Figurkowy Hyde Park

Dwarfs

Moderatorzy: Arbiter Elegancji, Rakso_The_Slayer

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
debelial
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3784
Lokalizacja: 8B/Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: Figurkowy Hyde Park

Post autor: debelial »

Nie spotkałem się jeszcze i raczej nie widzę takiej opcji żeby ktoś stare krasnale uznał za proxy - chyba że chciałbyś ich używać jako regimentów specjalnych, w sensie Ironbreakers czy Hammerers - wtedy mógłby być zgrzyt (oczywiście nie mówię o starych wersjach IB/HM/LB).
Tak więc Norse Dwarfs, Utherów czy Imperialsów można spokojnie używać jako Dwarf Warriors i nikt o zdrowych zmysłach się do tego nie przyczepi. W najgorszym razie możesz nie dostać punktów za WYSIWYG jak wystawisz oddział krasnoludzkich włóczników :)
Jeśli chodzi o używanie grup dowódczych czy pojedynczych modeli w innych oddziałach to już nie ma żadnego problemu.

Awatar użytkownika
Łukasz_
Chuck Norris
Posty: 544
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Łukasz_ »

Jak dla mnie 0 problemu z dopuszczeniem do gry :wink: Sam mam kilka podobnych pomysłów, któryś może ukradnę :wink: Inną kwestią jest wysiwyg. Też mam problem jak rozwiązać np. kwestię warriorów albo kuszników z GW:(
Kupię piratów slayerów i metalowe dwarfy z V edycji - thundererów, kuszników, clansmenów, longbeardów (ale jak macie jakieś inne to też dajcie znać).

Świński
Wodzirej
Posty: 747

Post autor: Świński »

Na swoim przykładzie:
Imperial Dwarfs, Norsmeni, Clansmani, Utherzy z dodatkami z Adventurersów robiąu mnie za wojaków i nigdy nikt się nei przyczepił.
Kusznicy to kusznicy brak GW na plecach...bez przesady WYSWIG przy starych modelach dla mnie nei istnieje bo jak już sam wspomniałeś szkoda psuć piękne figurki jakimś szpetnym plastikiem.
Ironbreakersi - Ironbreakersi
Longi to longi
Hamki to hamki


Ja tu żadnego problemu nie widzę :) A co do Grega to on raczej w gablotce wszystkie figsy trzyma i napawa nimi oczy a nie gra :)

Awatar użytkownika
dzikki
Kretozord
Posty: 1727

Post autor: dzikki »

Przyznam, że jak dla mnie norsi, klanowi, imperialni jako normalni worriorzy powinni być wliczani. Hamki wyglądają jak hamki. Podobnie Ironi. Podobnie można ich włożyć jako normalnych warriorów, bo czemu nie.

Bugmani z ostatnich metali mają topory w rękach(które raczej nie można pomylić z jednoręcznymi) a kusze na plecach.
""A Dwarf is'n short, he is concentrated in every aspect" !"

Awatar użytkownika
Łukasz_
Chuck Norris
Posty: 544
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Łukasz_ »

Też właśnie się ostatnio zastanawiałem, czy nie wystawić tych bugmanów jako kuszników :wink: Tylko mam wątpliwości,czy to by przeszło :?

Awatar użytkownika
lividius
Mudżahedin
Posty: 295
Lokalizacja: głęboka prowincja

Post autor: lividius »

Vraith pisze: Ja tu żadnego problemu nie widzę :) A co do Grega to on raczej w gablotce wszystkie figsy trzyma i napawa nimi oczy a nie gra :)
Też tak miałem przez długie lata, ale ostatnio małżonka mnie wygania grać.
Albo potrzebuje wolnej chaty, albo się boi, że znajdę sobie inne hobby.

Dzięki za wszystkie głosy.
Stand & Shoot. Do :wink: upadłego

Awatar użytkownika
White Lion
Kretozord
Posty: 1883
Lokalizacja: Kielecki Klub Bitewny "Kieł"

Post autor: White Lion »

Też uważam, żeza Clan Warriors albo Longbeards spokojnie na każdym turnieju możesz wystawiać stare figurki.
Również pojedyncze modele możesz wstawiać do innych regimentów dla uatrakcyjnienia wyglądu oddziału (np. jakiś champion, sztandarowy, pijak czy po prostu krasnal na szczudłach).
Również swobodnie możesz ze starych figurek przygotować jakieś klimatyczne filery (np. ja mam klęczącego, przykutego łańcuchem Trolla z odrąbaną ręką jako filer 2x2 w oddziale Slayerów albo model Bugmana z Baru jako filer 2x2 do oddziału Rangersów).
Nikt ci za to problemów nie będzie robił nawet na masterze a niejednokrotnie możesz dostać bonusowe punty za hobbystykę albo nawet WOW jak ładnie skomponujesz armię.
Sezon 2015:
VC 5/2/3
WE 22/2/2
Mishima 19/0/1
Ludzie Pustkowi 4/1/1

