XCOM: Enemy Unknown

Moderator: Zaklinacz Kostek

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Przemcio
Postownik Niepospolity
Posty: 5334

XCOM: Enemy Unknown

Post autor: Przemcio »

Pamiętacie UFO:Enemy Unknown i XCOM: Terror from the Deep :?: :D
Właśnie wychodzi remake tego 1 podobno gra nie jest zła niestety ma jedną wadę nie działa na XP...
We Bust in, Fight Through the Carnage, let the BOOMSTIK do the Talking...

Awatar użytkownika
swieta_barbara
habydysz
Posty: 14639
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: swieta_barbara »

Faktycznie, wielka wada.
W piatek chyba premiera - na bank kupie.

Awatar użytkownika
Kołata
Prawie jak Ziemko
Posty: 9565
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kołata »

Oj, napierało się w ufo w podstawówce :D
Ale napewno remake już nie będzie tak smakował jak pierwowzór. Szkoda czasu.
Nie te lata ;]

Awatar użytkownika
SoCiu
Wodzirej
Posty: 735
Lokalizacja: Rebelia - Łomianki

Post autor: SoCiu »

Podobno ma być wielce uproszczony-tylko 1 baza+brak przechwytywania statków.Czyli standard dzisiejszych gier miło,łatwo,krótko ale przyjemnie-bue. Jak opinie będą przychylne to może kiedyś się kupi ze względu na sentyment...

Awatar użytkownika
Przemcio
Postownik Niepospolity
Posty: 5334

Post autor: Przemcio »

ja tam nadal napieram czasami w UFO:EU na poziomie SUPERHUMAN to jest dopiero hardcore...
We Bust in, Fight Through the Carnage, let the BOOMSTIK do the Talking...

misha
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6586
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: misha »

wolałem X-Com terror from the deep :)

@Przemciu
a działa ci to na Windows 7 czy XP? przez Dosbox'a uruchamiasz? mi jakoś nie wychodziło.
podrzuć tipa jak to odpalić
Klub Adeptus Mechanicus http://admech.club Warszawa, Okęcie, Al Krakowska
Sklep FGB Figurkowe Gry Bitewne http://fgb.club Warszawa, Zelazna 69A

Awatar użytkownika
SoCiu
Wodzirej
Posty: 735
Lokalizacja: Rebelia - Łomianki

Post autor: SoCiu »

Dosbox+ programik D-fend. Ustawiasz wszystko na default i śmiga aż miło na XP

Awatar użytkownika
Shin Ryu
Mudżahedin
Posty: 275
Lokalizacja: Piła

Post autor: Shin Ryu »

Giera jest zdeczko uproszczona (np. brak punktów ruchu, a w zamian mają być 2 akcje np. ruch i strzał lub 2x ruch), ale walka w powietrzu (przechwytywanie obcych) ma być.
Gra zgarnia oceny na poziomie 9 - 9,5/10 więc będzie git :)
Ja wersję na PS3 już sobie zamówiłem, a swego czasu UFO przeszedłem 6x (2x Amiga, 2x PC i 2x PSX).
GOLD and GLORY - DOGS of WAR
Galeryjka Figurek
Shin Ryu Minis Blog

Awatar użytkownika
Duderson
Kretozord
Posty: 1644

Post autor: Duderson »

Przemcio pisze:ja tam nadal napieram czasami w UFO:EU na poziomie SUPERHUMAN to jest dopiero hardcore...
Jeśli mam być szczery, nie zauważyłem różnicy pomiędzy poziomami trudności w U:EU. Czy dasz beginner, czy superhuman - jedno i to samo.
Lidder pisze:
-There's something large & nurgle-y coming first
To akurat proste - chodzi o podwyżki cen.

Awatar użytkownika
Klafuti
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3445
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Klafuti »

Przemcio pisze:Pamiętacie UFO:Enemy Unknown i XCOM: Terror from the Deep :?: :D
Właśnie wychodzi remake tego 1 podobno gra nie jest zła niestety ma jedną wadę nie działa na XP...
Szkoda, bo xp to najlepszy system dla gospodarstw domowych. A jak się włączy wirtualna maszynę to może komputer przeciążyć, tak mi się wydaje w każdym razie.
Obrazek
"Głos opinii publicznej nie jest substytutem myślenia."
~Warren E. Buffett

Awatar użytkownika
SoCiu
Wodzirej
Posty: 735
Lokalizacja: Rebelia - Łomianki

Post autor: SoCiu »

Klafuti pisze: A jak się włączy wirtualna maszynę to może komputer przeciążyć, tak mi się wydaje w każdym razie.
Źle Ci się wydaje.Mam u siebie XP +Virtual PC z WIN 98 -i nie wyczuwam żeby coś się z tego powodu miało krzaczyć,spowalniać itd- to zwykły emulator systemu. Mam 2GB ramu i AMD Athlon 2800- nie jest to szczyt techniki.

