Pytania początkujacego TK

Tomb Kings

Moderator: Shino

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
kotson
Falubaz
Posty: 1123
Lokalizacja: Tarnów\Lublin

Re: Pytania początkujacego TK

Post autor: kotson »

Ja zawsze staram się wystawiać maks dozwolonych łuczników
BEER FOR THE BEER GOD
CANS FOR THE CANS THRONE

Araghas
Mudżahedin
Posty: 218
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Araghas »

bo Wy mówicie teraz tylko o zasadach euro ? bo ja sie troszke gubie, nalezy na rozpiske patrzec pod wzgledem zasad euro? chodzi mi tutaj o to zeby rozpiski nie wazne czy gram w domu czy w klubie czy na turniejach byly legalne, jak to z tym jest nigdy sie tym nie interesowalem bo na turniejach nie bywalem :)
Warhammer Fantasy Battle Blog
-----------------------------------------
http://www.araghasarts.blogspot.com
-----------------------------------------

Awatar użytkownika
Dalv
Mudżahedin
Posty: 218
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Dalv »

Na zasady ETC jest, a może raczej był limit łuków, poczytaj sobie, są wklejone w prawie każdy regulamin turnieju na te pkty. Najbliższe mastery będą bez tych zasad, podejrzewam, że zwykłe turnieje również,a potem te zasady zmienią więc nie masz się co sugerować. Poza tym aż tak wszystkiego nie tną żebyś jakoś wyjątkowo musiał się bać co kupić.

Araghas
Mudżahedin
Posty: 218
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Araghas »

hej, mozecie mi powiedzieć jak dokładnu będzie z sytuacją gdy mam8 rydwanów [7 zwykłuch i 1 king na rydwanie] ustawione 4x2 szeregi, jak będzie wyglądała liczba ataków biorąc pod uwagę, że wszystkie się stykają i atakują ? jak dokładnie mam liczyć te ataki może mi ktoś powiedzieć ? i jak ten kloc będzie strzelał ? ile strzał z kogo itp ? jak w tm przypadku biją konie rydwanów ? proszę aby ktoś kto wie napisał mi dokładnie jak wygląda sytuacja i ile ataków kto w unicie wypłaca. Z góry dziękuję i pozdrawiam/
Warhammer Fantasy Battle Blog
-----------------------------------------
http://www.araghasarts.blogspot.com
-----------------------------------------

Awatar użytkownika
Naviedzony
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6355

Post autor: Naviedzony »

Ustawione w dwa szeregi rydwany 7+1 (czyli king na rydwanie) biją się z czymkolwiek. Zakładamy, że dostawiają się wszystkie cztery rydwany z pierwszego szeregu. Rzucasz za każdy dostawiony do wroga rydwan k6 na ilość impact hitów i rozpatrujesz najpierw impact hity. Tylny szereg nie wypłaca żadnych impact hitów, bo te rydwany nie stykają się z wrogiem. Natomiast jeśli jest ich 3 lub więcej (tych z tylnego szeregu), to impacty jednostki mają powiększoną o 1 Siłę. Wypłacasz więc 4k6 impactów z Siłą 5.

Dalej patrzymy na inicjatywę i bijemy po inicjatywie, kto ma wyższą zaczyna. Pamiętaj, że rydwany (tak jak wszystko inne) zdejmujemy od końca, więc nawet jak wróg uderzy pierwszy i zabije 3 z nich, to reszta nadal zaatakuje. Załoga wypłaca łącznie 4 ataki z Siłą 4 (w szarży, bo mają włócznie), a konie po 1 ataku.

Araghas
Mudżahedin
Posty: 218
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Araghas »

Naviedzony pisze:Ustawione w dwa szeregi rydwany 7+1 (czyli king na rydwanie) biją się z czymkolwiek. Zakładamy, że dostawiają się wszystkie cztery rydwany z pierwszego szeregu. Rzucasz za każdy dostawiony do wroga rydwan k6 na ilość impact hitów i rozpatrujesz najpierw impact hity. Tylny szereg nie wypłaca żadnych impact hitów, bo te rydwany nie stykają się z wrogiem. Natomiast jeśli jest ich 3 lub więcej (tych z tylnego szeregu), to impacty jednostki mają powiększoną o 1 Siłę. Wypłacasz więc 4k6 impactów z Siłą 5.

Dalej patrzymy na inicjatywę i bijemy po inicjatywie, kto ma wyższą zaczyna. Pamiętaj, że rydwany (tak jak wszystko inne) zdejmujemy od końca, więc nawet jak wróg uderzy pierwszy i zabije 3 z nich, to reszta nadal zaatakuje. Załoga wypłaca łącznie 4 ataki z Siłą 4 (w szarży, bo mają włócznie), a konie po 1 ataku.

W sensie 4 ataki z 1 rydwanu od załogi i 2 ataki od koni ? a z drugiego szeregu po 1 ataku zaloganci i 1 od koni ? :) ile w sumie tych ataków bo o impactach to wiem :) dzięki za wstęp do mojego pytania przynajmniej to mam już jasne :)
Warhammer Fantasy Battle Blog
-----------------------------------------
http://www.araghasarts.blogspot.com
-----------------------------------------

Awatar użytkownika
Naviedzony
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6355

Post autor: Naviedzony »

Tak, każdy załogant ma 2 ataki, a w każdym rydwanie jest 2 załogantów. Każdy koń ma po jednym ataku, a w każdym rydwanie są 2 konie. Taki oddział wypłaca więc 12 ataków od załogi, 8 ataków od koni i 4 ataki od Tomb Kinga.

