Rozpakuj pudełko...

Kompletne artykuły na konkretny temat.

Moderatorzy: Ziemko, Arbiter Elegancji

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
KrzysiekW
Wielki Śląski Ninja
Posty: 3848
Lokalizacja: Pilchowice, Klub "Schwarze Pferd"

Re: Rozpakuj pudełko...

Post autor: KrzysiekW »

quidamcorvus pisze:Lead Adventures - Beggars

[...]
Figurki zostały wyrzeźbione z pomysłem i posiadają dużą ilość detali.
Dopiero teraz zauważyłem temat, a że jestem fanem Breugla to od razu coś mi rzuciło w oczy skąd był pomysł na jednego z żebraków.
Obrazek
Pjona za pomysł.

No i pjona dla Q-C za temat. :)

Awatar użytkownika
wychwa
Oszukista
Posty: 865
Lokalizacja: Racibórz

Post autor: wychwa »

Qc czym ty washujesz te model ? tzn chodzi mi o to co nakładasz przed podładowaniem żeby lepiej pokazać krawędzie.
Ta metoda jest tylko po to żeby lepiej pokazać nie pomalowany metalowy model na fotce ?

Awatar użytkownika
quidamcorvus
Niszczyciel Światów
Posty: 4457
Lokalizacja: Żory/Katowice
Kontakt:

Post autor: quidamcorvus »

KrzysiekW pisze:Dopiero teraz zauważyłem temat, a że jestem fanem Breugla to od razu coś mi rzuciło w oczy skąd był pomysł na jednego z żebraków.
Cała seria jest inspirowana twórczością Breugla, nawet nazwali linię modeli Bruegelburg.
wychwa pisze:Qc czym ty washujesz te model ? tzn chodzi mi o to co nakładasz przed podładowaniem żeby lepiej pokazać krawędzie.
Starymi washami GW, które już za bardzo nie nadają się do używania podczas malowania.
wychwa pisze:Ta metoda jest tylko po to żeby lepiej pokazać nie pomalowany metalowy model na fotce ?
Tak.

Awatar użytkownika
quidamcorvus
Niszczyciel Światów
Posty: 4457
Lokalizacja: Żory/Katowice
Kontakt:

Post autor: quidamcorvus »

Lead Adventures - Metal Militia - Scholars

W tym tygodniu będzie punktualnie. W piątek, w dniu końca świata, zapraszam szanowne państwo-draństwo do otwarcia kolejnego pudełka z modelami od Lead Adventure kupionymi w esklepie BattleBear.

Prezentowane poniżej modele uczonych Milicjantów docelowo służyć będą w szeregach Motłochu, choć nie wykluczone, że pojawią się też w innej roli.

Modele zostały zapakowane firmowo w przezroczyste blistry, które oprócz figurek i okrągłych podstawek zawierają także gąbkę, która ma chronić zawartość. Wewnątrz znajduje się także ulotka z logo firmy i niezbędnymi informacjami.

Blister zawiera dwie figurki uczonych Milicjantów ([url=htthttp://www.lead-adventure.com/product_info.php?products_id=88]BRU-13 Metal Militia of Bruegelburg 3 - Scholars (2)[/url]).
Modele zostały odlane w białym metalu, a nadlewki które zauważyłem znajdowały się głównie na ostrzu miecza (trzymanego na ramieniu) oraz na nogach obu figurek. Do usunięcia nadlewek użyłem skalpela i choć tych na nogach modeli pozbyłem się dość łatwo, to usunięcie nadlewek z ostrza miecza wymagało trochę więcej pracy. Z kolei linie podziału są niemal niewidoczne i usunięci ich nie sprawia problemów.

Podobnie jak wszystkie recenzowane wcześniej modele z LA, także uczeni Milicjanci to świetne rzeźby z masą szczegółów i detali.

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Gdy zamawiałem część modeli, nie było ich jeszcze w ofercie sklepu jednak ekipa z BattleBear bez problemu sprowadziła je dla mnie. Tak więc, jeśli macie jakieś upatrzone modele, a nie chcecie lub nie możecie sprowadzić ich ze strony producenta, zawsze można spróbować i napisać BattleBear.

