po co komu DoW?

Wszystko to, co nie pasuje nigdzie indziej.

Moderatorzy: Fluffy, JarekK

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
MlSlEK
Chuck Norris
Posty: 624
Lokalizacja: Łódź

po co komu DoW?

Post autor: MlSlEK »

Do czego komu reaktywacja trupa Dogs of War. Skąd te pomysły by banować nowe modele a wciskać starocie niepoparte niczym rzeczowym. Jak 5ta edycja ma się do 8mej. Świetny sposób rządzenia, puścić gniota i zamknąć temat oraz wpuścić w przydatny set uściśleń który siłą rzeczy jest używany. Tworzycie polhammera. Uściślijcie mi półorków z 3 edycji to też sobie pogram.
Obrazek

Awatar użytkownika
przelas
Falubaz
Posty: 1099
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: przelas »

ale kto Ci każe tym lub z tym grać??? Po co wchodzisz do tego pod tematu skoro Cię nie interesuje?

Awatar użytkownika
Yudokuno
Kotu
Posty: 3023
Lokalizacja: HLOS

Post autor: Yudokuno »

MlSlEK pisze:Do czego komu reaktywacja trupa Dogs of War. Skąd te pomysły by banować nowe modele a wciskać starocie niepoparte niczym rzeczowym. Jak 5ta edycja ma się do 8mej. Świetny sposób rządzenia, puścić gniota i zamknąć temat oraz wpuścić w przydatny set uściśleń który siłą rzeczy jest używany. Tworzycie polhammera. Uściślijcie mi półorków z 3 edycji to też sobie pogram.
jeśli Ci się nie podoba, to kup sobie wędkę i zmień hobby
lohost pisze:wspolczuje komus kto byl moderatorem gdy ja sie podobnie zachowywalem. od czytania tego szajsu mozg sie lasuje.
...mój bohater :D

Awatar użytkownika
MlSlEK
Chuck Norris
Posty: 624
Lokalizacja: Łódź

Post autor: MlSlEK »

Piszę jako organizator imprez. Umieszczanie takich rzeczy w uściśleniach zmusza do walenia zakazu w regulaminach, rezygnacji z uściśleń i pogorszenia jakości gry. Są nowości, ale spora część graczy zatrzymała się w 1995roku. GW zlikwidowała dow, my musimy być lepsi. Grajcie, wędkujcie sobie towarzysko, a warhammer niech będzie warhammerem bez cudów lobbowanych przez ekipy bywalców. Zróbcie sobie osobny pdf jako home rules, a nie w ogólnym packu dla wszystkich.
Obrazek

Awatar użytkownika
Yudokuno
Kotu
Posty: 3023
Lokalizacja: HLOS

Post autor: Yudokuno »

MlSlEK pisze:Piszę jako organizator imprez. Umieszczanie takich rzeczy w uściśleniach zmusza do walenia zakazu w regulaminach, rezygnacji z uściśleń i pogorszenia jakości gry. Są nowości, ale spora część graczy zatrzymała się w 1995roku. GW zlikwidowała dow, my musimy być lepsi. Grajcie, wędkujcie sobie towarzysko, a warhammer niech będzie warhammerem bez cudów lobbowanych przez ekipy bywalców. Zróbcie sobie osobny pdf jako home rules, a nie w ogólnym packu dla wszystkich.
odpiszę jako ogranizator imprez: pitu-pitu :mrgreen:
lohost pisze:wspolczuje komus kto byl moderatorem gdy ja sie podobnie zachowywalem. od czytania tego szajsu mozg sie lasuje.
...mój bohater :D

Awatar użytkownika
cahir
Falubaz
Posty: 1025
Lokalizacja: Londyn

Post autor: cahir »

Yudokuno pisze:
MlSlEK pisze:Piszę jako organizator imprez. Umieszczanie takich rzeczy w uściśleniach zmusza do walenia zakazu w regulaminach, rezygnacji z uściśleń i pogorszenia jakości gry. Są nowości, ale spora część graczy zatrzymała się w 1995roku. GW zlikwidowała dow, my musimy być lepsi. Grajcie, wędkujcie sobie towarzysko, a warhammer niech będzie warhammerem bez cudów lobbowanych przez ekipy bywalców. Zróbcie sobie osobny pdf jako home rules, a nie w ogólnym packu dla wszystkich.
odpiszę jako ogranizator imprez: pitu-pitu :mrgreen:
Tak mi się wydaje, że to nie ten dział na te dyskusje, ale skoro już się wywiązała...

