Pytania o magię v 2.0

Jak zaszarżować trzy oddziały na raz, strzelać z łuku ze sztandarem w ręku i schować przed ostrzałem wielkiego spaślaka w grupie pokurczów.

Moderatorzy: Shino, Lidder, kudłaty, Furion

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
hypnotic
Kretozord
Posty: 1708
Lokalizacja: Kraków

Re: Pytania o magię v 2.0

Post autor: hypnotic »

Pytanie o cure of anraheir z beasta, czy oddział któy ma to na sobie testuje DT za open ground (tzn za każdy ruch)?

Awatar użytkownika
Macias
Kretozord
Posty: 1824
Lokalizacja: SNOT - filia w Pogórzu

Post autor: Macias »

Tak, masz przecież napisane, ze traktuje każdy teren (oprócz impassablów) jak dangerous.
Azgaroth pisze:30 savage orków z wardem na 5+ i dodatkową bronią + lord na dziku i szaman walczą z 40 halabardnikami imperium (I tura - działa choppas). Dzikusy wbijają jedną ranę ( :shock: ), lord na dziku zapomina jak się walczy i nie wbija nic, szaman nie trafia. Halabardnicy wbijają 10 ran, test LD na stubborna dwukrotnie oblewam, na dystans ucieczki rzucam dwie jedynki :)
Imperialna moc!

Awatar użytkownika
FAZIK
Oszukista
Posty: 861

Post autor: FAZIK »

Dokładniej to testuje za każdy teren, który przekracza. Czyli np przechodząc przez las i murek będzie zdawał 5 testów. 1 Open Terrain, 2 Forest, 3 Open Terrain, 4 Wall, 5 Open Terrain.
Life's a game with save and load features disabled.

Awatar użytkownika
Pixel
Wodzirej
Posty: 709

Post autor: Pixel »

Czy czary z beast dające plusy do T, S I A działają na cały model czy tylko na bohatera? W opisie jednego czaru znalazłem notkę że cały model, czyli smok też dostaje bonusy?
- W życiu nie zobaczysz dwóch rzeczy: pierwszego stołu i cycków.

wokrze
Kradziej
Posty: 922

Post autor: wokrze »

KayolPixel pisze:Czy czary z beast dające plusy do T, S I A działają na cały model czy tylko na bohatera? W opisie jednego czaru znalazłem notkę że cały model, czyli smok też dostaje bonusy?
a) zależy które czary - np. Wyssan's działa na cały unit, więc jeżeli bohater jest na smoku to i bohater i smok dostają bonus; ale są czary działające tylko na bohateró - np. Savage Beast (+3A i +3S tylko dla bohaterów niezleżnie czym się wożą)
b) generalnie Wyssan's na unit, a Pann's i Savage tylko na bohaterów
c) smok/monster też może dostać bonusy z tych działający na bohaterów o ile sam jest bohaterem (np. ten specjalny bohater-shaggoth z WoCh'u, albo mag zamieniony w smoka dzięki Transformation of Kadon)

PS. Pisz pytania precyzyjniej - będzie łatwiej odpowiadać :)

Awatar użytkownika
Dydu
Masakrator
Posty: 2288
Lokalizacja: Legion Kraków

Post autor: Dydu »

Własnie nie wiem czy to tak do końca:

Przy Pann's jest napisane, że Character gains +3T - tutaj rozumiem, że koleś na smoku dostaje +3T, ale smok nie, natomiast koleś na orle jako, że mają wspólne charakterystyki dostaje 4T+3T.

Natomiast przy Savage jest napisane: The model gains +3S and +3A - jako że koleś na orle traktowany jest jako jeden model wynika z tego, że orzeł dostają +3S/+3A, co do smoka nie jestem pewien czy to jeden model czy dwa.

