konwersje Rudobrodego79

Każdy może się pochwalić swoim dziełem i wystawić na pochwały lub krytykę. Oceniają zdobywcy Golden Daemona - przeszli, przyszli i niedoszli.

Moderatorzy: Ziemko, wind_sower

Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7594

Re: konwersje Rudobrodego79 w Woch-u

Post autor: smiejagreg »

Rothand pisze: Ale sztandary to już byś mógł komuś zlecić - chociaż bsbka ;)
Nie zgodzę się z Tobą. myślę, że sztandar z porządnym freehandem przy tej armii jeszcze by potęgował wrażenie cheapowatości i nie pasowałby do reszty. A ten pasuje jak najbardziej :( .

Rudobrody - proponuję mimo wszystko jednak poćwiczyć ostro malowanie - będzie to mocno z korzyścią dla Twojej armii. Rozumiem, że celem tej galerii jest pokazanie możliwości konwersji, ale - jak pisze Rothand - nawet, gdyby te konwersje były superanckie, malowanie i tak wszystko kosi...

Awatar użytkownika
rudobrody79
Falubaz
Posty: 1345
Lokalizacja: GIŻYCKO

Post autor: rudobrody79 »

Po długiej przerwie mam wreszcie czas, żeby wrzucić tutaj zdjęcia swoich pozostałych figurek. Zapraszam do zerknięcia, być może jakieś pomysły zagoszczą w Waszych armiach........ :)
Pierwsza z moich konwersji: szybki i łatwy do zrobienia mag. :wink:
Obrazek
Obrazek

Obrazek
sztandarowy z cepem zrobiony z wybrańca
Obrazek

hero na palankinie
Obrazek
Obrazek
Obrazek

poniżej sposób na bardzo bardzo tanie wykonanie wojów / maruderów ze starej edycji lizaków
Obrazek
Obrazek
Obrazek

jazda trochę skonwertowana
Obrazek
Obrazek
Obrazek
dwa przykłady rycerzy z dodaniem kończyn od spawnów
Obrazek
poniżej dwie figurki zakupione z eBay-a, bardzo podobają mi się te konwersje
Obrazek
Obrazek
Obrazek
latacze na płaszczkach
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
jeźdźcy Slanesha, niestety lord z cyckowęża stracił grot włóczni po spotkaniu z moją córką, znawcy stwierdzą,że lepiej prezentuje się on na cyckowężu, zgadzam się jednak chciałem grać nim na mniejszej podstawce,
Obrazek
Obrazek
Obrazek

jeden z nielicznych modeli nieskonwestowanych, hellcannon z miedzianą lufą
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
piechota khorna z halabardami zrobiona z modeli z 6. edycji z różnymi dodatkami
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7594

Post autor: smiejagreg »

Jakoś mi nie przypadły do gustu te konwersje, sorki, ale miejscami wyglądają na robione trochę na siłę. Szkoda trochę chosenów :( .

Awatar użytkownika
rudobrody79
Falubaz
Posty: 1345
Lokalizacja: GIŻYCKO

Post autor: rudobrody79 »

Wybrańców miałem tylko dwóch, których dostałem.
szczerze powiedziawszy, te modele nie przemawiają do mnie aż tak.
Miałem pomysł na wykonanie sztandarowego z cepem właśnie z tego modelu.
wykorzystałem halabardę od niego, doklejając ją do wojownika z 6ed.i wrzucając go na płaszczkę.

Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7594

Post autor: smiejagreg »

Spoko, to Tobie mają się Twoje figsy podobać przede wszystkim. Ja jestem trochę pokręcony, bo mi się podobają figsy chaośników takie, jakie są w oryginale i nie robię raczej konwersji. Tak że nie bierz moich uwag zbyt serio :wink: .

Awatar użytkownika
wertyg
Falubaz
Posty: 1378
Lokalizacja: "Rogaty Szczur" Gorzów Wlkp.

