Ligowy Śmietnik

Moderator: swieta_barbara

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Szaitis
Falubaz
Posty: 1048

Re: Ligowy Śmietnik

Post autor: Szaitis »

Sprobuj jeszcze kolko i krzyzyk albo bierki, moze sie wciagniesz ;)

Awatar użytkownika
Dydu
Masakrator
Posty: 2288
Lokalizacja: Legion Kraków

Post autor: Dydu »

Kalesoner pisze:Wrzuce wrzuce ten regulamin, tylko mam dużo pracy i wyjazd i wracam dopiero w połowie czerwca. Dziś nie mogę bo pykam w planszóweczki. :wink:

NO nie mów że życie przeszkadza ci w figurkach, a co jakbyśsprzedawał na allegro ... 8)

Awatar użytkownika
swieta_barbara
habydysz
Posty: 14639
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: swieta_barbara »

Fajnie, że sobie tak kurtuazyjnie podsrywacie. A teraz prosiłbym o odrobinę szacunku - przecież jesteście kolegami i sprawdzonymi organizatorami.
Mastera oczywiście trzeba zgłosić i przejść to musi przez LL.

Kalesoner
Szczur Królów
Posty: 13706
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kalesoner »

Dydu pisze:
Kalesoner pisze:Wrzuce wrzuce ten regulamin, tylko mam dużo pracy i wyjazd i wracam dopiero w połowie czerwca. Dziś nie mogę bo pykam w planszóweczki. :wink:

NO nie mów że życie przeszkadza ci w figurkach, a co jakbyśsprzedawał na allegro ... 8)

Nie wiem czy zauważyłes, ale to był prawie dokładny cytat z Ciebie i żart, a regulamin już ładnie wisi. :D
Obrazek

Awatar użytkownika
Laik
Pan Spamu
Posty: 8782
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Laik »

Po Szczyrku założę temat.

Kalesoner spial posady i jakiś taki WIP wisi w końcu.
swieta_barbara pisze:Jesteś maszyna debelial, bez Ciebie to hobby dawno by umarło.

Awatar użytkownika
Stan
Postownik Niepospolity
Posty: 5210

Post autor: Stan »

Dlaczego max punktów za mastera jest od 35 osób?
Chodzi mi o to, że jest to nieparzysta liczba i w takim przypadku trzeba mieć 36 graczy albo ktoś nie gra co bitwę.
Można to jakoś zmienić? Proponuję 30 graczy, premiuje to mniejsze ośrodki (bo duże nie mają problemu zebrać nawet 50).
Myślę że niektórzy się zgłaszają dopiero jak widzą że ten limit jest osiągnięty.

Awatar użytkownika
Laik
Pan Spamu
Posty: 8782
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Laik »

Znajdź jeszcze kilka osób popierających Twój wniosek to założę głosowanie.
swieta_barbara pisze:Jesteś maszyna debelial, bez Ciebie to hobby dawno by umarło.

Kalesoner
Szczur Królów
Posty: 13706
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kalesoner »

Proste rozwiązanie, graj na masterze zamiast sędziować, co bitwę bierz remis lub baya 7 wyjdziesz gdzieś w środku stawki więc 100 do ligi jest jak za sędziowanie, a master będzie pełnoprawny. Oczywiście kiedy będziesz miał baya będziesz mógł sędziować.
Obrazek

Awatar użytkownika
swieta_barbara
habydysz
Posty: 14639
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: swieta_barbara »

Stan pisze:Dlaczego max punktów za mastera jest od 35 osób?
Chodzi mi o to, że jest to nieparzysta liczba i w takim przypadku trzeba mieć 36 graczy albo ktoś nie gra co bitwę.
Można to jakoś zmienić? Proponuję 30 graczy, premiuje to mniejsze ośrodki (bo duże nie mają problemu zebrać nawet 50).
Myślę że niektórzy się zgłaszają dopiero jak widzą że ten limit jest osiągnięty.
Popieram 30.

Awatar użytkownika
JarekK
Bothunter
Posty: 5100
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: JarekK »

Przypadkiem nie było już w tym roku głosowania, o zmniejszenie liczby uczestników potrzebnych do zakwalifikowania turnieju jako master? Może szybciej będzie zrobić tak: "Każdy przegłosowany w styczniu przez Listę Ligową Master jest automatycznie zaliczony do ligi bez względu na ilość uczestników".

