Witamy!

Moderatorzy: kudłaty, Furion

Awatar użytkownika
Furion
Postownik Niepospolity
Posty: 5709
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. "Rogaty Szczur"

Witamy!

Post autor: Furion »

Witamy na forum SlayerS
Obrazek


Kim są członkowie SlayerS?
Członkowie SlayerS to zarówno uczniowie szkół podstawowych jak i studenci czy osoby pracujące, które postanowiły się zrzeszyć aby móc rozszerzać wspólne zainteresowania. SlayerS jest grupą entuzjastów gier bitewnych i planszowych z Poznania. Naszą sztandarową grą jest Warhammer Fantasy Battles.

Czym jest Warhammer Fantasy Battles?
Warhammer Fantasy Battle to gra osadzona w świecie fantasy w której wcielamy się w rolę generała jednej z 15 unikatowych armii. Do wyboru mamy między innymi Krasnoludy, Imperium Ludzi, Elfy, Wojowników Chaosu czy Wampiry. Bitwy odbywają się na stole przy użyciu plastikowych modeli o wielkości 25-150 mm, modele poruszają się w różnych formacjach, niektóre tworzą całe oddziały - jak na przykład regiment imperialnych halabardników, inne zaś występują samotnie - na przykład książe elfów na gwiezdnym smoku.

Obrazek

Średni czas rozgrywki zależy od wielkości armii. Możemy grać małe bitwy gdzie czas gry będzie wynosił około godziny, bądź też epickie starcia trwające nawet do 3 godzin. Celem rozgrywki jest takie poprowadzenie swoich wojsk, aby zdobyły one przewagę na polu bitwy i w efekcie zwyciężyły wojska przeciwnika. W Warhammerze każda jednostka ma określone statystyki, które mówią o jej sile. Przykładowo Krasnoludy są bardziej wytrzymałe niż delikatne Elfy, z kolei Elfy atakują szybciej niż powolne pokurcze. W miarę jak będziemy zdobywać doświadczenie będziemy w stanie przewidywać ruchy przeciwnika i planować, podobnie jak w innych grach strategicznych, na przykład w szachach.

Co jest potrzebne, aby zacząć przygodę z WFB?
Dużo entuzjazmu! Warhammer to przede wszytkim gra towarzyska. Gracze WFB, od tych najmłodszych do najstarszych, spotykają się we wszystkich większych miastach (i nie tylko) w Polsce na turniejach lokalnych, oraz na co miesięcznych imprezach ogólnopolskich. Do wyboru mamy też cały szereg klubów bądź też pubów gdzie gracze umawiają się na bitwy również poza turniejami. Wiele osób spotyka się też na bitwy w swoich domach.

Modelarstwo i Hobby
Ostatnim, a dla niektórych najważniejszym elementem - są figurki. Klejenie i malowanie figurek jest bardzo relaksujące i może tyle samo przyjemności, co sama rozgrywka.

Chcesz wiedzieć więcej? Nie czekaj! Jeżeli masz jakiekolwiek pytania o Warhammer Fantasy Battles, śmiało zadaj je w tym temacie:
http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=204&t=39738

Gdzie zacząć przygodę z Warhammerem w Poznaniu?
Najlepiej udać się do jednego z centrów hobby. Polecamy:
1. Sklep "BARD" w galerii MM na ulicy Święty Marcin 24.
2. Sklep "Cube" na ul. Katowickiej 81d.
3. Sklep "Wilczek"

Zachęcamy również do zadawania pytań na forum. Członkowie klubu chętnie pomogą rozwiać wszelkie wątpliwości.

Gdzie można zagrać w Warhammer w Poznaniu?
Na początek warto zaznaczyć, że najlepiej jest najpierw umówić się na rozgrywkę z kimś poprzez forum - w ten sposób mamy gwarancję, że na miejscu będzie ktoś do gry. Na dzień dzisiejszy działają następujące miejscówki:
1. Pub "9te Wrota" przy ulicy Strzelecka 12. Czynny od 19:00 do ostatniego klienta.
2. Osiedlowy dom kultury "Kopernik" ulica Galileusza 8, czynny we wtorki od 16 do 20.

