próbował ktos na 2x slan gać

Moderator: Ziemko

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Kanadian
Falubaz
Posty: 1304

próbował ktos na 2x slan gać

Post autor: Kanadian »

chodzi mi po głowie coś w tym stylu

1 Slann Mage-Priest @ 275.0 Pts
1 Discipline; Magic Level 4
# Becalming Cogitation [0.0]

1 Slann Mage-Priest @ 325.0 Pts
General; 1 Discipline; Magic Level 4; Lore of Life; Battle Standard
# Focused Rumination [0.0]
Plaque of Tepok [15.0]
Banner of Eternal Flame [10.0]

2x25 Saurus Warriors
3x10 Skink Skirmishers
6 Chameleon Skinks
6 Kroxigors
20 Temple Guard
3 Salamanders

minus jest taki że raczej oba slan w templach, co czyni je apetycznym kąskiem. z drugiej strony dodatkowe czary moga się bardziej przydać. kilka razy miałem czymś takim zagrać, lecz jeszcze się nie przełamałem, za zwyczaj w ostatniej chwili zamiast slana wrzucam, stedzia lub coś innego.

co o tym sądzicie?

Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16668
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ziemko »

pita, dwellersy na taki oddzial mniam.

Awatar użytkownika
woolfik
Chuck Norris
Posty: 499

Post autor: woolfik »

Jest możliwość dania jednego slanna samotnego. Chyba nie muszą obaj być w templach?

Awatar użytkownika
Kanadian
Falubaz
Posty: 1304

Post autor: Kanadian »

Dwellersy jak dwellersy, ale pitka owszem, i wszystko inne będzie w nich waliło. Choć z drugiej strony większości rozp z saurusami pitka boli bardzo.

nie muszą biegać w templach obaj. Ale brakuje punktów na ochronę. na 2800 to bym śmiało spróbował, ale na 2400 mam wątpliwości, co do tego rozwiązania.
Dlatego piszę, może ktoś ma jakieś pozytywne doświadczenia?

W rozpie na life slanie, brakuje mi kilku czarów, light fajnie by uzupełniał life'a, a slana goły to tylko 275 punktów, ma 4+warda i 5W, co jest całkiem nie źle patrząc na magów innych ras. Imperialny 4 lev, z 4+ wardem to 255 punktów, my mamy więcej W o 2 i dyscyplinę. Więc można sobie pomyśleć że niezły deal, ale patrząc całościowo na armię, jakoś nie jestem zadowolony.

Awatar użytkownika
woolfik
Chuck Norris
Posty: 499

Post autor: woolfik »

Lepsza dla lizaków jest domena light czy fire? Bo na lifie gram już sporo ale nigdy mi sie nie sprawdziła.Chciałem wziąść shadow, ale jakoś mi sie nie widzi w naszej armii.

Awatar użytkownika
Kanadian
Falubaz
Posty: 1304

Post autor: Kanadian »

Na świecie chwalą sobie light, nie trudno się dziwić, tam czary mogą działać na wszystkie jednostki w 12", czyniąc bardzo elastycznym lorem. Gdzie life jest stworzone dla slana w Templach. Tylko jak w mieszasz do tego EURO, to light się staje trochę ryzykowne.

Bynajmnie ja to tak widzę. Do fier'a jkoś nie jestem się wstanie przekonać. niektórzy mówią że ma flaming i jest dobry, ale light również.

Awatar użytkownika
Kanadian
Falubaz
Posty: 1304

Post autor: Kanadian »

Na świecie chwalą sobie light, nie trudno się dziwić, tam czary mogą działać na wszystkie jednostki w 12", czyniąc bardzo elastycznym lorem. Gdzie life jest stworzone dla slana w Templach. Tylko jak w mieszasz do tego EURO, to light się staje trochę ryzykowne.

Bynajmniej ja to tak widzę. Do fier'a jakoś nie jestem się wstanie przekonać choć przyznam że na slanie nigdy nie miałem. Niektórzy chwalą fakt że ma flaming, ale light również, do tego jest sporo VC oraz Demonów nadal na turniejach, wiec jest ciekawą opcją.

