Na pierdylriad punktów, czyli ustawka gangbang - Kraków

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Madog
Wałkarz
Posty: 71

Na pierdylriad punktów, czyli ustawka gangbang - Kraków

Post autor: Madog »

Tak, prosze państwa, na pierdyliard punków.

Chcemy (ja i Mayer) puknąć z kimś bitewkę o konkretnych epickich rozmiarach. Żadnego titu-titu na 1500pkt.

Tak więc nasze dwie armie (High Elves i Bretonia), na 2400 pkt każda wyzywają dowolne inne dwie armie (ew. limit punktów do ustalenia, ale nie mniej niż 2000). A jak chętnych będzie więcej, to nawet chcielibyśmy ustawić się 3vs3 (przy tej konfiguracji można ustalić, iż "trzeci gracze" mogą mieć mniejsze armie, np. 1500pkt).

Zasady: Euro, lub do ustalenia. Jak kto zna ciekawsze: niech zaproponuje.

Scenariusz: kto przeżyje ten wygrywa. Osoby kreatywne i siedzące w warhu dłużej mogą coś zasugerować. Nie uznaję żadnego z podręcznikowych przykładów za "scenariusz". Może coś wymyślę głupiego (np. w domku przy tej rzece chowa się córka młynarza - który oddział pierwszą zgangbanguje porzez 1 rundę dostaje +100 fappunktów na koniec) na i będzie to niespodziewanka na bitwie - doliczana do punktów czy czegoś tam...

Zasady towarzyskie:
# Szukamy graczy raczej 18+. Ale jak masz 16, nie klikash, nie słuchasz zbyt gęstego hip-hopu i nie bawisz się w słoneczka w gimnazjum - luz. Właściwie to się tyczy wszystkich :)
# Robi Ci się mokro w gaciach na myśl o zwycięstwie? Zapraszamy gdzieś indziej. Gramy towarzysko, dla dobrej zabawy. Power gamerów z hiper rozpiskami także nie przyjmujemy. Oczywiście, każdy się cieszy jak wygrywa i jest mu smutno jak przegrywa (ja np. płacze w kącie i bije pięściami w kolanka), ale są granice. Gramy klimatycznie, nie jednym typem jednostek "bo najlepsze".
# Nie masz figurek i czy można proksy? No dobra... można... ale nie pół armii, pożycz od kolegi jakieś zastępcze, wystrugaj z patyczków, postaw żołędzie, kup miniszachy. Gramy dla klimatu w końcu. :)


Miejsce: Vnahaim lub Magic Taders.

Czas: styczeń - luty 2012. Do określenia przez chętnych.

Zapraszamy!
Mój awatar to moja dusza.

Uuuuuuu....

Awatar użytkownika
^Karpiu^
Kretozord
Posty: 1614
Lokalizacja: Nowa Huta

Post autor: ^Karpiu^ »

ee 2400 tylko ja bym zagral na cos wiecej :D

Awatar użytkownika
Romendakil
Mudżahedin
Posty: 251
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Romendakil »

@^Karpiu^

Większe punkty można spróbować zorganizować. Jak podejrzewam reprezentowałbyś stronę zła (chaos, demony bestie)?
Ja dołączyłbym z krasnoludami do Maddoga co dałoby solidne 8.5k -9k. Ktoś jeszcze ze strony zła może by się znalazł i może być całkiem duże starcie jeśli wszystkim pasuje taki układ.

Awatar użytkownika
^Karpiu^
Kretozord
Posty: 1614
Lokalizacja: Nowa Huta

Post autor: ^Karpiu^ »

Romendakil pisze:@^Karpiu^

Większe punkty można spróbować zorganizować. Jak podejrzewam reprezentowałbyś stronę zła (chaos, demony bestie)?
Ja dołączyłbym z krasnoludami do Maddoga co dałoby solidne 8.5k -9k. Ktoś jeszcze ze strony zła może by się znalazł i może być całkiem duże starcie jeśli wszystkim pasuje taki układ.
Ja bez problemu moge wrzucic to co napisałeś,
Warriorsow,
Demony
Bestie.