Awatar użytkownika
Thorkild
Mudżahedin
Posty: 316
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Thorkild »

biorąc pod uwagę, że w ostatnej edycji ten sam figs mógł być wojownikiem/długobrodym/strażnikiem to wykorzystanie starych modeli w celu zróżnicowania regimentów jest jak najbardziej wskazane 8)

Awatar użytkownika
lividius
Mudżahedin
Posty: 295
Lokalizacja: głęboka prowincja

Post autor: lividius »

Warriorzy, Ironi czy Hammerersi - z czym się wszyscy zgadzamy - nie stanowią problemu. Wątpliwości dotyczą przede wszystkim tych "tematycznych / pobocznych" serii, typu Norse, Imperial, Adv., itp. Oraz niepoprawnych pomysłów niżej podpisanego (patrz: szczudlarz robiący LOS).
Lub raczej dotyczyły.
Wchodzi, gra i trąbi, pod warunkiem, że Bugman nie będzie robił za Slayera :wink:

Awatar użytkownika
Thorkild
Mudżahedin
Posty: 316
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Thorkild »

coś takiego znalazłem w necie i uznałem, że warto wrzucić i popodziwiać :mrgreen:
http://cghub.com/images/view/181503/

Awatar użytkownika
Łukasz_
Chuck Norris
Posty: 544
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Łukasz_ »

Nie do końca przekonują mnie topory. Są trochę zbyt udziwnione. Poza tym mógłby mieć końcówki brody dorobione, zamiast takich tępych nakładek. Poza tym jest cudowny :D Najlepszy slayer jakiego w życiu widziałem =D>
Kupię piratów slayerów i metalowe dwarfy z V edycji - thundererów, kuszników, clansmenów, longbeardów (ale jak macie jakieś inne to też dajcie znać).

Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7594

Post autor: smiejagreg »

Jakby temu slayerowi odciąć wszystko na wysokości cycków (łącznie z brodą) to górę kupuję , natomiast dół (łącznie z toporami, końcami brody) wyrzucam do kosza...

Czytam te dyskusje nt. "proxowania"... Cóż, ja nie mam z tym problemu bo nie gram praktycznie, a jeśli się zdarzy to domówka i kłopotu nie ma żadnego...
Powiem tak - jeśli na turniejach ktokolwiek uznałby stare krasie za jakieś proxy - TO WALIĆ TAKIE TURNIEJE I TAKIE ZASADY WYSTAWIANIA FIGSÓW.
Gdybym grał na turniejach, to wyłącznie dla funu, a co za tym idzie - wystawiałbym swoją armię w takiej konfiguracji, jaka mi pasuje i jak mi się podoba. Wysiwyg nie zupełnie nie interesuje, nie mam ciśnienia otrzymania jakichs maxymalnych punktów z wszystkich konkurencji - interesowałyby mnie tylko bitwy. Konkursy z fluffu (jeśli jeszcze się zdarzają)to też imho dziecinada i przyklejanie na siłę jakichś dodatkowych punktów . Matches points only!!! .
Wszystkie regimenty z booka maja swoje odpowiedniki w starych figsach. Problem leży tam, gdzie stare regimenty nie mają swojego odpowiednika w booku, zaś ja chciałbym koniecznie się nimi pochwalić. To oczywiście norsy, imperiale, włócznicy, dragon company (tutaj niestety tylko FCG uważam za udane), ironclaws, adventurers, villagers... Można tu robić różnie. Można te regimenty rozbijać (przynajmniej niektóre) np. w zależności od broni i pojedynczych ich członków przyporządkowywać do regimentów bookowych - z kuszami do kuszoli, ze spluwami do thundów itd... Można też całe regimenty norsów czy imperiali uznać za warriorów, jak było napisane wyżej. Tylko co zrobic np. ze świetnymi figsami krasnoludzkich magów, czy jak ich tam zwać???
Ja osobiście - jako że nie mam problemów związanych ze sceną turniejową - pomalutku kompletuje sobie poszczególne stare regimenty wg ich oryginalnych składów... Jak będzie trzeba, to się je pozamienia i stworzy taki regiment, jaki będzie trzeba...
A gdyby faktycznie ktoś na turniejach upierałby się i zakazywał stosowania starych figsów do regimentów, w co wątpię, to świadczyłoby to wyłącznie o zdziczeniu obyczajów, ewentualnie o obawie niektórych o to, ze stare krasnale ogrodowe mogłyby - nie daj Boże - przyćmić na stole te wszystkie okrzyczane "wspaniałości" z nowych wypusków :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: ...
Ostatnio zmieniony 5 lut 2014, o 00:10 przez smiejagreg, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Solider
Falubaz
Posty: 1433
Lokalizacja: Świdnica/Warszawa

Post autor: Solider »

Świetny krasnal, chociaż faktycznie, topory nadają się tylko na złom. :)
"Three things make the Empire great: faith, steel and gunpowder".

- Magnus the Pious
Dymitr do Lohosta pisze:Wrocław nie jest częścią Śląska, który jest powszechnie rozumiany jako Górny Śląsk, geograficzny matole
No, nie inaczej !!!