Próbowałem raz czy dwa na shadow, mogę powiedzieć że w elfach się bardziej sprawdza.

Awatar użytkownika
woolfik
Chuck Norris
Posty: 499

Post autor: woolfik »

Gram właśnie na slannie w templach i na 2 stedziach ale i tak life jakoś nie chce działać. Stedzie zazwyczaj są za daleko a na templi jakoś dobrze mi nie działa. Dlatego mam zamiar boostować saurusy lightem(WS10, I10, ASF, +1A) lub spamować pociskami( na wszystkie elfy sie powinno sprawdzić).

Awatar użytkownika
Shadar
Kradziej
Posty: 936
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Shadar »

Pomyślałem to samo o saurusach. Tani tan klocek wychodzi, a rzeź powinien robić straszną :twisted:
Wieszkto pisze:
Szaman pisze:wieszkto - zabawny jestes...
Wiesz gdybyś mnie nie traktował poważnie i nie czuł się winny to byś się tym postem nie tłumaczył tylko byś mnie olał a ty odpisałeś.

Awatar użytkownika
woolfik
Chuck Norris
Posty: 499

Post autor: woolfik »

Dokładnie, w dodatku jest tam czar z flamingami, jest czar na chosenów czy gwardie fenixa z wardem. 3 czar bodajże pomoże skinkom w zebraniu sie itp. W niedziele przetestuje i naipsze jak sie sprawdziła ta domena.

Awatar użytkownika
Kanadian
Falubaz
Posty: 1304

Post autor: Kanadian »

Na universalbattle, właśnie zagrałem 2 tury taka rozpą przeciwko HE, zmiażdżył mnie light, genialny !!!

Trzeba będzie więcej pograć, ale wydaje mi się że lone slan na light, i 3 klocki saurusów oraz s/kroksy moga być ciekawsze od Life i TG. Jeszcze nie miałem miscastów więc zobaczymy jak to wychodzi. ale set up mi się podoba.
szarża SM z 5T i bsb, na saurusów, zabił mi 4, oddałem i 3 SM padło. 10WS oraz 10I robi swoje. Net of amok, jest miażdżąca, w szczególności jak rzucisz na 4lev elfickiego lorda w łucznikach.
problemy mogą być przy miscascie. wartowało zainwestować w cupped hand's, oraz przeżuty na miscasta.

po kilku bitwach dam znać jak poszło.

Awatar użytkownika
Pająk
Masakrator
Posty: 2669
Lokalizacja: Gdynia/Poznań- BWT Klika

Post autor: Pająk »

Grałem na dwóch Slannach na zasadach ETC, ale BSB robiłem saurusa. Zawsze dodatkowe punkty dla Slannów, jeden był lone, drugi w TG, magia Shadow+Life, ale jak rzucisz mniej niż 7/8 kości, to się robi słabo...

Awatar użytkownika
The WariaX
Falubaz
Posty: 1018
Lokalizacja: Rybnik i okolice

Post autor: The WariaX »

minus jest taki że raczej oba slan w templach, co czyni je apetycznym kąskiem.
Nie bardzo gdyż wg AB str 47 -> święty obowiązek:
"Do każdej jednostki świątynnej straży może przyłączyć się tylko jeden Slann"

:wink:

Awatar użytkownika
woolfik
Chuck Norris
Posty: 499

Post autor: woolfik »

Według mnie slann z life+TG to już jest troche przestarzałe. Każda armia ma na to jakiegoś bata. W dodatku nie można w 100% polegać na magii. Trzeba kombinować właśnie z lore of light/shadow, może nawet fire czy heaven. Dużo klocków saurusów + stedzie i może nawet kawaleria :roll: . Nie bijcie mnie jeśli kogoś uraziłem ale takie jest moje zdanie choć się moge mylić bo jeszcze początkujący jestem :wink:

Awatar użytkownika
Gokish
Księciunio
Posty: 8685
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Gokish »

Do fragmentu do kawalerii gadasz ciekawie :) ona niestety ale aby działała to musi być jej trochę co kosztuje , a oprocz tego boost z magii musi dostać

Awatar użytkownika
woolfik
Chuck Norris
Posty: 499

Post autor: woolfik »

Ale grając np na stedziach i kawalerii można stworzyć bardzo mobilną armie i przeciwnik na pewno będzie zaskoczony :D

Awatar użytkownika
Pająk
Masakrator
Posty: 2669
Lokalizacja: Gdynia/Poznań- BWT Klika

Post autor: Pająk »

gokish pisze:Do fragmentu do kawalerii gadasz ciekawie :) ona niestety ale aby działała to musi być jej trochę co kosztuje , a oprocz tego boost z magii musi dostać
przy kawie czasem się zastanawiam nad piąteczką z płonącymi atakami, ale... cholera przecież to kosztuje mniej więcej tyle co 20 saurich...

Awatar użytkownika
Gokish
Księciunio
Posty: 8685
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Gokish »

No właśnie gdyby oni mieli ten koszt podobny do Delfickich CO można by nad nimi pokminić a tak półka z nimi ładnie wygląda :]

Awatar użytkownika
Golonka
Masakrator
Posty: 2947

Post autor: Golonka »

Kminiłem na 2400 format euro rozpe na dwóch slannach. Jest gdzieś nawet niedaleko chyba, wystarczy przeczesać rozpiski lizaków.
Ogólnie było 2 slannów, life i shadow.
Dwie 40 skinków w Kohorcie
Trzy 10 skirmisherów.
16 templi
36 Templi
2salamandry
Jedyny problem to fakt iz jest ograniczenie i ni chuja nie zmieści się 36 templi :)
Ale jest wyjście.
Slann life w 16 templi, a shadow samotnie z koroną itp. Do tego może się stegadon jeszcze zmieści i kameleony.
A tak na serio to najlepsze są 2 slanny nie na Euro. Format areny był idealny, ale cóż.
Furion pisze:
@nders9 pisze:
Can units deploy closer than 1" apart?
No, becouse no.

Awatar użytkownika
Kanadian
Falubaz
Posty: 1304

Post autor: Kanadian »

Po kilku próbach, ta rozpa jest chyba nie dlamnie (w tych punktach bynajmniej). Na 2800 jak najbardizej, choć w tedy wolę DE na magiczce z smokiem, Śmiesznie sie gra :).

Natomiast zpodobał mi się light, trzeba tylko lepszą ochrone magiczną dla slana, z racj że nie można go uleczyć, i np. death go straszlwie tyra. Klocki dobrze jest też troche podpakować.
Niesamowicie mi sie podoba speed of light, WS10 oraz I10, jest naprawdę przydatny w szczególności na wszystkich odziałach w 12". Pzryznaje że nie jest tak skuteczne jak +4 T, ale można mieć na wielu odziałach naraz, co sprawia że nie martwisz sie który odział przeciwnik zaszarżuje, dodatkowo nasza armia jest najśilniejsza jak się tzryma blisko Slana, a light ten efekt poteguje.
Minusem jest potrzeba wiekszej ochrony, przeciw miscastom, oraz przeciw death, dodatkowo czyni templi mniej ofensywną jednostka, niemożna ich już tak podpakować jak z lifem, lecz to mała cena, jak za poprawie skuteczności reszty armii. Shadow ma 1/2 skuteczności wtedy, miazma jest wtedy bez sensu, pitka, oraz wachadło? (4 czar) również. I miło mnie zaskoczyły kroxy z WS 10, okropnie klepią przeciwników, powód: zdecydowanie mniej dostają hitów, co przekłada sie na wiekszą ilośc ataków zwrotnych, i trafiają :wink:. Sam byłem zaskoczony jak dobrze sie sprawiają.

ODPOWIEDZ