Awatar użytkownika
ARBAL
Kretozord
Posty: 1890
Lokalizacja: Toruń

Post autor: ARBAL »

INBOX - Ithandir, Blade of Eternity (Andrea Miniatures)
http://www.coloureddust.com.pl/2012/12/ ... ndrea.html
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
quidamcorvus
Niszczyciel Światów
Posty: 4457
Lokalizacja: Żory/Katowice
Kontakt:

Post autor: quidamcorvus »

Lead Adventures - Metal Militia - Desperate Housewives

Pierwszy piątek po świętach. Dostaliście jakieś figurki albo makiety? Pochwalcie się.

Jako, że końca świata nie było zapraszam szanowne państwo-draństwo do otwarcia kolejnego pudełka z modelami od Lead Adventure kupionymi w esklepie BattleBear.

Dzisiaj kolejne modele milicjantów, a właściwie gotowych na wszystko milicjantek, które podobnie jak prezentowane wcześniej modele, służyć będą najpewniej w szeregach Motłochu, choć nie wykluczone, że pojawią się też w innej roli.

Ekipa z Lead Adventure tradycyjnie już, zapakowała figurki w przezroczyste blisty, które oprócz gotowych na wszystko milicjantek pomieściły jeszcze okrągłe podstawki, a także chroniącą zawartość gąbkę i ulotkę z logo firmy oraz innymi niezbędnymi informacjami.

Blister zawiera dwie figurki gotowych na wszystko milicjantek (BRU-14 Metal Militia of Bruegelburg 4 – Desperate Housewives (2)).
Figurki zostały odlane w białym metalu, a nieliczne nadlewki które zauważyłem były łatwe do usunięcia. Podobnie nie było problemu z liniami podziału, które są niemal niewidoczne, a ich usunięcie nie sprawia trudności.

Firma Lead Adventure trzyma poziom, i podobnie jak wszystkie recenzowane wcześniej modele, także gotowe na wszystko milicjantki to świetne rzeźby z masą szczegółów i detali, takich jak deska do krojenia użyta jako taszka, medaliony czy opaska ze stylizowaną literą B - zapewne od nazwy serii Bruegelburg.

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Gdy zamawiałem część modeli, nie było ich jeszcze w ofercie sklepu jednak ekipa z BattleBear bez problemu sprowadziła je dla mnie. Tak więc, jeśli macie jakieś upatrzone modele, a nie chcecie lub nie możecie sprowadzić ich ze strony producenta, zawsze można spróbować i napisać BattleBear.

Awatar użytkownika
LoudLord
Oszukista
Posty: 783

Post autor: LoudLord »

Jak to możliwe, że przeoczyłem ten temat?! Starość nie radość....
Pomysł wytworzenia figurek opartych na twórczości Breughela Chłopskiego od razu oceniłem na 6+ w skali pięciostopniowej, ale figsy oglądałem tylko na stronach z dawnego RFN. Gdy w twojej recenzji zobaczyłem jeszcze, że Ratnik/Lead Adv. zamieszczają cytat z głuchoniewidomej Keller, to już wiem, że firma godna uwagi- za poczucie humoru dodatkowe punkty :D
Jedna poprawka- ten medyk to tak naprawdę tzw. lekarz czasu zarazy, nakładali ochronny ubiór mający ich chronić podczas epidemii dżumy, w ostateczności miał odstraszyć chorobę [polecam książkę "Czarna Śmierć" , autorzy to W.Naphy&A.Spicer, wyd. PIW 2004].
Twórcy figurek mieli - moim zdaniem - świetny pomysł. A i wykonanie w porządku... tak więc dzięki QC za zwrócenie uwagi na tych figurantów.
"Musimy podjąć męską decyzję- albo jesteśmy zadowoleni, albo nie."
- M.Malicki

Awatar użytkownika
quidamcorvus
Niszczyciel Światów
Posty: 4457
Lokalizacja: Żory/Katowice
Kontakt:

Post autor: quidamcorvus »

Lead Adventures - Metal Militia - Kitchen Guard

W pierwszy piątek 2013 roku zapraszam szanowne państwo-draństwo do otwarcia kolejnego pudełka z modelami od Lead Adventure kupionymi w esklepie BattleBear.

