Jaką armię wybrac?

Wszystko to, co nie pasuje nigdzie indziej.

Moderatorzy: Fluffy, JarekK

ODPOWIEDZ
Khornel
Plewa
Posty: 5

Re: Jaką armię wybrac?

Post autor: Khornel »

W pierwszych słowach mego posta: witam wszystkich.

Sorki za reainmację, ale chyba tak lepiej, niż zakładac nowy temat.

Daaaawno temu, tak dawno, że nikt nie pamięta, grałem Chaosem, a konretnie wojownikami, zdaje się, że 5 edycja to była. Nawet mam trochę tych starociowatych figurek. Chyba będę wracał do WFB i stąd moje pytanie: Panie Premierze, czym grać?
Dla uściślenia: fajnie by było, gdyby się w miarę szybki malowało (niekoniecznie łatwo). Nie chciałbym, żeby jakoś specjalnie armii brakowało w którymś z aspektów, ale ewentualny brak strzelania przeboleję. I raczej też wolałbym armię, która jest nowa w kwestii codexowej, czyli na pewno nic z 6 edycji. Co polecacie?

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9482
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

Ogry - tanio Tesco a do tego dość wysoki poziom powera, równowaga i balans w armii tez idealny na nowym booku

Orki i Gobliny dla mnie też byłby dobrym wyborem biorąc pod uwagę to co piszesz
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
loko
Masakrator
Posty: 2645
Lokalizacja: wrocław

Post autor: loko »

orasy polecam ale to trudna miłość. nigdy nie zbierzesz wszystkich, ale zwycięstwa smakują wspaniale. cała masa modeli do wyboru do koloru, jedne śmieszne inne strasznie śmieszne. da się zebrać naprawde za grosze (gobosy ze skulpasa, rynek wtórny)choć to hordowa armia. co do grubasków to zgadzam się z qc. w cenach sklepowych wychodzi najtaniej.
kupię bretke,orki, leśne elfy i wampiry. http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=55&t=52293

Khornel
Plewa
Posty: 5

Post autor: Khornel »

Orasy odpadają, gdyż spodobaly się kumplowi, którego chcę w to wciągnąć.
Co do ogrów, mam mieszane uczucia - strasznie szarobure są. Ponieważ w 40k mam SM w malowaniu podobnym do Black Templars (czarno-białe), do tego poprzedni chaosyci to też nie był wzór palety barw, to może teraz coś w jakiś cieplejszych kolorach?
Sama kwestia kosztu nie jest jakoś wybitnie istotna - będę kompletował powoli, starając się malować po kolei. Ponadto chcę się nastawić na fun, nie żadne turnieje - niech jednostki będę ciekawe, ładne, różnorodne - nie muszą być uber mocne.

Awatar użytkownika
loko
Masakrator
Posty: 2645
Lokalizacja: wrocław

Post autor: loko »

to bierz bestie i maluj na rudo:)
kupię bretke,orki, leśne elfy i wampiry. http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=55&t=52293

Awatar użytkownika
Gucio
Chuck Norris
Posty: 443

Post autor: Gucio »

Popatrz moze na stronie games-workshop na figurki i wybierz te które Ci sie podobaja. A jak szukasz ciekawej i żywej palety barw to moze imperium, bretka (6ed book niestety) albo lizardmeny?

Cyel
Oszukista
Posty: 821

Post autor: Cyel »

Khornel pisze:Co do ogrów, mam mieszane uczucia - strasznie szarobure są. .
Są takie jakie tylko zechcesz:) Maluj im skórę na ciepłe kolory, jak ludzką, jasne blond lub rude włosy, ubranka w kolorowe wzory (łatwe i ładnie wyglądające są np. pasy, jak u Obelixa), dużo metalu rób jako złoto...powinno być ciepło i barwnie :)
"There is a pervasive attitude in Warhammer that "one shouldn't bring a knife to a gunfight." The whole reason that Rambo is a badass is because he indeed brings a knife to a gunfight, and still wins." ;)

Awatar użytkownika
kubencjusz
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3719
Lokalizacja: Kielce/Kraków

Post autor: kubencjusz »

Jak pan wyżej. Kolorystykę można naginać do dowolnych granic. Od ogrów murzynów( już jedną tak nawet widziałem), przez sino-szarych po chińczyków ( w końcu mają wschodnie korzenie)

Awatar użytkownika
Czcibor
Oszukista
Posty: 872
Lokalizacja: WarAcademy Opole

Post autor: Czcibor »

Nie sugeruj się malowaniem GW ,spójrz na chociażby na ogry Sevi'ego w Ogrowej gallerii.
Fanatic pisze: ledwo savage ogarniam cała rodzina je maluje
już nie chcą do mnie przychodzić bo wiedzą, że pędzel i farbki na nich czekają
Obrazek

