Filmy Fantasy

Dyskusje na dowolne tematy, niekoniecznie związane z tematyką forum. To tutaj można poćwiczyć prawy shiftowy.

Moderatorzy: Heretic, Grolshek, Albo_Albo

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Matis
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3749
Lokalizacja: Puławy/Wrocław

Filmy Fantasy

Post autor: Matis »

Mam ogromną prośbę do wszystkich użytkowników. Wypiszcie tu swoje ulubione filmy fantasy.
M&M Factory - Up. 14.01.2017 Ostatnia trójka pegazów

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9482
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

Dobry film fantasy i nie Tolkien hm... mam problem. Serial miecz prawdy był całkiem ok, jakieś Lochy i smoki kiedyś 9ale to chyba tez seria)... Mnie Eragon odrzucił. W sumie podpiałbym sie do pytania. No i poddefiniuj fantasy bo np świetny jest imo Van Helsing a to nie tak całkiem fantasy
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
Klafuti
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3445
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Klafuti »

Może być też science fiction? Jeśli chodzi o gatunek fantasy, to niestety nie ma nic ciekawego poza LotRem, chyba że kilka seriali.
Obrazek
"Głos opinii publicznej nie jest substytutem myślenia."
~Warren E. Buffett

Awatar użytkownika
Matis
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3749
Lokalizacja: Puławy/Wrocław

Post autor: Matis »

Klafuti jak masz jakieś ZAJEBISTE fimy to pisz.
M&M Factory - Up. 14.01.2017 Ostatnia trójka pegazów

Awatar użytkownika
Sławol
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3876
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Post autor: Sławol »

Nie wiem, co dla Ciebie jest zajebiste, Matis, ale zgodnie z prośbą z początku tematu - podaję głównie swoje ulubione, niekoniecznie najnowsze ;)

- "Conan Barbarzyńca"
- "Czerwona Sonia"
- "Conan Niszczyciel"

Oczywiście ze Schwarzeneggerem. Jeśli nie znasz, to najpierw zachęcam do zapoznania się z książkami Howarda :)

Co tam dalej:
- "Willow",
- "Klątwa Pierścienia",
- "Masters of The Universe", czyli stary dobry He-Man z Dolphem Lundgrenem, nie do końca czyste fantasy.

"Highlander", tłumaczony jako "Nieśmiertelny" z Lambertem.

Reszta zahacza często i gęsto o wampiry, gotyk, sztuki walki, mitologię różną, Wikingów i inne poboczne, więc takich tytułów typowo o herosach ze świata magii i miecza jest mniej. Tutaj będzie cała masa nowszych produkcji, ale nie tylko, czyli cała gama fantastyki, bez zawężania do fantasy.

Jest też nasz "Wiedźmin"... Serial jest jednak lepszy. Do tego wspomniany Tolkien.
Pozdrawiam
Sławomir Borysowski
Obrazek
Galeria

Awatar użytkownika
Duderson
Kretozord
Posty: 1644

Post autor: Duderson »

Poza już wymienionymi "Excalibur". Z bardziej ślimacznych "Zaklęta w sokoła" - raczej do oglądania z dziewczyną niż jakiś hardcore z odrąbywanymi głowami. Niestety lista fajnych filmów fantasy jest żałośnie krótka.
@Sławol: podawanie Wiedźmina jako dobrego filmu fantasy może zrazić do tego gatunku filmowego na najbliższe 10 lat. Książki tak - film i serial zdecydowanie nie.
Lidder pisze:
-There's something large & nurgle-y coming first
To akurat proste - chodzi o podwyżki cen.

Awatar użytkownika
Sławol
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3876
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Post autor: Sławol »

Wiedziałem, że to ryzykowne było. Dlatego jest wielokropek, a sam tytuł podałem jako przykład z gatunku ;)

I dzięki Ci wielkie za "Excalibura" i "Zaklętą w sokoła"! Zapomniałem o tych filmach :)
Pozdrawiam
Sławomir Borysowski
Obrazek
Galeria

Awatar użytkownika
Matis
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3749
Lokalizacja: Puławy/Wrocław

Post autor: Matis »

Ostatnio jeden odcinek takiej bajki (Fineasz i Ferb) zrobili w klimatach Fantasy. Nawet im wyszedł :p
M&M Factory - Up. 14.01.2017 Ostatnia trójka pegazów

Awatar użytkownika
Klafuti
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3445
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Klafuti »

Nie, no serial "Wiedźmin", dało się jeszcze strawić, przaśny, bo przaśny (odnoszę wrażenie że wszystkie filmy fantasy takie są), ale film pełnometrażowy to była porażka. Nic dziwnego, skoro pokazali kilka oderwanych od siebie, krótkich fragmentów.

