master w Poznaniu TERMIN 27-28 PAŹDZIERNIKA

Regulaminy, relacje, scenariusze, kampanie, pokazy etc.

Moderatorzy: Laik, Dymitr

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Rince
Ciśnieniowiec
Posty: 7202
Lokalizacja: NEMEZIS Warszawa

Re: master w Poznaniu TERMIN 27-28 PAŹDZIERNIKA

Post autor: Rince »

No dobra, i jest to tylko potwierdzenie tego, ze brakuje balansu. A granie kolejnego turnieju na euro, gdzie znow pojawia sie rozpy walkowane przez ostatnie pol roku, jakos do mnie nie przemawia.
Obrazek
Z życia europejskiego battlowca: "im going to play on UB cause we have a bomb in school, so unexpectedly some free time".

Awatar użytkownika
Asassello
Pan Spamu
Posty: 8176
Lokalizacja: Warszawka - Kult
Kontakt:

Post autor: Asassello »

Rince pisze:No dobra, i jest to tylko potwierdzenie tego, ze brakuje balansu. A granie kolejnego turnieju na euro, gdzie znow pojawia sie rozpy walkowane przez ostatnie pol roku, jakos do mnie nie przemawia.
Wystaw jakiegoś speciala i już nie będzie jak na EURO. Wtedy przestaniesz też marudzić. :P
Obrazek

Awatar użytkownika
Heptun
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3694
Lokalizacja: klub SALAMANDRA - Włocławek

Post autor: Heptun »

@kudłaty - wielkie dzięki za ten termin =D>

Swoją drogą ciekawie będzie z tymi specjalami :)
Klub Gier Bitewnych SALAMANDRA - Włocławek
Vermin Swarm-turnieje - sezon 2024 W:2/D:1/L:5
Dread Elves-turnieje - sezon 2024 W:0/D:0/L:0
Infernal Dwarves-turnieje - sezon 2024 W:3/D:0/L:3

Awatar użytkownika
krystian1wielki
Niszczyciel Światów
Posty: 4143
Lokalizacja: FENIX Włocławek/Gdańsk

Post autor: krystian1wielki »

Eh chciałbym zagrać imperialnym smokiem tylko figsy nie mam :(

Kalesoner
Szczur Królów
Posty: 13706
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kalesoner »

Fajny pomysł. Postaram się być.
Obrazek

kudłaty
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3552

Post autor: kudłaty »

Zawsze można powiedzieć, że dana modyfikacja nic nie zmienia. Celowo robimy zasady ETC by w znanym nam już środowisku testować nowe rozwiązania. Mamy świadomość, że większość specjali niewiele daje, ale tak samo jak część oddziałów w każdej armii jest mniej grywalna. Pociętych jest naprawdę mało najbardziej wygiętych gości.

Oczywiście autorsko zmodyfikujemy limity na demony bo np. flamery trochę straciły i nie muszą być tak limitowane.

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9482
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

Pomysł jest GENIALNY, tyle powiem. ktoś chce odpoczynku od EURO - prosze bardzo, sa speciale, bedzie klimatycznie. Dopytam tlyko - można brac speciali więcej niz jednego? Krell + Kemmler mrrrr

no i najwązniejsze - w końcu bedzie można zabic Archaona! To jest warte wszystkiego ; )
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
Eldritch
Berserker Khorna
Posty: 1360
Lokalizacja: Hauptstadt der Oberschlesien

Post autor: Eldritch »

Niedoczekanie 8)
Obrazek

Awatar użytkownika
Dymitr
Ace of Spades
Posty: 11531
Lokalizacja: The Gamblers

Post autor: Dymitr »

tylko Archaon może być już nowy.

Rince - Crom H. wydaje się ciekawy wyborem :D
Lohost pisze: Nie myslalem ze to kiedys powiem, ale za Dymitra byl ordnung i az mi tego brakuje.

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9482
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

Jezeli wyznacznikiem wystawienia jakiegoś speciala jest dla Ciebie lista jego zasad to jestes słaby! ^^

Nie to co Solo, który jak się dowiedział to zaczłą zbeirac i malowac ratogry - Throt czeka buhahaha ^^
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
Thomas
Falubaz
Posty: 1207

Post autor: Thomas »

myślę że dobrym pomysłem było by zakazanie wystawienia speciala jeśli nie posiada się oryginalnego modelu GW (o ile został wydany). Jak klimat - to w pełnym wymiarze!

