Rozkminy nowy book (2013)

Daemons of Chaos

Moderator: KrzysiekW

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Khuman
Ciśnieniowiec
Posty: 7116
Lokalizacja: Wrocławskie pastwiska / The Gamblers ()====[]>>>>>>>>>>>>

Re: Rozkminy nowy book (2013)

Post autor: Khuman »

BiTi jako jezdny ma 10WS jako jedyny ma 7A czy 9I, zawsze SV na 5+ na pestki ale lepsze to niż nic, fakt innymi GD możesz mieć 10WS czy inne bonusy do CC z giftów, ale muszą te gifty zamienić na te bronie, a on ma je z bazy i gifty mogą mu dać większe pierdolnięcie albo większą przeżywalność, keeper jest najbliższy jego statystyką ale nie ma latania, za to wrona może mieć pierdolnięcie z nawet większe niż BiTi, ale z giftów zawsze musi to brać standardy nic więcej przez to jest mięciutka na pestki

inne GD mogą mieć po 4lvl maga, co BiTi wyróżnia od reszty ale przez to jest nie co tańszy

Awatar użytkownika
Remx
Chuck Norris
Posty: 506
Lokalizacja: Front Wschodni

Post autor: Remx »

No i ma warda na 3+ od magi
Szkoda ze armora lepszego nie mozna mu dokupic z bazy.

Dziś zagrałem na Demon Prince Nurgla mało zrobił w 1 turze stracił 3lvl czarowania rzucajac słoneczko na ifce :(
Ogolnie Death magia niezła jest Wrona z Metalem niby fajna ale jak przeciwnik ma mało unitow z armorem to beznadzieja trochę.
Daemons, X-Wing & Black Tea

Awatar użytkownika
jawor
Oszukista
Posty: 867
Lokalizacja: Animosity Szczecin, Poznań

Post autor: jawor »

Remx pisze:No i ma warda na 3+ od magi
Szkoda ze armora lepszego nie mozna mu dokupic z bazy.

Dziś zagrałem na Demon Prince Nurgla mało zrobił w 1 turze stracił 3lvl czarowania rzucajac słoneczko na ifce :(
Ogolnie Death magia niezła jest Wrona z Metalem niby fajna ale jak przeciwnik ma mało unitow z armorem to beznadzieja trochę.
Metal ma świetne buffy do walki wręcz i możesz rzucić sobie scally skina.
Obrazek

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9482
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

BT jest tanszy i to naprawde dojechany GD, 8 sily w szarzy potrafi duzo zmienic, wspierany przez bzykow zmetalem jeszcze lepszy kolega. Wada jest to ze BC do niego to jednak lekko żalowi są ; / a fiendy (ktore teraz biore na cel) slabo z nim beda wspolpracowac przez brak challangeowania
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
vfn
Mudżahedin
Posty: 309

Post autor: vfn »

BT kiedyś poprostu był OP :) dlatego teraz te sentymenty. Wiele armii miało z nim bardzo pod górkę. Problem GD i innych monsterów jest taki, że strzelanie z dział jest niezbalansowane w tej edycji IMO.

Awatar użytkownika
Khuman
Ciśnieniowiec
Posty: 7116
Lokalizacja: Wrocławskie pastwiska / The Gamblers ()====[]>>>>>>>>>>>>

Post autor: Khuman »

monstery VS cannon, zawsze monstery miały pod górkę, to że teraz się nie deklaruje cali wcale nie jest jakimś lepszym rozwiązaniem niż kiedyś, bo jaka się grało z jakimś graczem co grał dłużnej i tak wiedział jak deklarować, różnica multiplikacji nie została wyrównana po między 5ed. a 6ed. gdzie kończyła się era statystyk 10+, i W można było więcej niż teraz

kto pamięta że KB kiedyś zadawał na 6 przy W każdemu 3dW... a teraz ta zdolność została strasznie ukrócona, a connony jak waliły tak walą

Awatar użytkownika
Robert.P
Wodzirej
Posty: 761
Lokalizacja: Racibórz"Wataha"

Post autor: Robert.P »

+1 dla Khumana
vfn pisze:BT kiedyś poprostu był OP :) dlatego teraz te sentymenty. Wiele armii miało z nim bardzo pod górkę. Problem GD i innych monsterów jest taki, że strzelanie z dział jest niezbalansowane w tej edycji IMO.
Wszystko ma problem z wszech obecnymi działami,tylko że kiedyś było ich znacznie mniej to i Biti miał zastosowanie w wielu sytuacjach.Jak wcześniej wspomniałem jest teraz trochę słabszy,brałbym GD głównie dla możliwości posiadania 4 lvl maga w armii ale co ja się tam znam nie gram demonami.
"Nie pytaj cóż za Istota Krzyczy nocą.Nie pytaj kto czeka na ciebie w cieniu.
To mój krzyk budzi cie nocą.I to ja skrywam sie w cieniu.Jestem Tzeentch a ty jesteś marionetką,tańczącą do mojej melodi..."