Tak jak Misiek, jestem przeciwny wskrzeszaniu tworów, które GW uśmierciło. Po pierwsze, nie mają odpowiedniego Rulebooka, który pasuje pod dzisiejsze standardy warhammera. Korygowanie tego starego booka nie ograniczy się do dwulinijkowych restrykcji, z jakimi mamy do czynienia np z w EURO, ale trzeba pozmieniać nieżyciowe już zasady. Taka ingerencja przywodzi mi na myśl Indy GT do Chaos Dwarfów. Z tym wyjątkiem, że stworzony przez fanów dla fanów nie zawierał przegięć i został samoczynnie przyjęty przez społecznośc.
Tu dochodzimy do drugiego punktu - narzucenia. Dlaczego zasady i dopuszczenie ich do użytku nie zostało jakoś ogłoszone, bo ja pierwsze o tym słyszę na przykład, pomimo, że na forum jestem parę razy dziennie i staram się byc na bieżąco. "Nadanie" zasad mija się z ich celem, w momencie, gdy nie są to zasady do Warhammera (a nie są, bo DoW zostały wycofane przez GW). Jeśli tak się dzieje, to czemu na masterach parowych nie ma zasad sojuszy z Tamurkhana, zasad magii z SoM itp itd ujętych w oficjalne uściślenia, skoro sa to OFICJALNE dodatki do Warhammera? Bo są niezbalansowane, boostują jedne rzeczy już silne, a słabe pozostawiają słabymi.
Po trzecie - bardzo mi przykro, że wielu graczom, w tym moim znajomym figurki DoW kurzą się na półce. Ale sory, taka polityka firmy, więc najlepiej jest przestać zrzędzić, że się kurzą. NIkt nie broni wam nimi grać w grach towarzyskich, albo je sprzedać, skoro wam szkoda, że się kurzą. W końcu wiele z nich jest kolekcjonerskich, a zadaniem takich jest właśnie stanie na póleczce.

W momencie, kiedy wychodzą takie uściślenia, wspierające "pokrzywdzonych" graczy to ja chcę, żeby Tamurkhan został oficjalnie dopisane do rulepacka. Bo niby czemu nie? Skoro tworzymy polhammera to twórzmy go na całość. A może w ogóle wrócmy się do 1szej edycji i pograjmy na kartonikach, bo figurki są za drogie.
"Jeździec patrzy na nią. Ciri widzi błysk oczu w szparze wielkiego hełmu, ozdobionego skrzydłami drapieżnego ptaka. Widzi odblask pożaru na szerokiej klindze miecza trzymanego w nisko opuszczonej dłoni."

Awatar użytkownika
MlSlEK
Chuck Norris
Posty: 624
Lokalizacja: Łódź

Post autor: MlSlEK »

Yudokuno pisze:
MlSlEK pisze:Piszę jako organizator imprez. Umieszczanie takich rzeczy w uściśleniach zmusza do walenia zakazu w regulaminach, rezygnacji z uściśleń i pogorszenia jakości gry. Są nowości, ale spora część graczy zatrzymała się w 1995roku. GW zlikwidowała dow, my musimy być lepsi. Grajcie, wędkujcie sobie towarzysko, a warhammer niech będzie warhammerem bez cudów lobbowanych przez ekipy bywalców. Zróbcie sobie osobny pdf jako home rules, a nie w ogólnym packu dla wszystkich.
odpiszę jako ogranizator imprez: pitu-pitu :mrgreen:

Rzeczowa odpowiedź, poczytaj forum. Sądzę jedynie z tego że miałeś sam duży wkład w przepchnięcie tego.
Obrazek

Boberr
Chuck Norris
Posty: 361
Lokalizacja: Moria ADF

Post autor: Boberr »

Nie rozumiem co stoi na przeszkodzie, zebys jako "organizator imprez" robił turnieje stricto GW? Po co w ogole masz uzywac uscislen? I faktycznie "wwalenie zakazu w regulaminie" to jest taki ogrom roboty ze szok. Mysle ze "organizator imprez" bedzie zmuszony zatrudnic asystenta do wpisania jednego zdania do regulaminu.

Awatar użytkownika
Arbiter Elegancji
Niszczyciel Światów
Posty: 4808
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arbiter Elegancji »

MlSlEK pisze:
Yudokuno pisze:
MlSlEK pisze:Piszę jako organizator imprez. Umieszczanie takich rzeczy w uściśleniach zmusza do walenia zakazu w regulaminach, rezygnacji z uściśleń i pogorszenia jakości gry. Są nowości, ale spora część graczy zatrzymała się w 1995roku. GW zlikwidowała dow, my musimy być lepsi. Grajcie, wędkujcie sobie towarzysko, a warhammer niech będzie warhammerem bez cudów lobbowanych przez ekipy bywalców. Zróbcie sobie osobny pdf jako home rules, a nie w ogólnym packu dla wszystkich.
odpiszę jako ogranizator imprez: pitu-pitu :mrgreen:

Rzeczowa odpowiedź, poczytaj forum. Sądzę jedynie z tego że miałeś sam duży wkład w przepchnięcie tego.
lol

A w temacie: Sam poczytaj forum. Uściślenia nie są obowiązkowe, możesz sobie robić turnieje na nie, na ich dowolnie wybrane fragmenty lub nawet na wlasne zasady.
Barbarossa pisze:Piszesz o pozytywnych wypowiedziach ludzi z Heelenhammera, którzy "zjedli zęby na WFB" - sorry, ale zęby na WFB to zjadłem ja, a to są angielscy gracze, których wiele razy bez problemów rozjeżdżaliśmy bo nigdy nie ogarniali na takim poziomie, jak top w Polsce. Ci ludzie nie są dla mnie ekspertami, to leszcze z podcastem..

Awatar użytkownika
Przemcio
Postownik Niepospolity
Posty: 5334

Post autor: Przemcio »

Arbi a ja uważam że Misiek ma racje... wskrzeszanie DOW to jakiś joke... wydawało mi się, że LS powinno zajmować się wyjaśnianiem zasad i wyjaśnianiem jak się powinno postępować w nietypowych sytacjach a nie wskrzeszaniem booka wypuszczonego jeszcze w 5ed...
Zamiast tego powinni się zająć zmianą debilnego uściślenia dzieki, któremu Mantle of Ghorrok nie można rzucić do combatu... bo sobie wymyślili, że jak w czarze ze starego lora nie jest napisane, że można go do comabtu rzućić to nie można. A ten mantle to po prostu wersja Savage Beast of Horror z beasta...
Swoją drogą to może LS napisze, że dopuszczone jest Great Host of Chaos z Thramukana :?: qrde np wzioł bym do swojego WOCH lub BOCH bzyka z lightem albo heralda slaanesha z syrenką co by ustawić przeciwnika pod szarżę choosenów :twisted:

Ale wydaje mi się, że ten wątek powinno się przenieść w odpowiedniejsze miejsce
We Bust in, Fight Through the Carnage, let the BOOMSTIK do the Talking...

