WIELKI DRACON

Regulaminy, relacje, scenariusze, kampanie, pokazy etc.

Moderatorzy: Laik, Dymitr

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
esgaroth
Falubaz
Posty: 1251
Lokalizacja: trójmiasto
Kontakt:

WIELKI DRACON

Post autor: esgaroth »

Wejherowski Klub Gier Bitewnych "Draconis" ma zaszczyt zaprosić na turniej Warhammer Fantasy Battle:
Wielki Dracon 2007

Format turnieju:
Master, 2250 Singiel, Limited.

link do uściśleń sędziowskich: ► http://strony.aster.pl/barbaros/uscislenia0207.pdf
kontakt z organizatorem: Scimitar, ►gg4417905, kom508229765
kontakt z osobą sprawdzającą rozpiski: Bladeweaver, ►gg4983102, kom509270524

Termin i lokalizacja:
7-8 lipiec 2007
Wejherowo - Zespół Szkół Nr.3 ; ul. Nanicka 22

Strona internetowa turnieju: ► http://members.chello.pl/p.stanik/dracon2007/index.htm
Oto jak wyglądał Wielki Dracon w 2006: ► http://www.draconis.aplus.pl/dracon/galeria.htm
A tak dwa lata temu: ► http://www.13kohorta.pl/turnieje/wielki ... aleria.htm

Zgłoszenia graczy:
Koszt uczestnictwa w turnieju wynosi 30 PLN.

- Zgłoszenia prosimy przysłać na adres ► kgb_draconis@o2.pl
- Za dołączenie rozpiski (w formacie txt lub rst) przewidziane są dodatkowe punkty do klasyfikacji generalnej,
- Rozpiski prosimy przysyłać najpóźniej do 1 lipca
- Za dotrzymanie terminu 1 lipca (niedziela do 23:59) gracz otrzyma 5 punktów do klasyfikacji generalnej, za późniejsze przysłanie zgłoszenia do 3 lipca (wtorek do 23:59) gracz otrzyma 2 punkty.

Prosimy o przysyłanie zgłoszeń według schematu przedstawionego poniżej (znacznie ułatwiło nam to pracę), otrzymane w zgłoszeniu dane znajdą się na identyfikatorach.

1. ID gracza (► http://www.adeon.livenet.pl/players.php)
2. Imię
3. Ksywka
4. Nazwisko
5. Armia
6. Klub
7. Miasto
+
Rozpiska
+
Nocleg: sobota/niedziela lub piątek/sobota/niedziela

Harmonogram imprezy:
Sobota (7 lipiec)
8.30-10.00_______zapisy
10.00 - 13.00_____I bitwa
13.30 - 16.30_____II bitwa
17.00 - 20.00_____III bitwa

Niedziela (8 lipiec)
9.00 - 12.00_____IV bitwa
12.30 - 15.30____V bitwa
16.00___________ogłoszenie wyników

Łącznie do zdobycia będzie 150 pkt.:
- Rozegrane Bitwy - 100 pkt (5x20),
- Ocena malowania - 30 pkt,
- Test wiedzy 15 pkt,
- Zgłoszenie udziału w przewidzianym terminie - 5 pkt.

Scenariusze i punktacja z bitew:
Wszystkie bitwy rozegraną zostaną jako Pitched Battle (Rulebook strona 2-3)

Przed bitwą gracze rzucają D6, gracz z wyższym wynikiem decyduje czy chce zaczynać grę czy wybrać stronę (Uwaga! Ten zapis zastępuje akapit "Who goes first?" ze strony 3 w Rulebooku), gracz który wygrał rzut wystawia pierwszy jakąś swoją jednostkę.

różnica małych pkt.____wynik
0-400______________10-10
401-800____________12-8
801-1200___________14-6
1201-1600__________16-4
1601-2000__________18-2
2000+______________20-0

Ocena malowania:
Na turnieju obowiązuje wymóg pomalowania armii oraz zakaz proksowania.
Za ocenę pomalowania armii gracz będzie mógł otrzymać maksymalnie 30 punktów, w tym:

