Kabaret LL

Moderator: swieta_barbara

Zablokowany
Awatar użytkownika
ksch
Masakrator
Posty: 2963
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Kabaret LL

Post autor: ksch »

Ponownie posłużę się przykładem, który znam najlepiej, czyli Veta - najważniejszy turniej, czyli IMP od kilku lat zawsze jest w Warszawie i odbija się to pozytywnie na frekwencji (ostatnie IMP przeszło 70. uczestników). Z każdego zakątka Polski jest tam około 300km - a przynajmniej tak głosi legenda :wink:

Oczywiście problem jest jedynie taki, że nikt w Wawie DMP robić nie chce. Może Ślązacy z Gorzowianami zrobią DMP wspólnie w Wawie :?: :wink:
--
Krzysztof "ksch" Schechtel
ksch@gazeta.pl
gg 7052764
http://www.veto2ed.pl

Awatar użytkownika
Scimitar
Postownik Niepospolity
Posty: 5516
Lokalizacja: Draconis - Wejherowo

Post autor: Scimitar »

Ja tam nie przyczepiam się gdzie są mastery - wasza sprawa, wiem jak działają głosowania na LL i jak się zbiera głosy - w tym roku jest tak w kolejnym inaczej. Jak wspomniałem - jeśli ośrodki które mają mastera robią to dobrze to tylko przyklasnąć - grunt by się środowisko rozwijało.
Mi tylko się nie podoba pisanie bzdur, robienie "statystyk", żeby poprzeć taki a nie inny stan rzeczy (żeby jeszcze coś rzeczywiście pokazywały). A co do jakiś podziałów i wojenek to nic mi nie wiadomo, choć ostatnio to modne w Polsce - jak nie ma wroga zewnętrznego to się go szuka wśród swoich - cóż to taka przywara naszego narodu.
Draconis - FOR EVER !!!

Warhammer Online - Guild Leader of Skowyt Guild

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

Mi tylko się nie podoba pisanie bzdur, robienie "statystyk", żeby poprzeć taki a nie inny stan rzeczy (żeby jeszcze coś rzeczywiście pokazywały).
Też nie przepadam za statystykami, bo nie pozwalają zabłysnąć zdolnościom oratorskim.
Jak Lidder wrzucił dokładne statystyki wyników z mastera bez kompozycji na forum TWF jako bazę do następnych dykusji o CS, to co bardziej zdolni dyskutanci od razu zaczęli je podważać jako nic nie pokazujące.
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

Kalesoner
Szczur Królów
Posty: 13706
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kalesoner »

Rozkład masterów zmienia się tak jak aktywność środowisk, to oczywiste. Dlatego statystyki, o których mówimy, mogą być źródłem wiedzy jedynie na temat właśnie tej lokalnej aktywności na przestrzeni lat, a nie sprawiedliwości dziejowej czy siły "układów". Mam nadzieję, że nikt nie będzie ich używał w sposób: "wy 3 lata temu mieliście 2x wiecej masterów, to teraz my chcemy pięć i Malborkowi dwa damy, bo tam nigdy nie było".
Obrazek

Awatar użytkownika
Scimitar
Postownik Niepospolity
Posty: 5516
Lokalizacja: Draconis - Wejherowo

Post autor: Scimitar »

Jankiel pisze:
Mi tylko się nie podoba pisanie bzdur, robienie "statystyk", żeby poprzeć taki a nie inny stan rzeczy (żeby jeszcze coś rzeczywiście pokazywały).
Też nie przepadam za statystykami, bo nie pozwalają zabłysnąć zdolnościom oratorskim.
Jak Lidder wrzucił dokładne statystyki wyników z mastera bez kompozycji na forum TWF jako bazę do następnych dykusji o CS, to co bardziej zdolni dyskutanci od razu zaczęli je podważać jako nic nie pokazujące.
Chodzi mi o to Kuba, że podział na tzw. Północ i Południe, który leży u podstaw zamieszczonych przez Laika zestawień został dokonany według subiektywnej oceny, aby wygodnie pokazać to co autor założył sobie za cel "udowodnienia". No bo jeśli uważasz, że dajmy na to Poznań czy Zielona Góra to "Północ" to sorry :) Poza tym w sezonie 2006/2007 było 8 masterów i do tego challangery.