Post autor: wertyg »

Jedyny problem tej armii jest taki, że większość modeli ma ogromne czarne dziury w szyjach. Jak chciałeś dawać starym warriorom nowe głowy w normalnych miejscach, to chociaż mogłeś zalepić te dziury tym garbatym torsom.
Solo "Rogaty Szczur"
Beast Herds

Awatar użytkownika
rudobrody79
Falubaz
Posty: 1345
Lokalizacja: GIŻYCKO

Post autor: rudobrody79 »

smiejagreg pisze:Spoko, to Tobie mają się Twoje figsy podobać przede wszystkim. Ja jestem trochę pokręcony, bo mi się podobają figsy chaośników takie, jakie są w oryginale i nie robię raczej konwersji. Tak że nie bierz moich uwag zbyt serio :wink: .
nie biorę uwag zbyt serio, ponieważ nie uważam się za narcyza. każdy ma inny gust ( na szczęście ),

Wertyg ! zgadzam się z Tobą, dużo jeszcze przede mną do poprawy zdaję sobie z tego sprawę. nie mniej jednak bardziej mi sie one podobają niż jakbym zamieścił głowy na właściwym miejscu dla tych figsów.

Awatar użytkownika
KitiTom
Wałkarz
Posty: 62

Post autor: KitiTom »

To ja dodam od siebie, choć nie mnie doradzać, że powinieneś ujednolicić i popracować nad podstawkami.
Sam tego nie lubię, ale jak pomalujesz wszystkie w tę samą kolorystykę (przede wszystkim te kamienie musisz pomalować!!!) i ranty podstawek, to wszystko nabierze zupełnie innego wyglądu.
Dużo pracy ale się opłaci.

Awatar użytkownika
rudobrody79
Falubaz
Posty: 1345
Lokalizacja: GIŻYCKO

Post autor: rudobrody79 »

wszystkie podstawki są pomalowane: góra zielonym, brzegi brązem. kamienie to naturalny żwirek i nie mam zamiaru go malować. to jest cecha wspólna tej armii, gdzieniegdzie tylko podstawki różnią się "roślinnością"

Awatar użytkownika
Grolshek
Administrator
Posty: 7842
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Grolshek »

Ty chcesz powiedzieć że te figurki to nie są wipy tylko gotowe figsy na stół ? :shock:
Spróbuj lepszej gry: boltaction.pl

Awatar użytkownika
Naviedzony
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6355

Post autor: Naviedzony »

Niestety odczucia mam bardzo podobne, co Grolshek. Wszystkie te modele wydają mi się niedokończone. Poza tym Twoja armia to kwintesencja tego, przez co nie lubię WoChu. Wszystko tu jest kanciaste i karykaturalnie przerysowane. Malowanie delikatnie mówiąc jest na niewysokim poziomie. W niektórych miejscach nawet nie ma początku śladów cieniowania. Te... szumnie mówiąc "konwersje" w większości przypomina mi niestety kombinowanie jak tu zdobyć więcej modeli jak najtańszym kosztem.

Spójrz chociażby na lorda chaosu z cyckowęża. W ogóle nie pasuje do swojego wierzchowca (wierzchowiec wygląda jak pomalowany cielistym podkładem i koniec). Jeźdźcy na płaszczkach dokładnie to samo. Statyczni, nienaturalni, za wielcy na swoje wierzchowce.

I podstawki... Kamyczki absolutnie muszą wyglądać lepiej. Teraz wyglądają dokładnie jak to czym są, czyli żwir przyklejony do podstawek, a nie powinny tak wyglądać.

Awatar użytkownika
sebom
Wałkarz
Posty: 78
Lokalizacja: Londyn
Kontakt:

Post autor: sebom »

Chyba przesadziłeś z tymi mutacjami ;-)
Niestety wszystko wygląda na niedokończone, bardzo niedopracowane.

Awatar użytkownika
rudobrody79
Falubaz
Posty: 1345
Lokalizacja: GIŻYCKO

Post autor: rudobrody79 »

wracamy do tematu zdjęciami moich trolli, ponieważ nie wrzuciłem ich tutaj jeszcze do galerii.
ostatnio często jest o nich mowa, dlatego przedstawię jak łatwo i tanio mozna je wykonać
z modeli szczuroogrów z wcześniejszych lat.dodam tylko,że w rzeczywistości wyglądają o wiele lepiej niż na zdjęciu.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Fuxiorr
Masakrator
Posty: 2737
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Fuxiorr »

Fajne konwersje na trole chaosu ale :

