8ED WoCh - Pytania i odpowiedzi

Warriors of Chaos

Moderator: JarekK

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Święty
Chuck Norris
Posty: 462
Lokalizacja: Giżycko / Olsztyn

Re: 8ED WoCh - Pytania i odpowiedzi

Post autor: Święty »

Wyglądają spoko :) Zasady też ciekawe. Podoba mi się zasada adekwatna do orkowego "Armed to da teeth" że mają różne komplety broni.
Grolshek pisze:Obyś w piekle Slaanesza za pasywnego robił.
Najnowszy plik do Army Builder 2.2c: http://chomikuj.pl/debelial/Army+Builde ... 9732380.ab

Awatar użytkownika
Durin
Niszczyciel Światów
Posty: 4766
Lokalizacja: The Gamblers

Post autor: Durin »

Imagine these guys charging a building...

You could have up to 10 models getting their full attacks.
Barbara pisze:Może nie wszyscy się w tym środowisku lubimy, ale akurat prawie wszyscy się znamy. To że dwóch znajomych da sobie czasem po ryjach nie powinno chyba nikogo dziwić.

Awatar użytkownika
rudobrody79
Falubaz
Posty: 1345
Lokalizacja: GIŻYCKO

Post autor: rudobrody79 »

dziwi mnie kierunek polityki GW dlaczego dopuszczają lorda nurgla i tą jednostkę jako specjalną również w bestiach i demonach :?:

Jędrul
Chuck Norris
Posty: 450
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Jędrul »

rudobrody79 pisze:dziwi mnie kierunek polityki GW dlaczego dopuszczają lorda nurgla i tą jednostkę jako specjalną również w bestiach i demonach :?:
bez sensu. mortale w demonach?
MARK OF MARKI MARK

Awatar użytkownika
Keller
Falubaz
Posty: 1315
Lokalizacja: Giżycko/Białystok

Post autor: Keller »

To jest już raczej zalążek do "End Times" IMO. Wcale bym się nie zdziwił, jakby teraz co tydzień wychodziła jakaś jednostka+bohater kolejnego boga chaosu, a na koniec (przypadałoby na początek następnego miesiąca 8.11) jakieś wielkie coś a'la Nagash z drugą częścią "the end times" i nowym "warhammer:vision".

Jędrul
Chuck Norris
Posty: 450
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Jędrul »

bela16 pisze:To jest już raczej zalążek do "End Times" IMO. Wcale bym się nie zdziwił, jakby teraz co tydzień wychodziła jakaś jednostka+bohater kolejnego boga chaosu, a na koniec (przypadałoby na początek następnego miesiąca 8.11) jakieś wielkie coś a'la Nagash z drugą częścią "the end times" i nowym "warhammer:vision".

czuje tak samo ze swiat sie konczy, szczegolnie z 50% na lordow.

co do jednostek do konkretnych bogow chaosu to uwazam ze to akurat super pomysl, czekam na MC do pozostalych 3 markow i palstikowe trolle....jednak to raczej mozna sobie wsadzic miedzy bajki
MARK OF MARKI MARK

Awatar użytkownika
qdlaty
Pseudoklimaciarz
Posty: 28
Lokalizacja: Warszawa/Staszów

Post autor: qdlaty »

Hej, już w kilku miejscach widziałem określenie GUO w nawiązaniu do figsów. Co ono oznacza?

Awatar użytkownika
Durin
Niszczyciel Światów
Posty: 4766
Lokalizacja: The Gamblers

Post autor: Durin »

Great Unclean One - Wielki Dmon z armii Demonów Chaosu.
Barbara pisze:Może nie wszyscy się w tym środowisku lubimy, ale akurat prawie wszyscy się znamy. To że dwóch znajomych da sobie czasem po ryjach nie powinno chyba nikogo dziwić.

Awatar użytkownika
^Karpiu^
Kretozord
Posty: 1614
Lokalizacja: Nowa Huta

Post autor: ^Karpiu^ »

Kofta pisze:albo małe oddziały albo horda
Taaa Horda modeli na podstawkach 40x40 :D. Przeciwnik mówi tobie tylko Taaarget Practice :D Duży placek wtedy zawsze trafia :D Poza tym 40 pkt x 40 modeli daje 1600 pkt :D. Myślę że 10 albo 2 x 5 bedzie optymalnie.

Awatar użytkownika
Durin
Niszczyciel Światów
Posty: 4766
Lokalizacja: The Gamblers

Post autor: Durin »

1x5 230pkt muzyk/flaming - Na razie jedyne zastosowanie jakie znalazłem. Cena półtora rydwanu wiec do przeżycia
Barbara pisze:Może nie wszyscy się w tym środowisku lubimy, ale akurat prawie wszyscy się znamy. To że dwóch znajomych da sobie czasem po ryjach nie powinno chyba nikogo dziwić.