Bo jeżeli z 17 zdefiniowanych miejscówek 8 zostało zaklasyfikowanych jako Północ, 3 to Warszawa, 2 to Centrum to już na starcie wg. takiej klasyfikacji jest oczywiste, że ta grupa uzyska przewagę jakkolwiek to podliczając.

Jak już się pobawić chcecie, to proszę bardzo.
Przyjmijmy proste założenia:
- najbardziej wysunięty na Północ punkt Polski ma szerokość geograficzną około 54 st. 40'
- najbardziej wysunięty na Południe punkt Polski ma szerokość geograficzną około 49 st.
Różnica wynosi 5 st. 40' (podzielone na pół daje 2 st. 50'), czyli zakładamy sobie:
- Północ w przedziale 51 st 50' -> 54 st. 40'
- Południe w przedziale 49 st. -> 51 st 50'
Warszawę jako sam w sobie duży ośrodek skupiający najwięcej graczy wydzielam do osobnej puli jak Laik.

Mamy podział
- Północ: Wejherowo, Bydgoszcz, Gorzów Wlkp., Poznań, Płock, Białystok, Gdańsk
- Południe: Łódź, Lublin, Wrocław, Kraków, Zielona Góra, Ostrów Wlkp., Kozłów
- Warszawa: Warszawa, Legionowo, Babice


Podział masterów w sezonie 2006/2007 - Masterów było 8, a reszta to challangery (każdy mógł je sobie robić, więc nie ma co ich uwzględniać - zresztą różne historie "korupcyjne" z nimi były) :D
Północ - 3 (Gdynia, Gorzów, Poznań)
Południe - 3 (Lublin, Wrocław, Kraków)
Warszawa - 2 (WI oraz Bazyl)

Podział masterów w sezonie 2007/2008
Północ - 4 (Wejherowo, Gorzów, Bydgoszcz, Poznań)
Warszawa - 4 (DMP, WI, Tropik, Bazyl)
Południe - 4 (Lublin, Łódź, Kraków, Wrocław)

Podział masterów w sezonie 2008/2009
Północ - 4 (Wejherowo, Gorzów, Poznań, Bydgoszcz)
Południe - 5 (Wrocław, Kraków, Lublin, Łódź, Zielona G.)
Warszawa - 1 (WI)

Podział masterów w sezonie 2009/2010
Północ - 5 (Gorzów, Wejherowo, Bydgoszcz, Poznań, Białystok)
Południe - 3 (Łodź, Wrocław, Lublin)
Warszawa - 2 (WI, Bazyl)

Podział masterów w sezonie 2010/2011
Północ - 5 (Gorzów x2, Wejherowo, Białystok, Bydgoszcz)
Południe - 4 (Silesian, Kraków, Łódź, Wrocław)
Warszawa - 1 (Bazyl)

Podział masterów w sezonie 2011/2012
Północ - 3 (Poznań, Gorzów, Białystok)
Południe - 5 (Śląsk x2, Kraków, Wrocław, Łódź)
Warszawa - 2 (Bazyl, Babice)

Podział masterów w przekroju 6 ostatnich sezonów
Pólnoc - 24
Południe - 24
Warszawa - 12

POZDRO
Draconis - FOR EVER !!!

Warhammer Online - Guild Leader of Skowyt Guild

Awatar użytkownika
Domino
Falubaz
Posty: 1490

Post autor: Domino »

Tak czy inaczej wyszło, że podział Północ-Południe jest bezsensowny, nie ma monopolu na mastery, a podsumowanie, w którym wychodzi 24/24/12 wygląda bardzo zgrabnie.

