Infinity

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Fanatic
Chuck Norris
Posty: 468

Re: Infinity

Post autor: Fanatic »

A jest ktoś w Opolu lub okolicach grający w tę grę?
Mam trochę Ariadny a kompana do grania ani tyle...
Obrazek

Awatar użytkownika
Manfred
Postownik Niepospolity
Posty: 5910
Lokalizacja: Cobra Kai

Post autor: Manfred »

Pierzasty a co powiesz o Qapu Khalqi ?

Pierzasty
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 101

Post autor: Pierzasty »

Że jest zajebiste, ot co powiem. Tanie, dość elastyczne, fajnie nadaje się do ITS.

Flagowe opcje:
Hafza - musowy LT. Udaje cokolwiek o tej samej sylwetce. Linkuje się z czymkolwiek, czyli możemy legalnie wystawić coś co wygląda na link Ghulam+Janczar+Kaplan+Odaliska+ Sekban. Jasne, doświadczony gracz od razu się kapnie że 4 z 5 to Hafzy, ale pytanie które :P

Odaliski - albo zapasowy mini-link (Haris) z NWI, albo pojedynczo jako obrona VIP-a (od czego fluffowo są) lub suppression fire na 360 stopni.

Yuan Yuan - najtańszy skoczek w grze. Najczęściej wystawiani w liczbie 2-3 z chainami, bo kosztują całe 8 pkt i mają booty, więc szansę na przyzwoitą broń. I podskocz :lol2:

Al Hawwa - dyżurny specjalista. Trochę inny niż przeciętna bo ma tylko BS, za to robi również sabotaż.

Inne ciekawe opcje:
Djanbazan - jedyne MSV2, ma też regenerację
Kaplan - link z mimetyzmem plus opcja inżyniera
Bashi Bazouk - bardzo irytujący skoczek, nikt nie używa bo ma mega brzydkie figurki ale warto się przyjrzeć
Azrail - ciężka ciężka piechota, schab do mordowania, to co widać.
Alguacile/AlWaziri - nie linkują się ale są tańsi od Ghulamów jak chcemy zwykłych orderbotów
Iguana/Scarface - jak chcemy mieć TAG-a i link, bo Maghariba jest niewygodna i jest tylko w ogólnej.

Nie polecane:
Druze - jak bardzo zależy ci na X-Visorze i ile jesteś w stanie za niego przepłacić?
Sekban - fajni, tylko niszę Haris dzielą z Odaliskami, które po prostu robią zdecydowanie więcej za podobną cenę. Zaletą Sekbanów jest HRL (sama lub jako wkładka do linku Hafzów) i opcja specjalisty w Harisie.

Awatar użytkownika
Manfred
Postownik Niepospolity
Posty: 5910
Lokalizacja: Cobra Kai

Post autor: Manfred »

A janczarzy ?

Pierzasty
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 101

Post autor: Pierzasty »

Zwykła ciężka piechota. Dla mnie meh bo jak chcę HI to mam Yu Jing, ale widziałem że niektórzy tym grają. Tak gdzieś pośrodku, ani super ani do kitu.

Kraggo
Chuck Norris
Posty: 586

Post autor: Kraggo »

Dla ukazania, jak Infinity wygląda w praktyce polecam raport bitewny: https://kurierkaledonski.wordpress.com/ ... rregidoru/ W środku zdjęcia, listy armijne, opis misji i samego starcia :)

Warlordus
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 106
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Warlordus »

Masakra!!! Tyle fajnych systemów bitewnych a tak mało czasu i pieniędzy. Teraz mam dylemat: Inwestować w praktycznie martwą animę Tactics(znalazłem sklepy gdzie jeszcze figsy mają i z kumplami móglbym pograć), Zaczynać Malifaux czy moze nie zainwestować w Infinity... A szukam jakiegoś Skirmishera by móc przyjść i zagrać a nie pieprzyć sie z transportem. Warhammer jest fajny, ale zawszę na każdą grę noszę ze sobą 3-4 pudła. A z tego co widze to do infinity nie potrzeba dużo figur.
High Elves 2 Win/1 Draw/2 Lose
Sprzedam 20 maruderów(sklejeni pod broń i tarcze, czarny podkład, zaczęte malowanie, tarcze osobno w ramkach) chaosu lub wymienię w zamian za wojowników. Zainteresowanych proszę priv