Prezentowane poniżej modele Kuchennych Strażniczek docelowo służyć będą w szeregach Motłochu, choć nie wykluczone, że pojawią się też w innej roli.

Modele uzbrojonych w wałki do ciasta i odzianych w zbroje Milicjantek zostały zapakowane w przezroczyste blistry, które zgodnie ze standardem Lead Adventure zawierają prócz modeli także dwie okrągłe podstawki, chroniącą zawartość grubą gąbkę oraz ulotkę z logo firmy i niezbędnymi informacjami.

Blister zawiera dwie figurki Kuchennych Strażniczek (BRU-12 Metal Militia of Bruegelburg 2 - Kitchen Guard (2)).
Modele Milicjantek zostały odlane w białym metalu, nie zauważyłem żadnych nadlewek, a linie podziału formy są niemal niewidoczne i usunięci ich nie sprawia problemów. Jakość odlewu i rzeźba jest dobrej jakości, jedyne zastrzeżenie budzi odlew w miejscu łączenia wałka i hełmu Milicjantki w naramienniku, która trzyma oręż oburącz. Można to było zrobić lepiej.

Podobnie jak recenzowane wcześniej modele z LA, także Kuchenne Strażniczki to świetne, pomysłowe rzeźby z masą szczegółów i detali, takich jak przywiązana do ramienia patelnia użyta jako puklerz, liczne sakiewki, nożyce oraz kuchenne noże czy w końcu połączenie sukni ze elementami zbroi płytowej i dość oryginalnym hełmem.

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Gdy zamawiałem część modeli, nie było ich jeszcze w ofercie sklepu jednak ekipa z BattleBear bez problemu sprowadziła je dla mnie. Tak więc, jeśli macie jakieś upatrzone modele, a nie chcecie lub nie możecie sprowadzić ich ze strony producenta, zawsze można spróbować i napisać BattleBear.

Awatar użytkownika
quidamcorvus
Niszczyciel Światów
Posty: 4457
Lokalizacja: Żory/Katowice
Kontakt:

Post autor: quidamcorvus »

Lead Adventures - Archivist and Merchant

Sądząc po zawartości pudełka z figurkami od Lead Adventure przed nami zostało już mniej niż więcej recenzji modeli z serii Bruegelburg, jednak nie ukrywam, że modele urzekły mnie na tyle, że z pewnością zakupię kolejne figurki z tej serii. A więc kontynuując cykl recenzji zapraszam szanowne państwo-draństwo do otwarcia kolejnego pudełka z modelami od Lead Adventure kupionymi w esklepie BattleBear.

Dzisiaj otworzyłem pudełko z figurkami Skryby oraz Kupca, zestaw stanowi ciekawą alternatywę dla modeli Citizens of the Empire: Merchant & Scribe od Games Workshop. Skryba i Kupiec w trakcie rozgrywek w Warheim FS wystawiane będą jako Najemne Ostrza.

Figurki Skryby i Kupca, podobnie jak inne modele od Lead Adventure zapakowane zostały w przezroczysty blister. Wewnątrz opakowania zamknięte zostały modele, dwie okrągłe podstawki o średnicy 25 mm oraz gruba gąbka, która ma chronić zawartość. W środku znajduje się także ulotka z logo firmy i niezbędnymi informacjami.

Blister zawiera dwa modele przedstawiające Skrybę i Kupca (BRU-03 Archivist and Merchant (2)). Modele w skali 28 mm zostały odlane w białym metalu. Na zakupionych modelach nie zauważyłem śladów nadlewek czy linii podziału.