Awatar użytkownika
Scimitar
Postownik Niepospolity
Posty: 5516
Lokalizacja: Draconis - Wejherowo

Post autor: Scimitar »

Domino pisze:Tak czy inaczej wyszło, że podział Północ-Południe jest bezsensowny, nie ma monopolu na mastery, a podsumowanie, w którym wychodzi 24/24/12 wygląda bardzo zgrabnie.
No bo tak z grubsza jest. Tylko 2 sezony w zestawieniu nieco odbiegają od średniej: 2009/2010 i obecny (a to z braku Trójmiasta w obecnym i Krakowa wtedy). Mi tylko chodziło o to, że w zależności jakie kryteria przyjąć to wyniki są takie a nie inne. Postanowiłem przyjąć najprostsze możliwe kryterium i szczerze to mnie wynik remisowy na koniec też zaskoczył :D Tak samo Laik niepotrzebnie w swoim zestawieniu liczył Challangery w sezonie 2006/2007, które de facto nie były rozdzielane i każdy chętny mógł je sobie robić do woli co miesiąc - kwestia tylko by przyszło 40 osób.
Draconis - FOR EVER !!!

Warhammer Online - Guild Leader of Skowyt Guild

Awatar użytkownika
X.Maciek
Falubaz
Posty: 1445
Lokalizacja: Lubelskie Stowarzyszenie Gier Bitewnych "Moria"

Post autor: X.Maciek »

Panowie dzielenie Polski na północ i południe jest troszkę mało miarodajne. Chłopaki z Wrocka (południe) mają bliżej do Gorzowa (północ) niż Lublina (południe). Takich przykładów można znaleźć sporo. Jedyny sensowny podział to podział regionalny. Ostatecznie wszystkie strony świata i centrum.
"Armia baranów dowodzona przez lwa jest silniejsza niż armia lwów dowodzona przez barana"

Obrazek

Relosu
Kretozord
Posty: 1869

Post autor: Relosu »

zrobice jeszcze podzial wschod zachod zeby bylo jeszcze smieszniej.
Gniewko pisze:
Zarost zarostem, ale kolory inne - u mnie kudły jednolicie czarne, u Jagala ciemny łeb, a zarost (tu cytując Kubę) "z jakimiś idiotycznymi rudawymi akcentami", co w połączeniu z niebieskimi oczami jest bzdurne i podniecające zarazem.

Awatar użytkownika
Scimitar
Postownik Niepospolity
Posty: 5516
Lokalizacja: Draconis - Wejherowo

Post autor: Scimitar »

A Warszawa ma wszędzie podobnie blisko :D

Ale co tam chcecie dzielić ? Ja na Mastera mogę jechać gdziekolwiek w Polskę, byle były porządne warunki a nie stodoła na środku pola kapusty. Jak są do tego wygodne noclegi, jakieś ogniska, baseny itd. to jeszcze lepiej. Jedyne co mnie może powstrzymać od wybrania się na jakiś master to albo format, który mi nie pasuje, albo jakiś wyjątkowo kiepski lub czasochłonny dojazd.

@Relosu
Po ch ... ?? Śmiesznie to w kabarecie czy cyrku jest. Mi tu nie jest do śmiechu jak ktoś jakieś teorie o podziałach snuje.
Draconis - FOR EVER !!!

Warhammer Online - Guild Leader of Skowyt Guild

Relosu
Kretozord
Posty: 1869

Post autor: Relosu »

No a mi wlasnie jest, kazda wypowiedz tutaj Laika mnie bawi, zwlaszcza ten jego podzial polnoc-poludnie. Ja wiem ze to raczej trzeba sie zalamywac ale nie umiem. Za to imho twoj podzial to powiem jedno, FUCKING GOOD JOB!
@edit
tak btw taki podzial wschod-zachod nie byl by wcale taki glupi, bo zaraz ktos wyskoczy z pretensjami ze poludnie poludniowi nie rowne, przyklad dal X.Maciek.
Ostatnio zmieniony 6 paź 2011, o 19:11 przez Relosu, łącznie zmieniany 1 raz.
Gniewko pisze:
Zarost zarostem, ale kolory inne - u mnie kudły jednolicie czarne, u Jagala ciemny łeb, a zarost (tu cytując Kubę) "z jakimiś idiotycznymi rudawymi akcentami", co w połączeniu z niebieskimi oczami jest bzdurne i podniecające zarazem.