Jak cos podlicze sobie na ile tego moge wystawić ale mialbym lepszy pomysl :) Możnaby teraz zrobić taka bitwe na 10K a za rok możnaby zrobic gdzies taka bitwe pokazową zrobić przy jakiejś okazji np. Wielka orkiestra siatecznej pomocy.

Awatar użytkownika
Romendakil
Mudżahedin
Posty: 251
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Romendakil »

Może być i 10k, jeśli tylko zbierze się graczy na takie punkty.
Ja mogę wystawić 4.5k krasnoludów (z postaciami za ok1.3k, aby nie dopychać bohaterami bo moim zdaniem nie o to chodzi).

Zamierzałbyś grać sam na 10k czy z kimś do pomocy?

Awatar użytkownika
^Karpiu^
Kretozord
Posty: 1614
Lokalizacja: Nowa Huta

Post autor: ^Karpiu^ »

Romendakil pisze:Może być i 10k, jeśli tylko zbierze się graczy na takie punkty.
Ja mogę wystawić 4.5k krasnoludów (z postaciami za ok1.3k, aby nie dopychać bohaterami bo moim zdaniem nie o to chodzi).

Zamierzałbyś grać sam na 10k czy z kimś do pomocy?
Jeśli zależaloby na czasie przydałby sie ktos do pomocy jeśli nie to luzik myśle

Awatar użytkownika
Romendakil
Mudżahedin
Posty: 251
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Romendakil »

Czas oczywiście będzie bardzo ważnym elementem, ale myślałem raczej o tym, że po przeciwnej stronie będzie 3 graczy.
Trochę inaczej wygląda starcie gdy masz sojuszników, z którymi trzeba się konsultować i z których każdy ma własny plan bitwy.
Taki dodatkowy element starcia (i generator chaosu;) ).

Awatar użytkownika
^Karpiu^
Kretozord
Posty: 1614
Lokalizacja: Nowa Huta

Post autor: ^Karpiu^ »

Romendakil pisze:Czas oczywiście będzie bardzo ważnym elementem, ale myślałem raczej o tym, że po przeciwnej stronie będzie 3 graczy.
Trochę inaczej wygląda starcie gdy masz sojuszników, z którymi trzeba się konsultować i z których każdy ma własny plan bitwy.
Taki dodatkowy element starcia (i generator chaosu;) ).
Luzik to jak cos moze uda mi sie dogadac z Fluffym i pewno wystarczy :D bedziemy mohli zagrac na jeszcze wiecej pkt :D

Awatar użytkownika
Madog
Wałkarz
Posty: 71

Post autor: Madog »

Bretka może wystawić i z 3000-3500k. Ja, chyba koło 2500.
Mój awatar to moja dusza.

Uuuuuuu....

Awatar użytkownika
Romendakil
Mudżahedin
Posty: 251
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Romendakil »

No to punkty wyglądają na ustalone. Co z miejscem czasem?
Moim zdaniem w grę wchodzi tylko sobota, albo dwudniowe starcie. Miejsce preferuję Vanaheim jeśli obsługa jest zainteresowana taką formą gry.

Odnośnie ograniczeń to przy takich punktach euro nie ma dla mnie racji bytu.
To co bym proponował to zwiększenie ilości kostek magii do takich wartości jak w SoM (4k6 PD, 2najwyższe na DD, max24 w puli).
Inne ograniczenia jakie kto zaproponuje, w zależności co zostanie uznane za power gaming.

Termin najchętniej jak najszybciej np ta sobota.

Edit: Jeszcze odnośnie stołu proponuję 72x96 (2 duże) z odległością między strefami rozstawienia 24-30" i z wolną strefą 12" od krawędzi bocznych.

