HE 2100 która lepsza

Poczytaj jak słaby i dziurawy jest dany pomysł na armię, zanim nie przyniesie on wygranej na następnym masterze.

Moderatorzy: Yudokuno, PAWLAK

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Ice-T
Kretozord
Posty: 1620
Lokalizacja: 8 Bila

HE 2100 która lepsza

Post autor: Ice-T »

Heros:

Archmage lev.4
Ring of corin, Seer, Jevel of the dusk, Dispel scroll
Elven steed with ithilmar barding
381pts.

Mag lev.2
Seer, Silver Wand, Channaler,
Elven steed with ithilmar barding
197pts.

Mag lev.2
Seer, Dispel scroll, Pure of heart mandatory,
197pts.

Commander/BSB
Sword of Might, Helm of Fortune
Elven steed with ithilmar barding,Dragon Armour,
158pts.

Core units:

5x Silwer Helms
Musican
122pts.

5x Silwer Helms
Musican
122pts.

5x Silwer Helms
Musican
122pts.


Special units:

6x Dragon princess
FCG; Banner of Sorccery, Amule of purryfing flame

277pts.

2x Tiranoc Chariot
170pts.

5x Shadow Woriurs
75pts.

Rare units:

2x Repeater Boltthrower
200pts.

2x Great eagles


czy

Heros:

Archmage lev.4
Ring of corin, Seer, Jevel of the dusk, Dispel scroll
Elven steed with ithilmar barding
381pts.

Mag lev.2
Seer, Silver Wand, Channaler,
Elven steed with ithilmar barding
197pts.

Mag lev.2
Seer, Dispel scroll, Pure of heart mandatory,
197pts.

Commander/BSB
Sword of Might, Helm of Fortune
Elven steed with ithilmar barding,Dragon Armour,
158pts.

Core units:

5x Silwer Helms
115pts.

5x Silwer Helms
115pts.

5x Silwer Helms
115pts.

Special units:

6x Dragon princess
FCG; Banner of Sorccery, Amule of purryfing flame

277pts.

2x Tiranoc Chariot
170pts.

Rare units:

2x Repeater Boltthrower
200pts.

2x Repeater Boltthrower
200pts.

obie rozpy mi sie podobają chć ja wole ta druga jest w moim stylu po prostu inni powiedzieli że będzie silniejsza na eaglach i shadowach ale ja nie umiem nimi grać szczególnie shadowami, proszę o rady ktora lepsza i czy dwa eagle i SW spowolnią dużo przeciwnika bo mi eydaje sie że lepsze są bolce...

Awatar użytkownika
Asassello
Pan Spamu
Posty: 8176
Lokalizacja: Warszawka - Kult
Kontakt:

Post autor: Asassello »

ja bym bral pierwsza.. choc obie maja wade - nie ma miejsca do trzymania magow ( piatki SH? zejdzie jeden i nie masz juz Look Outa - wiec sie nie licza :P )
SW do spowowalniania sie idealnie nadaja - naprawde..jak nie umiesz nimi grac to tym bardziej zacznij grac, az sie nauczysz (nie popadajmy w schematy)

a orly sa nie tylko do spowalniania, ale rowniez do odginania szarz - co jest chyba wazniejsze niz spowolnienie :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8709
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

a ja bym postawił na drugą, gdyż ostatnio testuje 4 bolcei bardzo fajnie działają, ale faktcznie jeszcze z dwa tygodnie temu bez dwóch orłów nigdzie nie wychodziłem ;) jednakże bym troche pozmeiniał wersje nr2.

Wywaliłbym maga z silver wandem i za te pkt dał 10 łuczników oraz 5 shadowów i już masz gdzie trzymać magów, masz ich tylko 2 a myślisz, ze warto płącić 180 pkt aby rzucić jeden czar? Ja myśle, że nie warto, Czarodziej z silver wandem, channallerem i seerem jest bardzo dobry jak nie ma arcymaga, przynajmniej ostatnio doszedłem do takiej konkluzji ;) dlatego jego out i wstaw te dwa oddziały. Szukając dalej pkt powywalaj bardingi ze steedów magów i tego II lvl daj na piechote i masz kolejne punkty na np. muzyków, którzy jedneak się rpzydają.