Awatar użytkownika
Grolshek
Administrator
Posty: 7842
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Grolshek »

MlSlEK pisze:
Yudokuno pisze:
MlSlEK pisze:Piszę jako organizator imprez. Umieszczanie takich rzeczy w uściśleniach zmusza do walenia zakazu w regulaminach, rezygnacji z uściśleń i pogorszenia jakości gry. Są nowości, ale spora część graczy zatrzymała się w 1995roku. GW zlikwidowała dow, my musimy być lepsi. Grajcie, wędkujcie sobie towarzysko, a warhammer niech będzie warhammerem bez cudów lobbowanych przez ekipy bywalców. Zróbcie sobie osobny pdf jako home rules, a nie w ogólnym packu dla wszystkich.
odpiszę jako ogranizator imprez: pitu-pitu :mrgreen:

Rzeczowa odpowiedź, poczytaj forum. Sądzę jedynie z tego że MIAŁEŚ sam duży wkład w przepchnięcie tego.
:badgrin: :badgrin: :badgrin:
Yudo bierz tego miliona za rodzącego faceta !!! Poproszę 10% za pomysł 8)
Spróbuj lepszej gry: boltaction.pl

Awatar użytkownika
Yudokuno
Kotu
Posty: 3023
Lokalizacja: HLOS

Post autor: Yudokuno »

Grolshek: po tylu latach w pacynach mało kto pamiętam, że nie jestem facetem. A młodsi gracze po prostu nie wiedzą. Ale milion birę - tylko powiedź, skąd :mrgreen:
lohost pisze:wspolczuje komus kto byl moderatorem gdy ja sie podobnie zachowywalem. od czytania tego szajsu mozg sie lasuje.
...mój bohater :D

Awatar użytkownika
Grolshek
Administrator
Posty: 7842
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Grolshek »

Yudokuno pisze:Grolshek: po tylu latach w pacynach mało kto pamiętam, że nie jestem facetem. A młodsi gracze po prostu nie wiedzą. Ale milion birę - tylko powiedź, skąd :mrgreen:
Nooo... Od Miśka ? A może MA :shock:
Spróbuj lepszej gry: boltaction.pl

Awatar użytkownika
MlSlEK
Chuck Norris
Posty: 624
Lokalizacja: Łódź

Post autor: MlSlEK »

Choćby sto wściekłych psów wojny sobie wylew robiło to racja jest moja. Uściślenia to nie bigos do którego się wrzuca wszystko. Nie mam nic do grania dow, tyle że nie pokrętnym sposobem na miarę acta wrzucać je do ogólnego setu. Z uściśleń nie mam zamiaru rezygnować, ci którzy tak sugerują nie mają chyba nic ciekawszego do zaproponowania. Propozycja jest taka by uściślać sobie to w osobnym pdfie, choćby w ich armybooku, a jeśli nie to proponuję wrzucić w uściślenia specjali, blood in the badlands, monstrous arcanum, tamukhrana, storm of magic. Nie czujecie że uściślenia powinny dążyć do wyłapywania błędów w nowych pozycjach? Nekromancja to marnotrawienie potencjału organu jakim jest ekipa sędziów. Ponadto brak powszechności modeli do zakupu uprzywilejowuje tych którzy mają dow z dawnych lat.
Obrazek

Awatar użytkownika
Matis
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3749
Lokalizacja: Puławy/Wrocław

Post autor: Matis »

Breta ma nadal 6 ed podręcznik. Czyli według twojego rozumowania w kolejnej edycji Bretonia powinna zniknąć ze stołów i przejść do Historii. :P
Nie przekonałeś mnie swoimi argumentami.


Pozdrawiam.
Matis
M&M Factory - Up. 14.01.2017 Ostatnia trójka pegazów

Awatar użytkownika
Jasif
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3016

Post autor: Jasif »

Znasz kogoś, kto ma sklejoną armię DoW dostosowaną do 8-edycyjnej mety...?


No właśnie, więc jaki jest problem?
paulinka17 pisze:Mówiłem, jabaniutki nawet oczka zmrużył z rozkoszy.
Dziedzic pisze:JH i UD razem, piekło zamarzło i serce Szaitisa pękło.