REŻIM.DYKTATURA,TOTALITARYZM
Obrazek

Awatar użytkownika
jawor
Oszukista
Posty: 867
Lokalizacja: Animosity Szczecin, Poznań

Post autor: jawor »

Kminie coś na turniej w Koszalinie, 1200 open i mam dylemat. Na pewno biorę dwóch heraldów na dyskach z metalem, 2x3 bestie, 2x działo i nie wiem jakie cory dać. Czy dwa oddziały pinków, czy może jeden duży plagusów.
Obrazek

JaSzczuras
Chuck Norris
Posty: 484
Lokalizacja: "Zad Trolla" Koszalin

Post autor: JaSzczuras »

Jawor jak dasz jeden oddział plagusów to po stracie generała w scenariuszu B&G przegrywasz od razu, przy 2 oddziałach pinków musisz jeszcze coś stracić.

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9482
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

na male tylko pinki
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
Khuman
Ciśnieniowiec
Posty: 7116
Lokalizacja: Wrocławskie pastwiska / The Gamblers ()====[]>>>>>>>>>>>>

Post autor: Khuman »

ee.. tam BL na 1200 też ładnie się spisały jak ostatnio grałem :D

Awatar użytkownika
jawor
Oszukista
Posty: 867
Lokalizacja: Animosity Szczecin, Poznań

Post autor: jawor »

Czy jak dam płonącą szmatę na crushersów, to juggernauty mają płonące ataki?
Obrazek

Awatar użytkownika
Robert.P
Wodzirej
Posty: 761
Lokalizacja: Racibórz"Wataha"

Post autor: Robert.P »

Mają,jeżeli nie to proszę mnie naprostować bo Chyba wałuje :mrgreen:
"Nie pytaj cóż za Istota Krzyczy nocą.Nie pytaj kto czeka na ciebie w cieniu.
To mój krzyk budzi cie nocą.I to ja skrywam sie w cieniu.Jestem Tzeentch a ty jesteś marionetką,tańczącą do mojej melodi..."

REŻIM.DYKTATURA,TOTALITARYZM
Obrazek

Awatar użytkownika
Khuman
Ciśnieniowiec
Posty: 7116
Lokalizacja: Wrocławskie pastwiska / The Gamblers ()====[]>>>>>>>>>>>>

Post autor: Khuman »

tak jaggery maja płonące ataki, ale BL nie iż dzierżą hellblade'y

Awatar użytkownika
jawor
Oszukista
Posty: 867
Lokalizacja: Animosity Szczecin, Poznań

Post autor: jawor »

Warto dać Heraldowi Nurgla Razor Standard, czy może mr1 i wykorzystać jakoś resztę punktów?
Obrazek

Awatar użytkownika
Robert.P
Wodzirej
Posty: 761
Lokalizacja: Racibórz"Wataha"

Post autor: Robert.P »

Ja bym dał Heraldowi Razorka,jeżeli oczywiście nie gram na Magii metalu.A MR(1) na plagusy. Z dwojga jednak wolał bym ten MR(1)
"Nie pytaj cóż za Istota Krzyczy nocą.Nie pytaj kto czeka na ciebie w cieniu.
To mój krzyk budzi cie nocą.I to ja skrywam sie w cieniu.Jestem Tzeentch a ty jesteś marionetką,tańczącą do mojej melodi..."

REŻIM.DYKTATURA,TOTALITARYZM
Obrazek

Awatar użytkownika
Morog
Falubaz
Posty: 1318
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Morog »

takie pytanko po dzisiejszej kłótni z kimś kto uważał że demony są armią z tabelką która w 80% karze tylko ich samych
w jaki sposób z tabelki Reign of Chaos może wynikać że nie atakowane są wszystkie jednostki wroga
moim zdaniem nawet errata nie jest tu potrzebna
https://www.youtube.com/watch?v=m3pqEA5AXTE#t=33

posłuchaj tego islamofilu.....
http://www.youtube.com/watch?v=CMEwoGGL6dg

"nie dyskutuj z głupcem, sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem"

melfist
Wałkarz
Posty: 59

Post autor: melfist »

"nie dyskutuj z głupcem, sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem"

Awatar użytkownika
Morog
Falubaz
Posty: 1318
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Morog »

bo dałem to do przeczytania dziewczynie biegłej w mowie wyspiarzy, ale patrze, co tam dajka tłumaczyć, stoi jak byk "roll a D6 from EACH ENEMY UNIT
pamiętam jak tylko wyszedł book była jakaś dyskusja
https://www.youtube.com/watch?v=m3pqEA5AXTE#t=33

posłuchaj tego islamofilu.....
http://www.youtube.com/watch?v=CMEwoGGL6dg

"nie dyskutuj z głupcem, sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem"

melfist
Wałkarz
Posty: 59

Post autor: melfist »

Jest errata nawet... odpowiedz to all ''you roll for all enemy units''

ODPOWIEDZ