Jeśli chodzi o s-f to z moich ulubionych to:
Wszystkie stare części Obcego (te gdzie występowała Sigourney Weaver)
Book of Eli (u nas to zdaje się "Księga Ocalenia")
Immortal
Ukryty wymiar
Odyseja kosmiczna
W jak Wendetta (ale nie jestem pewien czy zgadza się gatunkowo, na pewno jest to jednak niezła fantastyka)
No i oczywiście Matrix i SW, które zawsze mogę obejrzeć.

Jest jeszcze ewentualnie Serenity, ale to nie jest mój ulubiony film, chociaż mogę go obejrzeć.
Obrazek
"Głos opinii publicznej nie jest substytutem myślenia."
~Warren E. Buffett

Awatar użytkownika
GrimgorIronhide
Masakrator
Posty: 2724
Lokalizacja: "Zad Trolla" Koszalin

Post autor: GrimgorIronhide »

Hmm.... Poleciłbym film "Pathfinder"

http://www.youtube.com/watch?v=Hsem83or ... creen&NR=1 (battle scences z podkładem Heidevolka)

http://www.youtube.com/watch?v=2NylWxjIhB0 (fragment)
Bo to napewno fantasy : wikingowie wyglądający jak chaos warriorzy z reala, do tego skądś wzięli rumaki chaosu w Ameryce i jeszcze ten renegat wycinający w pień załogi 3 innych drakkarów #-o

I Beowulf.
Do tego może "300" w podobnym klimacie... no poza lotrem na srio ciężko coś dobrego znaleźć.

Awatar użytkownika
Duderson
Kretozord
Posty: 1644

Post autor: Duderson »

Fantasy to moim zdaniem coś innego niż science fiction. Jak napisał Stanisław Lem, jeżeli postać lata na latającym dywanie, to jest to fantasy, a jeżeli na stołku antygrawitacyjnym, to jest to science fiction :).
A z Obcych pierwsza część jest najprzelepsiejsza i ma najlepszy klimat.

Beowulf mnie nie porwał. "Ukomputerowienie" postaci było dla mnie po prostu udziwnieniem, sama historia też taka se.
Lidder pisze:
-There's something large & nurgle-y coming first
To akurat proste - chodzi o podwyżki cen.

Awatar użytkownika
Klafuti
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3445
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Klafuti »

Ja do swojej listy zapomniałem dodać "Władców ognia" i "Dystrykt 9", ten pierwszy to taki bardziej fantasy, są smoki i bohater przypominający slayera (rudy, z toporem, nie boi się niczego), no a Pathifindera nie znam, kliknąłem tylko dla tego, że miał być WoCh, chyba go sobie ściągnę. :wink:
Obrazek
"Głos opinii publicznej nie jest substytutem myślenia."
~Warren E. Buffett

Awatar użytkownika
Domino
Falubaz
Posty: 1490

Post autor: Domino »

Matis pisze:Ostatnio jeden odcinek takiej bajki (Fineasz i Ferb) zrobili w klimatach Fantasy. Nawet im wyszedł :p
Zajebista bajka.

Awatar użytkownika
Furion
Postownik Niepospolity
Posty: 5711
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. "Rogaty Szczur"

Post autor: Furion »

Willow jest nieśmiertelny. Zajebiste stroje, fabuła, z przyjemnością można oglądać nawet dzisiaj. W czerwonej sonii jednak trochę ta pseudo technika szczypie w oczy ;)

Highlander tak samo.

pozdrawiam
Furion

Awatar użytkownika
Klafuti
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3445
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Klafuti »

Domino pisze:
Matis pisze:Ostatnio jeden odcinek takiej bajki (Fineasz i Ferb) zrobili w klimatach Fantasy. Nawet im wyszedł :p
Zajebista bajka.
No właśnie, niewątpliwa wada posiadania dzieci: dzieci oglądają bajki, a postacie w nich mówią piskliwymi głosami co daje dzieciom +50% (+ głośność telewizora) do spowodowania bólu głowy.
Obrazek
"Głos opinii publicznej nie jest substytutem myślenia."
~Warren E. Buffett

Awatar użytkownika
Naviedzony
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6355

Post autor: Naviedzony »

"Willow" wymiata. Nikt nie wspomniał tak dobrego filmu, jak "Ostatni smok" i jego kontynuacji (słabszej). Mi się do dzisiaj ogląda ten obraz z prawdziwą przyjemnością, mimo tego że swoje lata już ma.

Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7594

Post autor: smiejagreg »

Ekstraklasę stanowią oczywiście: Gwiezdne Wojny i Trylogia Pierścienia - wyprzedzają resztę zdecydowanie, bo to nie tylko filmy. One wręcz tworzą jakąś gałąź gospodarki :P ...
Oprócz nich z fantasy Willow to bez wątpienia nr 1 . I nie chciałbym, aby powstał sequel, bo sp...li by go na pewno, już wolę oglądać tego śmiesznego smoka w oryginale :P . I to tyle z fantasy :( .
W sci-fi już jest imho ciut więcej, ale tylko ciut :wink: : zacząłbym od Łowcy Androidów Scotta, serii Obcy - ze szczególnym uwzględnieniem jedynki, choć i dwójka mi się podobała. Dalej już bez jakiejkolwiek kolejności i z pomieszaniem gatunków: Raport Mniejszości, Seksmisja, Prestiż - dla mnie to też zbliżony gatunek, a film genialny, Mroczny Rycerz, Ludzkie Dzieci. To tak na gorąco. Jeśli animowane - to Shrek oczywista i Wall-E.
Jak sobie przypomnę cosik jeszcze - to uzupełnię :mrgreen: .

Awatar użytkownika
Murmandamus
Niszczyciel Światów
Posty: 4837
Lokalizacja: Radom

Post autor: Murmandamus »

Beowulf - pogromca ciemności - czyli nie ten najnowszy film przetykany fajerwerkami komputerowymi ale
z 1999 roku z christopherem lambertem kawał dobrego filmu fantasy- klimat klimat.

http://www.filmweb.pl/film/Beowulf+-+po ... -1999-4116

a początkowe sceny po prostu wymiatają jak Beowulfa.
Ostatnio zmieniony 30 cze 2012, o 08:59 przez Murmandamus, łącznie zmieniany 1 raz.
zapraszam na Polskie Forum Kings of War

https://kow.fora.pl/

Cyel
Oszukista
Posty: 821

Post autor: Cyel »

Cięzko o dobry film fantasy. Niezrównany jest dla mnie pierwszy Conan, fenomenalny surowy klimat. Współczesne fantasy to niestety tylko pretekst do pokazywania efektów specjalnych (wliczając LOTRa....ilość tandetnych ujęć w rodzaju "wsadźmy kamerę na lecącą strałę/kamiań z katapulty bo tak będzie cool i bo możemy" przekracza wszelkie dopuszczalne normy :( )

Łatwiej znaleźć filmy w klimacie fantasy ale osadzone w naszym świecie. Spróbuj np Black Death -mega warhammerowy klimat :)

Co do pierwszego Obcego...wszyscy mówią, jaki to on najzajebistszy, ale jak oglądają znowu, po tych wielu latach, okazuje się, że jest pooooowolny, przewidywalny i nudny ;P Po prostu, jak widzieliście bo po raz pierwszy te 20parę lat temu był czymś całkiem nowym....ale wdg mnie zestarzał się 100razy bardziej niż druga część.
"There is a pervasive attitude in Warhammer that "one shouldn't bring a knife to a gunfight." The whole reason that Rambo is a badass is because he indeed brings a knife to a gunfight, and still wins." ;)

Awatar użytkownika
Murmandamus
Niszczyciel Światów
Posty: 4837
Lokalizacja: Radom

Post autor: Murmandamus »

co do powyższego to też polowanie na czarownice jest niezły z ciekawym istnym demon princem w finale.

jeszcze co beowulfa obejrzyjsice sobie to - lambert pasuje na wiedzmina


http://www.youtube.com/watch?v=-YpPPFQ6RAc
Ostatnio zmieniony 30 cze 2012, o 09:19 przez Murmandamus, łącznie zmieniany 1 raz.
zapraszam na Polskie Forum Kings of War

https://kow.fora.pl/

ODPOWIEDZ