EDIT: Było w grudniu 2015, a weszło w życie od 2016
http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=197&t=49396
Stone pisze: 16 gru 2019, o 13:36Żeby dobrze rosły, o warzywa trzeba dbać.

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9481
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

Ta wersja z masterem niezaleznym od frekwencji ma sens
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
swieta_barbara
habydysz
Posty: 14639
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: swieta_barbara »

Nie umiecie normalnie prowadzić dyskusji, to dyskusji nie będzie.
Ochłońcie, temat otworzę jutro.

Awatar użytkownika
Laik
Pan Spamu
Posty: 8782
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Laik »

takie dwa ciekawe cytaty znalazlem:
lohost pisze: Nie zrozumcie mnie zle, ciekawi mnie wasze zdanie i sytuacja daje podloze do pracy nad poprawa regulaminu. Fajnie gdyby ten turniej dal jakies punkty, ale tez jesli ma byc z tego awantura to sam je sobie na lokalach ugram.
lohost pisze: wspolczuje komus kto byl moderatorem gdy ja sie podobnie zachowywalem. od czytania tego szajsu mozg sie lasuje.
Dodam do tego inwektywy wysyłane do Guldura i grozenie mi procesem...
swieta_barbara pisze:Jesteś maszyna debelial, bez Ciebie to hobby dawno by umarło.

Awatar użytkownika
Laik
Pan Spamu
Posty: 8782
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Laik »

Trochę jest mi wstyd, za Ciebie
swieta_barbara pisze:Jesteś maszyna debelial, bez Ciebie to hobby dawno by umarło.

PSz
Falubaz
Posty: 1419

Post autor: PSz »

Dać im obu bana na kilka dni

Awatar użytkownika
Laik
Pan Spamu
Posty: 8782
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Laik »

@Lohost
Plakanie, bicie, wyzwanie - czy coś Ci się nie pomyliło?

Na cywilizowanym forum dostałeś juz bana, permanentnego.

EDIT
Cieszę się że się ogarnales i usunales bicie i moja mamę ze swojego posta.
swieta_barbara pisze:Jesteś maszyna debelial, bez Ciebie to hobby dawno by umarło.

Awatar użytkownika
Naviedzony
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6355

Post autor: Naviedzony »

Pojechaliście panowie. Ładny dajecie przykład nowym graczom i młodemu pokoleniu. Zaraz sobie jeden z drugim pomyśli, że w battla grają sami ciśnieniowcy, który rozkręcają na publicznym forum gównoburzę o śmieszne punkty do ligi i uznali za stosowne publicznie roztrząsać jakieś prywatne animozje i cisnąć sobie wzajemnie odzywkami jak z wczesnego gimnazjum. Trochę jakby wstyd, nie uważacie?

Awatar użytkownika
Laik
Pan Spamu
Posty: 8782
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Laik »

Ja nikogo nie obrazalem. Nie chodziło tez o te konkretne 100 punktów (choć są one wątpliwe), bardziej chodzi o precedens - na który, patrząc na przebieg głosowania jest ogólne przyzwolenie - jestem pewien że teraz ilość "sędziów" wzrośnie, nie wpływając na jakość sedziowania.
Problemem była też forma zaprezentowana przez Lohosta.
swieta_barbara pisze:Jesteś maszyna debelial, bez Ciebie to hobby dawno by umarło.

Awatar użytkownika
Stan
Postownik Niepospolity
Posty: 5210

Post autor: Stan »

Jeśli nie wpłynie na jakość sędziowania(pozytywnie ani negatywnie) to widać jest to krok w dobrą stronę.
Sędzia to też gracz który wolałby sobie porzucać kostkami a nie patrzeć jak inni to robią.
Jak ktoś się nie mieści w top20 na masterze na 40 osób (bo chyba tylko wtedy ma więcej punktów za granie niż sędziowanie ) to ligi i tak nie zawojuje.

Awatar użytkownika
Laik
Pan Spamu
Posty: 8782
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Laik »

Jasne, przez lata to nie było problemem - byli sędziowie grający i dostawali punkty za granie.
Jeżeli w pytaniu 1 wygra opcja d to dajemy zielone światło dla kombinowania post factum (to jest największy problem).
Ja jestem zwolennikiem opcji e - ona pozwala sędziom wybrać, bez kalkulacji - nawiązując do dzisiejszego hot topicu jestem za wyborem.
swieta_barbara pisze:Jesteś maszyna debelial, bez Ciebie to hobby dawno by umarło.

ODPOWIEDZ