1. Poziom malowania (0-9)
0-4 -> jakość pomalowania armii (stopniowane 0-25-50-75-100%, za armię pomalowaną w tym przypadku uważamy taką, która ma coś więcej niż 3 kolory i są one nałożone starannie, a nie "napaćkane" !!!)
0-4 -> poziom malowania (wedle uznania sędziego)
0-1 -> zachowany jednolity schemat malowania, przy czym da się odróżnić poszczególne oddziały

2. Konwersje (0-6)
1 -> są drobne na paru oddziałach (cięciwy na łukach, zmiany broni, główek itp. drobiazgi)
1 -> przynajmniej jeden oddział skonwertowany w znaczący sposób lub 1-2 większe modele (spore zmiany w wyglądu modelu, samoróbki, greenstuff, itp.)
1 -> skonwertowana spora część armii (j/w)
0-3 -> jakość konwersji (wedle uznania sędziego)

3. Podstawki (0-5)
1 -> wszystkie modele mają wykończone podstawki (starczy jakaś posypka lub trawka)
1 -> podstawki posiadają różne dodatki (skałki, grzybki, trupki itp.; nie muszą mieć wszystkie, ale tak z połowa - ma to być zauważalne)
1 -> armia posiada wykonane moving traye pasujące schematem do podstawek (nie trzeba pod skirmish i fast cavalry)
1 -> wszystkie podstawki wykonane w jednolitym schemacie (dopuszczalne różnice na niektórych oddziałach uzasadnione zasadami np. aquatic, wykopywaczki itp.)
1 -> WOW

4. WYSIWYG (0-3)
0-2 -> % armi spełniającej to kryterium
1 -> WYSIWYG posiadają też herosi

5. Klimat (0-4)
0-2 -> posiadana dodatkowa rozpiska, ładnie wykonana (obrazki, zwój pergaminy itp.) z tabelkami na scrolle, rany itp.
0-2 -> armia zrobiona jako np. armia imperium z jakiejś konkretnej prowincji, armia samych panienek (np. same elfki w klimacie amazonek)itp. smaczki

6. WOW (0-3)
0-3 -> wedle uznania sędziego, po prostu armia ma w sobie coś, co przykuwa uwagę, sprawia, że wrażenia estetyczne są niepowtarzalne; freehandy na sztandarach, płaszczach itp.

Noclegi:
Poza samym turniejem oferujemy dodatkowo:
- Nocleg z soboty na niedzielę wliczony w cenę, w Bazie Harcerskiej "Cedron" ► http://wejherowo.zhp.pl/cedron/
- Nocleg z piątku na sobotę będzie możliwy, ale za dodatkową opłatą (prosimy ten fakt zgłosić wcześniej, najlepiej do połowy czerwca), około 13 zł za osobę. Trzeba zabrać śpiwór.
- Sugerujemy dobierać się w jakieś grupki po 4-6 osób, gdyż mniej więcej takie pomieszczenia będą w domkach (ci co byli rok temu wiedzą jak to wyglądało)
- Z soboty na niedzielę planujemy zabawę przy ognisku; w pewnym zakresie zapewniamy kiełbaski, chleb.
- Na terenie Bazy HArcerskiej "Cedron" będzie można zostawić samochód. Brama będzie zamknięta na noc.


Nagrody i wyróżnienia:
Puchary - otrzymają trzy osoby z największą ilością punktów w klasyfikacji generalnej.

Nagrody rzeczowe - otrzymają trzy osoby z największą ilością punktów w klasyfikacji generalnej oraz zwycięzca klasyfikacji hobbystycznej (suma punktów z oceny malowania i testu wiedzy).

Wyróżnienia w postaci dyplomów otrzymają następujące osoby:
- Gracze zajmujący 10 pierwszych miejsc w klasyfikacji generalskiej,
- Najlepszy generał (wyłącznie punktacja za bitwy),
- Najlepszy hobbysta,
- 3 najbardziej klimatyczne armie (ocenione zostaną: pomysł na pomalowanie, dobór jednostek, "klimat" armii oraz wszystko to czego nie uwzględniają inne kategorie a co w odczuciu organizatorów zasłuży na wyróżnienie)
- dama turnieju

Dodatkowo rozlosowane zostaną nagrody pocieszenia dla osób które nie otrzymają innych nagród.