Awatar użytkownika
GrimgorIronhide
Masakrator
Posty: 2724
Lokalizacja: "Zad Trolla" Koszalin

Post autor: GrimgorIronhide »

w istocie ja noszę swoje Infowe wesołe Szkoty w dwóch najmniejszych kasetkach safe&sound
niemniej system różni się tym od Malifauxa, że jest mniej intuicyjny i kalkulatorowy a bardziej mechaniczno-taktyczny
No i zasad do ogarnięcia jest 20x więcej.

Sam zdecyduj

Warlordus
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 106
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Warlordus »

Gdybym miał zaczać infinity, to co musiałbym nabyć? Czy wystarczy starter armii czy jeszcze coś jest potrzebne? Na ten moment rozważam JSA, nomadów lub panoceanię. Opisze ktoś krótko te frakcje? Ponadto czy jest w infinity armia stricte ,,cyberpunkowa'' że się tak wyrażę?
High Elves 2 Win/1 Draw/2 Lose
Sprzedam 20 maruderów(sklejeni pod broń i tarcze, czarny podkład, zaczęte malowanie, tarcze osobno w ramkach) chaosu lub wymienię w zamian za wojowników. Zainteresowanych proszę priv

Awatar użytkownika
GrimgorIronhide
Masakrator
Posty: 2724
Lokalizacja: "Zad Trolla" Koszalin

Post autor: GrimgorIronhide »

Najlepiej stworzyć docelową armię w AB na stronie gry, wcześniej na forum odp frakcji ogarnąć opisany przekrój jednostek i stylów gry po czym uzbierać pod to modele.
Format klasyczny to 300 ale na 200 alvo 150 można spokojnie zaczynać

Nic bardziej cyberpunkowego niż Nomadzi nie ma - najlepsi hakerzy, implanty, dilerka, zaawansowanie technologiczne, doskonała średnia piechota i snajperzy no i 'fuck the system'

PanO to wszechstronna armia preferująca jakość nad ilość i również wysoce zaawansowana, rzeźniccy wręcz i strzelecko rycerze twardzi i fanatyczni. Do tego wielkie mechy (TAGi), drodzy punktowo więc jest ich raczej niewielu

Japońce to w przeciwieństwie do Chińczyków nie są już twarde sukinkoty, podobne bardziej PanO, posługują się kamuflażem, zabójczym monofilamentem i ogólnie stawiają na wyskoczenie z cienia i zasieczenie wroga kataną. Trochę problem ze specjalistami mają, ale za to są Ninja, samurajowie i gejsze. Przyjemna w prowadzeniu i potrafiąca utrudnić wrogowi życie armia

Kraggo
Chuck Norris
Posty: 586

Post autor: Kraggo »

Warlordus pisze:Gdybym miał zaczać infinity, to co musiałbym nabyć? Czy wystarczy starter armii czy jeszcze coś jest potrzebne? Na ten moment rozważam JSA, nomadów lub panoceanię. Opisze ktoś krótko te frakcje? Ponadto czy jest w infinity armia stricte ,,cyberpunkowa'' że się tak wyrażę?
Cześć. Co do starterów, to po zakupie nie powinieneś żałować - prawie zawsze są dobrym wyborem na początek. Zawartość może być różnie wyceniona w punktach. Najtrudniejsze pytanie jest o to, co "musiałbyś" nabyć. Odpowiem tak: zależy, co chciałbyś nabyć i jak tym grać :) Tak jak polecił Ci Grimgor - odpal builder, wrzuć sobie do niego zawartość startera, sprawdź ilość punktów i dopasuj sobie coś do powiedzmy 200 punktów.