Awatar użytkownika
^Karpiu^
Kretozord
Posty: 1614
Lokalizacja: Nowa Huta

Post autor: ^Karpiu^ »

Durin pisze:1x5 230pkt muzyk/flaming - Na razie jedyne zastosowanie jakie znalazłem. Cena półtora rydwanu wiec do przeżycia
Całkiem fajna opcja

Awatar użytkownika
Durin
Niszczyciel Światów
Posty: 4766
Lokalizacja: The Gamblers

Post autor: Durin »

mamy czym klepać trolle wtedy.

vs 8 trolli

Wygrywamy to CC, breakujac je co ture. (Wybieramy dodatkową broń), Trolle muszą rzygać, jest to bardziej opłacalne. No a 8 trolli to przeciez 280 pkt
Barbara pisze:Może nie wszyscy się w tym środowisku lubimy, ale akurat prawie wszyscy się znamy. To że dwóch znajomych da sobie czasem po ryjach nie powinno chyba nikogo dziwić.

Jędrul
Chuck Norris
Posty: 450
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Jędrul »

wg mnie to idzie na remis raczej
MARK OF MARKI MARK

Awatar użytkownika
Durin
Niszczyciel Światów
Posty: 4766
Lokalizacja: The Gamblers

Post autor: Durin »

Jakby doprowadzić walkę do końca to tak, ale co ture je breakujemy. Tutaj tyraja nas stompy właśnie. Daje to też czas na dorzucnie na boczek kowboja/rydwanu/shrine'a. Imo fajny taktyczny unit.
Barbara pisze:Może nie wszyscy się w tym środowisku lubimy, ale akurat prawie wszyscy się znamy. To że dwóch znajomych da sobie czasem po ryjach nie powinno chyba nikogo dziwić.

Jędrul
Chuck Norris
Posty: 450
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Jędrul »

jakby było tak:

nikt nie szarżuje, głupota zdana

7 troli (3+3+1) 245 ptk
6 nurgli 240 (5+1) 240 pkt

nurglowi AHW - 21 ataków - ok 3-3,5 rany zatem troll z ostatniego szeregu ginie
trolle - 6 rzygów = 3 rany, jeden trup

trole mają +1 za rankę. zatem remis lub mała wygrana trolli, nurgle nie mają steadfast

2 runda - 3 rany od nurgli, 3 rany od trolli - remis

3 runda - 2,5 rany od nurgli, 2,5 od trolli.......

ZARAZ ZARAZ, zapomniałem o stompach - czyli to będzie po 1,2 rany więcej co turę
MARK OF MARKI MARK

Awatar użytkownika
Durin
Niszczyciel Światów
Posty: 4766
Lokalizacja: The Gamblers

Post autor: Durin »

no no no no no

Ja pisałem o banerze z ogniem na nich. 21 ataków to 8 W w trolle.

Bez ognia to nie ma sensu
Barbara pisze:Może nie wszyscy się w tym środowisku lubimy, ale akurat prawie wszyscy się znamy. To że dwóch znajomych da sobie czasem po ryjach nie powinno chyba nikogo dziwić.

Awatar użytkownika
Malin
Kretozord
Posty: 1705
Lokalizacja: SNOT Gdynia MANTRA Studio
Kontakt:

Post autor: Malin »

przyszły tydzień to: "Nurgle's mightiest servant", tyle jest napisane na ostatniej stronie nowego White Dwarf-a. Więc teorię "co tydzień coś nowego dla każdego z bogów" można już między bajki włożyć. Zgodnie z plotami z warseera, książka ma być w 3 tygodniu releasów, czyli:

11.10.2014 - pre order na Blightkingi i tego nowego lorda
18.10.2014 - powyższe w sprzedaży, pre order na ten wielki nurglowy model: "Nurgle's mightiest servant", to chyba będzie Glotkin o którym tak trąbili na warseerze, może coś jeszcze,
25.10.2014 - powyższe w sprzedaży, pre order na książkę, może nowe karty magii, może coś jeszcze.
1.11.2014 - książka w sprzedaży i mamy End Times Volume II w komplecie na rynku

Tyle ode mnie, więcej pomysłów brak.
Obrazek

Awatar użytkownika
Soulferin
Falubaz
Posty: 1431
Lokalizacja: Nicea\Warszawa

Post autor: Soulferin »

A niby czemu u trolli ma byc 3+3+1 skoro moze być 5+2 ? Ze niby glupsze?
"Wojny przychodzą i odchodzą a moi żołnierze są wieczni"

Awatar użytkownika
Durin
Niszczyciel Światów
Posty: 4766
Lokalizacja: The Gamblers

Post autor: Durin »

jak już to 4+3, formacja 5+2 nie ma sensu
Barbara pisze:Może nie wszyscy się w tym środowisku lubimy, ale akurat prawie wszyscy się znamy. To że dwóch znajomych da sobie czasem po ryjach nie powinno chyba nikogo dziwić.

Awatar użytkownika
Soulferin
Falubaz
Posty: 1431
Lokalizacja: Nicea\Warszawa

Post autor: Soulferin »

Ja mowie tylko o combacie kolegi trolle vs brzydkie grubasy
"Wojny przychodzą i odchodzą a moi żołnierze są wieczni"

ODPOWIEDZ