Regulamin przebywania na turnieju:
Turniej będzie odbywać się w placówce kulturalno-oświatowej jaką jest szkoła, w związku z czym na terenie całej placówki obowiązuje absolutny zakaz spożywania alkoholu i napojów alkoholowych. Przed buzynkiem szkoły znajdować się będzie oznaczone miejsce, w którym wolno będzie palić papierosy. Każdy uczestnik jest zobowiązany do dbania o czystość w swoim otoczeniu, dlatego prosimy, by nie śmiecić, a ewentualne śmieci wrzucać do odpowiednich pojemników. Prosimy o kulturalne odnoszenie się do innych graczy, organizatorów jak również pracowników szkoły.

W przypadku gdy gracz w rażący sposób będzie oszukiwał swojego przeciwnika, zachowywał się wobec niego wulgarnie, arogancko, to taki fakt powinien zostać niezwłocznie zgłoszony organizatorom - wykroczenia takie będą karane ostrzeżeniem oraz punktami karnymi.

Każde naruszenie powyższego regulaminu skutkuje ostrzeżeniem i punktami karnymi a w ostateczności może oznaczać usunięcie z turnieju ( w takim przypadku punkty zdobyte przez gracza są anulowane, ale jego wyniki bitew zostają utrzymane).


Organizatorzy zastrzegają sobie prawo zmiany regulaminu. W takim przypadku zmiany zostaną wyraźnie oznaczone.

Sponsorzy:
Andrzej i Łukasz Łuczyńscy
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Patronat medialny:
Obrazek
Ostatnio zmieniony 27 cze 2007, o 12:14 przez esgaroth, łącznie zmieniany 18 razy.

Awatar użytkownika
raf
Oszukista
Posty: 852
Lokalizacja: FKCC, sekcja Gdańsk Południe, oddział Zakoniczyn

Post autor: raf »

Będę :)

Awatar użytkownika
Stachu
Kradziej
Posty: 929

Post autor: Stachu »

A czy ktoś z Katowic by jechał???
Chodzi mi tu o połączenie samochodem/pociągiem koło 24 albo nad ranem. Bo Korn przełożył koncert z 5 na 6 lipca..... (%@%!) i będzie mi się trudno wyrobić, no i nie bardzo chce mi się samemu, na wpół głuchemu i padniętemu tłuc po nocy pociągiem i pewnie jeszcze z przesiadką......

Awatar użytkownika
Chory
Oszukista
Posty: 815
Lokalizacja: GDYNIA - Snot

Post autor: Chory »

A gdzie gra KORN? :P
Bo wiem ze sa RHCP,Linkin Park,Pearl Jam ale o Kornie nie słyszałem.
A co do teamtu mnie tez wpiszcie.

Awatar użytkownika
Stachu
Kradziej
Posty: 929

Post autor: Stachu »

Korn gra 6 lipca w Katowickim Spodku. Mieli grać 5 ale przełożyli o 1 dzień. Dlatego teraz mam problem żeby na Wielki Drakon dojechać.......

Loki
Chuck Norris
Posty: 629
Lokalizacja: BWT - Gdynia

Post autor: Loki »

He he :D

ja postaram się byc ze wszystkich swoich sił :D



Oczywiscie podczas ogniska mozna napic się 1-2 browarków??

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

Chodzi mi tu o połączenie samochodem/pociągiem koło 24 albo nad ranem. Bo Korn przełożył koncert z 5 na 6 lipca..... (%@%!) i będzie mi się trudno wyrobić, no i nie bardzo chce mi się samemu, na wpół głuchemu i padniętemu tłuc po nocy pociągiem i pewnie jeszcze z przesiadką......
Nie wykluczone, że ja pojadę. Ale ostatnio żaden z moich wyjazdów nie jest pewny.

