Ulubione oddziały

Dark Elves

Moderator: Yudokuno

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
odein
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 142

Post autor: odein »

Jak kiedys gralem DE... :p harpie (duzo) CoK i DR na male punkty hydra czasem lepsza od bolcow[/list]

Awatar użytkownika
Corvus Albus
Kretozord
Posty: 1960
Lokalizacja: Włocławek - Klub Fantasy "FENIX"

Post autor: Corvus Albus »

Ja osobiście lubię egzekutorów, chociaż po mojej pierwszej grze z wykorzystaniem ich się zawiodłem (szarża w bok oddziału wroga i nikt nie zginął + 0 killing blow ech.. te kostki :D). No Black Guardzi cudowni poprostu cudowni :>. Hydre też niczego sobie, sprawdziła się w pojedynku ze skavenami. Ale to są bardziej przywiązania do figurek niż do skuteczności tych jednostek, bo za krótko gram (znikome doświadczenie) by po tym oceniać :>
Obrazek

Awatar użytkownika
Elvis
Chuck Norris
Posty: 542
Lokalizacja: Bydgoszcz, Gdańsk, XIII Kohorta

Post autor: Elvis »

w DE uwielbiam warriorow i kusznikow. ich cena punktowa sie oplaca :D
lubie takze grac na COK ktorym daje tylko muzyka. dobra jednostka i tania. no i nie boje sie nimi szarzowac na wiele rzeczy bo wiem ze nie strace banera (czyli jakies dodatkowe 100vp).

a jednoski ktore uwielbiam za wygląd to Egzeki no i oczywiscie BG. są to jak dla mnie zabojczo piekne figsy ;)

Awatar użytkownika
Vincent
Kradziej
Posty: 978
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: Vincent »

za wygląd najfajniejsze są egzeki i nasze panienki :wink:

Awatar użytkownika
Gajowy
Masakrator
Posty: 2710
Lokalizacja: Białe Błota
Kontakt:

Post autor: Gajowy »

moje ulubione jednostki to :

łiczki (u mnie zwane dziw&^mi)
czarna straz - po dodaniu baneru na prawde wzbudzaja strach i po za ladnymi figurkami to koniec ich zalet
duza szmata (czarodziejka) na kretozordzie (mantykora)
ołtarz - za sliczne obslugantki
i latajce (harpie) sam nie wiem za co.

Awatar użytkownika
Zeppelin
Falubaz
Posty: 1391
Lokalizacja: Górny Śląsk - Katowice

Post autor: Zeppelin »

DR za ich husty na twarzach,korsarze i egzeki i oczywiście morahi

Awatar użytkownika
Rizzen
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 146
Lokalizacja: Har Ganeth

Post autor: Rizzen »

Moje ulubione to oczywiście COK-i, z Hydra Bannerem coldy są zabójcze (te małe elfiki na ich plecach to niestety niezbyt, na szczęście same zimne wystarczają do wygranej :D). Z wyglądu bardziej podobają mi się COK z Gamezone, coldy wyglądają tam naprawdę świetnie.
Za wygląd Bolty, wyglądają tak jakoś drapieżnie i groźnie...
Za klimacik i wygląd Korsarzy.

Awatar użytkownika
HarryAxe
Chuck Norris
Posty: 556
Lokalizacja: Míl Än Óveķ

Post autor: HarryAxe »

aktualizując temat do ostatniego AB, to mnie swoim klimatem urzekli cienie :) zupełnie jak komandosi z dżungli :)
a jeśli idzie o wygląd to najbardziej RBT - zabójczo wyglądająca zabójcza machinka...

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8709
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

shadzi są tacy jacy powinni być, super zabójczczy...
szkoda, że shadow warriors tacy nie są, a im się też nalezy być w czolówce scautu, tyle setek lat nieustajaćej walki wlaśnie z powyższymi, powinni mieć opcje ahw i by to wiele zmienilo, byliby równie świetni jak shades i mogliby nawiązać z nimi równożędną walke.
ASF jest tu zredukowane kuszami powtarzalnymi i BS5 na mrocznych, więc wszystko byloby ok.
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

Shades są boscy - mój ulubiony oddział. Uwielbiałem ich już w 6 edycji a teraz są po prostu boscy. Jeden oddział z dodatkową bronią i jeden z dwurakami, czasem z light armorem i championem - dla klimatu :)
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

Awatar użytkownika
Raptor
Masakrator
Posty: 2018
Lokalizacja: True Legion Kraków!!!