Awatar użytkownika
swieta_barbara
habydysz
Posty: 14639
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: swieta_barbara »

Kupil ktos?

Awatar użytkownika
Przemcio
Postownik Niepospolity
Posty: 5334

Post autor: Przemcio »

Ja już grałem miło zobaczyć znów sectoidki lub cyberdiski :twisted: Gra jest bardzo oki ale niewiele jeszcze ugrałem
We Bust in, Fight Through the Carnage, let the BOOMSTIK do the Talking...

Awatar użytkownika
Duderson
Kretozord
Posty: 1644

Post autor: Duderson »

Dalej jest tak, że rozwalasz parter budynku, a piętro wisi w powietrzu?
Lidder pisze:
-There's something large & nurgle-y coming first
To akurat proste - chodzi o podwyżki cen.

Awatar użytkownika
Morog
Falubaz
Posty: 1318
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Morog »

nie wiem czy cały dom, ale fragmenty przy niszczeniu parterów potrafią spadać a nawet zranić
https://www.youtube.com/watch?v=m3pqEA5AXTE#t=33

posłuchaj tego islamofilu.....
http://www.youtube.com/watch?v=CMEwoGGL6dg

"nie dyskutuj z głupcem, sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem"

Awatar użytkownika
PiotrB
Maruda
Posty: 5732

Post autor: PiotrB »

Gram! Jak dla mnie bomba - jak siadłem wczoraj o 21 to skończyłem o 2 w nocy! Jak na mnie to nie lada wyczyn :)... Super jest sobie przypomnieć stare czasy... Gra nie jest jakaś banalnie prosta- powyżej 4 ,5 misji ciężko skończyć bez strat... no i klimat bajeczny! :)...
Lidder pisze:Nie kłopocz się. Miarkę i kostki też zostaw w domu, zbędny balast i trud z Twojej strony.
Obrazek

Awatar użytkownika
Morog
Falubaz
Posty: 1318
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Morog »

magiczne zaklęcie SAVE - LOAD chroni przed stratami :D
https://www.youtube.com/watch?v=m3pqEA5AXTE#t=33

posłuchaj tego islamofilu.....
http://www.youtube.com/watch?v=CMEwoGGL6dg

"nie dyskutuj z głupcem, sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem"

AndreBlizz
Plewa
Posty: 7

Post autor: AndreBlizz »

Skończyłem 7x oryginał (z patchem, który naprawiał trudność superhuman, było trudno momentami), a w XCom:EU gra mi się cudownie. Wreszcie nie muszę się uganiać za 20 żołnierzami, 6 wymiataczy daje radę. Postacie mają indywidualny rozwój, który można kontrolować. Misje są klimatyczne, niektóre mają specjalnie zaprojektowaną fabułę, w kluczowych momentach (odkrycie wroga, trafienie) kamera pokazuje wszystko z ciekawego kąta - bardzo, bardzo sycąca gra. Jeszcze nie skończyłem pierwszej rozgrywki a już wiem że zagram ponownie i zacznę od wystrzeliwywania satelit :))

Jeśli kto nie potrafi grać bez TUs-ów, niech nie próbuje. Reszta fanów XComu będzie się świetnie bawić. Jedynym mankamentem, który z rzadka daje o sobie znać, jest ograniczenie ekwipunku - większośc postaci ma 0-1 granatów, brak możliwości podnoszenia przedmiotów w czasie misji. Za to magazynków jest chyba nieograniczona ilość i nie trzeba nigdy o nich pamiętać.

Awatar użytkownika
Vallarr
Falubaz
Posty: 1018

Post autor: Vallarr »

Jest fajnie, ale straszliwie krotko. Naprawde jestem rozczarowany dlugoscia rozgrywki, nie cisnalem jakos specjalnie... Przechodze drugi raz na trudniejszym z ironmanem i mapy nie sa losowo generowane - pamietajac gdzie co bylo z palcem w nosie mozna przejsc kazda misje. Jedna baza? Jeden oddzial? Mogliby dolozyc pare miesiecy, wydluzyc rozgrywke i takie tam drobne zmiany - grywalnosc skoczylaby o 100% dla mnie.

Awatar użytkownika
PiotrB
Maruda
Posty: 5732

Post autor: PiotrB »

Morog pisze:magiczne zaklęcie SAVE - LOAD chroni przed stratami :D
jasne - w batlu też każesz przerzucić kostki przeciwnikowi? Eh ..ta młodzież - po co to grać skoro można wszystko poprawić ...

A gierka naprawdę super - strasznie mnie w ciągła ! To pierwsza taka gra od baaardzzzooo dawna ... Wreszcie coś dla starych ... :D
Lidder pisze:Nie kłopocz się. Miarkę i kostki też zostaw w domu, zbędny balast i trud z Twojej strony.
Obrazek

ODPOWIEDZ