Awatar użytkownika
Stachu
Kradziej
Posty: 929

Post autor: Stachu »

Ale czym byś jechał??
Zresztą nieważne, jeśli o tej samej porze co ja to ok. Jak by co to zaklepuj mi jedno miejsce i pisz na priva. uprzedzam, że jeśli chodzi o samochód to będę zawadzał tylko w jedną stronę( no chyba, że podwieziesz mnie do Warszawy.... :wink:

Szajs. nie ma połączenia kolejowego z Katowic do 3miasta. Tzn. jest ale by trzeba było wyjechać o 00.30 i by się było w gdyni o 9.40.
Lipa..........
Ostatnio zmieniony 21 maja 2007, o 20:09 przez Stachu, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
esgaroth
Falubaz
Posty: 1251
Lokalizacja: trójmiasto
Kontakt:

Post autor: esgaroth »

raf pisze:Będę :)
musicie być :D
Loki pisze:Oczywiscie podczas ogniska mozna napic się 1-2 browarków??
tak :twisted: , ale ciiii 8) , tak nieoficjalne..., ciii 8)

Awatar użytkownika
Christos
Kretozord
Posty: 1590
Lokalizacja: FKCC, sekcja Gdańsk Południe, oddział Zakoniczyn (na emeryturze)

Post autor: Christos »

esgaroth pisze:
raf pisze:Będę :)
musicie być :D
Na Wielkim Draconie nas nie zabraknie. Toż to największe wydarzenie roku na pomorzu.

Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16595
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ziemko »

Bydgoszcz na pewno bedzie ;)

Awatar użytkownika
Rzymek
Kretozord
Posty: 1560
Lokalizacja: Gdansk

Post autor: Rzymek »

po sesji trzeba bedzie odreagować...no i z fura juz nie ma problemu zjechac poł województwa to tez bede:)

Awatar użytkownika
Meter
Chuck Norris
Posty: 607
Lokalizacja: Karak Var

Post autor: Meter »

jesli załatwie zwolnienie z pracy to i Wołów sie pojawi

wkońcu trzeba będzie zacząć bardziej w lidze uczestniczyć :wink:

Awatar użytkownika
Młody
Niszczyciel Światów
Posty: 4074
Lokalizacja: SNOT- Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Młody »

- Dokładność pomalowania armii (max 14),
Nie za dużo ??
Pozdro
Młody

Snot Fanpage

Awatar użytkownika
Kielon
Masakrator
Posty: 2487
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Kielon »

Thurion wspominał coś o wjeździe za darmo dla osób, które były na dwóch poprzednich odsłonach. :) :P
Obrazek

Awatar użytkownika
thurion
Postownik Niepospolity
Posty: 5391
Lokalizacja: Gdańsk-SNOT

Post autor: thurion »

Kielon pisze:Thurion wspominał coś o wjeździe za darmo dla osób, które były na dwóch poprzednich odsłonach. :) :P
Scimi sie z tego wycofal... niestety

zreszta i tak trzebabyloby placic za nocleg w domkach 15zl, wiec byloby tylko 15zl w kieszeni, wiem ze to 0,5 L jest.. ale Scimi costam liczyl ze mozemy miec problem z zamknieciem budzetu a wiele osbo wylozylo kase swoja prywatna (w tym ja :P) wiec nie chcemy zeby byl przypal...


pzdr

Awatar użytkownika
Pająk
Masakrator
Posty: 2658
Lokalizacja: Gdynia/Poznań- BWT Klika

Post autor: Pająk »

Młody pisze:
- Dokładność pomalowania armii (max 14),
Nie za dużo ??
Myślałem o tym samym... zwłaszcza że to bardzo uznaniowy punkt...

Awatar użytkownika
Scimitar
Postownik Niepospolity
Posty: 5516
Lokalizacja: Draconis - Wejherowo

Post autor: Scimitar »

Zobaczy się, ale na dzień dzisiejszy nie. Zależy jak będzie z budżetem, a na razie jest na styk.

Awatar użytkownika
szafa@poznan
Rulzdaemon
Posty: 2099

Post autor: szafa@poznan »

jakośc 14 plus 5 uznaniowa ocena sędziego daje nam w sumie niemal 20 punktów czyli jedną siódmą całęgo turnieju za subiektywną ocene sędziego...to nie jest fajne :/

Awatar użytkownika
thurion
Postownik Niepospolity
Posty: 5391
Lokalizacja: Gdańsk-SNOT

Post autor: thurion »

rozmawialem o tym z Draconisem, ale jak o sciane :) przedstawilem sprawe najbardziej obrazow jak moglem, ale otrzymalem odp: 'tak zostalo ustalone'

wiedzialem ze beda takie reakcje, sam mam taką samą reakcje...

IMO powinno byc +3 za wysiwyg +1 za kowersje +1 za podstawki i poziom na max 9...


pzdr

ODPOWIEDZ