Jak zrobić podstawkę pod regiment?

Kompletne artykuły na konkretny temat.

Moderatorzy: Ziemko, Arbiter Elegancji

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Eiko2
Wałkarz
Posty: 94
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Jak zrobić podstawkę pod regiment?

Post autor: Eiko2 »

Musiałbyś zmatowić płytkę - za śliska jest i wikol puszcza niestety...
Obrazek

Awatar użytkownika
Szaman
Wyzwoleniec
Posty: 8026
Lokalizacja: Janusze Wargamingu

Post autor: Szaman »

najlepszy do tego jest klej polimerowy - przetestowalem go wielokrotnie i zawsze sie sprawdza. jedyna wada jest to, ze dosc dlugo schnie.
"I fart in your general direction" :mrgreen:

Awatar użytkownika
Samael
Kradziej
Posty: 919
Lokalizacja: Pomiechówek

Post autor: Samael »

A mój sposób jest taki:

Bierzemy pudełko od płyty (te grubsze), linijkę i nożyk. Pudełko rozkładamy na części pierwsze i bierzemy tą dolną część (tą z pod płyty). Nacinamy nożem przy linijce linię i nagrzewamy nożyk...nagrzanym nożykiem przecinamy po linii i mamy podstawkę.
"JOIN OR DIE"

Awatar użytkownika
Samael
Kradziej
Posty: 919
Lokalizacja: Pomiechówek

Post autor: Samael »

Prosty i szybki sposób na podstawki regimętowe:
1. Wycinamy prostokąt z blachy lub kartonu o wymiarach odpowiednich do regimętu.
2. Na krawędzie przyklejamy "boki/krawędzie" od wyprasek.
...i podstawka gotowa =D>

Jeśli robiliście z blachy pod figurki można przykleić magnesy (można je kupić w sklepie internetowym http://www.imperium.prv.pl) i figurki nie będą spadać z podstawki...
"JOIN OR DIE"

Nefarius
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 49
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie

Post autor: Nefarius »

Zgodnie z początkowym opisem, który w temacie się znajduje zrobiłem wszystko co kazano. Kupiłem płytę PCV (15zł), nową kropelkę (3,5zł) i? Tylko straciłem. Płyta (2mm zgodnie z sugestią) pęka i odpryska, ostrze skalpela z GW tylko się stępiło a ja po za stratą pieniędzy zwyczajnie się nanerwowałem. Próbowałem na różne sposoby. Nożyk się tępi a na płycie to wielkiego wrażenia nie robi. O ile prostokąt pod regiment udało mi się wyciąć brzeszczotem, to już boczne prostokąciki były nie do wycięcia w ten sposób. Próbowałem nagrzewać ostrze nożyka i w ten sposób pociąć mniejsze prostokąty na boki głównej płytki ale nic z tego nie wychodziło i robiłbym to z dwa dni.

Pozostał mi kartonik z butów i jakoś muszę sobie z tym poradzić...

Pozdrawiam.
My Niebiescy jesteśmy jak orkowie tyle, że przed walką zamiast "WaaAaGhhhH" krzyczymy "RuuuuUuuch!"
http://www.niebiescy.pl/images/sygnatury/ruch_07.jpg

Awatar użytkownika
Szaman
Wyzwoleniec
Posty: 8026
Lokalizacja: Janusze Wargamingu

Post autor: Szaman »

a na pewno kupiles spienione PCV? taka plytka powinna byc z jednej strony miekka, a z drugiej twarda...
"I fart in your general direction" :mrgreen:

Nefarius
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 49
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie

Post autor: Nefarius »

Kupiłem płytkę PCV... Czy spienioną to nie wiem (nie było napisane na karteczce informacyjnej materiału), ale z twojego opisu wnioskuję, że nie jest spieniona bo jest twarda tak samo z obu stron.
My Niebiescy jesteśmy jak orkowie tyle, że przed walką zamiast "WaaAaGhhhH" krzyczymy "RuuuuUuuch!"
http://www.niebiescy.pl/images/sygnatury/ruch_07.jpg

Awatar użytkownika
Szaman
Wyzwoleniec
Posty: 8026
Lokalizacja: Janusze Wargamingu

Post autor: Szaman »

z cieciem spienionego PCV nie ma zadnych problemow... na miekkiej stronie mozesz robic slady nawet dlugopisem.
"I fart in your general direction" :mrgreen:

Nefarius
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 49
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie

Post autor: Nefarius »

Spróbuję kupić. A jeśli nie kupię (całkowity brak funduszy), znacie jakiś sposób na pocięcie niespienionej płyty PCV? Próbowałem nagrzanym skalpelem ale niestety nie da się.
My Niebiescy jesteśmy jak orkowie tyle, że przed walką zamiast "WaaAaGhhhH" krzyczymy "RuuuuUuuch!"
http://www.niebiescy.pl/images/sygnatury/ruch_07.jpg

Awatar użytkownika
Tiger Brown
Kradziej
Posty: 953
Lokalizacja: Syrenogród

Post autor: Tiger Brown »

Skalpel to rzeczywiście się nie nadaje, bo za delikatny. Ja ciąłem nożem segmentowym, szerokim (18mm), ostrza Stanleya; kilkakrotnie przeciągnąć silnie dociskając, przeciąć lub odłamać i wygładzić drobnym papierem ściernym lub pilnikiem.
"Pomaluję wasze figsy" - w przypadku niektórych to brzmiałoby jak groźba.