Skryba i Kupiec to kolejne ciekawe, wykonane z pomysłem rzeźby. Masa detali, którymi obwieszone są modele bez problemu pozwala rozpoznać w nich przedstawicieli konkretnych profesji, a dość spore gabaryty świadczą, że Skrybie i Kupcowi bardzo dobrze się powodzi. Malowanie tych modeli z pewnością sprawi dużo frajdy.

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Gdy zamawiałem część modeli, nie było ich jeszcze w ofercie sklepu jednak ekipa z BattleBear bez problemu sprowadziła je dla mnie. Tak więc, jeśli macie jakieś upatrzone modele, a nie chcecie lub nie możecie sprowadzić ich ze strony producenta, zawsze można spróbować i napisać BattleBear.

Awatar użytkownika
ARBAL
Kretozord
Posty: 1890
Lokalizacja: Toruń

Post autor: ARBAL »

INBOX006 - Honey Valentine (PU5405 Kabuki Models)
http://www.coloureddust.com.pl/2013/01/ ... abuki.html
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
quidamcorvus
Niszczyciel Światów
Posty: 4457
Lokalizacja: Żory/Katowice
Kontakt:

Post autor: quidamcorvus »

Lead Adventures - Walter, The Little Herald

Minął trzeci piątek stycznia i z lekkim poślizgiem zapraszam szanowne państwo-draństwo do otwarcia kolejnego pudełka z modelami od Lead Adventure kupionymi w esklepie BattleBear.

Dzisiaj nadszedł czas na Waltera, Małego Herolda, który w czasie rozgrywek w Warheim FS będzie wystawiany jako Najemne Ostrze - zasady dla Niziołka Herolda powinny pojawić się niebawem.

Ekipa z Lead Adventure tradycyjnie już, zapakowała figurkę w przezroczysty blister, który oprócz Waltera pomieścił jeszcze okrągłą podstawkę, a także chroniącą zawartość gąbkę i ulotkę z logo firmy oraz innymi niezbędnymi informacjami. Mimo gąbki trąbka Herolda dość mocno się wygięła, na szczęście metal nie pękł i udało się przywrócić prawidłowy kształt instrumentu.

Blister zawiera jedną imienną figurkę Walter, Mały Herold (BRU-33 Walter, The Little Herald (1)). Figurka została odlana w białym metalu, nieliczne nadlewki i linie podziału formy były łatwe do usunięcia. Niestety, trzeba nawiercić trąbkę, gdyż została zaślepiona w trakcie przygotowywania formy.

Lead Adventure trzyma poziom i Walter podobnie jak recenzowane wcześniej modele, to fajna rzeźba z masą szczegółów i detali, takich jak strzała przy ozdobionym piórami kapeluszu, bufiaste rękawy czy liberia, na której namalować można dowolny herb.

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Gdy zamawiałem część modeli, nie było ich jeszcze w ofercie sklepu jednak ekipa z BattleBear bez problemu sprowadziła je dla mnie. Tak więc, jeśli macie jakieś upatrzone modele, a nie chcecie lub nie możecie sprowadzić ich ze strony producenta, zawsze można spróbować i napisać BattleBear.

Awatar użytkownika
Sławol
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3876
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Post autor: Sławol »

Super ten trębacz jest! Znam ofertę tej firmy i mają sporo super produktów.

W ogóle to duże uznanie, że Ci się chce to wszystko robić, Adam! Dzięki Ci wielkie =D>

P.S. Z washami dobry patent, kiedyś tak te grube katalogi Citadel były robione - mam stary z 1999 roku i tam właśnie modele są tak prezentowane na czarno-białych stronach.
Pozdrawiam
Sławomir Borysowski
Obrazek
Galeria

Awatar użytkownika
quidamcorvus
Niszczyciel Światów
Posty: 4457
Lokalizacja: Żory/Katowice
Kontakt:

Post autor: quidamcorvus »

Dzięki Sławol, cieszę się, że pomysł się spodobał. Mam nadzieję, że poza mną i Arbalem, ktoś jeszcze podzieli się swoimi zakupami i pomysłami na figurki, niekoniecznie z oferty GW. :)