Post autor: Raptor »

Jankiel pisze:Shades są boscy - mój ulubiony oddział. Uwielbiałem ich już w 6 edycji a teraz są po prostu boscy. Jeden oddział z dodatkową bronią i jeden z dwurakami, czasem z light armorem i championem - dla klimatu :)
potwierdzam :D

Awatar użytkownika
Ritchie
Wodzirej
Posty: 710
Lokalizacja: Provinz Posen

Post autor: Ritchie »

Kosa pisze:shadzi są tacy jacy powinni być, super zabójczczy...
szkoda, że shadow warriors tacy nie są, a im się też nalezy być w czolówce scautu, tyle setek lat nieustajaćej walki wlaśnie z powyższymi, powinni mieć opcje ahw i by to wiele zmienilo, byliby równie świetni jak shades i mogliby nawiązać z nimi równożędną walke.
ASF jest tu zredukowane kuszami powtarzalnymi i BS5 na mrocznych, więc wszystko byloby ok.
No szkoda. Shadow warriors to mój ulubiony oddział w warhammerze i boli mnie ich słabość. Powinni mieć dodatkową broń i bs5 imo. Wtedy byliby super. . . a tak są dość plewni. Szkoda.

I szkoda też nowych figurek bo są straszne. Stare 10x lepsze.
"weź ten miecz i odnieś go swemu panu, niech go uważa za znak zwycięstwa i niech przyśle cesarzowi, swemu przyjacielowi, by się dowiedział, że może wyśmiać zabitego nieprzyjaciela albo opłakiwać krewnego"

Widukind z Korwei, Kronika Saska

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8709
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

blagam, nie wspominajcie o tych maszkarach, tzn. nowych figurkach SW, bo to chyba najokropniejszy oddzial w battlu jeśli chodzi o estetyke.

Zaś, starzi, metalowi są wypasieni w kosmos, szczególnie czempion...
Im tylko ahw jest w zasadzie potrzebne i może i tarcza dla bajeru...
oni zawsze ich podobno używają, BS5 już nie jest konieczny przy ich zwyczajnym longbowie.
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

Mnie też bardzo przeszkadza brak dodatkowej broni - bez niej są dosyć słabi - po cholerę im 5 WS i hatred jak mają jeden atak praktycznie zadnego save'a?
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

Awatar użytkownika
Jarlaxle
Kretozord
Posty: 1651
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Jarlaxle »

Ja kocham i życia, bez tych jednostek nie widzę, cold one knights, harpię, nowy model hydry, championa od egzekutorów i BG.

A ja uważam, że DE zostały strasznie pokrzywdzone brakiem alternatywnych smoków :P

Awatar użytkownika
Tullaris
Masakrator
Posty: 2180
Lokalizacja: Solec nad Wisłą

Post autor: Tullaris »

Dla mnie Egzeki, są najfajniejsi i wkurzam sie że tej edycji nie za bardzo opłaca się ich wystawianie.
Tullaris Dredbringer was dying. He knew this, and he cared not.... At last, he knew the truth that Khain had tried to share with him all theas years, and it was glorius.
"Kings of Ulthuan!" the Pheniks King spat the words sa a curse. "You are usurpres and thieves. You owne me a debt. In my name, and thad of my fadher, I call upon you to repey it now."

Awatar użytkownika
Artein
Masakrator
Posty: 2285

Post autor: Artein »

są lepsi niż w poprzedniej, jeśli tam ich wystawiałeś to i tu możesz :P

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

Są gorsi, bo nie można do nich dołączać zwykłego bohatera. Kiedyś byli obstawą dla mojego Highborna, a teraz nie widzę sensu w ich wystawianiu.
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

Awatar użytkownika
Artein
Masakrator
Posty: 2285

Post autor: Artein »

no w sumie racja, to minus
ale mają hate
a Death Hag może być generałem w mniejszych bitwach :P
albo dać im BSB z ASF i giftami :P
jeszcze stubborn od kotła

na pewno da się coś z nimi zrobić

Awatar użytkownika
Tullaris
Masakrator
Posty: 2180
Lokalizacja: Solec nad Wisłą

Post autor: Tullaris »

Tak są lepsi niż w poprzeniej edycji, ale wtedy bardziej opłacało się ich wystawianie, teraz gdy mają silną konkuręcje w postaci BG rzadko się będą pojawiać na stołach, ja oczywiście będę starał się ich wystawiać, a jedyną dobrą konfiguracją są Egzeki ze sztandarem AP i z Wiedźmą jako BSB ze sztandarem ASF.
Niestety trzeba powiedzieć prawdę, w tej edycji Egzeki mimo, że poprawieni, są poszkodowani w stosunku do innych jednostek. Gdyby mogli brać sztandar ASF byli by świetną jednostką na kawalerię. Dobrze by też było gdyby dało się Mastera i Lorda za dopłata zrobić Kheinitą i wtedy wstawać go do Egzów, ale niestety nikt w GW nie pomyślał nad tym rozwianiem a szkoda, ale może kiedyś.
Tullaris Dredbringer was dying. He knew this, and he cared not.... At last, he knew the truth that Khain had tried to share with him all theas years, and it was glorius.
"Kings of Ulthuan!" the Pheniks King spat the words sa a curse. "You are usurpres and thieves. You owne me a debt. In my name, and thad of my fadher, I call upon you to repey it now."

ODPOWIEDZ