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9482
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

nie ma to sensu - czesto ktoś zrobi o wiele lepsza konwersje danego modelu i czemu by go za to karac?
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
Sevi
Niszczyciel Światów
Posty: 4777
Lokalizacja: Legion Kraków
Kontakt:

Post autor: Sevi »

-Qc- pisze:nie ma to sensu
Oczywiście że ma to sens. To master to raz, a dwa że specjalny bohater wyłącznie w orginalnym modelu ma klimat.

Chyba że nie ma oryginalnego modelu.
Wisła Kraków.

Awatar użytkownika
Smiechu
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3350
Lokalizacja: Rogaty Szczur (Stare Babice)

Post autor: Smiechu »

Thomas pisze:myślę że dobrym pomysłem było by zakazanie wystawienia speciala jeśli nie posiada się oryginalnego modelu GW (o ile został wydany). Jak klimat - to w pełnym wymiarze!
+1
-Qc- pisze:nie ma to sensu - czesto ktoś zrobi o wiele lepsza konwersje danego modelu i czemu by go za to karac?
Jeżeli zrobi naprawdę zajebistą konwersje która będzie miała sporo wspólnego z oryginalnym modelem to ok.

PS.

Qrwa mać - dlaczego ten późniejszy termin.
Teraz mam do wyboru - albo nie jadę na Mastera, bo kobieta na mnie czeka, albo poczeka tydzień dłużej i przyjadę.
Ty "Owłosiony Rumcajsie" - przez Ciebie będzie mnie głowa bolała przez najbliższe 2 dni.

Awatar użytkownika
bigpasiak
Ciśnieniowiec
Posty: 7714
Lokalizacja: Syberia

Post autor: bigpasiak »

Jak chcecie specjali [ co wg mnie jest słabym pomysłem bo spece się nie balansują... jest paru "wyjebanych w kosmos" ] to może chociaż zasugerujecie się "Młotkowym"...?
Thorek z dużymi runami na 3+...? Za to tylko, że slot maszyny zajmuje...?
Teclis za 3pd i 2 dd? No i...? sam robi za książkę i BoS i coś tam jeszcze za całe 475kpt? Żart...?

A to tylko początek wyliczanki... takie standardowe smaczki i podstawowe argumenty przeciw... Jak taka Bretka czy moje Woodziaki mają to skontrować...? No czym?

Można brać pkt z herosów na lorda z full wypasem...? Ke?
To po co limit ojro? Smoki na pełnym wypasie, GD tyż...? Gdyż?
The wood hold peace for thos who desire it, but those who seek battle will find me...
The forest has as many eyes as leaves...

Far over, the misty mountain Cold, to dungeons deep and caverns old.
The pines were roaring, oooooon the hight...
Abandoned

kudłaty
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3552

Post autor: kudłaty »

Specjale MUSZĄ mieć WYSYWIG nie gorszy niż oryginalny model, jak go nie ma to muszą zawierać elementy charakterystyczne z opisu fluffowego. Teclis to teclis a nie mag z island of blood.

@Pasiak. Uwielbiam jak słodziutko marudzisz.

Po kolei. Thorek kosztuje swoje punkty a nie ma nawet scrolla, w związku z czym masz kowadło droższe od wersji eko o jakieś 100pkt i dodatkowym piecem co byś przypadkiem pitką nie chybił. Za co dostajesz jednorazowy przerzut na runę i duże runy na 3+, plus fajerwerki na kowala którego i tak musisz trzymać po za combatem. Zabranie maszyny powoduje, że musisz składanie turbo defensu pt.nawalam z działa i kowadła ma ten problem że masz dwie maszyny tylko. Oczywiście jak więcej osób wykaże mi, że to bzdura używając argumentów to chętnie wrócę do tego tematu.

Nad Teclisem myślimy, i tak jest już uwalony o to, że nie działa jego wbudowany baner of sorcery.

Akurat co do WE to nie wiem co mam powiedzieć, ETC generalnie robi Ci zupełnie dobrze, problemem jest dla Ciebie chyba open bardziej.

Na obecnym euro większe demony grały istotnie mniej niż ostatnio. Ok pojawiły się smoki w DE, aczkolwiek ten smok nie potrzebował 600+ limitu, HE też się w miarę przyzwoicie mieści. Naprawdę nie widzę jakiegoś mega przegięcia we wpuszczeniu dużych kolegów. Oczywiście zawsze łatwiej podnieść limit punktowy, ale nie chce robić gier do 23.00 tylko dlatego że thorgrim wchodzi dopiero na niecałe 3200pkt.

Awatar użytkownika
Dymitr
Ace of Spades
Posty: 11531
Lokalizacja: The Gamblers

Post autor: Dymitr »

Pasiaque - Oriona i bandę Dzikich wystawisz, będzie kontra!