Awatar użytkownika
Rasti
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6022
Lokalizacja: Włoszczowa

Post autor: Rasti »

Ja proponuję tekturkę z grubych, starych zeszytów. Po dodaniu ramek raczej się strzępić nie będzie.

Awatar użytkownika
Kolumb
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 163
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Kolumb »

W domu znalazłem płytkę PCV, więc będzie zabawa :D
Zastanawiam się, czy zrobić sobie podstawkę pod regiment rydwanów TK???
Życie jest jak papier toaletowy. Długie,szare i do dupy.

Awatar użytkownika
kamelot
Kradziej
Posty: 945

Post autor: kamelot »

najlepiej najpierw pograj i zobacz jaką ilością i w jakim ustawieniu dobrze ci się gra rydwanami, a potem wycinaj treja... :wink:
Cosmo pisze:Tak sie kurwa hartuje komandosow. Tak sie hartuje zwyciezcow. Wchodzi i ma 6 tur zeby rozpierdolic. A jak przy okazji wygra rzut na zaczynanie, to po prostu rozpierdoli ture wczesniej.

Awatar użytkownika
Kolumb
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 163
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Kolumb »

Znalazłem dużo tej płyty, więc mam duże pole dziania :D
Życie jest jak papier toaletowy. Długie,szare i do dupy.

Awatar użytkownika
RAFIX
Falubaz
Posty: 1272
Lokalizacja: WAWA Przyczółek Inkwizytorów

Post autor: RAFIX »

myślę ze to jest bez sensu bo to lekka jazda i będziesz często tym manewrował, więc posiadanie traya pod taki regon jest zbędny, ale na półce będzie fajnie wyglądał

Awatar użytkownika
kamelot
Kradziej
Posty: 945

Post autor: kamelot »

rydwany khemri są lekką jazdą??? :shock:
Cosmo pisze:Tak sie kurwa hartuje komandosow. Tak sie hartuje zwyciezcow. Wchodzi i ma 6 tur zeby rozpierdolic. A jak przy okazji wygra rzut na zaczynanie, to po prostu rozpierdoli ture wczesniej.

Awatar użytkownika
Arbiter Elegancji
Niszczyciel Światów
Posty: 4808
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arbiter Elegancji »

tak :)
Barbarossa pisze:Piszesz o pozytywnych wypowiedziach ludzi z Heelenhammera, którzy "zjedli zęby na WFB" - sorry, ale zęby na WFB to zjadłem ja, a to są angielscy gracze, których wiele razy bez problemów rozjeżdżaliśmy bo nigdy nie ogarniali na takim poziomie, jak top w Polsce. Ci ludzie nie są dla mnie ekspertami, to leszcze z podcastem..

Awatar użytkownika
kamelot
Kradziej
Posty: 945

Post autor: kamelot »

chyba muszę poczytać army booki do wszystkich armii bo coś jest ostatnio nie tak z moją wiedzą na temat wielu jednostek :P
Cosmo pisze:Tak sie kurwa hartuje komandosow. Tak sie hartuje zwyciezcow. Wchodzi i ma 6 tur zeby rozpierdolic. A jak przy okazji wygra rzut na zaczynanie, to po prostu rozpierdoli ture wczesniej.

Awatar użytkownika
The WariaX
Falubaz
Posty: 1018
Lokalizacja: Rybnik i okolice

Post autor: The WariaX »

Kurde, gdzie kupujecie te płytki pcv? Łażę od paru dni po sklepach i nigdzie tego znaleźć nie mogę, dzisiaj byłem w praktikerze i też kupa :?

Awatar użytkownika
Szaman
Wyzwoleniec
Posty: 8026
Lokalizacja: Janusze Wargamingu

Post autor: Szaman »

The WariaX pisze:Kurde, gdzie kupujecie te płytki pcv? Łażę od paru dni po sklepach i nigdzie tego znaleźć nie mogę, dzisiaj byłem w praktikerze i też kupa :?
poszukaj w firmach zajmujacych sie robieniem materialow reklamowych (szyldy, bannery, etc.)
"I fart in your general direction" :mrgreen:

ODPOWIEDZ