Re: Andruta malarskie wariacje- 5.10 - Grey Seer

Każdy może się pochwalić swoim dziełem i wystawić na pochwały lub krytykę. Oceniają zdobywcy Golden Daemona - przeszli, przyszli i niedoszli.

Moderatorzy: Ziemko, wind_sower

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Andrut
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 120
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Andruta malarskie wariacje- 5.10 - Grey Seer

Post autor: Andrut »

Witam, jako że nie znany w środowisku jestem zupełnie, kilkoma słowy o sobie. Andrut jestem, stały bywalec krakowskiego "Imperium", gracz battlowy od niespełna roku, eks-lotrowiec, malarz od dobrych kilku lat. Postanowiłem założyć temat z racji na to, że bez konstruktywnej krytyki wiele się nie zdziała, ani do przodu nic w skillu nie ruszy.
Na pierwszy rzut dam ostatnich kilka moich modeli, projekty zazwyczaj albo większe, albo malutkie z racji na to iż studia pochłaniały większość mojego czasu.

Na pierwszy ogień krytyki: skaveńska Abomka w 3 ujęciach, malowana w ramach odprężenia w przerwie między zakuwaniem do egzaminów:
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Oraz Latarka, malowana już z miesiąc temu, jeszcze przed sesją:
Obrazek
Ostatnio zmieniony 5 paź 2015, o 20:08 przez Andrut, łącznie zmieniany 27 razy.
Skaven: W/D/L 2/0/1

Awatar użytkownika
Klafuti
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3445
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Klafuti »

Abomka spoko. Na latarce może jakieś OSL-e by się przydały. Z resztą jak malujesz spaczeń, to albo żółty odcień, albo taki mdławy seledynek. No i więcej patyny by się przydało na latarce, mam tu na myśli zwłaszcza tą błyskawicę z przodu i tę dzwonowatą część na początku lufy. Do tego możesz wycieniować patynę, bo wydaje mi się zbyt jasna i płaska. W niektórych miejscach przydała by się dodatkowa rdza, którą możesz lekko popackać pomarańczowym.
Obrazek
"Głos opinii publicznej nie jest substytutem myślenia."
~Warren E. Buffett

Awatar użytkownika
MomoTheKiller
Chuck Norris
Posty: 532
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: MomoTheKiller »

bardzo ładne malowanie, tylko ta rdza... pojawia się w miejscach w ktorych jej nie powinno być np.
obręcze kół to najbardzier otarte miejsca :P

Rdza fajnie wygląda jak użyjesz pigmentu.
Arguing on the internet is like running in the Special Olympics. Even if you win, you're still retarded.

Awatar użytkownika
Damik
Chuck Norris
Posty: 419

Post autor: Damik »

Andrut! :D Dominik z tej strony ;)
Fajnie, że abomke skończyłeś :) Ogółem wygląda, jak ma wyglądać abomka: jak kupa mięsa. Do tego wyszło to Ci realistycznie za co brawa =D>
O latarce juz Ci mówiłem (albo i nie ;) ) Jak będzie Ci sie chciało to Klafuti dobrze mówi z tym OSLem, fajnie by wyglądał. Ogółem wielkie brawa za szczury, zwłaszcza, że na taki poziom masz ciągnąć całą armie ;)

Pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
Andrut
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 120
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Andrut »

@ Klafuti: O OSL'u myślałem, ale przyczyna że go nie ma jest prosta- jeszcze nic na większą skalę tego typu nie malowałem. Nie umiem tego robić, a nie chcę modeli sobie spaprać. Jeśli chodzi o barwy warpstone'a lubię je ciemne, szalenie mi się takie coś podoba. Jeśli coś rozjaśnię, to ewentualnie ten duży kamień (baterię?:P), żeby sprawić coby latara wyglądała jakby zbierała energię z niego na kolejny strzał. W Doomwheelu jednym mam taki efekt i wygląda to w miarę. Co do patyny- jakiś pomysł jak można wycieniować washa?:P Chyba tylko thraka greenem mógłbym to przeciągnąć.
@ Momo: Rdza pigmentowa i owszem, fajna sprawa, muszę sobie kiedyś coś takiego sprawić, bo widziałem na modelach czołgów i wygląda miodnie. Co do miejsc występowania, z tej perspektywy może to wyglądać że przy ośkach i miejscach narażonych na tarcie jest jej dużo, ale w miejscu spojenia takowych elementów jej nie ma, zwróciłem na to uwagę chyba:P Ale jeszcze się dokładnie przyjrzę.
@ Damik: Wpadnij do Imperium koło wtorku (będę zamulał tam nad batalionem już :P, bo Dzwonka jeszcze nie mam a resztę dużych rzeczy już skończyłem :() to możesz obejrzeć co nieco, sam chętnie się przyjrzę Twojemu Kornikowi, zapowiadał się bardzo ciekawie.

