8 edycja- pytania 2

Jak zaszarżować trzy oddziały na raz, strzelać z łuku ze sztandarem w ręku i schować przed ostrzałem wielkiego spaślaka w grupie pokurczów.

Moderatorzy: Shino, Lidder, kudłaty, Furion

Zablokowany
Awatar użytkownika
Furion
Postownik Niepospolity
Posty: 5712
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. "Rogaty Szczur"

Re: 8 edycja- pytania 2

Post autor: Furion »

SiersciucH pisze:czy uwaga panie działa też na klątwy ?
Nie.
co jeśli strzelam z działa do oddziału gdzie są trzy szeregi w tym ostatni ma 1 ludka
czy przesuwam go tak żeby był na lini mojego strzału czy zostaje tam gdzie był ustawiony przed strzałem
Zależy z czego. Z armaty? Z armaty wytyczasz linię strzału przed jego wykonaniem. Nie przesuwasz żadnych modeli przeciwnika.

Awatar użytkownika
White Lion
Kretozord
Posty: 1883
Lokalizacja: Kielecki Klub Bitewny "Kieł"

Post autor: White Lion »

esgaroth pisze:kilka pytań po rozegranych bitwach:
- po zbrejkowaniu przeciwnika i dogonieniu go zatrzymujemy się tam gdzie uciekł przeciwnik i możemy zrobić reformę w tym miejscu, ale po wycięciu do zera przeciwnika i zrobieniu overruna nie możemy zrobić reformy? mam rację?
po zbrejkowaniu przeciwnika rzucamy ucieczkę i pościg ale uciekający się nie przesuwa jeśli goniący rzucił więcej. Uciekający jest niszczony w miejscu w którym walczył, a goniący leci tyle ile rzucił.
"...If the victorious unit's pursuit roll is equal to or greater than the Flee roll scored by the fleeing enemy unit, the fleeing unit is completely destroyed where they stand. All the troops are cut down as they turn to run..."

żeby zakończyć szarżę na uciekający oddział i móc zrobić reforma z tego tytułu (pamiętając o koniecznym teście Ld) musi wystąpić przypadek typu:
- deklarujesz szarżę, przeciwnik robi flee, mimo tego doganiasz go,
- deklarujesz szarżę przeciwko uciekającemu przeciwnikowi ale z powodu jakiś zasad specjalnych nie może on robić flee, doganiasz go.
esgaroth pisze:kilka pytań po rozegranych bitwach:
- chain lighting jest czarem direct damage więc nie można go rzucić od walki wręcz, ale czy może on przeskoczyć na inną jednostkę w combacie? (pewnie nie)
w opisie przeskakiwania nie ma ani słowa co do ograniczania celu przy przeskakiwaniu tak więc tylko pierwszy cel nie może być w walce wręcz moim zdaniem.
"... Once the damage has been resolved, roll a D6: on a 3 or more, choose an enemy within 6" of the initial target - the lightning leaps to that unit, which suffers D6 Strength 6 hits..."
esgaroth pisze: - schodzi dzwon który był w hordowych stormverminach (szerokość unitu: 3 stormy, dzwon jako 3 modele, 4 stormy), zamiast dzwonu wstawiamy seera ale czy stormverminy mają teraz szerokość 10 modeli czy tylko 7?
usunięcie dzwonu to tak samo jakbyś usunął zwykłego bohatera - uzupełniasz szeregi jeżeli poza pierwszym szeregiem są jeszcze modele.
"...If a character's base is larger than one model, but has exactly the same size area (or 'footprint') as two or more models, simply displace those models to the back rank and position the character in their place..."
Sezon 2015:
VC 5/2/3
WE 22/2/2
Mishima 19/0/1
Ludzie Pustkowi 4/1/1

Rabsp
Masakrator
Posty: 2445
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Rabsp »

jak dokładnie działają snajpery z death'a na modele takie jak lord na smoku, seer na dzwonku, priest na enginie?
którą liderke/siłę/To bierzemy pod uwagę i kto dostaje rany, losujemy jak przy shootingu?

Awatar użytkownika
Gucio
Chuck Norris
Posty: 443

Post autor: Gucio »

Wybierasz model, który dostaje i on bierze swoje staty, chociaż nie jestem pewien do końca.

Pytanko: czy można dostać look-outa 4+ od oddziału eteryków? Wiem, że nic nie jest napisane, że nie można ale to trochę dziwne żeby eteryki miały dostawać zamiast lorda kulą armatnią (która nic im nie robi). I jeśli można to czy wtedy nic się nie dzieje eterykowi jeśli atak był niemagiczny?

Awatar użytkownika
White Lion
Kretozord
Posty: 1883
Lokalizacja: Kielecki Klub Bitewny "Kieł"

Post autor: White Lion »

Rabsp pisze:jak dokładnie działają snajpery z death'a na modele takie jak lord na smoku, seer na dzwonku, priest na enginie?
którą liderke/siłę/To bierzemy pod uwagę i kto dostaje rany, losujemy jak przy shootingu?
snajperką bijesz w tą część w którą chcesz, a testuje w zależności (aktualne uściślenia):
- Ld lepszą wartość,
- S i T swoją.

Wendigo pisze: Pytanko: czy można dostać look-outa 4+ od oddziału eteryków? Wiem, że nic nie jest napisane, że nie można ale to trochę dziwne żeby eteryki miały dostawać zamiast lorda kulą armatnią (która nic im nie robi). I jeśli można to czy wtedy nic się nie dzieje eterykowi jeśli atak był niemagiczny?
jeżeli oddział eteryków jest na tyle duży, że spełnia wymagania do LoS to jak najbardziej.

Niestety Kolegia Magiczne i Gildie Inżynierów w Imperium do tej pory toczą nierozstrzygnięte dusputy na temat tego gdzie znikają te kule armatnie :) :)
Sezon 2015:
VC 5/2/3
WE 22/2/2
Mishima 19/0/1
Ludzie Pustkowi 4/1/1

Zablokowany