Nie opłaca się 3 herosów na te punkty u HE
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Awatar użytkownika
Ice-T
Kretozord
Posty: 1620
Lokalizacja: 8 Bila

Post autor: Ice-T »

oki dziękuję za rady jeszce dzisiaj wyślę kolejny pomysł (na piechocie)...

Awatar użytkownika
Ice-T
Kretozord
Posty: 1620
Lokalizacja: 8 Bila

Post autor: Ice-T »

Heros:

Archmage lev.4
Ring of corin, Seer, Jevel of the dusk, Dispel scroll
Elven steed with ithilmar barding
381pts.

Mag lev.2
Seer, Silver Wand, Channaler,
Elven steed with ithilmar barding
197pts.

Mag lev.2
Seer, Dispel scroll, Pure of heart mandatory,
197pts.

Commander/BSB
Sword of Might, Helm of Fortune
Elven steed with ithilmar barding,Dragon Armour,
158pts.

Core units:

5x Silwer Helms
115pts.

5x Silwer Helms
115pts.

10x Archers
120pts.

Special units:

2x Tiranoc Chariot
170pts.

14x Swordmasters of Hoeth
FCG; Ammulet of purryfing flame; BoS
271pts.

5x Shadow Woriurs
75pts.

Rare units:

2x Repeater Boltthrower
200pts.

2x Great eagles


Kosa* myślisz żeby wywalić średniego maga i wstawić SW i Archerów, ale nim przecież da się dużo poczaarować,
a koników nie sciągam naprawde sie przydają jak trzeba uciekać albo innego maga zaszarżować( niedawno w ostatniej turze z DE stwierdziałem że zaszarżuję Magiem, maga przeciwnika, manewr się udał monieważ przeciwnikowi już wcześniej została tylko jedna rana stwierdziłem albo moja wygrana albo remis: "szarża" :twisted: ) koń daje jednak :D przewagę,

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8709
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

całkiem symaptyczne, jednak ja jestem zwolennikiem wystawiania maks herosów od 2300 gdzieś i w góre. HE są drogie i zazwyczaj mało liczebne i dlatego trzeba to czymś nadrobić. Dwóch magów u HE w tym jeden arcy jest prawie tak mocne jak jakieś inne magiczne rozpy z 3-4 magami, tutaj mamy przewage w amgi i dlatego dwóch magów to już jest naprawde ogromna siła u HE, teraz wstaw do tej twoejej rozpiski gdybyś oczywiscie sie zdecydwoał wywalić jednego maga kolejną 5 silverów i podpakować SM do konkretnej liczby? Chociaż ja bym zainwestował w 6 dragonów z banner of ellyrion jako typowy flanker, który szarzuje dzieki popychaczką :) Myśle, że taki oddział bardziej by się spisał niż ten 3 mag. Dzieki temu uzyskujesz całkiem symaptyczny lekki ofensik ze wsparciem ogniowym.

Proponuje Ci takie zmiany gdyż ostatnio chce zacząć wykorzystywać 6 DP z banner of ellyrion jako wspracie, zazwyczaj tam idzie BSB z Battle bannerem, odział ma 7 gosci w lini więc dość szeroki i moze nie wyrabiać poprrzez pola i lasy wiec dostali ten banner i teraz jeżdzą naprawde miło, czyszczą falnke, no ale teraz zarysowuje się kolejny problem gdzie dać SoM? Dlatego trzeba wystawić i DP i SM :) i pociąć na herosach
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Awatar użytkownika
Ice-T
Kretozord
Posty: 1620
Lokalizacja: 8 Bila

Post autor: Ice-T »

a teraz ??