Awatar użytkownika
Klafuti
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3445
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Klafuti »

Khornel pisze:Orasy odpadają, gdyż spodobaly się kumplowi, którego chcę w to wciągnąć.
Co do ogrów, mam mieszane uczucia - strasznie szarobure są. Ponieważ w 40k mam SM w malowaniu podobnym do Black Templars (czarno-białe), do tego poprzedni chaosyci to też nie był wzór palety barw, to może teraz coś w jakiś cieplejszych kolorach?
Sama kwestia kosztu nie jest jakoś wybitnie istotna - będę kompletował powoli, starając się malować po kolei. Ponadto chcę się nastawić na fun, nie żadne turnieje - niech jednostki będę ciekawe, ładne, różnorodne - nie muszą być uber mocne.
Dużo ciekawych jednostek? Bierz Skaveny! Jest ich naprawdę pełno i w dodatku chyba wszystko jest tam grywalne.
Obrazek
"Głos opinii publicznej nie jest substytutem myślenia."
~Warren E. Buffett

szeszej
Falubaz
Posty: 1024
Lokalizacja: Świdnik/Lublin

Post autor: szeszej »

W mniejszym lub większym stopniu, jak wszędzie ;). Ale prawda też, że jednostek niegrywalnych tam nie ma.

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9482
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

szczury są smutasne ; D poza tym cały power armii leży w magii i będziesz narzekał na brak pierdolniećia ; )

Nowe Imperium za to moze miec wszystko czego potrzebujesz - to takie ogry na sterydach i nieco droższe :D
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
Naviedzony
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6355

Post autor: Naviedzony »

szczury są smutasne ; D
Chyba nigdy nie widziałeś misfire'a na latarce. Wtedy robi się mega wesoło. :D

Awatar użytkownika
Sevi
Niszczyciel Światów
Posty: 4777
Lokalizacja: Legion Kraków
Kontakt:

Post autor: Sevi »

Popieram przedmówców odnośnie ogrów - ta armia może być bardzo różnorodna i kolorowa - np można każdemu ogrowi malować spodnie na inny kolor, lub robić paski o których już była mowa :) potencjał jest, dlatego nie zgodzę się że armia jest szarobura.
Widziałem na żywo ogrów kitajczyków (zółta skóra) i wyglądali bardzo fajnie - możesz zobaczyć w galerii Wotana :) Moje grubaski zareklamował już Czcibor ;)
Chociaż sam nie maluję to myślę że ogry do malowania są bardzo fajne :)
Wisła Kraków.

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9482
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

Naviedzony pisze:
szczury są smutasne ; D
Chyba nigdy nie widziałeś misfire'a na latarce. Wtedy robi się mega wesoło. :D
Szczury to moja pierwsza armia - doprawdy nie jest zabawne co potrafi zrobic :D ale genralnie jest bardzo stabilna - jedna z takich które bardzo rzadko przegrywaja

Sevi - a Ogry bretonia? ; D to dopeiro COŚ :D
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
Sevi
Niszczyciel Światów
Posty: 4777
Lokalizacja: Legion Kraków
Kontakt:

Post autor: Sevi »

-Qc- pisze:
Sevi - a Ogry bretonia? ; D to dopeiro COŚ :D
Dokładnie, dlatego nie można się zgodzić z twierdzeniem że to szarobura armia ;)
Żeby nie być gołosłownym: http://www.dakkadakka.com/dakkaforum/po ... 42936.page
Wisła Kraków.

szeszej
Falubaz
Posty: 1024
Lokalizacja: Świdnik/Lublin

Post autor: szeszej »

-Qc- pisze:szczury są smutasne ; D poza tym cały power armii leży w magii i będziesz narzekał na brak pierdolniećia ; )

Nowe Imperium za to moze miec wszystko czego potrzebujesz - to takie ogry na sterydach i nieco droższe :D
Pierdolnięcie jest jak najbardziej, trzeba się tylko liczyć, że dużo modeli ci będzie na raz schodzić ze stołu. ;)

Awatar użytkownika
loko
Masakrator
Posty: 2645
Lokalizacja: wrocław

Post autor: loko »

i tak 50% kończy na wochu.
kupię bretke,orki, leśne elfy i wampiry. http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=55&t=52293

Morsfinek
Wodzirej
Posty: 692

Post autor: Morsfinek »

Hmm pomyśl nad Chaos Dwarfami też :) Masz strzelanie, pierdzielnięcie, figurek też wiele nei jest więc nie musisz się martwić o brak czasu na malowanie.
Obrazek

Awatar użytkownika
Afro
Postownik Niepospolity
Posty: 5678

Post autor: Afro »

Ale mimo wszystko (jeśli nie chcesz budować armii z mantic'a) to ciężko chadecję zdobyć.
"You either die a cyka or live long enough to become a blyat"

ODPOWIEDZ