Rydwany nie wykonują supporting attacks, czyli bije tylko pierwszy szereg! To jest w głównym podręczniku na stronie 86, tam gdzie opis rydwanów. Zadajesz pytania, na które odpowiedzi można znaleźć w podręcznikach. Ja jestem miły, ale znam takich, którzy by cię zakrzyczeli: "A booka masz?".

Awatar użytkownika
Soulferin
Falubaz
Posty: 1431
Lokalizacja: Nicea\Warszawa

Post autor: Soulferin »

Czy sfinksy mają jakiegoś armor save'a?
"Wojny przychodzą i odchodzą a moi żołnierze są wieczni"

Awatar użytkownika
eliah91
Masakrator
Posty: 2759
Lokalizacja: Warszawa Czarne Wrony

Post autor: eliah91 »

5+
Obrazek

Awatar użytkownika
Soulferin
Falubaz
Posty: 1431
Lokalizacja: Nicea\Warszawa

Post autor: Soulferin »

Dzięki,to kolejne pytanie: czy jeśli dostałem z Light of Death z Casketu to przysługuje mi przerzut z BSB jako ze jest to test LD?
"Wojny przychodzą i odchodzą a moi żołnierze są wieczni"

Awatar użytkownika
eliah91
Masakrator
Posty: 2759
Lokalizacja: Warszawa Czarne Wrony

Post autor: eliah91 »

musisz zawsze przerzucać, wyjątkiem są demony.
Obrazek

Awatar użytkownika
Soulferin
Falubaz
Posty: 1431
Lokalizacja: Nicea\Warszawa

Post autor: Soulferin »

To przybliż mi z demonami bo nie mam pojecia dlaczego :)
"Wojny przychodzą i odchodzą a moi żołnierze są wieczni"

Awatar użytkownika
eliah91
Masakrator
Posty: 2759
Lokalizacja: Warszawa Czarne Wrony

Post autor: eliah91 »

chodzi o instability w opisie bsb maja may reroll, u swyklego masz tylko reroll
Obrazek

Awatar użytkownika
Drakkainen
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 128
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: Drakkainen »

Czy armia na prawie samych Chariotach poza tam 2x20 łuczników ma jakiś sen ?

Awatar użytkownika
Naviedzony
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6355

Post autor: Naviedzony »

Jakiś tam ma na pewno. Tylko nie jest to sens do końca skuteczny. :wink:

Araghas
Mudżahedin
Posty: 218
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Araghas »

jeszcze jedno pytanie z mojej strony czy rydwany mają normalnie wspomagające ataki od załogantów [przy szarzy z s4] normalnie s3 i czy konie bija pomocnicze ataki ? i ile strzał leci z 7 rydwanów z kingiem lub 8 rydwanów będzie łatwiej.
Warhammer Fantasy Battle Blog
-----------------------------------------
http://www.araghasarts.blogspot.com
-----------------------------------------

Marek15
Mudżahedin
Posty: 314
Lokalizacja: Zamość

Post autor: Marek15 »

Rydwany nie robią żadnych support ataków, mówi o tym główny rulebook, co do strzelania z rydwanów - normalnie, pierwszy i drugi szereg strzela cały, trzeci i dalsze połowa (zaokrąglając w górę)

Araghas
Mudżahedin
Posty: 218
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Araghas »

witam wszystkich, ostatnio nurtuje mnie pytanie nad użytecznością i sposobem wystawiania łuczników. do ostatniej bitwy wystawialem je w formacji hordy 2x10 w rzędzie oraz 25 10/10/5 powiem tak albo ja nimi źle gram albo po prostu w takiej formacji się nie sprawdzają, byle co do nich podejdzie i spadają jak liście z drzew. Oraz drugie pytanie nie wiem czy to nie jest strata pkt ale czy dobrze robie wystawiajac zwyklych szkieletorów 50/60 sztuk w formacji hordy ? narazie nic mi tego nie zniszczylo do konca. Mysle ostatnio nad 3 oddzialy x3 stalkerów, sa one dosc dobra jednostka tyle ze lipa jesli na wykopywaniu rzuci sie missfire wtedy to raczej boli jesli one sie zniszcza - nie boli to tak przy strzelaniu poniewaz maja one 9 ran wspolnie wiec 3 missfire przetrwaja raczej.
Warhammer Fantasy Battle Blog
-----------------------------------------
http://www.araghasarts.blogspot.com
-----------------------------------------

Awatar użytkownika
Denn
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 164
Lokalizacja: Karaz-Wawa

Post autor: Denn »

Takie zapytanie, po dwoch latach chce znow popykac sobie w WFB. Zastanawiam sie nad Tomb Kings a Ogres.

Znajdzie sie ktos chetny do przedstawienia glownych roznic miedzy Tymi armiami i moglby z deczka nakreslic jak sie nimi gra?

Awatar użytkownika
Opos
Falubaz
Posty: 1196
Lokalizacja: KGB Tarnów

Post autor: Opos »

Ja mam z innej beczki pytanie: czy szkiele z batalionu mogę być złożyne jako sami łucznicy bądź wojownicy? (tak podaje GW) Czy raczej 16 łuków i 24 wojów? (wersja Cytadeli)
-----
I bądź tu mądry :|
Let the River of Blood flow...

ODPOWIEDZ