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

natomiast koleś na orle jako, że mają wspólne charakterystyki dostaje 4T+3T.
Nie. Koleś dostaje +3T. Więc masz orła z T4 i kolesia z T6. Więc cały model ma T6.
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

Awatar użytkownika
Kanadian
Falubaz
Posty: 1304

Post autor: Kanadian »

hypnotic pisze:Pytanie o cure of anraheir z beasta, czy oddział któy ma to na sobie testuje DT za open ground (tzn za każdy ruch)?
Tak i Nie. Testujesz przy każdym terenie, Open ground również, ale tylko podczas charging, flee, i march moves (mam nadzieje że nie zapomniałem niczego). Przy zwykłym ruchu nie wykonujesz DT.

Awatar użytkownika
swieta_barbara
habydysz
Posty: 14639
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: swieta_barbara »

Mam pytanie do czaru Plague of Rust (obnizanie na stale AS o -1 na oddzial).
Czy jesli rzucamy ten czar na oddzial z bohaterami, to czy dziala rowniez na bohaterow, czy tylko na modele RnF?
Jesli dziala na bohaterow, to czy w momencie gdy opuszcza oddzial utrzymuja -1AS?
Jesli nie dziala na bohaterow, to czy moge za cel zaklecia obrac bohatera w oddziale?

Awatar użytkownika
Kanadian
Falubaz
Posty: 1304

Post autor: Kanadian »

Tu zasady nie są doprecyzowane.
IMO działa na każdy model w oddziale, jak wyjdziesz z oddziału, to wychodzisz już z obniżoną wartością. Gdyż już jesteś pod wpływem czaru a on działa do końca gry.

Tylko to jest moja interpretacja, z tego co pamiętam, nie ma oficjalnego stanowiska w tej sprawie.

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

Czy jesli rzucamy ten czar na oddzial z bohaterami, to czy dziala rowniez na bohaterow, czy tylko na modele RnF?
Też bym się przychylił do tej interpretacji. Nie wiem, dlaczego, ale wydaje mi się sensowna.

Niemniej powinno się chyba stosować analogię do RiP - wychodzisz, przestaje cię obejmować.
Jesli nie dziala na bohaterow, to czy moge za cel zaklecia obrac bohatera w oddziale?
Tu na pewno nie można targetować bohaterów w oddziałach.
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

Awatar użytkownika
FAZIK
Oszukista
Posty: 861

Post autor: FAZIK »

Jankiel pisze:Niemniej powinno się chyba stosować analogię do RiP - wychodzisz, przestaje cię obejmować.
Ja bym przyjął przez analogię wytłumaczenie z FAQ czaru Wither od Skavenów który działa tak samo tyle że na T.
Skaven FAQ pisze: Q: What happens to characters that either join or leave a unit affected by Wither? Are new models that are added to the unit by spells and special rules affected by the spell?(p79)
A: All models that either join or leave the unit are affected by the spell. If a character leaves and joins another unit, he is affected by the spell, but the unit he joins is not.
Life's a game with save and load features disabled.

Awatar użytkownika
Kanadian
Falubaz
Posty: 1304

Post autor: Kanadian »

Właśnie to samo miałem zasugerować.

No nic spóźniłem się.

Awatar użytkownika
Pixel
Wodzirej
Posty: 709

Post autor: Pixel »

Dydu pisze:
Natomiast przy Savage jest napisane: The model gains +3S and +3A - jako że koleś na orle traktowany jest jako jeden model wynika z tego, że orzeł dostają +3S/+3A, co do smoka nie jestem pewien czy to jeden model czy dwa.
Dzięki za odpowiedzi, ale właśnie kwestia smoka i podobnych przypadków nie została rozwiązana.
- W życiu nie zobaczysz dwóch rzeczy: pierwszego stołu i cycków.

misha
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6586
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: misha »

