Jak zostać Generałem - pytania o HE

High Elves

Moderatorzy: Albo_Albo, Asassello

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Galharen
Kretozord
Posty: 1618
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Jak zostać Generałem - pytania o HE

Post autor: Galharen »

Zagrałem tak teraz ostatnie kilka bitew, tyrion, lord ze star lancą i OTS, 4lvl z korona, bsb z przerzutka udanych hitów dla lataczy, do tego bus Silverów, 3x5 ellyrianow, 2 orły i 2 lodówki, bardzo zero jedynkowa rozpiska, jak przeciwnik pozwoli wbić się w to co chce to nie ma zmiłuj, jak nie to bardzo remisowo.
Brakuje baaaardzo bolcy w tej rozpie.
Zapraszam do obejrzenia mojej galerii:

Galharen's painting blog

Awatar użytkownika
efferus lupus
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 141

Post autor: efferus lupus »

Ja dziś zagrałem Tyrionem princem (+3 do siły ward 5+ wardem na maszyny 6+) bsb z banerem world of dragon i magiem 4 lvl high z korona i scrolem oraz klocek 15 sh jako oddział poza tym 5 elryain z łukami 6 sh z championem i tarczami 24 wl z banerem +1 do ruchu 3 bolcami i orłem. Trafiłem na WOch, który miał bardzo ciężko z moim wagonem gdyż chyba poza rydwanami i fastami wszystko atakowało magią. Wynik remisowy chodź po bitwie narodziły się dwa pytania czy nie zamienić orła i jednego sh na 4 bolec oraz czy nie lepszy lore dla maga to life (podbijanie wytrzymałości na wl lub wagonie sh no i leczenie bohaterów sygnaturką).

faj3r
Mudżahedin
Posty: 345
Lokalizacja: Toruń

Post autor: faj3r »

Słuchajcie, w jakiej konfiguracji/ilości polecacie wystawiać Shadow Warriorów lub Sisters of Avelorn?
KUPIĘ: Bitsy (głównie kusze i bicze) od Dark Elves
--
"In a mad world, only the mad are sane." - Akira Kurosawa
mój blog: Sand and Glue

Obrazek

Elt
Mudżahedin
Posty: 211

Post autor: Elt »

Siostry 2 x 5.
Obrazek

Awatar użytkownika
Semi
Niszczyciel Światów
Posty: 4747
Lokalizacja: Warszawa - Drobne Wałeczki
Kontakt:

Post autor: Semi »

Ja bym proponowa taka ilosc i taka konfiguracje aby wszyscy mogli atakowac;)

Konfiguracja zalezy od sytuacji podczas bitwy a ilosc od rozpiski oraz tego jak bardzo chcesz wystawic te oddzialy... sa to oddzialy raczej egzotyczne wiec nie podlegaja standardom rozpiskowym...
Obrazek
Highborn Elves Only!

Awatar użytkownika
Albo_Albo
Masakrator
Posty: 2825
Lokalizacja: Krakow Legion
Kontakt:

Post autor: Albo_Albo »

Galharen pisze:Zagrałem tak teraz ostatnie kilka bitew, tyrion, lord ze star lancą i OTS, 4lvl z korona, bsb z przerzutka udanych hitów dla lataczy, do tego bus Silverów, 3x5 ellyrianow, 2 orły i 2 lodówki, bardzo zero jedynkowa rozpiska, jak przeciwnik pozwoli wbić się w to co chce to nie ma zmiłuj, jak nie to bardzo remisowo.
Brakuje baaaardzo bolcy w tej rozpie.
wg jakiego systemu ? 8 ed 9th age furion sklad czy AoS ?

Awatar użytkownika
Stan
Postownik Niepospolity
Posty: 5210

Post autor: Stan »

Na furiona nie wchodzi korona ze scrollem a w 9ed nie ma tyriona. W aos nikt nie gra zostaje 8ed :)

Awatar użytkownika
Radagas
Wałkarz
Posty: 52

Post autor: Radagas »

Hej, mam pytanie,
Czy w 8 edycji Bolt thrower został zlikwidowany???!!!

Rabsp
Masakrator
Posty: 2445
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Rabsp »

nie

Awatar użytkownika
Radagas
Wałkarz
Posty: 52

Post autor: Radagas »

Ale nie ma w ogóle statsów Jest jakis w orlim powozie ala flash gorddon jakis bolt ale to chyba nie ma nic wspolnego ze starym

Awatar użytkownika
Azurix
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3000
Lokalizacja: Łódź Klub:"Ośmiornica Łódzka" Stowarzyszenie:"Wargaming"

Post autor: Azurix »

Eagleclaw Bolt Thrower w Rare za 70pkt. Nie widać? :roll:
III Zasada Dynamiki Newtona - Aktualizacja 2013: "Gdy menel jedzie tramwajem, to tramwaj jedzie menelem" :lol:

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Radagas
Wałkarz
Posty: 52

Post autor: Radagas »

Tak ale to jest jakis orli bolt, a nie dobry stary repeat bolt thrower. Rozmumem że normalnego, starego staacjonarnego nie ma już dostępnego?

