Ogrze taktyki!

Ogre Kingdoms

Moderator: Afro

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
X.Maciek
Falubaz
Posty: 1445
Lokalizacja: Lubelskie Stowarzyszenie Gier Bitewnych "Moria"

Re: Ogrze taktyki!

Post autor: X.Maciek »

To zaszarżuj od frontu w GG z drakenhofem, barrowsem i hełmem, albo w chosenów z wardem na 3+.
"Armia baranów dowodzona przez lwa jest silniejsza niż armia lwów dowodzona przez barana"

Obrazek

Awatar użytkownika
kubencjusz
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3719
Lokalizacja: Kielce/Kraków

Post autor: kubencjusz »

A propos mournfandów uber wciągaczy, polecam "rozpisać sobie" co się dzieje gdy wejdzie na nie jakikolwiek czar z shadowa w powiększonej wersji ( ewentualnie na przeciwnika z którym walczą)

Awatar użytkownika
Afro
Postownik Niepospolity
Posty: 5678

Post autor: Afro »

Ale to nie tylko w nich, przecież cała armia wsysa się od Shadow'a. A 3 mournfangi z bannerem za 280pkt to wg mnie świetny deal.
"You either die a cyka or live long enough to become a blyat"

Awatar użytkownika
kubencjusz
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3719
Lokalizacja: Kielce/Kraków

Post autor: kubencjusz »

i tu się mylisz, bo do akcji wchodzą gnoblary :D 40 sztuk ustawionych gęsiego z stubbornem (lore of great mow) i się przebijaj xD

Awatar użytkownika
Król Goblinów
Wodzirej
Posty: 737
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Król Goblinów »

odnośnie dragonhida na 4kawy- imho oczywiście- trochę zbyt duże ryzyko jak dla mnie. koty i bez tego się przebijają, ale z powodu w sumie małej ilości woundów ( jeżeli dwóch zejdzie przed szarżą) to traci to sens. natomiast na Ironach jest to inwestycja która zawsze się spłaci- btw, ironi bez tego się nie przebijają. Jeżeli ktoś ich bierze tylko dla woundów i stubborna, to już lepiej taki klocek bulli- ofensywa ta sama, a mieszczą sie 2 oddziały.

Awatar użytkownika
kubencjusz
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3719
Lokalizacja: Kielce/Kraków

Post autor: kubencjusz »

KG nie rób jaj, aż tak makabrycznej różnicy cenowej nie ma, poza tym 6 siły to jest pierdolnięcie

Awatar użytkownika
Król Goblinów
Wodzirej
Posty: 737
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Król Goblinów »

hm? jak to nie ma różnicy w pt- na 9 modelach fcg iron/bulli masz 100pt różnicy, czyli de facto 9 woundów. pod uwagę biorę fakt ze w ironach zazwyczaj siedzi 2 hirołów, i tym samym tracisz 6 ataków ( zakładając optymalną formacje 4x4) - i bije w sumie 6 modeli, trafiające zazwyczaj na 4+ - tutaj dragonide jest niezbędny, inaczej stosunek cena/efektywnośc jest niekorzystna.

Majestic
Falubaz
Posty: 1264

Post autor: Majestic »

Czyli przetarg wygrali Ironi ;). Do Mournfangów idzie +1 do move'a.
kubencjusz pisze:Młody. Było powiedziane czwartek. Spójrz na kalendarz. Spójrz na ten post. Spójrz jeszcze raz na kalendarz. Dziś nie jest czwartek. Siedzę na koniu. :mrgreen:

Awatar użytkownika
Murmandamus
Niszczyciel Światów
Posty: 4837
Lokalizacja: Radom

Post autor: Murmandamus »

ale z kolei dzięki dragonhidowi masz przerzuty 1 na savy swoje. To praktyczniejsze w przypadku mournfangów.
Ironom wg mnie najlepiej dyscyplinę nawet z tyranem w środku.

