi zrobić na ciele?
III Zasada Dynamiki Newtona - Aktualizacja 2013: "Gdy menel jedzie tramwajem, to tramwaj jedzie menelem" :lol:

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Morti
Mudżahedin
Posty: 345
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Morti »

planujesz robić Bretonie w stylu blood knightów. To totalnie nie rozumiem czym miałyby być w armi bretońskiej vargheisty ? Chcesz mieć armie która może być Bretką i VCetami?

Co do varghulfów i vargheistów to nie da się fluffowo wytłumaczyć w armii blood dragonów. Podciąganie ich jako bloodków których pochłonęła żądza krwi jest imho słaba ze względu że w ich fluffie jest wyraxnie powiedziane że jest to zupełnie inna linia krwi. A jak chcesz podciągać ich że niby ich najmują to niech ich najmują w normalnej postaci bez udziwnień. To jest chyba najbardziej powiązane z fluffem. Chociaż mieszanie ich z honorowymi rycerzami już i tak mocno osłabia klimat i spójne imho nigdy nie będzie.

Awatar użytkownika
Szamot
Masakrator
Posty: 2428
Lokalizacja: Spawalnie Potępionych

Post autor: Szamot »

to może i ja się wtrące ;)

zatem armia pod linie krwi Nekrachów ;) ? teoretyczni mistrzowie magii nekromancji moga mieć wszystko w armii, gdyż ich potęga magiczna przyciąga wszystko stworzony ;)

stawiałbym że ta armia posiadałaby na bank mortisa i raczej sporo eteryków. Coś więcej? :)

Awatar użytkownika
Morti
Mudżahedin
Posty: 345
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Morti »

tyle że kolega chciał robić Bretonie wyglądającą na VC a nie an odwrót . Necrachowie jakoś nie pasują do Bretoni ,a blood knightci nie wydaje mi sie żeby chcieli fluffowo sprzymierzać się z akurat tą linią krwi.

Awatar użytkownika
Szamot
Masakrator
Posty: 2428
Lokalizacja: Spawalnie Potępionych

Post autor: Szamot »

Morti pisze:tyle że kolega chciał robić Bretonie wyglądającą na VC a nie an odwrót . Necrachowie jakoś nie pasują do Bretoni ,a blood knightci nie wydaje mi sie żeby chcieli fluffowo sprzymierzać się z akurat tą linią krwi.

nie pytałem o bretonię-Nekrasz ;)

pytałem o armię Nekraszów...podpiąłem się bezczelnie w ten temat, aby nie zakładac drugiego ;)

Awatar użytkownika
Azurix
Masakrator
Posty: 2999
Lokalizacja: Łódź Klub:"Ośmiornica Łódzka" Stowarzyszenie:"Wargaming"

Post autor: Azurix »

Morti pisze:planujesz robić Bretonie w stylu blood knightów. To totalnie nie rozumiem czym miałyby być w armi bretońskiej vargheisty ? Chcesz mieć armie która może być Bretką i VCetami?
W sumie tak. Zadałem pytania o fluff i taką stylizację również na Bretońskim forum i powiedzieli mi, że ktoś już zrobił armię w ten sposób, wyglądała świetnie i do tego grał nią zarówno Bretonnią, jak i Wampirami, więc skoro to przechodzi, to czemu samemu nie zrobić czegoś takiego. Zawsze chciałem pofunować się Lance'ami Bretońskimi, ale odpychało mnie malowanie i zakup kolejnych modeli Rycerzy w ilościach hurtowych :D
Morti pisze:Podciąganie ich jako bloodków których pochłonęła żądza krwi jest imho słaba ze względu że w ich fluffie jest wyraxnie powiedziane że jest to zupełnie inna linia krwi.
Gdzie jest to napisane, bo ja nie widzę w opisie Vargheistów ani słowa o "Strigoi", no ale mogłem nieuważnie czytać? Widać, że Carsteinowie ich stworzyli, ale co świadczy o tym, że Blood Dragoni nie mogą się nimi stać? ;)
III Zasada Dynamiki Newtona - Aktualizacja 2013: "Gdy menel jedzie tramwajem, to tramwaj jedzie menelem" :lol:

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Szamot
Masakrator
Posty: 2428
Lokalizacja: Spawalnie Potępionych

Post autor: Szamot »

no wiesz każdy ma inny pogląd na armię ;) jednemu pasuje skrzydlata strzyga, która leci tuż obok zakutych w zbroję wampirów na konikach...innym już nie.