Awatar użytkownika
Fluffy
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3434

Post autor: Fluffy »

Nie lubie duzych bitew, ale raz na jakiś czas mogę zrobić wyjątek :mrgreen: To kiedy epicka bitwa o losy naszego małego kawałka Starego Świata?
No to dzika banda z lasu na 10k łącznie (Karp, wez same bestie, bedzie klimat z moimi goblinami) vs dwarfy, bretka i HE? Damy radę, będzie triumf dziczy nad tzw cywilizacją :mrgreen:
Count me in :mrgreen:
Pozdro
A, i chce prawdziwego armageddonu. Pełne rulesy Storm of Magic, żadnych ograniczeń i nie ma dyskusji :mrgreen:
Obrazek

Awatar użytkownika
Madog
Wałkarz
Posty: 71

Post autor: Madog »

Nie znam się na tych "rulsach" ale wierzę mniej więcej Rome..romenda... krasnoludowi :)

Chce zaznaczyć, że będziemy grali raczej na nieopłacalnych jednostkach, ja nie biorę BoH :)
Mój awatar to moja dusza.

Uuuuuuu....

Gbob
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 35

Post autor: Gbob »

Jeśli przyjmiecie nooba który grał w warhammera jeszcze jako szczyl jakieś 5-6 lat temu, z armią częściowo zapaćkaną, częściowo ładnie pomalowaną i częściowo wogóle ale za to bezspinowym podejsciem i poczuciem humoru ostrym jak maczeta [-o< , wyjaśnicie te zasady ktore zapomniałem, bądź były atualizowane, to jestem bardziej niż chętny. Armię na 1500-2000+ powinienem spokojnie złożyć, no i byłoby miło bo wracam po tylu latach do bitewniaka a nie mam praktycznie z kim grac, rozegrać itd. :D

Awatar użytkownika
Madog
Wałkarz
Posty: 71

Post autor: Madog »

To jakieś dokładniejsze ustalenia punktowe?

Bretka chce 3000pk
Ja poproszę o 2900 pkt.
Tobie krasnoludzie zostaje 4100 :)

@Gbob - jeśli druga (zła stron) się zgodzi - zapraszamy. Będzie wtedy 3vs3
Mój awatar to moja dusza.

Uuuuuuu....

Awatar użytkownika
Romendakil
Mudżahedin
Posty: 251
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Romendakil »

Jeśli chodzi o SoM to zasady są całkiem przyzwoite, ale uważam, że potrzebna jest znająca się grupa aby sensownie na tych zasadach pograć. Inaczej zbyt łatwo przegiąć i gra sprowadzi się do radosnego rzucania kostkami, co mnie osobiście nie interesuje.
Dlatego puszczeniu na żywioł jestem zdecydowanie przeciwny.

@Madog
4100 jest git. Co z czasem i miejscem, bo to jest dla mnie ważniejsze. Punkty można dobrać potem.

Gbob
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 35

Post autor: Gbob »

Jakbyście zmienili zdanie to wydaje mi się że moje jaszczury mogłyby zdziałać więcej niż tylko pełnić role armatniego mięcha, mimo że grałem ostatnio chyba na 5 ed. Jakby brakowalo wam osoby, to chyba przyda się nie wykłucający się gracz, nawet jeśli średnio obyty z wszystkimi zasadami (czytałem jedynie podręcznik 8 ed. xd)

Awatar użytkownika
^Karpiu^
Kretozord
Posty: 1614
Lokalizacja: Nowa Huta

Post autor: ^Karpiu^ »

Fluffy nie wiem ale mysle ze na jakies 10 K razem bysmy sie zmiescili goblinami i Bestiami. jak nie to mozna zrobic na 10 K warriorsow plus dotego bestyje :)

Awatar użytkownika
Madog
Wałkarz
Posty: 71

Post autor: Madog »

czas to ta sobota, myślę że vanahaim, jak tylko otworzą bo będziemy grać pewnie długo.
Mój awatar to moja dusza.

Uuuuuuu....

Awatar użytkownika
^Karpiu^
Kretozord
Posty: 1614
Lokalizacja: Nowa Huta

Post autor: ^Karpiu^ »

Kutwa ta sobota ? nie uda mi się dotrzeć kurcze :/

Awatar użytkownika
Madog
Wałkarz
Posty: 71

Post autor: Madog »

Luz, możemy przełożyć na następną.

Chyba że innym nie pasuje, no to lypa.
Mój awatar to moja dusza.

Uuuuuuu....

ODPOWIEDZ