Jakiego stylu armii szukasz? Ofensywna, defensywna? Walka wręcz, strzelanie, specjaliści, medycyna? Atak z zaskoczenia, hordowa czy raczej wyspecjalizowana? Coś znajdziemy ;)

Z punktami jest tak, że najpopularniejsze formaty to 200, 250 i 300 punktów (wszystko zależy od tego gdzie będziesz grywał).


Opis systemu w skrócie: https://kurierkaledonski.wordpress.com/ ... -bitewnej/ (od tego artykułu polecam zacząć lekturę)
Opis armii w skrócie: https://kurierkaledonski.wordpress.com/ ... w-skrocie/

Interesujące Cię armie:

https://kurierkaledonski.wordpress.com/ ... a-frakcje/
https://kurierkaledonski.wordpress.com/ ... je/nomads/
https://kurierkaledonski.wordpress.com/ ... rial-army/

Warlordus
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 106
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Warlordus »

Po analizie linków najbardziej przemawiają do mnie Nomadzi, i chyba skłaniam się w stronę bakunin, chociaż ta druga armia też jest ciekawa. Można jakieś szczegóły odnośnie stylu gry? A odnośnie moich preferencji: Na pewno nie chcę używać tych wielkich mechów, bardziej liczę na taktyczna rozgrywkę pod kątem piechoty, raczej jednostki strzeleckie.
High Elves 2 Win/1 Draw/2 Lose
Sprzedam 20 maruderów(sklejeni pod broń i tarcze, czarny podkład, zaczęte malowanie, tarcze osobno w ramkach) chaosu lub wymienię w zamian za wojowników. Zainteresowanych proszę priv

Kraggo
Chuck Norris
Posty: 586

Post autor: Kraggo »

Jeśli Ci się podobają obie (jak rozumiem tą drugą jest Corregidor), to możesz grać także ogólną listą Nomadów, w której znajdzie się miejsce dla wszystkich jednostek z armii :)

O stylu gry Bakunina szerzej rozpisał się Dąbi, doświadczony gracz, który Nomadami śmiga od wielu lat: https://kurierkaledonski.wordpress.com/ ... l-command/

Na "mechy" skazany nie będziesz, w Bakunie jest dostęp wyłącznie do Lizarda ;)

Warlordus
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 106
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Warlordus »

Z tego co wyczytałem bakunin to nietypowa głownie defensywna armia z pewnymi możliwościami ofensywy -w sam raz dla mnie ;). Zatem co polecacie na start do bakunina poza starterem ooczywiście? Myślę nad Reverend Custodiers, bo modele są boskie po prostu, a poza tym Prowlerzy i Riot Grrlz, oraz ze względu na wszczepy rozważam Uberfall Kommando(cyberpunkowy fluff). Doradzicie coś? Ponadto o co chodzi z modelami pilotów TAGów? I co to za model mercenary na pierwszej stronie? Do jakiej frakcji?
High Elves 2 Win/1 Draw/2 Lose
Sprzedam 20 maruderów(sklejeni pod broń i tarcze, czarny podkład, zaczęte malowanie, tarcze osobno w ramkach) chaosu lub wymienię w zamian za wojowników. Zainteresowanych proszę priv

Awatar użytkownika
Arbiter Elegancji
Niszczyciel Światów
Posty: 4808
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arbiter Elegancji »