Zastanawiam się jszecze jak rozłożyć bohaterów. Mam 10 ironów i 6 ironów, tyrana slaughtermastera, butchera i bsb.
a) 10 ironów: Slaughter, tyran 6 ironów: bsb butcher
b) 10 Ironów: Tyran, butcher 6 Ironów: bsb, slaughter
c) 10 ironów: SLaughter, bsb 6 Ironów: Tyran, butcher

Butcher ma beast.
zapraszam na Polskie Forum Kings of War

https://kow.fora.pl/

Majestic
Falubaz
Posty: 1264

Post autor: Majestic »

Może tak:

d) 16 Ironów, Tyrant, Slaughter, BSB, Butcher

;).
kubencjusz pisze:Młody. Było powiedziane czwartek. Spójrz na kalendarz. Spójrz na ten post. Spójrz jeszcze raz na kalendarz. Dziś nie jest czwartek. Siedzę na koniu. :mrgreen:

Awatar użytkownika
Murmandamus
Niszczyciel Światów
Posty: 4837
Lokalizacja: Radom

Post autor: Murmandamus »

jedno słoneczko/pitka i zdychasz.
zapraszam na Polskie Forum Kings of War

https://kow.fora.pl/

Majestic
Falubaz
Posty: 1264

Post autor: Majestic »

BSB Dostaje runemawa i już tylko Słoneczko :D.
kubencjusz pisze:Młody. Było powiedziane czwartek. Spójrz na kalendarz. Spójrz na ten post. Spójrz jeszcze raz na kalendarz. Dziś nie jest czwartek. Siedzę na koniu. :mrgreen:

Awatar użytkownika
Murmandamus
Niszczyciel Światów
Posty: 4837
Lokalizacja: Radom

Post autor: Murmandamus »

ale i tak obawiałbym się o tego kloca mimo że w walce mieli bardzo dużo. Wrogie śmieci łatwo mogą w bambuko go zrobić.
zapraszam na Polskie Forum Kings of War

https://kow.fora.pl/

Majestic
Falubaz
Posty: 1264

Post autor: Majestic »

To fakt, bez czegoś do omiatania śmietnika może być ciężko (Leadzi nieźle się sprawdzają). Ale jak bez Deathstara, to może tak:

10 Ironów: Slaughter, Tyrant, BSB 6 Ironów: Butcher

Dwóch bohaterów w małym oddziale Wróży szybkie wyparowanie tegoż ;).
kubencjusz pisze:Młody. Było powiedziane czwartek. Spójrz na kalendarz. Spójrz na ten post. Spójrz jeszcze raz na kalendarz. Dziś nie jest czwartek. Siedzę na koniu. :mrgreen:

Xen
Chuck Norris
Posty: 411
Lokalizacja: Gryfino / Animosity Szczecin

Post autor: Xen »

Ustawienie tak jak Majsetic jest dobre bo jak przychodzi czas na walkę to o ile masz 4 z przodu i walczysz z horda jakąś to przeciwnik musi rozdzielić ataki na tyr/sla/bru/champion czyli w oddział maxymalnie dostaniesz 3 rany :)
Only the strongest will survive
Lead me to heaven, when we die
I am the shadow on the wall
I'll be the one to save us all

Awatar użytkownika
Król Goblinów
Wodzirej
Posty: 737
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Król Goblinów »

Majestic, 16 Ironów jest sweet ale tylko na papierze. praktycznie nie da się tym dobrze manewrowac na polu bitwy- 10 max, really, a reszta idzie w support.

Majestic
Falubaz
Posty: 1264

Post autor: Majestic »

Po co manewrować jak można napierdzielać :twisted: . Ale na masterach bywam tylko jako obserwator to pewnie masz więcej racji ;).
kubencjusz pisze:Młody. Było powiedziane czwartek. Spójrz na kalendarz. Spójrz na ten post. Spójrz jeszcze raz na kalendarz. Dziś nie jest czwartek. Siedzę na koniu. :mrgreen:

Awatar użytkownika
kubencjusz
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3719
Lokalizacja: Kielce/Kraków

Post autor: kubencjusz »

ja klocek ironów widzę w przedziale 9-12 a resztę ptk o ile trzeba doinwestować to są trójki bulli z AHW, które są idealne bo :
Nie można olać 12 ataków s4( +stompy&impacty), ale znowu ich koszt jest na tyle mały że są do poświęcenia. Wielokrotnie się sprawdziły, chociażby jako fasty.

Awatar użytkownika
Król Goblinów
Wodzirej
Posty: 737
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Król Goblinów »

true. chociaż akurat 3 bulli stały się atrakcyjne z ironfistem :wink: przynajmniej dla mnie ( po ostatnich akcjach z parry svem..)

Awatar użytkownika
kubencjusz
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3719
Lokalizacja: Kielce/Kraków

Post autor: kubencjusz »

Mam pytanie, czy ktoś ma może jakieś przykłady z bitew w którym hellheart mu się spłacił? Ja grałem na nim kilkanaście razy i nie mogę się do niego przekonać :?

ODPOWIEDZ