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

No bo jeśli uważasz, że dajmy na to Poznań czy Zielona Góra to "Północ" to sorry
Cóż Ci mogę powiedzieć, jest pomysł, żeby Laik zamiast wejściówki na turniej musiał poprawnie wskazać dwa losowe miasta na mapie.
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

Buszman
Wodzirej
Posty: 712
Lokalizacja: murzynowo leśne
Kontakt:

Post autor: Buszman »

Jankiel pisze:
No bo jeśli uważasz, że dajmy na to Poznań czy Zielona Góra to "Północ" to sorry
Cóż Ci mogę powiedzieć, jest pomysł, żeby Laik zamiast wejściówki na turniej musiał poprawnie wskazać dwa losowe miasta na mapie.
so what?
Scimi ogarnal temat mistrzowsko i zamknal ewentualna dyskusje.

Awatar użytkownika
Scimitar
Postownik Niepospolity
Posty: 5516
Lokalizacja: Draconis - Wejherowo

Post autor: Scimitar »

Jankiel pisze:
No bo jeśli uważasz, że dajmy na to Poznań czy Zielona Góra to "Północ" to sorry
Cóż Ci mogę powiedzieć, jest pomysł, żeby Laik zamiast wejściówki na turniej musiał poprawnie wskazać dwa losowe miasta na mapie.
Będzie mapa w Krakowie ? Chcę to zobaczyć :lol2:
Draconis - FOR EVER !!!

Warhammer Online - Guild Leader of Skowyt Guild

Kalesoner
Szczur Królów
Posty: 13706
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kalesoner »

Scimitar pisze:
Jankiel pisze:
No bo jeśli uważasz, że dajmy na to Poznań czy Zielona Góra to "Północ" to sorry
Cóż Ci mogę powiedzieć, jest pomysł, żeby Laik zamiast wejściówki na turniej musiał poprawnie wskazać dwa losowe miasta na mapie.
Będzie mapa w Krakowie ? Chcę to zobaczyć :lol2:
Dla zmyłki dadzą mu mapę Norwegii, ciekawe czy się połapie. :wink:
Obrazek

Awatar użytkownika
ksch
Masakrator
Posty: 2963
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: ksch »

U nas to prędzej Austro-Węgier :wink:
--
Krzysztof "ksch" Schechtel
ksch@gazeta.pl
gg 7052764
http://www.veto2ed.pl

Awatar użytkownika
Laik
Pan Spamu
Posty: 8785
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Laik »

@Scimitar
EDIT:
zal.pl i manipulacja :)
Ostatnio zmieniony 6 paź 2011, o 22:51 przez Laik, łącznie zmieniany 1 raz.
swieta_barbara pisze:Jesteś maszyna debelial, bez Ciebie to hobby dawno by umarło.

Kalesoner
Szczur Królów
Posty: 13706
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kalesoner »

jaki butthurt :mrgreen:
Obrazek

Awatar użytkownika
Scimitar
Postownik Niepospolity
Posty: 5516
Lokalizacja: Draconis - Wejherowo

Post autor: Scimitar »

Z litości powstrzymam się od komentarza... :roll:
Draconis - FOR EVER !!!

Warhammer Online - Guild Leader of Skowyt Guild

Awatar użytkownika
ksch
Masakrator
Posty: 2963
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: ksch »

Kłótnie o te wyliczenia płn/płd są tak strasznie żalowe :roll: Ogarnijcie się - błagam :!:
--
Krzysztof "ksch" Schechtel
ksch@gazeta.pl
gg 7052764
http://www.veto2ed.pl

Zablokowany