Awatar użytkownika
Gobo
Masakrator
Posty: 2131
Lokalizacja: Tawerna - Płock / Toruń

Post autor: Gobo »

Moim zdaniem stare krasnoludy są tak różnorodne, że nie ma najmniejszego problemu, żeby wystawiać je na zasadach 7,8, czy nawet 9 edycji. Do dnia dzisiejszego nie pojawiła się żadna nowość, która nie miałaby odbicia w modelach z 4-5 edycji. Trzeba jeszcze poczekać tydzień(?), żeby się wyjaśniło czy GW zaskoczy nas czymś nadzwyczajnym. ;)
Sam dawno nie grałem, jeszcze dawniej organizowałem turnieje, ale nie mieści mi się w głowie, żeby jakiś organizator uznał archiwalne modele za proxy (no chyba, że ktoś wystawi kuszników jako longbeardów, czy ironów...ale chyba nie o takich przypadkach dyskutujemy).

Co do magików, w kwestii poruszonej przez Grega to myślę, że ewentualnie można ich użyć jako runesmithów. Jeśli by się wpasowywali w klasykę całej armii, to ja bym nie widział przeciwwskazań. Ewentualnie w pierwsze szeregi warriorsów, żeby ładnie wyglądali. ;)

W każdym razie za armię ze starych edycji, w szczególności jeśli mowa o np. 150 krasnoludach z 5ed to raczej się należą WOW'y i dodatkowe punkty niż ganienie za proxowanie. A jeśli jest inaczej, to oznacza tylko, że modelarska/kolekcjonerska część tego hobby zginęła gdzieś po drodze.
Movements Trays dla Twojej armii ---> http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=110&t=24758

Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7594

Post autor: smiejagreg »

Gobo pisze: Co do magików, w kwestii poruszonej przez Grega to myślę, że ewentualnie można ich użyć jako runesmithów. Jeśli by się wpasowywali w klasykę całej armii, to ja bym nie widział przeciwwskazań. Ewentualnie w pierwsze szeregi warriorsów, żeby ładnie wyglądali. ;)
Też jestem tego zdania, że mogą spokojnie być elementami różnych klocków, aby nie było ich zbyt wielu, żeby nie dominowali zbytnio. Zresztą przykładem takiego klocka są clansmeni MM10 - tam w oryginale tez 1 magik siedzi:
http://www.solegends.com/marauder/mm10dwfclan.htm
Gobo pisze:W każdym razie za armię ze starych edycji, w szczególności jeśli mowa o np. 150 krasnoludach z 5ed to raczej się należą WOW'y i dodatkowe punkty niż ganienie za proxowanie. A jeśli jest inaczej, to oznacza tylko, że modelarska/kolekcjonerska część tego hobby zginęła gdzieś po drodze.
Dokładnie. Zresztą przypuszczam, że gdyby ktoś wystawił na turnieju naprawdę dobrze pomalowaną armię starych kraśków, to miałaby ona spore szanse zostać najładniejszą armią turnieju, zwłaszcza przy obecnych trendach ... Dobrze pomalowane stare krasie zawsze robiły, robią i będą robić wrażenie...

Jakvbek
Wałkarz
Posty: 94

Post autor: Jakvbek »

Cześć :) Nie wiem czy w dobrym temacie to piszę, ale cóż. Zacząłem się ostatnio zastanawiać, czy figurka Burloka Damminsona byłaby traktowana jako proks, gdybym używał go jako Grimma Burlokssona?

Awatar użytkownika
Gobo
Masakrator
Posty: 2131
Lokalizacja: Tawerna - Płock / Toruń

Post autor: Gobo »

Sam myślałem o kwestii spec hero, ale to chyba nie będzie problem? Wszystko zależy pewnie od organizatora turnieju, bo w grach domowych to raczej wątpię, żeby ktokolwiek zwracał na to uwagę.
Movements Trays dla Twojej armii ---> http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=110&t=24758

Awatar użytkownika
Nijlor
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6663
Lokalizacja: KGS "Fenix" Włocławek/ Kłodawa

Post autor: Nijlor »

A to jest może syn Burlocka?
Obrazek

Chłopska Bretka ;) : W/R/P: 4/2/4

Jakvbek
Wałkarz
Posty: 94

Post autor: Jakvbek »

Nijlor pisze:A to jest może syn Burlocka?
Ktoś w "Plotkach" pisał, że to jest jego syn :)

Awatar użytkownika
Smh
Masakrator
Posty: 2204
Lokalizacja: Danzig / Breslau

Post autor: Smh »

Jakvbek pisze:
Nijlor pisze:A to jest może syn Burlocka?
Ktoś w "Plotkach" pisał, że to jest jego syn :)
W WhiteDwarfie jest dokładny opis i to jego syn.
Moje morskie krasie z Barak Varr teraz także na blogu www.BarakVarr.pl

- Wiosłujesz [...] jakbyś w życiu nic innego nie robił. Myślałem, że krasnoludy nie umieją ani żeglować, ani pływać...
- Ulegasz stereotypom.

ODPOWIEDZ