Najlepiej stwórz własną rodzinę z fluffem własnym i wtedy możesz wszsytko mieszać jak chesz aby tylko to sobie ładnie argumentować przed sobą ;)

swoją drogą szkoda że nie ma już tak wyraźnych podziałów na linie jak kiedyś...fajnie jakby można sobie na wampirku tak jak marki w chaosie dawać linie ;)

Awatar użytkownika
Morti
Mudżahedin
Posty: 345
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Morti »

chodziło mi o varghulfy. Vargheisty faktycznie lepiej można podciągnąć do blood knightów co nie zmienia faktu ,że moim zdaniem psują klimat. Ale jeśli już to po prostu nie dawałbym im kawałków zbroi itd. tylko takie same jak te które stworzyli Carsteinowie. (takie jest moje zdanie ,bo lubię ich modele)

Awatar użytkownika
Azurix
Masakrator
Posty: 2999
Lokalizacja: Łódź Klub:"Ośmiornica Łódzka" Stowarzyszenie:"Wargaming"

Post autor: Azurix »

W sumie mam jeszcze 2 pomysły:

1. Idiotyczne to trochę, ale można potraktować Vargheisty jak Mounty i usadzić na nich jakichś Blood Dragonów, czysto dla stylizacji, ale tutaj średnio przekonany jestem.

2. Zamiast 1-2 sztuk Vargheistów w jednostce (zależnie od wielkości jednostki) dać na tych samych podstawkach Blood Dragona/ów na Hellsteedzie w ramach "poganiaczy" dla takiego oddziału. Może dodatkowo na łańcuchu trzymane przez tych Rycerzy. No i to samo z Crypt Horrorami, tylko tutaj już zwykły konik. Co o tym myślicie? :D
III Zasada Dynamiki Newtona - Aktualizacja 2013: "Gdy menel jedzie tramwajem, to tramwaj jedzie menelem" :lol:

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Szamot
Masakrator
Posty: 2428
Lokalizacja: Spawalnie Potępionych

Post autor: Szamot »

armia ma się Tobie podobać ;)

Awatar użytkownika
Morti
Mudżahedin
Posty: 345
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Morti »

jak dla mnie taki crypty poganiane przez blooddragonów mogłyby epicko wyglądać i w armie wizualnie się wkomponować. To vargheistw jakoś przekonany nie będę ale to ja :) Tobie ma się podobać i to ma być najważniejsze.

Awatar użytkownika
Ryosuke
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 199
Lokalizacja: Kraków/Wieliczka
Kontakt:

Post autor: Ryosuke »

Jeśli chcecie trochę poczytać o wampirach polecam księge bez tytułu
Chcesz zarabiać na prowizji od sprzedanych gier? Zapraszam do programu dla każdego youtubera,streamera oraz dla ludzi mających wśród znajomych graczy.G2A.COM

Awatar użytkownika
Azurix
Masakrator
Posty: 2999
Lokalizacja: Łódź Klub:"Ośmiornica Łódzka" Stowarzyszenie:"Wargaming"

Post autor: Azurix »

Jakie jednostki według was należy zaklasyfikować do linii krwi Strigoi?
III Zasada Dynamiki Newtona - Aktualizacja 2013: "Gdy menel jedzie tramwajem, to tramwaj jedzie menelem" :lol:

Obrazek

Obrazek

ODPOWIEDZ