Jako Ex battlowiec i od jakiegoś czasu gracz Nomadów pozwolę sobie odpowiedzieć :P
Warlordus pisze:I co to za model mercenary na pierwszej stronie? Do jakiej frakcji?
który? nazwę jednostki chociaż podaj. Generalnie do Bakunina z najemników dostępna jest tylko avicenna (która dostała ostatnio nowy całkiem udany model).
Warlordus pisze:Ponadto o co chodzi z modelami pilotów TAGów
Z taga (nie z każdego) w czasie gry może wyjść pilot, wtedy warto mieć jakiś model by go wystawić. Zdarza się to jednak rzadko.
Warlordus pisze:Zatem co polecacie na start do bakunina poza starterem ooczywiście?
Wszystko zależy pod jaki format chcesz grać, wszytko w bakuninie jest grywalne, czasami trudniejsze w prowadzeniu lub dużo bardziej opłacale pod konkretny format ( choćby Zeros FO na ITS jest bardziej niż dobry :) )
Jeśli chodzi o uniwersalne konkrety to: Zerosi (tak wiem że w starterze jest jeden ale to naprawde dobra jednostka), Zoe i Pi-Well, spec ops (często dopuszczalny na turniejach a gra bez niego to celowe strzelanie sobie w stopę), support pack, REAKTION ZOND jest bardzo uniwersalną opcją. Avicenna też jest niezłą opcją, szczególnie pod ITS. Morlocki jeśli chcemy bawić się w zadymienie to są wręcz oczywistym wyborem. Plus więcej moderatorów ( jeden ze snajperką), wybierając granie sektorówką warto wystawić link a moderatoży to najtańsza opcja takowego.
Warlordus pisze:Myślę nad Reverend Custodiers, bo modele są boskie po prostu, a poza tym Prowlerzy i Riot Grrlz, oraz ze względu na wszczepy rozważam Uberfall Kommando(cyberpunkowy fluff)

Custodier to jeden z lepszych hakerów w grze, jeden z dwóch najlepszych w nomadach i najlepszy w Bakuninie. bardzo dobry wybór. Prowlerzy są drodzy i wymagają ogrania ale w wersja z Spitfire jest naprawde syta, szczególnie na ITS gdy celujemy pod "sabotage" (jedna z misji dodatkowych). na Uberfall nie grałem więc się nie wypowiem. Riotki w wersji pojedynczej spisują sie całkiem ok. w wersji Linku nie próbowałem ale wydają się ciut zbyt mięciutkie i punktożerne, profile też sprawiają że są mocno ofensywnym linkiem narzucającym ryzykowny pressing . Choć na pewno da sie nimi pocisnąć.
Barbarossa pisze:Piszesz o pozytywnych wypowiedziach ludzi z Heelenhammera, którzy "zjedli zęby na WFB" - sorry, ale zęby na WFB to zjadłem ja, a to są angielscy gracze, których wiele razy bez problemów rozjeżdżaliśmy bo nigdy nie ogarniali na takim poziomie, jak top w Polsce. Ci ludzie nie są dla mnie ekspertami, to leszcze z podcastem..

Warlordus
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 106
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Warlordus »

Model nzywa się yuan yuan 1. Czyli raczej go nie użyję z nomadami? :(
Arbiter Elegancji pisze: Wszystko zależy pod jaki format chcesz grać, wszytko w bakuninie jest grywalne, czasami trudniejsze w prowadzeniu lub dużo bardziej opłacale pod konkretny format
O co chodzi z tymi formatami? Chodzi o liczbę punktów?

To nad czym myślałem wybierałem czysto pod kątem fluffu i wyglądu modeli. Zatem raczej na start zakupic starter i ewentualnie dokupić custodiera i snajpera jakiegoś. Jednakże jak robiłem rozpiskę na stronie wyskakiwała mi informacja ,,you dont have a lieutenant''. Zatem co pełni tą funkcję w bakuninie i o co z nia chodzi? Domyślam się ze to jakiś dowódca.
High Elves 2 Win/1 Draw/2 Lose
Sprzedam 20 maruderów(sklejeni pod broń i tarcze, czarny podkład, zaczęte malowanie, tarcze osobno w ramkach) chaosu lub wymienię w zamian za wojowników. Zainteresowanych proszę priv

Awatar użytkownika
Arbiter Elegancji
Niszczyciel Światów
Posty: 4808
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arbiter Elegancji »