Awatar użytkownika
Azurix
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3000
Lokalizacja: Łódź Klub:"Ośmiornica Łódzka" Stowarzyszenie:"Wargaming"

Post autor: Azurix »

Jaki Orli? Eagle-Claw Bolt Thrower to normalny stary Repeater Bolt Thrower (S6 NoSave D3 lub 6xS4 AP), a Eagle-Eye Bolt Thrower to ten na Rydwanie. Po prostu zmieniła się nazwa, bo doszła nowa jednostka Lothern Skycutter i trzeba było rozróżnić nazwą obie Balisty :?
III Zasada Dynamiki Newtona - Aktualizacja 2013: "Gdy menel jedzie tramwajem, to tramwaj jedzie menelem" :lol:

Obrazek

Obrazek

Rabsp
Masakrator
Posty: 2445
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Rabsp »

niestety, jest tylko ten orli

Awatar użytkownika
Radagas
Wałkarz
Posty: 52

Post autor: Radagas »

Azurix pisze:Jaki Orli? Eagle-Claw Bolt Thrower to normalny stary Repeater Bolt Thrower (S6 NoSave D3 lub 6xS4 AP), a Eagle-Eye Bolt Thrower to ten na Rydwanie. Po prostu zmieniła się nazwa, bo doszła nowa jednostka Lothern Skycutter i trzeba było rozróżnić nazwą obie Balisty :?

Dziękować pięknie. Ale właśnie nie mogę znaleść tych zasad

Awatar użytkownika
Lucyfer
Chuck Norris
Posty: 382

Post autor: Lucyfer »

Dobry, pytanka do 9th age:
1) Spear z tarczą dalej dają parry, nie?
2) Jak to jest z bohaterami, którzy siedzą na smoku? Tylko smok może oberwać i jak ginie to ginie całość?
3) Trochę mniej do HE, jak to jest jak bohater siedzi na War Platform? Można go jakoś osobno zabić, czy mordujemy cały model?
4) Honor "Queen's Handmaiden" nie daje +1 to Wound jeśli bohater ma Raider’s Bow, nie?
5) Każdy bohater może mieć inny honor, czy wszyscy muszą mieć takie same jak u VC?

Z góry dziękuję!
Obrazek

Awatar użytkownika
Semi
Niszczyciel Światów
Posty: 4747
Lokalizacja: Warszawa - Drobne Wałeczki
Kontakt:

Post autor: Semi »

1) parry nigdy nie dzialalo ze spearem wiec i teraz niedziala...
2) tak, to jest jeden model
3) jeden model
4) nie daje
5) kazdy moze miec inny

Generalnie wszystko o co pytasz jest dokladnie opisane w zasadach, wystarczy poczytac...
Obrazek
Highborn Elves Only!

Awatar użytkownika
Lucyfer
Chuck Norris
Posty: 382

Post autor: Lucyfer »

Semi pisze:1) parry nigdy nie dzialalo ze spearem wiec i teraz niedziala...
2) tak, to jest jeden model
3) jeden model
4) nie daje
5) kazdy moze miec inny

Generalnie wszystko o co pytasz jest dokladnie opisane w zasadach, wystarczy poczytac...
Dzięki za odpowiedź! Znaczy się, pytam głównie by się upewnić. A ze spearami to miałem wrażenie, że kiedyś dawały parry, ale w sumie bardzo rzadko na nich nie grałem i miałem nadzieję, że jakiegoś buffa dostały.
Obrazek

Awatar użytkownika
Mortipher
"Nie po to jadę"
Posty: 350
Lokalizacja: Będzin / Kędzierzyn-Koźle

Post autor: Mortipher »

Jak teraz w 9ed wypada lwi rydwan? Grał ktoś może i testował?
I jak reszta rydwanów w tym poronione latające kajaki? Soli czy w jednostkach? vanguard dawać czy nie? Prosze o odpowiedz bardziej ogranych niż ja,czyli w sumie wszystkich.

Awatar użytkownika
Semi
Niszczyciel Światów
Posty: 4747
Lokalizacja: Warszawa - Drobne Wałeczki
Kontakt:

Post autor: Semi »

Rydwany fajne tanie i ciekawe, ale jak zawsze w elfach sa fajniejsze jednostki do wystawienie wiec na rydwany juz brakuje punkcikow:)
Obrazek
Highborn Elves Only!

ODPOWIEDZ