Dzięki ogólnie za przydatne rady :)
Skaven: W/D/L 2/0/1

Awatar użytkownika
Rasti
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6022
Lokalizacja: Włoszczowa

Post autor: Rasti »

Ale rdza nie występuje w miejscu otarć 8)

Awatar użytkownika
Andrut
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 120
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Andrut »

Własnie bezpośrednio w miejscu otarć jej nie ma, jeśli rdza jest, jest gdzieś na "peryferiach" tych "ruchomych" elementów. Może na zdjęciu widać że wszelakie ośki, śruby etc są zardzewiałe, ale w rzeczywistości tak nie do końca, jest. Ale skoro tak uważacie, przyjrzę się dokładnie i zwrócę na to uwagę.
Skaven: W/D/L 2/0/1

Awatar użytkownika
vocal
Masakrator
Posty: 2096
Lokalizacja: kraków
Kontakt:

Post autor: vocal »

całkiem fajne:) ja bym tylko okrawędziował drewno i dodał miejscowo jakieś dziwne washe abomce- fioletowy, czerwony, zielony..;]
a spaczeń jak lubisz ciemny to może robić go od czarnego i tylko delikatnie rozjaśniać zielonym? może być ciekawy efekt;]

Awatar użytkownika
Lazur
Niszczyciel Światów
Posty: 4573

Post autor: Lazur »

Na Abomkę przydałby się jakiś wash
Obrazek

Awatar użytkownika
Damik
Chuck Norris
Posty: 419

Post autor: Damik »

Łysego szczura też byś washem potraktował..?

InkubPendragon
Oszukista
Posty: 825

Post autor: InkubPendragon »

Bardzo fajny spaczeń. Podoba mi się chyba bardziej niż wersja GW. Jest taki... obleśnie mokry:)
http://www.miniwojna.blogspot.com - gry bitewne i malowanie figurek

http://polskiefigurki.blogspot.com/ - wiadomości o polskich grach bitewnych, figurkach i akcesoriach do nich

Doman-
Wodzirej
Posty: 775
Lokalizacja: K-ce

Post autor: Doman- »

Lazur pisze:Na Abomkę przydałby się jakiś wash
dla mnie też ciut za czysta 8)

Awatar użytkownika
Andrut
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 120
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Andrut »

Dawno nic ode mnie nie było, ale nie spałem cały czas. Tym razem stuff na konkurs do krakowskiego "Imperium".

Clanraty:
Obrazek

Obrazek

Ikit Claw:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Zdjęcia: fotografiagorski.com
Podoba się?:P
Skaven: W/D/L 2/0/1

Awatar użytkownika
Arbiter Elegancji
Niszczyciel Światów
Posty: 4808
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arbiter Elegancji »

Solidna i schludna robota. Bez fajerwerków ale zdecydowanie nie ma się do czego przyczepić 8)
Barbarossa pisze:Piszesz o pozytywnych wypowiedziach ludzi z Heelenhammera, którzy "zjedli zęby na WFB" - sorry, ale zęby na WFB to zjadłem ja, a to są angielscy gracze, których wiele razy bez problemów rozjeżdżaliśmy bo nigdy nie ogarniali na takim poziomie, jak top w Polsce. Ci ludzie nie są dla mnie ekspertami, to leszcze z podcastem..

BAAGRRAA
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 178

Post autor: BAAGRRAA »

Clanraty i Ikit wydają się pomalowane nawet OK. Jak długo malowałeś te figurki?
Zapraszam do komentowania
Savage Orc Armybook - http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=37&t=31550

Awatar użytkownika
Andrut
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 120
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Andrut »

Ikita dość długo i na dużej przestrzeni czasu- nie jestem w stanie dokładnie powiedzieć. A clanraty, to cała robota, podstawkowanie etc to wieczorkiem po 2-3h w ciągu tygodnia.
Skaven: W/D/L 2/0/1

Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7594

Post autor: smiejagreg »

Bardzo fajne prace. Jedynie cały czas spaczeniowe elementy niezbyt mi się podobają, ale reszta bardzo fajna. dawaj następne rzeczy...

Awatar użytkownika
Andrut
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 120
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Andrut »

Niedługo kolejne zabawki dojdą. Na warsztacie jest dzwonek oraz druga latarka. I kolejne 40 szczurów, z plagusami czekam aż będę miał 60, wtedy zabiorę się za konwercenie i malowanie, bo mam na nich niecny plan :P
Skaven: W/D/L 2/0/1

Awatar użytkownika
gervaz
Kretozord
Posty: 1517

Post autor: gervaz »

oprócz jakości malowania bardzo podoba mi się kolorystyka sztandaru ;)

Awatar użytkownika
Andrut
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 120
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Andrut »

Tym razem dużo spamu, bo dorwałem kumpla fotografa i była szansa pofocić ostatnie prace.

Na pierwszy rzut zlecenie do Warmachiny, jakieś Khadorskie warioty z dwurakami i jakaś tam lasencja. Prace nie są wysokich lotów, miał być tabletop bez fajerwerków więc tak jest.

Obrazek

Obrazek

I moje zabawki, na dzień dobry dzwonek:

Z Oddziałem:
Obrazek

Osobno:
Obrazek

Szczur:
Obrazek

I na koniec lepsze foty abominacji, która mnie wyszła badziewnie, a tutaj jest bardzo przyzwoita fota:
Obrazek
Skaven: W/D/L 2/0/1

ODPOWIEDZ