RB - Character Mounts pisze:Character and his mount are treated as a single model for all rules purposes, except as noted below
w wyjątkach nie ma nic o tym by czary augment/hex działały tylko na ktoras czesc
Klub Adeptus Mechanicus http://admech.club Warszawa, Okęcie, Al Krakowska
Sklep FGB Figurkowe Gry Bitewne http://fgb.club Warszawa, Zelazna 69A

Awatar użytkownika
FAZIK
Oszukista
Posty: 861

Post autor: FAZIK »

Ale w czarze jest napisane że "friendly character" dostaje +3A +3S. Jeden raz. Character. Nie że każda część modelu dostaje +3+3 generując sztuczne bonusy, które nie są zapisane w czarze.
Nie widzę tu żadnego problemu i tak bym właśnie grał. Jednorazowy bonus dla modelu dosiadającego (albo jak ktoś bardzo chce to może sobie te bonusy rozdzielić według uznania albo mount albo character).

Wiem że zasady traktują cały model jako jeden character, ale w takim wypadku SBoH rzucony na charioty albo np stegodona działał by co najmniej za dobrze. Kilkanaście ataków, bo przecież każda część modelu dostaje bonus (stegcio 26A + impakty?), to norma. Zastęp bohaterów na chariotach + większa wersja czaru i niszczysz absolutnie wszystko.
Jeśli chcecie takiej interpretacji to oznacza to także że duża część przedmiotów będzie działał również na "model". Potiony, broń itd. Bo przecież "bearer" to też character czyli cały model.

*edytka*
Taki fragment FAQ:
Q: Can spells that pick out individual models, even if they are in a unit, choose what is hit when targeting a model with multiple locations? For example The Fate of Bjuna is cast at an Orc Warboss on a Wyvern, the caster can choose to target the Warboss or the Wyvern and it will be resolved against the Toughness of the target. (Reference)
A: Yes.
Czyli jednak model mający więcej lokacji, a traktowany jako cały model, ma części na potrzeby czaru więc SBoH również będzie działało na tylko jedną jego część czyli samego Charactera.
Life's a game with save and load features disabled.

misha
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6586
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: misha »

@FAZIK
no zwłaszcza, że opis mówi wprost, że to character a nie jego mount czy cały model
zagalopowałeś się trochę z tą rozpisaną interpretacją :D

co do cytatu to tylko podałem, że smok i jezdziec to nadal 1 model, tylko kilku cześciowy, jak działa czar powinno być podane w jego opisie, natomiast ogólnie augment/hex działa na wszystko
Klub Adeptus Mechanicus http://admech.club Warszawa, Okęcie, Al Krakowska
Sklep FGB Figurkowe Gry Bitewne http://fgb.club Warszawa, Zelazna 69A

Awatar użytkownika
Dydu
Masakrator
Posty: 2288
Lokalizacja: Legion Kraków

Post autor: Dydu »

Wyraźnie przy +3T pisze Character, a przy +3A/S model, nie a zapisu, że tylko jeździec.

Awatar użytkownika
FAZIK
Oszukista
Posty: 861

Post autor: FAZIK »

Dydu pisze:Wyraźnie przy +3T pisze Character, a przy +3A/S model, nie a zapisu, że tylko jeździec.
Wyraźnie jest napisane "friendly character" przy +3A/S i to jego "model" dostaje bonus.
Zresztą napisałem że jak chcecie mega nadinterpretowany RAW to dowolna część modelu dostaje +3A/S. Ale tylko 1 część do wyboru bo czar daje tylko tyle.

Oczywiście można jeszcze bardziej zakręcić i zadać pytanie ile ataków dostanie to cuś:
http://www.games-workshop.com/gws/catal ... tid=940854
Life's a game with save and load features disabled.

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

Wyraźnie przy +3T pisze Character, a przy +3A/S model, nie a zapisu, że tylko jeździec.
A Ty masz rulebooka w ogóle? Bo już drugi raz przytaczasz błędny zapis i próbujesz z tego wyciągnąć jakieś podejrzane korzyści.
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

ODPOWIEDZ