Yuany są do Qapu Khalki (Haqqislam).
Warlordus pisze:O co chodzi z tymi formatami? Chodzi o liczbę punktów?
Jak w WFB, Masz format np.: "2500 9th", "2400 EURO", "2x1000 parówka"
W Infinity format oznacza po prostu zbiór konkretnych misji które będą grane na turnieju i/lub ograniczenia kompozycji. Masz ITS ("oficjalny" format wymyślony i wspierany przez wydawce), 20x20 i YAMS. to są 3 najpopularniejsze formaty. Jest też "Brutal Force" czyli format gdzie jest ograniczenie do jednej grupy (czyli de facto do 10ciu modeli) i gdzie gra się scenariusze wyżynkowe. i "Bording action" czyli walka w korytarzach gdzie ograniczone są wilekości sylwetek, zasady skoczków itp.
To jest niesamowity puls tego systemu, misji które się gra jest kosmiczna ilość; w samym 20x20 jest 20 misji głównych i 20 pobocznych co daje 400 możliwych kombinacji, w ITS jest 19 misji + do każdej dobiera się co najmniej jedną poboczną itd...

do tego ilość punktów na jakie się gra też ma wpływ co się opłaca wrzucić do rozpiski a co nie. Na siłę wsadzisz lizarda na 150 ITS ale sensu raczej to nie będzie miało...
Warlordus pisze:To nad czym myślałem wybierałem czysto pod kątem fluffu i wyglądu modeli. Zatem raczej na start zakupic starter i ewentualnie dokupić custodiera i snajpera jakiegoś
ze snajperem to chodziło mi konkretnie o moderatora snajpera.
Na początek kupiłbym na twoim miejscu starter i pograł tylko nim. na samiuśki początek wystrczy.
Warlordus pisze:Jednakże jak robiłem rozpiskę na stronie wyskakiwała mi informacja ,,you dont have a lieutenant''. Zatem co pełni tą funkcję w bakuninie i o co z nia chodzi? Domyślam się ze to jakiś dowódca.
nom , musisz mieć w armii lieutenanta czyli jak słusznie się domyślasz dowódcę. może nim być każdy kto ma taki profil w Builderze (np. jak klikniesz na moderatorów to na samym dole będzie "Moderator lieutenant". "lojtek" potrzeby jest do 3 rzeczy; rzuca się przed grą test przeciwstawny lojtków by zobaczyć kto będzie zaczynał (w WFB jest to "kto więcej, strona czy zaczynanie"). Po drugie lojtek ma swój osobisty dodatkowy rozkaz który możesz wydać tylko na niego ale jeśli to zrobisz to zdradzisz przeciwnikowi który model jest twoim dowódcą (więc będzie mógł zacząć na niego polować). I na koniec jeśli zabijesz Lojtka przeciwnikowi to cała jego armia w następnej turze staje się nieregularna.
Generalnie na dowódcę najczęściej mianuje sie albo najzwyklejszego beja którego kitrasz tak żeby przeciwnik miał jak najmniejsze szanse nawet przez przypadek go zabić. Albo jakiegoś schaba którego przeciwnikowi trudno będzie zatłuc a Ty będziesz mógł bezkarnie korzystać z darmowego rozkazu. Można się też zabezpieczyć przed utratą szefa wystawiając model z zasadą "chain of command" (automatycznie przejmuje role lieutenanta po śmierci poprzedniego bez negatywnych konsekwencji).
Ale to już zaczynają się kwestie zasad... Najlepiej kup starter i ustaw się z kimś na naukę gry, nie jest to trudne bo środowisko jest otwarte a na dodatek istnieje taka instytucja jak Warcor, czyli ludzie którzy oficjalnie zajmują się zarówno organizowaniem imprez jak i popularyzacją systemu między innymi przez prowadzeniem nauki gry. Ustawić się jest najłatwiej przez najbardziej aktywne z forów czyli Data Sphere :
http://www.data-sphere.net/forum/viewto ... =79&t=3000
musisz się zalogować i zrobić jak napisali w instrukcji.
Barbarossa pisze:Piszesz o pozytywnych wypowiedziach ludzi z Heelenhammera, którzy "zjedli zęby na WFB" - sorry, ale zęby na WFB to zjadłem ja, a to są angielscy gracze, których wiele razy bez problemów rozjeżdżaliśmy bo nigdy nie ogarniali na takim poziomie, jak top w Polsce. Ci ludzie nie są dla mnie ekspertami, to leszcze z podcastem..