Awatar użytkownika
Gokish
Księciunio
Posty: 8685
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Gokish »

Jasif pisze:Znasz kogoś, kto ma sklejoną armię DoW dostosowaną do 8-edycyjnej mety...?


No właśnie, więc jaki jest problem?

Jak znam życie to znajdzie się może takich 2/3 co pogra sobie DoW i będzie miało z tego niezłą frajdę oraz myślę, że część ludzi będzie się cieszyć z możliwości gry z DoW. Nowych graczy nie przybędzie tej armii bo to są jednak duże kwoty aby mieć te oddziały stare.
LICZNIK: W/D/L od 2012
Brettonia 23/1/13
Lizardmen 1/0/0 <-------- FTW :D
Fumijako pisze: Przepraszam bardzo, ale mag Khorna na dysku jest rzeczą , którą nie nazwałbym , że jest dla słabych

Awatar użytkownika
MlSlEK
Chuck Norris
Posty: 624
Lokalizacja: Łódź

Post autor: MlSlEK »

Matis pisze:Breta ma nadal 6 ed podręcznik. Czyli według twojego rozumowania w kolejnej edycji Bretonia powinna zniknąć ze stołów i przejść do Historii. :P
Nie przekonałeś mnie swoimi argumentami.

Pozdrawiam.
Matis

Strona GW zakładka Warhammer Armies, tam jest lista, ja niczego nie wymyślam. Wznowią bretę, to będzie wznowiona, zdejmą ją z supportu, będzie zdjęta. Narazie jest supportowana.

Co do problemu to chyba głównie o czas i nastawienie. Lepiej przerabiać starocie niż kupić figurki i poznać nowe zasady. Ile to razy padała odpowiedź że szkoda czasu na uściślanie czegoś, a jednak jest czas na mało potrzebną rzecz. No bo ile osób ma dow.
Obrazek

Awatar użytkownika
Denis
Falubaz
Posty: 1351
Lokalizacja: ZKF Zabrze

Post autor: Denis »

A choćby ja mam troche modeli i właśnie w tym momencie robie sobie kolejny unit :)

Ta armia nie pocicisnie napewno na turniejach a jak ktoś raz na miesiac się zdarzy co sobie pogra to co Ci to przeszkadza bardzo fajnie ze mozna wkońcu sobie tym zagrać bo domowe bitwy to nie to samo co turniejowe a miło widzieć na stole urozmaicenie jakieś tym bardziej że ta armia ma dobry klimat


Ja jak najbardziej bym zagrał sobie z kims na turnieju na DoW po prostu lubie wszystkie armie i nie widzę problemu w tym żeby ludzie kolekcjonerzy / hobbyści mieli niegrać czyms co dalej można kupic na stronce GW lub co mają zapasy z czasów 5ed.
” Rozejrzyj się dookoła. Zobaczysz ludzi, bez których ten świat byłby lepszy.”

Death Note

Galeria :
http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=10&t=35349
Strona Malarska na Facebooku:
https://www.facebook.com/pages/Fallen-A ... 9393055688

Awatar użytkownika
PiotrB
Maruda
Posty: 5732

Post autor: PiotrB »

Misiek ! O WIELKI ONANIZATORZE! ups...ORGANIZATORZE! Ja Cię proszę ! Koniecznie nie organizuj niczego gdzie mogły DoW wystąpić!

DoW jest armią oficjalną mającą podręcznik - faq etc.Na pewno jest bardziej "oficjalna" niż ChD. To ,że GW jej nie wspiera o niczym nie świadczy.
Ma też fanów na całym świecie i na całym świecie jest dopuszczana do gry .

DoW ma bardzo dobry funowski podręcznik :
http://www.scribd.com/doc/38079464/Warh ... ogs-of-War

Skoro LS postanowiło ich wskrzesić ja się tylko cieszę :)...
Lidder pisze:Nie kłopocz się. Miarkę i kostki też zostaw w domu, zbędny balast i trud z Twojej strony.
Obrazek

ODPOWIEDZ