Mozna tego ostatniego White Dwarfa wystawić (model z gotrekiem i bugmanem)?
Lohost pisze: Nie myslalem ze to kiedys powiem, ale za Dymitra byl ordnung i az mi tego brakuje.

panterq
Masakrator
Posty: 2461
Lokalizacja: Legion

Post autor: panterq »

A co z White Dwarfem? :) Krasnoludzki zabójca jest syty.
Yes they drink blood. Yes, some of them have been known to command armies of the damned. But at least they're not Elves.
- Niles Valera, Agitator

Awatar użytkownika
PiotrB
Maruda
Posty: 5732

Post autor: PiotrB »

W takim układzie Teclis daje tylko że masz całego lora ,książkę , ignoruje miscasta i ma destroy scrola. Moim zdaniem jest ok i jakoś bardzo gry nie wywraca - daje HE miły bonus w postaci możliwości posiadania destroy scrola i książki naraz (co normalnie nie Euro nie jest możliwie) I loremastera - co oznacza ,że daje 4PP (3 za książkę i jeden za Loremastera) i 3 DD ( 2 za książkę i 1 za scrola) .... Komu jak komu ale ja bym to "puścił" HE

Bardziej bym się czepił Shadowblada - wy chyba nie do końca wiecie jak on działa - skoro chcecie go dopuścić :mrgreen:
Lidder pisze:Nie kłopocz się. Miarkę i kostki też zostaw w domu, zbędny balast i trud z Twojej strony.
Obrazek

Awatar użytkownika
rudobrody79
Falubaz
Posty: 1345
Lokalizacja: GIŻYCKO

Post autor: rudobrody79 »

powstała niezła dyskusja, proponuję więc zasady, które określono jakiś czas temu na mistrzostwach podkarpacia :

OGRANICZENIA BOHATERÓW:
(można mieć tylko jednego bohatera specjalnego i nie musi on być generałem armii)

LIZARDMEN: Lord Kroak - Nie dopuszczony, Tetto'Eko - Herald of Cosmic Events jest One Use Only i dotyczy tylko jego samego
DWARFS: Thorek Ironbrow - Nie dopuszczony
WOOD ELVES : Orion, the King in the Woods - Nie dopuszczony
HIGH ELVES: Teclis - Nie dopuszczony
WARRIORS OF CHAOS: Archaon, The Everchosen - Nie dopuszczony
Valkia - Nie można jej wystawić w armii posiadającej jakikolwiek Warshrine, Wullfrik the Wanderer - Maksymalna wielkość oddziału maruderów, z którym może wyjść z krawędzi to 25 modeli, Festus the Leechlord - Nie można go wystawić w armii posiadającej jakikolwiek Warshrine.
DAEMONS OF CHAOS: Kairos Fateweaver - Nie dopuszczony, Oracle of Tzeentch, Bluescribes - Jest warty dodatkowe 100VP dla przeciwnika, Masque - Jest warty dodatkowe 100VP dla przeciwnika
DARK ELVES: Malekith, The Witch King - Jest warty dodatkowe 100VP dla przeciwnika, Shadowblade - Nie może ujawnić się we wrogiej, maszynie wojennej, Lokhir Fellheart - Jednostki złapane dają mu maksymalnie +50VP za zasadę Merciless Slaver,
SKAVEN: Queek Headtaker - Jest warty dodatkowe 100VP dla przeciwnika,
TOMB KINGS: Settra The Imperishable - Nie dopuszczony,

Domyślnie dopuszczeni są tylko bohaterowie specjalni z aktualnych ksiąg armii. Jeśli ktoś zechce użyć specjalnego bohatera z innego źródła (strona GW, White Dwarf) musi go zgłosić -takie sprawy będą rozpatrywane indywidualnie. Termmin takich zgłoszeń .............
Modele pojedyncze Dogs of War, które używają slot Hero (np. Dark Emmisary, Asarnil the Dragonlord) mogą być używane wyłącznie przez armię Dogs of War.
Bohaterowie specjalni używający przedmiotów magicznych, które znajdują się na normalnej liście w danej armii, uniemożliwiają wzięcie tych przedmiotów przez zwykłe postacie (np. Shadowblade posiadający Potion of Strength uniemożliwia wzięcie PoS przez inną postać).

Jest wymóg posiadania na stole modelu przedstawiającego imiennego bohatera zgodnego z wielkością odpowiadającą figurce którą zastępuję !!!

ODPOWIEDZ