Guild Wars 2

Moderator: Zaklinacz Kostek

ODPOWIEDZ
Ninos
Wałkarz
Posty: 91

Re: Guild Wars 2

Post autor: Ninos »

Toto widziałem, chodziło mi raczej o jakieś konkrety. TOR ma podobne/takie same wymagania minimalne, a wątpię by na takiej maszynie osiągał więcej niż 5fpsów.

W każdym razie zrobiłem rozpoznanie i podobno GW2 na słabszych maszynach (ale nie tak słabych jak minimum sprzętowe) nie chodzi źle. Wciąż nie jestem jednak przekonany, czy chcę to kupować. Zobaczy się.

Awatar użytkownika
Soulferin
Falubaz
Posty: 1431
Lokalizacja: Nicea\Warszawa

Post autor: Soulferin »

W takim razie podaję konkrety :)

Tabelka przedstawiająca prawdopodobne możliwości użycia kart graficznych: http://img337.imageshack.us/img337/3227/gpuchart.jpg

Na tym sprzecie GW2 chodzi na 100% na ustawieniach średnich:
Laptop :
Procesor: Intel Core i5 (430M) 2.25GHz
Karta graficzna: AIT Mobility Radeon HD 5650
Pamięć RAM: 4GB DDR3 ??MHz bodajże 1333/1600
Dysk: 500GB HD


Tu masz opis jak chodzi gra na tym sprzecie ze szczegółami:
Procesor: i7 870 (3,9 Ghz)
Karta graficzna: Gigabyte GeForce GTX 470 SOC (700/1400/1647)
Pamięć RAM: 4x 4 GB DDR3 1600 MHZ
Monitor: LG W2261 1920x1080
Dysk: Samsung hd103sj HDD 1TB
Płyta główna: Asus P7P55D-E PRO
System operacyjny: WIN 7 HP 64-bit

Miasto DR (zatłoczone)
- Ultra: 32 fps
- High: 36-38 fps
- Medium: 37-38 fps
- Low-Medium: 37-40 fps
- Low: 39-41 fps

Miasto nie zatłoczone
-Ultra: 30-60 Fps

WvWvW (przy bramie oraz w zatłoczeniu)
-Ultra i Low: 16-23 fps
-trochę oddalając się fps rosły: 19 - 25 fps

Poza miastem:
- Ultra: 35-60 fps

Ogólnie z włączonym programem do nagrywania zauważalny jest spadek nawet do 15 fps. -15 Fps przy dajmy 30 fps to jest sporo. Podczas WvWvW średnio koło 12-15 fps miałem na największych zadymach nagrywając (Medium). Natomiast Poza miastem nagrywając miałem 25-32 fps.(pve i pvp)

Bardzo duży spadek zauważyłem obracając kamerę z 50 fps nawet do 25 fps


Generalnie w becie gra miała problem z optymalizacją na którą ANET cały czas pracuje. W ostatnim stress teście było duzo lepiej. Generalnie mówi się że gra będzie dużo wiecej wykorzystywać procka niż karte graficzną.


Tu masz linka o sprzecie: http://forum.guildwars2.com.pl/topic/63 ... w-testach/
"Wojny przychodzą i odchodzą a moi żołnierze są wieczni"

Ninos
Wałkarz
Posty: 91

Post autor: Ninos »

Nono, teraz to masz plusika :)

Po takim poście aż grzechem byłoby z mojej strony nie kupować. Boję się tylko czy gra nie zeżre mi za dużo czasu - potrafię się wciągać trochę za mocno :/

Zobaczymy.

Ty zaczynasz od headstartu?

Awatar użytkownika
Entombet
Chuck Norris
Posty: 503

Post autor: Entombet »

Moja Asura czeka na headstart 8)

Awatar użytkownika
Soulferin
Falubaz
Posty: 1431
Lokalizacja: Nicea\Warszawa

Post autor: Soulferin »

Oczywiście! Trzeba sobie szybko imiona zaklepać :D A gra cię wciągnie na 100%.Nie ma innej opcji :D
"Wojny przychodzą i odchodzą a moi żołnierze są wieczni"

Varinastari
Masakrator
Posty: 2297

Post autor: Varinastari »

Oczywiście! Trzeba sobie szybko imiona zaklepać A gra cię wciągnie na 100%.Nie ma innej opcji
....przez pierwsze 2 tygodnie. Tak jak Rift, WAR i SWOTOR.
Nie wiem jak wam ale gry oparte na lvlowaniu z minimalnym endcontentem nie podchodzą mi;D

Awatar użytkownika
Soulferin
Falubaz
Posty: 1431
Lokalizacja: Nicea\Warszawa

Post autor: Soulferin »

Grałeś już że jesteś taki pewny ? Bo ja gram juz w x betę i nawet mi przez myśl nie przeszło że mogę sie tym znudzić.
"Wojny przychodzą i odchodzą a moi żołnierze są wieczni"

Varinastari
Masakrator
Posty: 2297

Post autor: Varinastari »

Po becie SWOTOR'a też tak myślałem;D Wszystko wydawało się takie superpszezajebiste:D Po miesiącu gry spora cześć graczy będzie bełtała tymi innowacjami;D

Awatar użytkownika
Soulferin
Falubaz
Posty: 1431
Lokalizacja: Nicea\Warszawa

Post autor: Soulferin »

Nikt ale to nikt cie nie zmusza do grania w GW2. Jak chcesz na stare śmieci to masz mnóstwo starych mmo. Ja szukam czegoś nowego a GW2 daje mi to tego szukam :) Opinie "ekspertów" o tej grze są w 99% pozytywne oczywiście oprócz fanatycznie zawistnych graczy WoW którzy uważają że ich pikselowa malowanka jest lepsza :)

Tu masz linka z obiektywnymi przemyśleniami o grze by TotalBiscuit:

http://www.youtube.com/watch?v=i-UZFu7y ... v_uH9PiIk=

Może zmienisz opinie po tej lekturze :)
"Wojny przychodzą i odchodzą a moi żołnierze są wieczni"

Varinastari
Masakrator
Posty: 2297

Post autor: Varinastari »

Znam opinie totalnegogrubasa na temat tej gry:D Tak samo jak i na temat SWOTOR'a:D

A nie o starych śmiechach mówię lecz o braku endgame contentu, co zaś moim zdaniem, razi. Gry skupione na lvlowaniu nie mają dużej żywotności.