Działalność SlayerS
Klub propaguje hobby oraz reprezentuje nasze miasto na scenie ogólnopolskiej oraz międzynarodowej.

Jeżeli masz jakieś pytania, lub chciałbyś dowiedzieć się więcej o SlayerS lub o WFB, to dobrze trafiłeś! Życzymy miłego korzystania z forum.

Awatar użytkownika
Luc
Kretozord
Posty: 1569
Lokalizacja: z pokoju obok

Post autor: Luc »

sign me in
Zwyciężaj bez przechwalania się, przegrywaj bez biadolenia, a inni wkrótce zaczną cię szanować - Napoleon Hill
kudłaty pisze:80+ siekier dwuręcznych to odkryta opcja ofensywna.

Awatar użytkownika
Myzu
Mudżahedin
Posty: 303
Lokalizacja: Poznań, Strefa zero

Post autor: Myzu »

+1 ode mnie. Skladam aplikacje czlonkowska!

zil
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 40

Post autor: zil »

ja także.

Bruno

Awatar użytkownika
Furion
Postownik Niepospolity
Posty: 5709
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. "Rogaty Szczur"

Post autor: Furion »

@zil to poproszę numer ID z ligi. numery reszty już mam.
numer id do wzięcia z http://ranking.wfb-pol.org/players.php

diuk
Falubaz
Posty: 1487

Post autor: diuk »

To ja też.

4028 Piotr "Diuk" Diuk
Szukam: zamienników do Silver Helmsów

Kontakt PM

Awatar użytkownika
Lenar
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 186
Lokalizacja: Ezoteryczny Poznań

Post autor: Lenar »

+1

Lenar

Awatar użytkownika
Gąszczu
Mudżahedin
Posty: 251
Lokalizacja: Wrocław <> Poznań

Post autor: Gąszczu »

Witam, chciałbym dopisać się do listy Poznańskich graczy ;)

Mieszkam z Pozku od 4lat ale dopiero teraz znalazłem czas na powrót do Battla ;) Wcześniej grałem troche po domach i we Wrocławiu.

Jak narazie zbliżają się wakacje wiec pewnie wiecej mnie nie będzie niż będe w Poznaniu ale widzę że temat jest to już się wpiszę ;)

Dwarfy 4k(jak narazie siedzą w domu we wrocku)

buduje jeszcze High Elfy ,jak narazie z 2k.

Nr na liście ligowej nie mam wiec nie wiem co jeszcze wpisać.

Pozdro!!

Awatar użytkownika
Furion
Postownik Niepospolity
Posty: 5709
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. "Rogaty Szczur"

Post autor: Furion »

Nic więcej nie musisz podawać - teraz tylko wystarczy zacząć grać ;) w ten tydzień o 10.00 jest turniej na 2400 na osiedlu kopernika, ul. galileusza 8.

za 2 tygodnie mamy mastera w poznaniu, wiec jest to najlepsza okazja zeby domalowac armie na 2400 punktow (wymogiem uczestnictwa jest pomalowana armia)

Awatar użytkownika
Dahar
Pseudoklimaciarz
Posty: 32
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Dahar »

Witam nazywam się Andrzej i od jakiegoś czasu przymierzam się do wejścia w świat gier bitewnych początkowo mój wybór miał paść na WH40k jednak jak się okazało scena 40tki w poznaniu leży i kwiczy ( albo ja nie umiałem nikogo namierzyć ) a jak wiadomo ciężko grać samemu ;p więc drogą eliminacji pozostaję WHFB i tutaj pojawia się kilka pytań. ( chciałem zadać je w podanym przez Furiona wątku lecz on nie istnieje dlatego nie krępujcie się z przeniesieniem mojego postu tam gdzie wam będzie pasował ;p)