Warlordus
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 106
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Warlordus »

Tak sobie patrzyłem na reporty bitewne na 100 punktów, i mimo małej ilości modeli wygląda to bardzo ciekawie.
https://www.youtube.com/watch?v=_IQzVnN ... sX&index=5
Zatem w czwartek składam zamówienie na starter bakunin, ale widziałem że niestety nie jest obecnie dostępny w rctrax :( Dacie namiary na sklep gdzie ten starter jest dostępny?

A o co chodzi z hakowaniem,, co daje itp bo wyczytałem że nomadzi mają tego dużo. I co mi da to, że będę grał czystym bakuninem a nie bakuninem z domieszką corregidoru? I jeszcze jedno pytanie odnośnie rozkazów: Rozumiem że zazwyczaj 1 rozkaz oznacza aktywację jednego modelu, ale zdarza sie że rozkaz aktywuje jakąś grupę tak? Bo cos słysząłem o jakiś łączonych grupach i trochę mi to namieszało. Więc jak to wygląda? Oraz jeszcze sprawa reakcji na ruchy. Czy jeśli załóżmy mój model wejdzie w linię wzroku 4 modeli, to te wszystkie 4 modele mogą do mnie strzelać?(zakładamy, ze wszystkie mają karabiny). Jak to wygląda ze wspomnianą wyżej łączoną grupą?
High Elves 2 Win/1 Draw/2 Lose
Sprzedam 20 maruderów(sklejeni pod broń i tarcze, czarny podkład, zaczęte malowanie, tarcze osobno w ramkach) chaosu lub wymienię w zamian za wojowników. Zainteresowanych proszę priv

Awatar użytkownika
GrimgorIronhide
Masakrator
Posty: 2724
Lokalizacja: "Zad Trolla" Koszalin

Post autor: GrimgorIronhide »

Ech widzisz tu zaczyna się megaburdel zasadowy Infinity, o tych zasadach możnaby dziesiąt stron rozpisać
pokrótce:

hakowanie - zdolności hakerskie pozwalają np. unieruchomić/przejąć/na dobre wyłączyć większość nowoczesnej ciężkiej piechoty, TAGów i REMów oraz innych jednostek podatnych na hakowanie (Achilles :lol2: ). Ponadto mogą wykonywać misje związane z hakowaniem. Ogółem przydają się na wszystko poza Combinatem i Ariadną.

Granie sektorówką, nie zaś listą ogólną zawęża Ci wybór jednostek do należących tylko do tej frakcji, jednakowoż z drugiej strony pozwala zazwyczaj na większą dostępność poszczególnych oddziałów oraz daje nowe profile jednostek (jak brat Konstantinos goszczący jedynie w Rycerskozakonnej sektorce PanO lub Porucznik-Caledoński Ochotnik zwolniony z kosztu w SWC w sektorówce szkockiej Ariadny). Ogółem rozpiskę składa się nico inaczej.
No i druga korzyść to wspomniane przez Ciebie grupy, zwane Fireteamami lub Linkami, gdzie pozwala to po spełnieniu jakichś warunków utworzyć określony oddział, aktywowany cały pojedynczym rozkazem, posiadający Link Leadera.

Inne sposoby na ruszenie więcej modeli to trójki akcyjne Tohaa oraz Rozkazy Koordynowane.

ARO (Action's reactive order) mogą wykonać wszystkie jednostki widzące wroga. Jeśli mają zasięg to mogą strzelać, lecz ich liczba strzałów jest zmniejszana w ARO do 1.

Warlordus
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 106
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Warlordus »

Dzieki wszystkim za pomoc, w czwartek chce złożyć zamówienie tylko nie wiem gdzie starter bakunin jest dostępny. Jest tu może ktos z warszawy kto zagralby ze mną grę szkoleniową? Dam znać jak juz będę miał modele
High Elves 2 Win/1 Draw/2 Lose
Sprzedam 20 maruderów(sklejeni pod broń i tarcze, czarny podkład, zaczęte malowanie, tarcze osobno w ramkach) chaosu lub wymienię w zamian za wojowników. Zainteresowanych proszę priv

ODPOWIEDZ