Awatar użytkownika
Soulferin
Falubaz
Posty: 1431
Lokalizacja: Nicea\Warszawa

Post autor: Soulferin »

Dzięki Bogu że nie ma endgame bo gra rzeczywiscie szybko by sie znudziła tak jak np. Diablo 3.
Varinastari pisze:Gry skupione na lvlowaniu nie mają dużej żywotności
No nie jest nią na pewno GW2
"Wojny przychodzą i odchodzą a moi żołnierze są wieczni"

Varinastari
Masakrator
Posty: 2297

Post autor: Varinastari »

Dzięki Bogu że nie ma endgame bo gra rzeczywiscie szybko by sie znudziła tak jak np. Diablo 3.
Diablo III nie ma endgame contentu.
A skoro przyznałeś, iż GW go nie ma, co ma sobą do zaoferowania?:D Lvlowanie we wspólnym uniesieniu podczas hype'a?
No nie jest nią na pewno GW2
Mam nadzieję, iż się nie mylisz, parę mmo równie dobrze się zapowiadało i padło jak pod ciosem topora;D

Awatar użytkownika
MomoTheKiller
Chuck Norris
Posty: 532
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: MomoTheKiller »

Kupiłem wczoraj GW2 :P
Czekając na WoW:MoP i odpoczywając od D3.

Pograłem 4h i stwierdzam że ta gra ma potencjał. Gram na serwerze Vabbi.
Zrobiłem sobie Paladyna tj. Guardiana :P Bardzo mi się podoba, zaczynam lubić te grę... wiem że end game leży i pewnie nie wstanie ale żeby pośmigać sobie i obejrzeć jakieś takie ładne widoki polecam.

Bardzo podoba mi sie ta cała swobodoa dzialania - można robić masę rzeczy na raz, czasem jest ich tak dużo że aż chce się szybko coś skończyć by rozpocząć drugie...
Arguing on the internet is like running in the Special Olympics. Even if you win, you're still retarded.

Awatar użytkownika
Lechu
Kretozord
Posty: 1864
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Lechu »

GW2 jest bardzo ciekawa jeżeli chodzi o mechanikę. Chyba najlepszy mmo na rynku pod tym względem. Jednak w ogólę nie widzę w niej "klimatu". W każdym razie takiego, który by mnie zainteresował. Dla porównania w świat WoWa wsiąkłem i niemal oddałem mu swą duszę ;/ Pewnie by tak zostało, gdyby nie zmiany w mechanice, które sprowadziły tę grę do poziomu graczy z przedszkola chyba... Abstrahując, Blizz stworzył WoWa jako grę z niesamowitym klimatem, który swoje podwaliny miał w Warcrafcie. Dla mnie WoW skończył się na WotLK, zarówno jeśli chodzi o mechanikę jak i klimat - Arthas padł.

Awatar użytkownika
Rydl
Mudżahedin
Posty: 218
Lokalizacja: ŁDZ

Post autor: Rydl »

Gra ktoś jeszcze ;) ? ma ochotę pograć jak tak to pisać na PW :)

Awatar użytkownika
MomoTheKiller
Chuck Norris
Posty: 532
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: MomoTheKiller »

Ja gram :] od nowa i wypas :) chcesz pograć razem napisz PM> może się przeniose na inny server.

Zapraszamy na Whiteside Ridge - mamy mała polską gildię Regnum Polinae.

Więcej info na pm u mnie lub u Rydl'a
Arguing on the internet is like running in the Special Olympics. Even if you win, you're still retarded.

Awatar użytkownika
Celedor
Kretozord
Posty: 1535
Lokalizacja: Komorów

Post autor: Celedor »

Grywa ktoś jeszcze? :wink:
Blog o malowanych przeze mnie figurkach. http://celedorverminhorde.blogspot.com/

Awatar użytkownika
Soulferin
Falubaz
Posty: 1431
Lokalizacja: Nicea\Warszawa

Post autor: Soulferin »

Ja gram już od roku i mi się nie nudzi :D Szukasz gildii może ?
"Wojny przychodzą i odchodzą a moi żołnierze są wieczni"

Awatar użytkownika
Marynarz Storczyk
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 114
Lokalizacja: Wawa

Post autor: Marynarz Storczyk »

Grałem w guild warsa od premiery wbiłem 3 maksymalne lvle i na tym sie skończyło. Po jakimś czasie gra sie strasznie nudzi bo nie ma co już w niej robić praktycznie tak więc już od paru miesięcy w to nie gram. Ogólnie gra ma potencjał ale na dłuższą metę się nudzi.
El dinero no es nada, pero mucho dinero, eso ya es otra cosa.

Awatar użytkownika
Fubuki
Mudżahedin
Posty: 317
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Fubuki »

Witam, wskrzeszam temat bo szukam miłej gildii której się będę mógł poświęcić
Perfer et obdura, dolor hic tibi proderit olim

Obrazek

ODPOWIEDZ