Awatar użytkownika
Sławol
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3876
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Post autor: Sławol »

Ależ taki temat już dawno jest :) Ja myślałem, że sobie tutaj założyłeś taki kącik tematyczny z tym i uznałem, że nie nie będę Ci się wciskał wszędzie ze swoimi rzeczami i bałaganił :mrgreen:

Tutaj ludzie też wrzucają fotki i dzielą się opiniami o różnych produktach: http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php? ... &start=140
Pozdrawiam
Sławomir Borysowski
Obrazek
Galeria

Awatar użytkownika
The WariaX
Falubaz
Posty: 1018
Lokalizacja: Rybnik i okolice

Post autor: The WariaX »

Kurczę, mogłem zrobić to samo z aktualnymi failcastowymi rzeczami, które mam na warsztacie.
No nic, następnym razem postaram się o tym nie zapomnieć ;-)

@quidamcorvus
Gdzie Ty wynajdujesz te wszystkie egzotyczne figurki ? Nie pytam o sklep, bo to wiem, tylko o samo znalezienie takich figsów ;-)

Awatar użytkownika
Sławol
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3876
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Post autor: Sławol »

Mi w szukaniu pomaga Google oraz regularne przeglądanie działu "Manufacturers" ;) Figurki, bitsy, plany, szkice, projekty 3D, nowości, przeróbki itp.

http://chestofcolors.com/forum/viewforum.php?f=25
Pozdrawiam
Sławomir Borysowski
Obrazek
Galeria

Awatar użytkownika
ZOO Art Studio
Chuck Norris
Posty: 424
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: ZOO Art Studio »

Wprawdzie to nie otwieranie pudełka... ale jakaś tam recenzja produktów - zapraszam na krótki rzut okiem na metaliczne farby Vallejo na bazie alkoholu:

- recenzja po polsku
- recenzja po angielsku

Ave!
Niedźwiedź

Awatar użytkownika
quidamcorvus
Niszczyciel Światów
Posty: 4457
Lokalizacja: Żory/Katowice
Kontakt:

Post autor: quidamcorvus »

Sławol pisze:Ależ taki temat już dawno jest :) Ja myślałem, że sobie tutaj założyłeś taki kącik tematyczny z tym i uznałem, że nie nie będę Ci się wciskał wszędzie ze swoimi rzeczami i bałaganił :mrgreen:

Tutaj ludzie też wrzucają fotki i dzielą się opiniami o różnych produktach: http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php? ... &start=140
Dzięki. Wiedziałem, że gdzieś ten temat na BP widziałem. Nic dziwnego, że nie znalazłem skoro szukałem w nieodpowiednim dziale.

The WariaX pisze:@quidamcorvus
Gdzie Ty wynajdujesz te wszystkie egzotyczne figurki ? Nie pytam o sklep, bo to wiem, tylko o samo znalezienie takich figsów ;-)
Na FB i innych stronach, głównie podczas przygotowywania Zebranych z tygodnia.

Awatar użytkownika
ARBAL
Kretozord
Posty: 1890
Lokalizacja: Toruń

Post autor: ARBAL »

INBOX007 - Tribal Warrior 1 (NORSGARD)
http://www.coloureddust.com.pl/2013/01/ ... sgard.html
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
ARBAL
Kretozord
Posty: 1890
Lokalizacja: Toruń

Post autor: ARBAL »

quidamcorvus pisze:Dzięki Sławol, cieszę się, że pomysł się spodobał. Mam nadzieję, że poza mną i Arbalem, ktoś jeszcze podzieli się swoimi zakupami i pomysłami na figurki, niekoniecznie z oferty GW. :)
...tak... miło popatrzeć, że ludzie dostrzegają również figurki innych firm. Oczywiście często nie nadają się one do grania w WFB lub WH40k, ale jakościowo są przeważnie znacznie lepsze. Zachęcam wszystkich, którzy lubia malować do spróbowania czegoś innego niż GW.
Obrazek

ODPOWIEDZ