1. Czy wasz klub nadal funkcjonuje ?
2. Czy miejscówki i godziny otwarcia są aktualne ?
3. Jak wyglądają zasady uczestnictwa od strony formalnej ? (składki, obowiązkowe obecności itd)
4. Zauważyłem że WHFB jest w fazie przejścia z 7ej edycji na 8smą czy warto wejść w posiadanie drogą kupna armii z 7ed ( Interesują mnie zwłaszcza skaveni lub dwarfy ) czy lepiej poczekać na 8 lub kupić już coś na 8edycii ( tutaj interesują mnie ogry choć wolał bym którąś z wcześniej wymienionych ;p )
5. Czy w przypadku wydawania nowych army booków długo trzeba czekać na wersję polską ? Edit Już znalazłem wyczerpujące info
6. Czy poza zestawem startowym WYSPA KRWI można gdzieś dostać polski podręcznik 8ed może być w wersji elektronicznej.
( lub czy można obyć się bez podręcznika korzystając z samego Army Book'a ) Edit Już znalazłem wyczerpujące info

To na razie na tyle z góry dzięki za odpowiedz :)
Ostatnio zmieniony 26 sie 2013, o 13:59 przez Dahar, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Galharen
Kretozord
Posty: 1618
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Galharen »

Witam,

daj ludziom chwile czasu, wszyscy zmeczeniu jest po DMP pewnie (watek w dziale Turnieje, wyzej), wiec pewnie lada moment ktos Ci udzieli wyczerpujacej odpowiedzi.
Z mojej strony moge powiedziec, ze wszystko smiga jak nalezy i Poznan przezywa chwilowo Warhammerowy boom znowu, takze tylko grac :)
Zapraszam do obejrzenia mojej galerii:

Galharen's painting blog

Awatar użytkownika
Dahar
Pseudoklimaciarz
Posty: 32
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Dahar »

Akurat cierpliwości mam pod dostatkiem a i rozumiem żę w weekendy ludzie mają lepsze rzeczy do roboty niż zaglądanie na forum, a ja miałem dzięki temu trochę czasu na wgłębienie się w temat i naszło mnie pewne przemyślenie... Czy tylko mi się wydaję że GW odpuścił sobie WFB na rzecz pozostałych systemów bitewnych ?

Awatar użytkownika
Furion
Postownik Niepospolity
Posty: 5709
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. "Rogaty Szczur"

Post autor: Furion »

Witam, co do Twoich pytań:

1. tak, funkcjonuje i ma się co raz lepiej!
2. te w 1szym poście są aktualne i funkcjonują. Ostatnio pojawiła się też (nie uwzględniona jeszcze) piękna miejscówka w firmie pod Poznaniem w którym będziemy robić spotkania.
3. na razie bez składek i w najbliższej przyszłości takowych nie będzie. Stricte obowiązkowych spotkań nie ma, ale jak ktoś ma czas aby pojawić się na spotkaniu / turnieju to jest to mile widziane.
4. Odsyłam do, co prawda jeszcze nie dokończonego, temacie o wyborze armii. Tym czy podręcznik jest 7mo czy 8mo edycyjny bym się nie przejmował.
link: http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=204&t=39990
5&6. spoko!