Archmage lev.4
Ring of corin, Seer, Jevel of the dusk, Dispel scroll
Elven steed with ithilmar barding
381pts.

Mag lev.2
Seer, Silver Wand, Channaler,
Elven steed with ithilmar barding
197pts.

Commander/BSB
Battle banner
Elven steed with ithilmar barding,Dragon Armour,
198pts.

Core units:

5x Silwer Helms
115pts.

5x Silwer Helms
115pts.

5x Silwer Helms
115pts.

Special units:

2x Tiranoc Chariot
170pts.

18x Swordmasters of Hoeth
FCG; BoS, AoPF,
329pts.

5x Dragon Princess
FCG; BoE,

Rare units:

2x Repeater Boltthrower
200pts.

2x Great eagles


Dragoni zmieścili sie po przycięciu maga i SW... i jak teraz??

... zastanawialem się rownież nad zmianą I rozpy może zamias maga wystawić Spearów albo SM i mialbym gdzie trzymać magow

Rogas
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 42

Post autor: Rogas »

No wiec analizujac twoja ostatnia rozpiske, wprowadzilem kilka zmian.
Zabralem konie maga, BSB pieszy, bez battle bannera ale z SoM i Armor of the Gods.
Porzucilem jedna 5 SH na rzecz 19 Spearelfow z FCG i warbannerem.
Zabralem AoPf od SM i niestety pozbylem sie jednego orla.
Ale dzieki temu zyskujesz dosc duzy odzial, z BSB w srodku maja +6 CR. Masz gdzie chowac magow. BSB princeska raczej nie bedzie potrzebny, niech sobie jezdza na flance, ale BSB i jego przezuty beda potrzebne w samym sercu bitwy, czyli tam gdzie SM i speary.
Boli jednak brak 2 orla, ale cos za cos.

Awatar użytkownika
Ice-T
Kretozord
Posty: 1620
Lokalizacja: 8 Bila

Post autor: Ice-T »

rozpa się sprawdziła jako tako, jednego maga mniej dobry (bo i tak nie miałbym dla niego Pd a dwoma to se można...) pomysł Battle baner jako tako w tej rozpie choć sprawdzał sie o ile przeżył Combata...

Orły to okropna kicha i SW może nie potrafie tym grać... ale nestępnym razem będę grał po swojemu czyli na 4 bolcach

dałem 18 spearelfów z muzykiem i trzymali magow ogólnie to dają radę w ostateczności ida do walki (jednak warbanner byłby przydatny...)

dziękuję z wszystkie rady i pozdrawiam

lith
Oszukista
Posty: 872

Post autor: lith »

Bo orly nie sluza do walki, tylko do obciniania marszu, a przede wszystkim odginiania szarz. Ewentualnie, do lapania magow, ale to tylko ewentualnie.

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8709
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

po ostatnich bitwach stweirdzam ,ze battla bannera brać się powinno jak się tylko da! Dobrze wbity czysci wszystko, ale musi być naprawde dobrzze wbity, gdyż jeden błąd i lecimy, ale tego błędu dosc łatwo się ustrzec, wystarczy patrzeć co i jak i w razi czego uszykować jakis odwód, np. w postaci orzełka coby wygiął kontre wroga. Dzięki nowym zasadą pogoni, tzn. podwójnym close combacie w ciagu jednej tury princeski z tym sztandarem zwracają się wielokrotnie :) , wystaczy w jeden klocek wpaść a w drugi zaszarżowac orzełkiem aby potem princeski znowu wpadły i znowu miały faze walki :D, miodzio :D . Dlatego potrzebne są te orły ale 4 bolce są również ważne i to bardzo, dlatego wartoby znaleśc jakiś konsensus, coś co pozwoli zaszarżować i spełnić rolę jako wyzej opisanego orła, moze rydwany ale wtedy pasuje je miec ze 4
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

ODPOWIEDZ