Graczy długobrodych, czego Wam potrzeba? Krasnoludzki GOLEM!

Dwarfs

Moderatorzy: Arbiter Elegancji, Rakso_The_Slayer

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Rasti
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6022
Lokalizacja: Włoszczowa

Re: Graczy długobrodych, czego Wam potrzeba? Nowy koncept :D

Post autor: Rasti »

Problem z różnorodnością złożeń jest taki, że zwiększa koszty, no i wtedy rodzi się pytanie, czy ludzie chcą za to płacić. 8)

Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7594

Post autor: smiejagreg »

To już jest kwestia - jak to Kuros mówi - znajomości rynku :wink:

Awatar użytkownika
Gobo
Masakrator
Posty: 2131
Lokalizacja: Tawerna - Płock / Toruń

Post autor: Gobo »

Nie musi to być multikit przecież, wystarczą 2 opcje złożenia i przy zamówieniu określałoby się który wzór się chce. A różnicę mogą być jak koledzy wcześniej pisali w śmigłach i uzbrojeniu. ;) Wtedy nie będzie to aż tak kosztów generować, bo nie będzie dodatkowych bitzów, a model dalej może być różnorodny przez co atrakcyjny dla nabywców. :)
Movements Trays dla Twojej armii ---> http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=110&t=24758

Awatar użytkownika
okurdemol
Wodzirej
Posty: 695

Post autor: okurdemol »

Hmm, czy ja wiem czy jakiś straszny multi kit robić? Może wersje bomber odróżnić tylko za pomoca dużych beczek po bugmansie wypełnionych prochem i montowanych zamiast skrzydeł? Tak po dwie beczki jedna nad drugą, z każdej strony (razem 4).

Awatar użytkownika
Thorkild
Mudżahedin
Posty: 316
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Thorkild »

Rasti zobacz ile kosztuje nowy model made by GW, stare gyrosy chodzą coś koło 50-60 zł i coraz mniej osób będzie chciało się ich pozbyć, dodanie bitsów nie powinno jakoś strasznie podnieś ceny, no i każdy chyba ma jakieś tam bitsy od krasi które dodatkowo mogą model wyróżnić

Awatar użytkownika
Rasti
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6022
Lokalizacja: Włoszczowa

Post autor: Rasti »

Cena nie podnosi się ze względu na to, po ile chodzi oryginalny bomber tylko na moje koszty produkcji.
Wszystko przekłada się na koszty materiałów(żywica i sylikon) i same koszty produkcji. Jeśli dam po prostu dużo elementów to wzrośnie cena. A nie wiem czy taki super multi-kit, gdzie połowa części zostaje nieużyta jest chciana. Mimo wszystko staram się też wejść z niskimi cenami.
Zwykł żyrek byłoby jakoś tam składany, a zamysł bombera jest taki, że doczepiałoby się parę dodatkowych elementów - ładunki pod spotem, skrzydełka z kolejnymi ładunkami.

Do przemyślenia jest też możliwość zrobienie po prostu 2 osobnych zestawów bazujących na tych samych częściach, tylo różniących się uzbrojeniem.
Pytanie teraz - co jest bardziej potrzebne - żyrek, czy bomber?

No i na jakiej podstawce teraz są te modele?

Awatar użytkownika
Vampir
Mudżahedin
Posty: 208
Lokalizacja: Bielsko-biała/ Kraków

Post autor: Vampir »

Bardziej potrzebny jest żyrek, będzie masowo wystawiany od teraz. Oba są na podstawkach 40mm.

Bocian
Chuck Norris
Posty: 409

Post autor: Bocian »

Modele są na podstawce 40 x 40 mm i naprawdę są względnie małe, wbrew wrażeniu, jakie można odnieść na podstawie zdjęć. Jeśli nie macie dostępu do modelu w realu, zwróćcie uwagę na relację wielkości modelu do wielkości podstawki na zdjęciach. Tak naprawdę kokpit (ta śmieszna kulka) mieści się mniej-więcej obwodem w podstawce 40 x 40. (przynajmniej takie wrażenie odniosłem, jak dzisiaj go oglądałem sklejonego w sklepie).