Dahar pisze:Akurat cierpliwości mam pod dostatkiem a i rozumiem żę w weekendy ludzie mają lepsze rzeczy do roboty niż zaglądanie na forum, a ja miałem dzięki temu trochę czasu na wgłębienie się w temat i naszło mnie pewne przemyślenie... Czy tylko mi się wydaję że GW odpuścił sobie WFB na rzecz pozostałych systemów bitewnych ?
Skąd taki pomysł? W sierpniu była premiera nowego podręcznika, poprzednia w maju. Całkiem sporo się kręci ;)

pozdrawiam i do zobaczenia!
Furion

Awatar użytkownika
Dahar
Pseudoklimaciarz
Posty: 32
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Dahar »

Dzięki za odpowiedz;) wspomnę jeszcze że jeden z użytkowników polecił mi forum strefy zero, i tam podublowałem trochę pytań więc nie trzeba na nie odpowiadać :P chyba że odniosłem mylne wrażenie że slayers i strefa zero to jedno i to samo ;)

Awatar użytkownika
Luc
Kretozord
Posty: 1569
Lokalizacja: z pokoju obok

Post autor: Luc »

Dahar pisze:Dzięki za odpowiedz;) wspomnę jeszcze że jeden z użytkowników polecił mi forum strefy zero, i tam podublowałem trochę pytań więc nie trzeba na nie odpowiadać :P chyba że odniosłem mylne wrażenie że slayers i strefa zero to jedno i to samo ;)
Zaglądamy tu i tam więc nie martw się o dublowanie pytań :)

Częściowo Strefa Zero i SlayerS to samo i częściowo nie....zbyt długa i zagmatwana historia ;)
Zwyciężaj bez przechwalania się, przegrywaj bez biadolenia, a inni wkrótce zaczną cię szanować - Napoleon Hill
kudłaty pisze:80+ siekier dwuręcznych to odkryta opcja ofensywna.

Awatar użytkownika
Dahar
Pseudoklimaciarz
Posty: 32
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Dahar »

Rewelacja lubię intrygi :P o ile nie traktujecie się po Krakowsku ( maczetami ) w przerwach między meczami to nie mam pytań.

Awatar użytkownika
Luc
Kretozord
Posty: 1569
Lokalizacja: z pokoju obok

Post autor: Luc »

Dahar pisze:Rewelacja lubię intrygi :P o ile nie traktujecie się po Krakowsku ( maczetami ) w przerwach między meczami to nie mam pytań.
No to zdecydowanie Ci się u nas spodoba :mrgreen:
Zwyciężaj bez przechwalania się, przegrywaj bez biadolenia, a inni wkrótce zaczną cię szanować - Napoleon Hill
kudłaty pisze:80+ siekier dwuręcznych to odkryta opcja ofensywna.

Awatar użytkownika
Piotras
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3216
Lokalizacja: Krotoszyn/Poznań

Post autor: Piotras »

Luc pisze:
Dahar pisze:Rewelacja lubię intrygi :P o ile nie traktujecie się po Krakowsku ( maczetami ) w przerwach między meczami to nie mam pytań.
No to zdecydowanie Ci się u nas spodoba :mrgreen:
Trochę dziwnie odświeżać temat od dawien dawna umarły, ale jako, że w moim duchu również batl przechodzi rekonesans, mój klub nie istnieje od dobrych pięciu lat, a ja chyba na stałe zagościłem w Poznaniu to jeśli nadal można, chętnie zapiszę się do Was. :)

Moje ID w lidze: 1184

Tam widzę, że stary klub widnieje, no ale to raczej nie ma sensu.

Pozdro asy! :)

Awatar użytkownika
Dymitr
Ace of Spades
Posty: 11531
Lokalizacja: The Gamblers

Post autor: Dymitr »

Piotras pisze: batl przechodzi rekonesans
Sorry, nie mogłem się powstrzymać. Co przechodzi?
Lohost pisze: Nie myslalem ze to kiedys powiem, ale za Dymitra byl ordnung i az mi tego brakuje.

#Krasnal#
Mudżahedin
Posty: 275
Lokalizacja: Młodzi Gniewni, Poznań

Post autor: #Krasnal# »

Dymitr pisze:
Piotras pisze: batl przechodzi rekonesans
Sorry, nie mogłem się powstrzymać. Co przechodzi?
Bystre oko :wink:

ODPOWIEDZ