Maluj kolorki od najciemniejszych do najasniejszych, na przyklad zilny to warpstone glone potem warpstone z goblin green i potem sam goblin green na koniuszkach :], mozesz tez na podstawowy kolor dac wash i potem tym samym krawdzie rozjasniac.
misha pisze:heh gorzej jak przez taką nędzę stół ci spadnie czy cuś i figurki za tysiaki polecą po podłodze w otchłań płaczu i rozpaczy :)

Awatar użytkownika
PiotrB
Maruda
Posty: 5732

Post autor: PiotrB »

Widać postępy - rób tak ,żeby Tobie się podobało i żeby Tobie sprawiało to frajdę. Poszukaj porad na forum czy w necie - i w miarę możliwości staraj się je wprowadzać w życie. Ja myślę ,że Twoje model wystarczyło by wybejcować i wyglądałby znacznie lepiej. Spróbuj albo po prostu kup washe :). Zdrówko!
Lidder pisze:Nie kłopocz się. Miarkę i kostki też zostaw w domu, zbędny balast i trud z Twojej strony.
Obrazek

Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7594

Post autor: smiejagreg »

Nadal mi nie pasuje ta Twoja cheapowa armia. Najlepszy imho pomysł ktoś już podsunął. Maluj na podstawowe kolory i bejcuj figsy. Powinno to przynieść znaczną poprawę wyglądu armii :wink: .
I popraw proszę nazwisko gen. Petelickiego w podpisie - ten człowiek na to zasłużył...

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9482
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

smiejagreg pisze:Nadal mi nie pasuje ta Twoja cheapowa armia. Najlepszy imho pomysł ktoś już podsunął. Maluj na podstawowe kolory i bejcuj figsy. Powinno to przynieść znaczną poprawę wyglądu armii :wink: .
I popraw proszę nazwisko gen. Petelickiego w podpisie - ten człowiek na to zasłużył...
+1

od siebie dodam że pomalowanie podstawek jest jednak konieczne - naturalne kamienie wyglądają ... nienaturalnie ; p
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
Fuxiorr
Masakrator
Posty: 2737
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Fuxiorr »

-Qc- pisze:
smiejagreg pisze:Nadal mi nie pasuje ta Twoja cheapowa armia. Najlepszy imho pomysł ktoś już podsunął. Maluj na podstawowe kolory i bejcuj figsy. Powinno to przynieść znaczną poprawę wyglądu armii :wink: .
I popraw proszę nazwisko gen. Petelickiego w podpisie - ten człowiek na to zasłużył...
+1

od siebie dodam że pomalowanie podstawek jest jednak konieczne - naturalne kamienie wyglądają ... nienaturalnie ; p

+1

dodam ze mozna isc do lasu zabrac kore pomalowac na czarno i drybushem biala farbka [ potem mozna brazowy wash ale kto co wili ] i zupelnie lepiej wyglada niz kamyczki z ogrodu (mozna tez uzyc korka ale kto co woli)
misha pisze:heh gorzej jak przez taką nędzę stół ci spadnie czy cuś i figurki za tysiaki polecą po podłodze w otchłań płaczu i rozpaczy :)

Awatar użytkownika
kubencjusz
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3719
Lokalizacja: Kielce/Kraków

Post autor: kubencjusz »

Obrazek
Takie dwie moje uwagi:
- Utrzymaj malowanie na poziomie jak ten pan powyżej
- Pomaluj podstawki
I wiedz, że będzie to wyglądało naprawdę fajnie.

Awatar użytkownika
rudobrody79
Falubaz
Posty: 1345
Lokalizacja: GIŻYCKO

Post autor: rudobrody79 »

cieszę się udało mi się Was sprowokować do tych wypowiedzi...
wszystkim dziękuję za nie i proszę o wyrozumiałość. dzięki kubencjusz za poradę.
nie maluję pięknie jak każdy widzi, jednak modele te malowałem ponad półroku temu.
od tamtego czasu wiele się nauczyłem i wciąż się uczę ale tych modeli nie ruszałem-czekaja na swoją kolej.
wrzucam tutaj zdjęcia "taniej armii" w jednym celu.
jak łatwo i tanio wykonać modele, których na rynku jest brak lub maja kosmiczne ceny.
dlatego na wstępie tego tematu jak i teraz proszę nie krytykujcie mojego złego malowania, tylko konwersje.
jeszcze lata praktyki i może będę mógł się czymś pochwalić.
pozdrawiam oglądających !

ODPOWIEDZ