Myślę, że bardziej potrzebny jest bomber, ponieważ gyrocopterów chodzi sporo na rynku wtórnym, a alternatywnych wersji bombowca nie ma.

Awatar użytkownika
Thorkild
Mudżahedin
Posty: 316
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Thorkild »

Bardziej chodziło mi o to, że jak zaproponujesz coś np. za połowę ceny GW, a na to się zapowiada, to raczej ludzie będą zainteresowani. Bomber jako wersja rozwojowa gyrosa byłaby chyba dobrym pomysłem, gdzie za dodatkowe bitsy do zrobienia bombera wyższa cena będzie uzasadniona.
Bocian zwróć uwagę, że w naszej gildii kupieckiej, ogłoszenia dotyczą w zasadzie tylko chęci zakupu pontonu a nie jego sprzedania, więć ze sporą ilością na rynku wtórnym to gruba przesada.

Bocian
Chuck Norris
Posty: 409

Post autor: Bocian »

Oczywiście, że nikt nie pisze, że kupi bombowiec, bo ten model jest na rynku od dzisiaj... ;)
Gyrocopterów jednak trochę jest.

Awatar użytkownika
Vampir
Mudżahedin
Posty: 208
Lokalizacja: Bielsko-biała/ Kraków

Post autor: Vampir »

No właśnie problem w tym, że ich nie ma. Od jakiegoś czasu dokładnie śledzę allegro i pojawia się ich mało. Teraz będzie jeszcze gorzej bo są bardzo, ale to bardzo grywalne. Ale taki patent z "nakładką" w postaci dodatkowych części może załatwić sprawę.

Awatar użytkownika
dzikki
Kretozord
Posty: 1727

Post autor: dzikki »

Nie ma żyrków. A ebay w tym nie pomaga, bo jak są to po prostu drogie.
""A Dwarf is'n short, he is concentrated in every aspect" !"

Awatar użytkownika
Fluffy
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3434

Post autor: Fluffy »

Ja bym się chętnie pisał na ładne Irondrejki jak wyrzeźbisz :mrgreen:

Awatar użytkownika
Rasti
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6022
Lokalizacja: Włoszczowa

Post autor: Rasti »

A co to :D?

Awatar użytkownika
okurdemol
Wodzirej
Posty: 695

Post autor: okurdemol »

Ironsi z dużymi peni... eekhem znaczy z dużymi pukawkami chciałem powiedzieć. :P

Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7594

Post autor: smiejagreg »

Fluffy pisze:Ja bym się chętnie pisał na ładne Irondrejki jak wyrzeźbisz :mrgreen:
Rasti pisze:A co to :D?
:lol2: :lol2: :lol2: =D> :lol2: :lol2: :lol2:

datir
Plankton
Posty: 1

Post autor: datir »

siemka ma ktoś może pomalowane krasie Rastiego? I mógł by się pochwalić?

Awatar użytkownika
Tiger Brown
Kradziej
Posty: 953
Lokalizacja: Syrenogród

Post autor: Tiger Brown »

Naprawdę fajnie wyglądają te Krasie Rasti'ego =D> i miałbym ochotę zacząć sobie na nich budować kolejną armię, tylko nie mam pomysłu, do czego by pasowały, albo - jakie innej firmy figurki by do nich pasowały. :|
"Pomaluję wasze figsy" - w przypadku niektórych to brzmiałoby jak groźba.

noggin
Chuck Norris
Posty: 362

Post autor: noggin »

Fluffy pisze:Ja bym się chętnie pisał na ładne Irondrejki jak wyrzeźbisz
Fajnie by na nich pasowały krasnoludy z miotaczami ognia. Może chce Ci się takich polepić? :-)

Awatar użytkownika
Rasti
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6022
Lokalizacja: Włoszczowa

Post autor: Rasti »

Powoli, może w wakacje pomyślę nad jakąś większą kampanią rzeźbiarską teraz minimum, bo mam studia :)

ODPOWIEDZ